Şimdi Ara

LX5090, 40z4500, 40x4500 (LX5090 alındı) (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
103
Cevap
0
Favori
5.773
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: kontrolsuz_guc

@Albani,
    Sayın Albani, 5020 ile 5090 benzer ürünler mi?

http:/rapidshare.com/files/172675526/Pio9GbyCAN.rar dosyasında 5020 ve 6020 ile ilgili şeyler var.

RAR ın içinde 3 tane dosya vardır!

"Pio" dosyasında>> 5/6 European version vardır!
    Diğer dosyada>> 5/6 US version vardır
    not;ama aynı seridir bunlar US/Europe,USA için sadece daha üst modeller olan ELITE serisi farklıdır OK+
    Üçincü dosyada ise bir kullanıcının settings leri vardır++

Ben bunu Kullanma Kılavuzunu görün-inceleyin diye verdim!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi albani -- 13 Aralık 2008; 0:24:26 >
  •  LX5090, 40z4500, 40x4500 (LX5090 alındı)
  • Sayın Albani :
    Ben de Z4500 ile X4500 arasından çıkamadım acaba bu konuda bilginiz var mı? neyi tavsiye edersiniz?.Genel Ağırlık Z4500'den yana gibi ama X serisi de çok iyi. Ben her ikisinin de teknik değerlerini aldım. Yan yana koydum kıyasladım. paint ortamına attım lakin iş yerinden net'e girdiğim için resmi buraya koyamıyorum. (Malum administrator yüzünden) Bariz fark yok aralarında X'in artısı ses gücü fazla ve işlemcisinin pro olması. Görüntü olarak da ikisi de süper. W4500'ü kafadan eledim çünkü görüntüsü gerçekten bahsettiğiniz Vivid tanımına çok güzel uyuyor. Söz konusu olan Z/X ise sizin tavsiyeniz ne olur??
  • Dün ilk defa bir Sony bayii'nde (Ankara Panora) Z ile X serisi arasında fiyat farkı vardı. Z4500 4.500 YTL X4500 ise 5.000 YTL idi. Herkez kafasına göre fiyat çekiyo anlaşılan..
  • Arkadaşlar,

LX5090'ı 40Z4500 veya 40X4500 ile karşılaştırmayın lütfen. Böyle bir karşılaştırma sanırım fiyat itibariyle yapılıyor. Ama LX5090 ile diğerleri arasında 25 cm diyagonal büyüklük farkı var ki bu çeyrek metre demek. Az buz bir fark değil. Ve LX5090 şu anda plazmanın kemale ermiş hali. Daha iyisi yok ve plazma için olacağını da sanmıyorum. Diğer ikisi ile karşılaştırmayın lütfen.

Karşılaştırma yapılacaksa 46X4500 veya varsa 52X4500 ile yapılabilir. 46X4500'ü gördüm ve biraz inceledim. Çok başarılı buldum. Yanlız fiyat 9,500 YTL idi. 52X4500'ün fiyatını siz düşünün gari (albanice) Bu arada fiyat aynı olsaydı hangisini tercih ederdim sorusuna da yine LX5090 diye cevap verirdim. Bu da benim şahsi tercihimdir. Sizlerin tercihi farklı olabilir.

Selamlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Akseaus -- 17 Aralık 2008; 13:53:07 >

• Akseaus Hocanın değindiği gibi ebat olarak çok büyük fark var. Yanlış hesaplamadıysam %55 lere varan panel alanı farkı var, 40" ve 50" arasında. Alım kararında mutlaka değerlendirilmesi gereken bir durumdur bu.
  • Beyler yine yanlış adreslerde gezip kafanızı karıştırmaktasınız yaw!!!

1-Önce ne tip panel alacağınıza karar vereceksiniz>>izleme kaynaklarınıza göre+bunların oranlarına v.s göre!!

2-Ya PDP yada LCD alacaksınız>>yukarıdaki değerlendirmeden sonra buna karar vereceksiniz,hangisi olacaktır diye!!
    Hala PDP mi yoksa LCD mi iyi gibi artık absürt olan tartışmadan kaçınacaksınız,Tavuk-Yumurta örneği gibi olmasın

3-Cebinize bakacaksınız sonra!!!

4-PDP ise kararınız>>>cebiniz yeterince müsaitse fazla para koymaya!!!gideceğiniz adres bu saatten sonra ya Pio dur yada Pany dir!!!
    ben diğerlerini LGE/Phil/Samy,bunları PDP den saymıyorum gari
    -Pio ise zaten bu işi tartışmasız en iyisi,yani başka adres kalmıyor gidecek böylece!9G alınacağına görede araba parasına olan
    6 yerine,daha makul rakamda olan 5 alacaksınız vede olay bitecek(+Stand+Speaker alacaksınız tabiki!!)

