Şimdi Ara

LX5090, 40z4500, 40x4500 (LX5090 alındı) (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
103
Cevap
0
Favori
5.773
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Sayın Albani, yine anlamadım ama uzatıp sizi de sıkmayım. Açıklamalarınız için teşekkürler

@selsu
    Pioneer LX5090'da karar kıldım. Büyük bir değişiklik olmazsa plazma sahibi olacağım inşallah
    Ama sana tavsiyem 40w4500 yerine z4500, pahalı gelirse x3500 veya x3000 olacaktır. Görmedim ama araştırdıklarımdan bende oluşan kanı bu şekilde.
  • Bende bekliyorum forumda alip fikirlerini yazan olur diye ama pek yok daha..W4500 hakkkinda bir baslik vardi oda bazi sorunlari hakkinda,bekleyenler kulubu ise unutulup gitmis kimse bir sey yazmiyor,X4500 ve z4500 ise daha cok yeni,hemde fazla görüs yok bu tv ler hakkinda,o yüzden hem biraz daha ucuzlamasini bekliyorum hemde biraz daha fikir almayi,yoksa dedigim gibi sonunda W4500 alirim,fiyat olarakta daha cazip,hemde neden X4500 veya Z4500 almam gerekir hakkinda cok ikna edici bilgiler bulamadim,W4500 yazili X4500 ile ayiymis diye okumustum,tes sitelerindede genelde iyi notlar almis,o yüzden biraz daha bekleyebilirim,yilbasi sonrasi fiyalarda daha cok düsüs bekliyorum,tek aklimi kurcalayan led olan 786 modeli ile ayni fiyat olmasi...
  • quote:

Orjinalden alıntı: kontrolsuz_guc

@albani
    Sayın Albani, yine anlamadım ama uzatıp sizi de sıkmayım. Açıklamalarınız için teşekkürler

@selsu
    Pioneer LX5090'da karar kıldım. Büyük bir değişiklik olmazsa plazma sahibi olacağım inşallah
    Ama sana tavsiyem 40w4500 yerine z4500, pahalı gelirse x3500 veya x3000 olacaktır. Görmedim ama araştırdıklarımdan bende oluşan kanı bu şekilde.

Sen şimdi 5090 alıyorsan OK dir+doğru seçim
    FULLHD Pio lar LCD yi aratmazlar+
    Burn-in olayıda hemen hemen yoktur 8/9G Pio larda,aşırı süreli sabit kalmamak şartıyla!(tedbir yinede şart!)
    Çok fazla LCD beklentisi olan insanlar için PDP biraz hayal kırıklığı yaratabilir,gidip 5090 ları çıplak gözle iyice izledinmi?

PC ye bağladığında özellikle Desktop uygulamalarında büyük pixel-pitch ölçüsü sebebiyle sıkıntı yaşanabileceğinide ayrıca uyarayım!
    Bunu deneme fırsatın oldumu?
    50" panele Desktop için uygun mesafeyi kendin ayarlayacaksın,sorun çıkıyor deme sonra!(pixe-pitch den dolayı)
    PC den ise DPI ayarını 120/125 olarak yap ve öyle dene,90 DPI da bit kadar diyebilirsin,bunu kendin ayarlayacaksın,
    genelde buradan sorun çıkıyor diyebiliyor bazı PDP 50" kullanıcıları,çünkü klasik monitör uygulaması bu panellerle yapılamaz!!

En yukarıda "PC" ye bağlanacak derken,hangi uygulamaları yapacaksın bunu tam açmamışsın,ama multimediatik olaylar ayrıdır,
    ama iş Desktop gelince durum değişebilir ve elde edilen görüntü pixel sebebiyle kimisine uygun gelmeyebilir++

++

• @selsu
    Sevgili Selsu, z4500'ün 1080 satır hareketli görüntü gösterebilmesi hoşuma gitmişti, panel gecikmesi ile 200 hz kafamı karıştırmıştı ama ilgisi yokmuş onların sanırım

@albani
    Sayın Albani,
    PC bağlayabilirim derken film izlemek için arada sırada bağlarım. Belki oyun oynamak için denerim ama %90 bilgisayar dışı uygulamalar olacak.
    Ayrıca oturayım plazmanın karşısına, internette gezineyim, monitör gibi kullanayım düşüncem olmadı, anca altyazı indirirken ya da ilerde htpc tarzı birşeyim olursa her açılışta aynı menüler gözüktüğünden sorun yaşarmıyım diye düşünmüştüm.

