Şimdi Ara

lys ygs calisma yardim

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
31
Cevap
0
Favori
435
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Evet arkadaşlar basliktaki gibi 10 a geçtim erkende olsa içimde bi sıkıntı başladı lys lgs hazirlanma konusunda üniversite giden veya tecrübeli büyükler yorumlarini esirgemesin lütfen anadolu lisesinde okuyorum sinav gircegim sene çok zor olsa bile pişman olmak istemiyorum ilk 30 bine girmek için ne kadar calismaliyim nasil bir plan olusturmaliyim hacettepe-bilg. Müh. İstiyorum şuanda ama daha iyi puanda fikrim değişebilir cevaplarinizi bekliyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hayati09 -- 23 Eylül 2014; 22:47:05 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• tarih cografya matematik bu üçlüye şimdiden iyice çalışş
  • jjuuddaass kullanıcısına yanıt
    Tarih edebiyat gibi derslerim 60 ort.larda zor olacak ama bu sayede derslere alisirim belki hem.

• quote:

Orijinalden alıntı: hayati09

Tarih edebiyat gibi derslerim 60 ort.larda zor olacak ama bu sayede derslere alisirim belki hem.

özellikle otur tarihe iyice kas, lys de zor soruyorlar şimdiden başla anca yetiştirirsin tam bi şekilde yoksa çooook zor
  • jjuuddaass kullanıcısına yanıt
    Üniversite hocam bu ilerde pismanliga gerek yok 3 yil sıkcam disimi.

• hayati09 kullanıcısına yanıt
    Lgs mi ıgs mi yazdın anlamadım ama ygs doğrusu

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • BRO EAGLE B kullanıcısına yanıt
    Biliyorum :D yazarken oto düzenlemiş tablet farketmediydim.

• Kardeşim tebrik ediyorum seni gerçekten. Ben düşünemedim zamanında çalışmadım yattım hep şimdi 3.kez giricem bakalım.. kötü olmasa da istediğim yere giremiyorum maalesef :( sen sen ol aynen böyle devam et günlük düzenli çalış istediğin yere zorlanmadan girersin ;))

• 10. sınıfsan sadece yazılılara çalıs yeter. 12. Sınıf olacagın yaz hepsini komple calısırsın günlük 4 saat yeter daha ayrıntılı bilgi istersen mesaj atabilirsin
  • SecretandWhisper kullanıcısına yanıt
    Saolun hayirlisi herkesin diledigi yer olur inş.

• Mühendislik ise MFcisin. Yani edebiyat Coğrafya tarih seni enteres etmiyor. YGS Kimya ve Matematiği hallet bu sene. Gerçi sizin sınav sistemi değişeceğe benziyor ama yine de çalışmaktan zarar gelmez.

Not: Edebiyatı hiç takma. Ama tarih ve Coğrafya hakkında bilgin olsun mutlaka. En azından 25 net yapmalısın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-A25F8C250 -- 23 Eylül 2014; 23:19:39 >
  • declan43 kullanıcısına yanıt
    Hocam 11 de daha agir calisirim da sözel derslerim sayısal kadar iyi değil calisa calisa bi altyapi olustururum belki bazi dersler zormus şimdiden calis dedi bir büyük onlara da bakarim.

• Evet her okulun sinavina ayri girilecek bir müfredat dusunuluyormus galiba.Tarih yaparim bisiler ezber yöntemi ile filan sayisallarida düzenli calisma ile olur edebiyata ilgim olmadigi için ders notlarinda da iyi bir not gelmiyor sanirsam onuda halletcem bir şekilde.

• quote:

Orijinalden alıntı: BRO EAGLE

Lgs mi ıgs mi yazdın anlamadım ama ygs doğrusu

tam isimlerini bilmiyorum , ben kpss ye çalışıyorum o yüzden öneride bulundum
  • Başka bir konuya yazmıştım oradan Copy paste yapıyorum ama şunu ilave edeyim sadece müfredatı tam olarak anla şimdilik o yeter yani bütün dersleri alabildiğin en yüksek notla geç çünkü o konular lazım olucak 12.sınıfta başlarsın çalışmaya.
    Hızlı koşan atın... Anladın sen. Sana 2 kere girmiş bir biri olarak abi tavsiyesi vereyim ygsye kadar herkes ygs çalışacak İt gibi çünkü konuları kolay ve zevkli ygsden sonra lys ye 2.5 ay kalmıs ve konular hard olucak herkes salıcak yelkenleri. İlk 2 ay lys çalış konuları anlatmadıkları için zor olucak ama lys çalış ki ygsden sonra işin kolay olsun ygsye 3 ay yeter millet hummalı şekilde ygs çalışacak takma onları unutma asıl vurgun lysde. Lys konuları ağırdır ama önceden çalışma işe yarar yoksa ygsden sonra 2.5 ayda hemde psikolojik rekabet eskisi ile lys ye çalışman zor. Okul ortamına herhangi birinin lafına kulak asma olanından şaşma aç lys ve ygs nin mf ye veya sözel puan türüne oranlarına bak.

Ha ben ne mi yaptım utanmadan 2.senemdede çalışmadım kafa var azim yok özel yetenek sınavı ile Tam burslu iç mimarlığa girdim Çankaya Üniversitesi ne. Polislik filan aklında dursun kardeşim. Kolay gelsin çok zor bir sene olucak.

Edit : Başlangıca gelince dershaneden filan illaki lys kitabı almışsındır. Aç kitabı baştan başla zaten Okulun ilk zamanları konularda kolay olucak . LYS ye rahat bakarsın o sebeple

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi calamityeas -- 24 Eylül 2014; 0:59:31 >

• hayati09 kullanıcısına yanıt
    Bu arada ders kitaplarına bak arada. Hükümet Cemaat kavgası olduğundan soru tipleri değişti. MEB kitapları önemli bundan dolayı. Bildiğim kadarıyla Biyoloji çok iyi anlatmış MEB kitabında. Matematik de fena değil. Arada bir bakmaya değer.

• Yorum yapanlara teşekkürler tarih edebiyat gibi sözel derslere bakcam sayisallar düzenli tekrar 11 de sıkı calisirim.

• Simdiden eline yazar eserli bir kaynak al. Haftada bir, bir yazarin ne yaptigini eserlerini ezberle.

Turkce icin korkma. Kitap okuma aliskanligin varsa full bile cekebilirsin. Tabi dil bilgisine ileride calisirsin.

Tarih icin simdiden konulari calismaya basla. Her hafta bir konu calissan, son senede tekrar etsen sikintin kalmaz.

Cografyadan az soru cikar ama bilgidir geneli. Yani calismalisin.

Matematik icin birsey diyemeyecegim. Cunku bende hic calismadim. Nasil calisilir bilmem.

• Fizik kitabi alicam ilk olarak soru var altindada çözümü aciklanmis soru tiplerini öğrenmek iyidir fen derslerinde kitapları severim ama edebi eserler filan değil bilim olur da vinci olur hocalar Elif Safak`in kitaplarini oneriyorlar pek okuyasim gelmiyor

• Mühendislik düşünüyorsan tarih falan niye çalışacaksın ki?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.