5-LCD ye gelirsek,şunu iyice ayırt edeceksiniz>>CCFL mi yoksa LED mi alacaksınız????
    Bu ikisi farklı kulvarda olan panellerdir,aslında tek farkı tabiki arka-ışıklandırma,ama herifler yeni teknlojiyi elbette
    daha yüksek satacaklardır!

LED ile CCFL yide aynı kefeye koyup değerlendirmeyin lütfen!

Örneğin Sony lerdeki LED serisi X45 ler sadece 46" ve 55" ebatlı olanlardır(S-PVA Modüllü) 40" olanı ise CCFL dir!
    Z ise X in Sony ye göre biraz altıdır!

Böylece X serisi hala High-End in bir numaralı panelidir)şimdilik tabiki)

X te ise yine tercih yapacaksınız CCFL mi yoksa LED mi,CCFL sadece 40" var,ama 46"/55" ler LED tir!

6-Ama Sony alacaklar bazı ufak ip-uçlarına ve Sony çalışma prensiplerine uymak zorundalar,sonra kalkıpta yok Clouding fazla
    yok Backlight fazla v.s demesinler,Sony zaten bunların durumunu "aşırı" değilse asla "production-fault" olarak kabul etmemektedir!
    CCFL alacaklar için W4x/W45x/Z serisi olanlarda,renkleri VIVID verebilir!!!!(ama bizim millet bundan çok hoşlanıyor)
    Çoğunuz Vivid cidir laf aramızda!!!

7-Gördüğünüz renklerde ise,genelde herkes yanılır/yanılabilir!!!
    Natural bir panelin yanına(doğru olan ve doğru ayarlanmış>>doğala en yakın vaziyette)LCD koyun,gözler hemen buna kayacaktır,
    ama anlayan diğerini fark edecektir!birde işin böyle bir tarafı vardır,LCD lerin aşırı canlı renkler sunmasını insanlar yanlış değerlendiriyor!
    Clear panel bile daha çok taraftar buluyor yaw!!!
    PDP lerde ise bu olay biraz daha farklı ve doğal renkleri ve işlenmesini başarılı alıyorsunuz!Pio ise bunun en noktadaki halidir!

-SD kriterini ise,en son değerlendireceksiniz!!!çünkü buna göre memlekette FULLHD LCD alınıyor!!!
    Elbette insanlar büyük ağırlık "TV" izliyorlar ve yayınlarda "SD" dir!!ama bu paneller SD de sizde bir yere kadar iş görecektir!
    SD işinde yine yapısı gereği PDP ler öne çıkacaktır haliyle!
    Ancak kimileri salt SD yi ele alıpta paneli buna göre değerlendirince,ben bu kişilere bir şey diyemiyorum gari

Saygılar

• quote:

Orjinalden alıntı: HiGHWAYMOUSE

Akseaus Hocanın değindiği gibi ebat olarak çok büyük fark var. Yanlış hesaplamadıysam %55 lere varan panel alanı farkı var, 40" ve 50" arasında. Alım kararında mutlaka değerlendirilmesi gereken bir durumdur bu.

127 ekran tv=6,892 cm2
    102 ekran tv=4,446 cm2

127 ekran panel alan itibariyle %55 daha büyük.

Yani sonuçlarımız aynı.
  • 5090 alındı, ilgilenen herkese teşekkürler.
  • Hemen İncelemeye Başla Kardeşim Çok merak ediyorum Bu PIONNER Bu serisini
  • hayırlı olsun detaylı inceleme bekleriz..bol foto ve incelemeni istiyoruz
  • Hayırlı olsun , AVR seçiminde sonuç ne oldu
  • AVR için Denon 1909un siyahını beklemeye karar verdim.
  • Takip ediyorum hoparlörleri osedan'dan almışsın Performans'ı nasıl acep
  • Performansını hakkıyla kıyaslamak için avr'yi bekliyorum.
    Pio'nun 2x18w çıkışıyla gümbür gümbür ve yeteri kadar ayrıntılı çaldı, bir dengesizlik veya aşırılık da görmedim ancak ayrıntılı dinleyemedim. Bası midi ve tizi gayet tatminkar gözüküyor. Sahnesi de iyi. Parasının fazlasını veriyor gibi gözüküyor, bakalım hele bir rodajı bitsin, daha belli olur
  • @kontrolsuz_guc

baba geliomu inceleme 2 gün oldu çatlatma bizi hacıosman

• Evin her yeri her yerde, bir de bebek olunca evde hiçbirşeye vakit kalmıyor
    1-2 resim yollayım bari
  • Denon incelemeni bekliyorum
  • 2 resim kesmez bizi ama genede yolla (istemem yan cebime oldu biraz) neyse toparlandıktan sonra detaylı incelemeni bekleriz.
  • öneriyomusunuz bu tvyi?
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.