PS3 alırsam oyunlarda sorun çıkarırmı diye düşünmüştüm bir de. Oyun menüleri iz bırakır mı diye ama sanırım o kadar hassas değilmiş yeni seriler.

Evdeki tüplü TV'nin renkleri bile kısık benim, abartı renkleri sevmiyorum. Laptopun LCD'sinde de ışık kısık, kontrast biraz açık kullanıyorum.

Ve en sevdiğim şey de gece ışıkları kapatıp film izlemek, sanırım plazma uygundur benim için, siz ne dersiniz?

• @kontrolsuz_guc

kardeşim gerçekten 5090 alıp forum içi incelemeni bekliyorum..fullhd,pc,oyun,sd ayrı ayrı incelersen çok makbule geçer..
  • @groll
    Elbette
  • quote:

@selsu
    Sevgili Selsu, z4500'ün 1080 satır hareketli görüntü gösterebilmesi hoşuma gitmişti, panel gecikmesi ile 200 hz kafamı karıştırmıştı ama ilgisi yokmuş onların sanırım

@albani
    Sayın Albani,
    PC bağlayabilirim derken film izlemek için arada sırada bağlarım. Belki oyun oynamak için denerim ama %90 bilgisayar dışı uygulamalar olacak.
    Ayrıca oturayım plazmanın karşısına, internette gezineyim, monitör gibi kullanayım düşüncem olmadı, anca altyazı indirirken ya da ilerde htpc tarzı birşeyim olursa her açılışta aynı menüler gözüktüğünden sorun yaşarmıyım diye düşünmüştüm.

PS3 alırsam oyunlarda sorun çıkarırmı diye düşünmüştüm bir de. Oyun menüleri iz bırakır mı diye ama sanırım o kadar hassas değilmiş yeni seriler.

Evdeki tüplü TV'nin renkleri bile kısık benim, abartı renkleri sevmiyorum. Laptopun LCD'sinde de ışık kısık, kontrast biraz açık kullanıyorum.

Ve en sevdiğim şey de gece ışıkları kapatıp film izlemek, sanırım plazma uygundur benim için, siz ne dersiniz?

bende 5080xa var.PS3 performansı mükemmel 5-6 saat aynı oyunu oynadığım oldu, en ufak bir iz kalmıyor ekranda.Heleki benimde sevdiğim gibi karanlık ortamda film izlemek istiyorsan plazmadan şaşma derim.PC bir kaç kez bağladım.Resim gösterme kalitesi muhteşem, mkv formatlı filmler için kullandım pc bağlantısını oldukça başarılı bence.Neticede lx5090 benim tv imden daha fazla artısı olan bir tv alacağın en iyi tv derim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi jack_sparrow_82 -- 12 Aralık 2008; 2:04:13 >

• Yorumun için teşekkürler jack_sparrow_82

Şimdi sırada AVR ve hoparlör var. Tabii bir de sehpa bulmam gerekecek uydu alıcıyı kapalı ortamda tutabilen. Malum hatun şuanki CRT sehpasını alırken uğraştırdı açıkta olmasın uydu alıcısını koyduğumuz yer diye, şimdi de dikkat eder sanırım tozlanma olaylarına
  • Albani
    quote:

8/9G Pio larda,aşırı süreli sabit kalmamak şartıyla!(tedbir yinede şart!)

@Hocam arkadaş belirtmiş 5-6 saat konsol kullanıyorum sorun yok ! Ben ise şu an itibariyle 13-14 saat'i geçtim oyunda , Şayet oyundan çıkarsam bir daha odaklanamıyorum , Bana gelirmi hocam bu Pıoneer 5090 ZF düşünüyorum gerçi
    @Aklımda sharp var devamlı , Meşhur banding olayı can sıkıcı , Bandıng'i oluşturan nedenler nelerdir ?
    @kontrolsuz_guc AVR işinde ONKYO bakıcaksınız Bende iki aydır takip ediyorum bir arpa boyu ilerliyemedim Panel fiyatında AVR var

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Am@deus -- 12 Aralık 2008; 7:05:25 >

• quote:

@selsu

@albani
    Sayın Albani,

Selam

Ben sana sanırım yeterli PDP bilgisi verdim PC için+zaten sende açıkladın PC nin nasıl kullanılacağını ve kesinlikle
    sorun çıkmayacaktır,alacağın mal Pio!!!! OK+

