Şimdi Ara

lys matematik trigo türev ve integralsiz.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
21
Cevap
2
Favori
1.241
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bu 3 konuya hiç çalışmasam diğer konulara asılsam nasıl olur sizce bunları yapamıyorum veya farklı bir önerisi olan var mı ne yapmalıyım ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Hedefine bağlı, 20-25 matematik neti aşağıda başlamak sorun olmayacaksa diğer konuları kusursuz yapmaya bak

• qazwsx21 Q kullanıcısına yanıt
    Neden aptallık olsun
  • mr_sexyT kullanıcısına yanıt
    dıger konular hangılerı mesala 20 25 hangı konulardan cıkıyor
  • allpino A kullanıcısına yanıt
    turev nasıl basıt olsun ya :D
  • Lys mattan 50 soru geliyor bunların 14 ü türev ve integral.Trigonometriden ise 4 soru geliyor.Ama bazı sorular trigonometrisiz çözülmez.Örneğin karmasık sayılar, parabol olabilir, daha birçok konuya sıkıştırabilir ösym trigoyu.Bunlardan ise 6 soru gelsin.Yani kafandan bi 26 27 i soruyu elemen lazım.Bunlar hariç diğerlerinin hepsini doğru yapsan bile yapabileceğin max net 25 olur
  • Aptallık diyen zat kendisi eminim çok akıllıdır bilim adamı olamazsa gözüme görünmesin kendisini çok akıllı olarak değerlendiriyor sanırım aynı sınava meslek liselide giriyor ticaret liselide hepsinin kapasitesi bir değil saygısız herif seni adam yerine koymamam lazımdı ama tabi yaşın küçük ergensin ögrenmen lazım.

• Trigonometri bilmeyen logaritma,karmaşık sayı da yapamaz.Trigonometri hangi konunun içinde çıkacağı belli olmayan bir konu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: JeanValjean0

Trigonometri bilmeyen logaritma,karmaşık sayı da yapamaz.Trigonometri hangi konunun içinde çıkacağı belli olmayan bir konu.

Yoo logaritma trigonometri bilmeden yapılabilecek bir konu. Asıl üslü ifadeleri bilmeyen logaritma yapamaz, yapsa bile zorlanır.
  • daha kaç ay var oturup çalışsana. Üzerine gitmezsen asla öğrenemezsin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi burak12133 -- 7 Aralık 2014; 18:30:25 >
  • Fasmodey kullanıcısına yanıt
    Dostum bu sene sinüslü logartmik denklem gelmeyeceğini nereden biliyorsun?Söyle de bilelim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: JeanValjean0

Dostum bu sene sinüslü logartmik denklem gelmeyeceğini nereden biliyorsun?Söyle de bilelim.

Dostum sen trigonometrisiz logaritma yapılamaz anlamında bir cümle kurmuşsun, trigonometri bilmeyen logaritma yapar ama tabi ki trigonometrik sorular var, bu sadece logaritmaya özgü değil. Bütün LYS matematik konularına trigonometri karıştırıyorlar. Fakat senin cümlenden anlaşılan trigonometri bilmeyen logaritmayla falan uğraşmazsın ağzı yüzü yamulur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Fasmodey -- 7 Aralık 2014; 19:39:52 >
  • Fasmodey kullanıcısına yanıt
    Onu kastediyorum zaten dostum.Mat 2'nin temel konuları vardır bunları bilmeden diğer konular da -sınavda- yapılmaz.Trigonometri de bu temel konulardan biridir.
  • ladyeliff kullanıcısına yanıt
    Ben mezunum bu sene, 2014 lysde 15 civarı mat1 çıktı.10 ve 11 konularından da (trigonometri hariç) 1-3 soru arası çıkmıştı. Ama arkadaşlar yukarda doğru söylemiş trigonometri konusunda. Karmaşık sayılar,özel tanımlı fonksiyonlar başta olmak üzere tüm konuların içinde çıkabilecek bir konu. Trigonometri önemlidir yavana atmamak gerekir. Sadece mat2 için değil, geometri hatta fizik için bile orta düzeyde de olsa bilinmesi gerekir. Benim tavsiyem öğrenilmesi yönünde

• en fazla 20 net yapabilirsin. trigonun içinde olmadığı mat2 konusu yok neredeyse, log da karmaşık sayıda, matris detlerde bile var.

türev ve integrali boşuna gözünüzde büyütmeyin, simetri den önyargısız olarak başlayın yeter.
  • Kardes bendede benzer sorunlar var ygs de tamam oldm ama lys de turev integralim kotu.cevremdeki insanlar ve dersane hocam apotemi diye bi yayi onerdi.Acaba iyi midir bilmem amam denemekte fayda var.bana turev integrapin yarisini bile yaptirsa yeter.Bicok insan tavsiye ettigine gore iyi yayindir sende almali ve denemelisin dostum.Daha lys ye uzun bi yol var.

tesekkur ederım benım bır kaç sorum daha olucak

trigonometrı yapabılmem ıcın en kucuk ayrtınsına kadar nelerı bılmem gerek geometrı falan yada mat1 den hangı konuları ?;
  • ladyeliff kullanıcısına yanıt
    Trigonometri de fonksiyonun bi çeşididir. O yüzden fonksiyon bilmek şart. Onun dışında trigonometrik denklemler için de 2. Dereceden denklemleri bilmek gerekiyor

• quote:

Orijinalden alıntı: n4s1l1m

Aptallık diyen zat kendisi eminim çok akıllıdır bilim adamı olamazsa gözüme görünmesin kendisini çok akıllı olarak değerlendiriyor sanırım aynı sınava meslek liselide giriyor ticaret liselide hepsinin kapasitesi bir değil saygısız herif seni adam yerine koymamam lazımdı ama tabi yaşın küçük ergensin ögrenmen lazım.

Öysmde soruları olimpiyatcı fen liselilere göre de hazırlamıyor

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
    hanı şu pisagor falan üçgen bılgısı gerekmez mı ?
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.