Şimdi Ara

Lütfen yardımcı olurmusunuz

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
1.555
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Pc de 4K Film açtığım da film renkleri çok soluk kötü görünüyor ama bluray fhd film de ise çok canlı görünüyor sistemim orta seviye manitorüm de hdr 4k ama sorun ne anlayamadım filmde hdr açtığım da çok az renkler de iyileşme oluyor bunun nede ni nedir ve çözümü varmı

• Filmin dosya formatı nedir
  • Gbness G kullanıcısına yanıt
    Mkv hocam
  • Hangi Media player kullanıyorsunuz peki VLC mi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Gbness -- 8 Şubat 2020; 22:56:37 >
  • Şunu da deneyebilirsiniz Nvidia kontrol paneline girip orda sol en alttta video var onun içinde video renk ayarları var orda nivida ayarları var onu seçin resimdeki gibi daha fazla seçeneğine basın 16-235 yazan yeri 0-255 diye değiştirip tekrar deneyin filmin reknleri nasil Lütfen yardımcı olurmusunuz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Gbness -- 8 Şubat 2020; 23:6:50 >
    Hocam sistemim amd kartım msi rx 5700 xt gaming x
    Kullandığım media player splash player o dediğini kullandım sonuç aynı :/
  • Amd dediniz yetki alanımın dışına çıktınız ama biraz araştırıp geliyorum
  • potplayer kullan
  • potplayer'ı deniyebilirsin. bu arada monitörün hdr özelliğinin devreye girebilmesi için izlediğin video'nun 10 bit olması gerekli. 4k hdr'nin hakkını vermesi için 10 bit hevc olmalı en az 40-50 gb lık rip olmalı. mümkünsede remux rip olmalı.

potplayer'ın video output ayarları içinde çıkış bit renk ayarları var. ancak windows kullanmadığım için ayrıntıya giremiyorum.
  • Deswaaa kullanıcısına yanıt
    Radeon ayarlarına girin orda video kısmına girin Steady Video diye bir ayar var onu açın bir daha bakın bir bu ayar 4k hd blu-ray videoların renklerini iyileştirmeye yarıyormuş işe yaradıgı söyleniyor deneyin belki işinizi görür onun dışında VLC de video ayarlarınça çıkış kısmında video işleme yazılımı degistirilibeliyor ordakileri de bir degistirin karıştırın oda işe yarayabilir
    Çok teşekkür ederim müsait zaman da denicem
  • Rica ederim eğer düzelmezse başka yöntemlerde bakarız
    Hocam bu film çektim akşam iş den eve gidince denicem bakalım nasıl görüntü vericek film 45 gb
    Daha önce 73 gb film çektim leş gibi renkleri soluk görünüyor du :/

Lütfen yardımcı olurmusunuz
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.