-Ben sadece "Desktop" tan bahsediyorum bazı panellerde,zira millet bunları alıp "Monitör" gibi kullanmak istiyor ve sonra geliyor şikayetler!!!
    -Net gezintisi/Monitör gibi kullanımlar PDP ler için değildir bir kere!!
    --Altyazı/açılış Menüleri v.s ,yaw bunları geç kardeşim,nereden aklına geliyor böyle şeyler,elbette sorun olmaz bunlar!!
    -PS3 te mükemmel sonuç alacaksın,ama genelde yine PS3-Panel ilişkisinde çoğu kullanıcı hatalı uygulamalar/settings/kablolar v.s den sorun
    yaşayıp,bunların sebebi olarak ilk akıllarına gelen ise hep panel oluyor(alakası yok aslında!!)

--En önemlisi ise temel settings lerdir,bunu başarılı yaparsan OK dir++
    Daha öncede dediğim gibi bizim insanımız VIVID çidir!! sen öyle olmadığına göre en doğru resmi alacaksın PDP den,yani tam Natural+
    PDP yi Mat/cansız v.s diyenler ise kendilerine LCD alsınlar,hiç boşuna PDP bakmasın bunlar!

--Evet PDP ler zifiri karanlık ambians ortamında bile izlenebilir,ama ben hiç tavsiye etmiyorum!!Contrast/Brightness değeri sabit kalsada
    göz algılaması bu değerleri değiştirecektir,kaldıki karanlık ortamda Panel TV izlenmez(PDP/LCD)

--LCD ler ise kesinlikle izlenmez ve ışık/uygun aydınlanma şiddeti ister,hatta LCD ler tamamen sabit ortam ışığı isterler!

---Göz yorgunluğu/odaklanma sorunu v.s v.s durumlarda cabası,dolayısıyla ortam mutlaka belli bir ışık şiddetinde olacaktır,TV nin hemen yanından
    ışıklandırmada doğru değildir!!! panel ile izleme bölümü arasında "indirek" aydınlanma gece için en uygunudur,ancak burada kişiler kendi göz zevkleri
    ve ışık şiddetini kendileri ayarlayabilir,bir kaç noktayı atlamadan tabiki,örneğin "zifiri karanlık gibi".... böyle sevenler kendilerine Projection system kursunlar!

Sen madem 5090 alıyorsun artık başka başlıklarda veya burada yazma ve doğrudan Pio başlığına geç orada 200 den fazla Pio kullanıcısı vardır,Ustalar vardır v.s
    oradan devam artık,ancak 5090 lar daha çok yeni çıktığı için fazla kullanıcısı henüz yok ayrıca fiyatıda çok pahalı olduğu için peynir-ekmek gibi
    satılamıyor tabiki!! ama yakında Pio başlığında 5090 larda etkin olarak gelecektir++

Setting için kafan takılırsa,şöyle yapabilirsin,benim ZF355 başlığında verdiğim bir Test var,bunu uygula(sayfa 7.de)
    3 temel ayarı doğru yapmış olursun(Birght./Cont./Col)

Ancak Pio lar Default olarak son derece doğru ayarlarda geliyorlar onun için kafana göre bazı ayarları değiştirme ilk başlarda,diğer
    ilk 200 saat kullanımı(Break-in Time dediğimiz olay)ve bazı ipuçlarınıda Pio başlığında bulursun,olmadı sorarsın Aks Hocaya,benim de selamımı söylersin

Brightness>>+1
    Contrast>>39
    Color saturation>>+7

paneli aldığında bu değerlere bak bakalım sende kaçtır???sanırım çok yakın olacaktır,değilse bu dediğim değerlere gelebilirsin,bu değerler Testten elde edilmiştir!
    Diğer settings leride ya Kullanma Kıvavuzu ile ayarlarsın yada Pio başlığında sorarsın

-genelde hiç kimse Kullanma Kılavuzlarını okumaz,ben ise aylar öncesinden indirip incelemeye başlarım!

--AVR+Speaker içinde Pio başlığında bu konuda çok bilgili ustalar vardır,ONKYO ile başla önce mesela!8xx serisinden itibaren,Speaker
    işinden ben hiç çakmam !! kendim Logitech Z-5500 kullanıyorum,onun bile sesini açamıyorum Apt.ortamında

Pio 5/6-9G için RS.COM da bir RAR dosyam var bunu indir ve incele iyice OK++

-AV Setting içinde dikkat,kafana göre bir Mode seçipte ayar yapma sadece "USER" setting modunu seç ve oradan settings leri yap!!
    orada sanırım 7 set var,USER hariç diğerlerini daima Default olarak bırak,zatan bunların açıklamalarıda sana neyin ne olduğunu açıklar OK++

Pio9GbyCAN.rar

http://r apidshare.com/files/172675526/Pio9GbyCAN.rar
    Size: 27490 KB Downloads: 0
    Status: Normal Download Last Download:
    LinkList:

++
    Selamlar

• quote:

Orjinalden alıntı: Am@deus

Albani
    quote:

8/9G Pio larda,aşırı süreli sabit kalmamak şartıyla!(tedbir yinede şart!)

@Hocam arkadaş belirtmiş 5-6 saat konsol kullanıyorum sorun yok ! Ben ise şu an itibariyle 13-14 saat'i geçtim oyunda , Şayet oyundan çıkarsam bir daha odaklanamıyorum , Bana gelirmi hocam bu Pıoneer 5090 ZF düşünüyorum gerçi
    @Aklımda sharp var devamlı , Meşhur banding olayı can sıkıcı , Bandıng'i oluşturan nedenler nelerdir ?
    @kontrolsuz_guc AVR işinde ONKYO bakıcaksınız Bende iki aydır takip ediyorum bir arpa boyu ilerliyemedim Panel fiyatında AVR var

-Sen o kadar süre PDP den oyun oynayamazsın!riskide arttırırsın,iyi bir 24/26 olmadı 28 Monitör al ve onunla oyun oyna!
    -ZF ie zaten kalmadı piyasada,bulursan alabilirsin
    -Sharp ta olabilir ama Banding riski var+fiyatıda High-End serilerinde çok pahalı,değermi??bana göre değmez!
    ++

• @Albani - -Sen o kadar süre PDP den oyun oynayamazsın!riskide arttırırsın,iyi bir 24/26 olmadı 28 Monitör al ve onunla oyun oyna!
    -Sharp ta olabilir ama Banding riski var+fiyatıda High-End serilerinde çok pahalı,değermi??bana göre değmez!
    -----Hocam 52''ZF355 buldum elimin altında gibi , Projeksiyon'da oyun oynuyorum çoğu zaman 28 monitör alsam sıkıntı gelir hocam
    Toshıba ZF-575 gelsin bir hele durum değerlendirmesi yapıcam , Saygılar...
  • quote:

@Albani - -Sen o kadar süre PDP den oyun oynayamazsın!riskide arttırırsın,iyi bir 24/26 olmadı 28 Monitör al ve onunla oyun oyna!
    -----Hocam 52''ZF355 buldum elimin altında gibi , Projeksiyon'da oyun oynuyorum çoğu zaman 28 monitör alsam sıkıntı gelir hocam
    Toshıba ZF-575 gelsin bir hele durum değerlendirmesi yapıcam , Saygılar...

ZF52 var tabi,ama fiyatı kazık(ben 46" lardan bahsetmiştim)kazık olduğu içinde bugüne kadar bir tane bile satamadılar(büyük ihtimal!)
    Sana o zaman Monitör olmaz!
    ZF555 içinse bugünden ne desek hikaye!

++

• quote:

Orjinalden alıntı: albani
    ZF52 var tabi,ama fiyatı kazık(ben 46" lardan bahsetmiştim)kazık olduğu içinde bugüne kadar bir tane bile satamadılar(büyük ihtimal!)
    ZF555 içinse bugünden ne desek hikaye
    ++

Albani hocam iyi akşamlar...
    Fikir jimnastiği yapıcak olursak Sony 52'' herhangibi bir serisi , 5000-6000 lira arası !!! Ben daha iyi bir işlemci Toshıba 52''ZF355'e 1000 lira fazla versem'ki Şu an güncel fiyatı benim bulunduğum bölgede kampanyada 7000 lira Yoksa sizin seçiminiz Ebat olarak daha küçük (2'') Pıoneer'mı olur yada başka bir panel nedersiniz , Saygılar...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Am@deus -- 12 Aralık 2008; 21:26:11 >
  • @Am@deus

kardeş sende bakmışsın dediğim yerden.sence nasıl lcd si pionun ? bence ordaki en iyi görüntüye sahipti yanlız dikkat edilmesi gereken biyer var oda 5090 ın kesinlikle gerçek gücünü yansıtmadığı ya da yanlış bağlantı yapıldığı.çünkü plazmasının 2 yan tarafında samsungun eski bir plazması var o bile 5090 dan daha canlı ve keskin renklere sahipti..5090 la oynanmış ayarlarıyla sanırım...
  • quote:

Orjinalden alıntı: groll

@Am@deus

kardeş sende bakmışsın dediğim yerden.sence nasıl lcd si pionun ? bence ordaki en iyi görüntüye sahipti yanlız dikkat edilmesi gereken biyer var oda 5090 ın kesinlikle gerçek gücünü yansıtmadığı ya da yanlış bağlantı yapıldığı.çünkü plazmasının 2 yan tarafında samsungun eski bir plazması var o bile 5090 dan daha canlı ve keskin renklere sahipti..5090 la oynanmış ayarlarıyla sanırım...

Samsung'lar fuul vivid açık'tı Pıoneer LCD beğendim ama bandıng can sıkıcı Oraya gittiğim zaman daha çok Sharp standına bakarım yeni bir model varmı diye Pıoneer plazmanın ayarlarını baya bir kurcaladım ama menüsü hakkında bilgim yok Ne yaptıysam canlanmadı Pıoneer bölümünden ayarları alıcam bir daha gittiğimde o ayarları denicem Bakalım canavarı ne tepki vericek

• quote:

quote:

Orjinalden alıntı: albani
    ZF555 içinse bugünden ne desek hikaye
    ++

Albani hocam iyi akşamlar...
    Fikir jimnastiği yapıcak olursak Sony 52'' herhangibi bir serisi , 5000-6000 lira arası !!! Ben daha iyi bir işlemci Toshıba 52''ZF355'e 1000 lira fazla versem'ki Şu an güncel fiyatı benim bulunduğum bölgede kampanyada 7000 lira Yoksa sizin seçiminiz Ebat olarak daha küçük (2'') Pıoneer'mı olur yada başka bir panel nedersiniz , Saygılar...

Tam anlıyamadım,yani Tosh 52"ZF355>>>7 kağıtmı demek istiyorsun????şayet öyle ise,unut gitsin yaw,sana dedim 1 tane bile satamadılar diye!geç bunu sen şimdi

Sony X/Z serileri ise OK+ama tam net fiyatlarını bilmiyorum ben doğrusu 52" ler nedir diye++

Ama bugün için ve epeyi bir süre için evet Pio 50" 5090 alırım ben,52" LCD alacağıma,çünkü 52" LCD alıp yine "SD" izleyeceksin!!!!
    SD lerde her ne kadar örneğin 52" de görüntü çok iyi olmasada,elbette Pio da çok daha iyi resim alacaksın!

Ben o rakamlara çıkarsam bugün için 5090 alırım++

• Beyler
    yaw Satış yerlerindeki görüntülerle filan mukayese yapmayınız lütfen!!

Pio 9G içinde,RS.COM dan bir derleme dosyam var,onu inceleyin,kafanıza göre ayar filan olmaz,hele hele asker gibi yan yana dizilmiş
    panellerde gözünüz çok ciddi aldanır v.s v.s

Pio için Kullanma Kılavuzunu okuyun!

Temel ayarlar içinde ZF355 deki(7.sayfadaki) Test ile paneli ayarlayın!
    Ancak Pio lar Default olarak çok düzgün geliyor,ben hiç bir zaman o "Shop" mode(Dynamic) Satış yerlerindeki görüntülere itibar etmem!

++

Pio9GbyCAN.rar

http://rapidshare.com/files/172675526/Pio9GbyCAN.rar
    Size: 27490 KB Downloads: 1
    Status: Normal Download Last Download: 12.12.2008 13:42:43

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi albani -- 12 Aralık 2008; 23:05:03 >

• Hocam iyi geceler...
    Bir çok serinin ayarları var Laptap'ta kayıtlı anında görüntü hocam , Pıoneer plazma ayarları elimde mevcut değilidi malesef , Linki indiriyorum , Saygılar...
  • @Albani,
    Sayın Albani, 5020 ile 5090 benzer ürünler mi?

http:/rapidshare.com/files/172675526/Pio9GbyCAN.rar dosyasında 5020 ve 6020 ile ilgili şeyler var.
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.