Şimdi Ara

Lutfen yardim: NEC 7170 Sata Dvd-rw

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
31
Cevap
0
Favori
1.417
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Gigatek den aldigim Nec 7170 sata dvd-rw hicbir sekilde sistem tarafindan gorulmuyor. Ne bios ne de windows ortaminda. Sata ve guc kablolarini defalarca kontrol ettim. Alete guc geliyor ama taninmiyor. Windows xp kullaniyorum ve anakartim DFI LP UT Expert SLI.
    Lutfen yardim!!!

http://www.gigatek.com.tr/urun.php?id=1806

• bazı anakartlar sata yazıcıları görmüyor.

bios güncellemesi yap sorun çözülmezse iade et yazıcıyı.
  • 2 tane 965p anakartda denedim sorunla karşılaşmadım demekki nf4 ile bir sorun var
  • nf4 ile ilgili bir sorun olmasi sanki zor gibi ama bilmiyorum.
  • son bios güncellemesi yapark denemeni tavsiye ederim!
  • Son bios yuklu.
    MSI NF3 anakart ile denendim o da tanimadi.
    Yarin geri gondermeyi dusunuyorum surucu problemli olabilir.
  • sata dvd rw yi almayı düşünürken bu olmadı bak geçmiş olsun arkadaşım umarım değiştirmede bi problem cıkarmazlar
  • quote:

Son bios yuklu.

anakartın değil dvdrw nin biosunu bulup güncelleyeceksin.görmeyen bir aleti nasıl güncellersin artık o da senin hayal gücüne kalmış.sök bir arkadaşının makinesinde güncelle 965 çipli olan mesela.

başka bir topicde dedim ama almayın şu aletleri oturmadı daha diye ama iyilik yaramaz ki dalga geçiyor milletle oldu esprili söyleyince.
  • Ben kullanıyorum NEC 7170S, herhangi bir problem yok 965P-DS3 ile. Bios güncellemesi dene bencede...
  • Nec sitesi uyduruk. Bu yazıcı ile ilgili bios, firmware falan bulamadım. Kullanan biri link verebilirse sevinirim.
  • şuraya da bir bak.

http://liggydee.cdfreaks.com/page/en/

şu olabilir senin elindeki 1.0 stok firmware.

http://liggydee.cdfreaks.com/disclaimer/en/7170s/182_orig.zip.html

This is the unmodified Optiarc AD-7170S firmware 1.82
  • Çok teşekkür ederim arkadaşlar cevaplar için.
    Ancak bugün yazıcıyı 3. bir makinada denedim bu kez intel chipsetli.
    Sonuç değişmedi.
    Sanırım yazıcı sorunlu, bugün kargoya verip gigateke geri gönderiyorum.
  • Senin cihazda sorun vardır arkadaşım ben kullanıyorum ve güncel tüm dvd yazıcıları kullandım içlerinde en hızlı okumaya sahip nec tabi dvd film seyretmek işkence.
  • hazır yolladın madem geri alma bari.gelen de aynısını yapabilir denediğin intel ne inteldi 965 de problem yapmıyor.
  • ya anakart ya ekrankartı desteklemiyordur kabloları da kontrol et eğer bunların hiç biriside olmazsa aldığın yere yada servisine götür sorununu anlat yardımcı olacaklardır...
  • bende de sorun yaratmadı ama nec kadar kafa ütüleyen başka bir dvdrw var mıdır merak ediyorum... samsungun eline su dökemez sessizlikte
  • 2 gün önce aynı Nec 7170S Sata aldım DFI NF4 Ultra-D ile sorunsuz çalışıyor takar takmaz aleti tanıdı biostan.. yani NF4 lerle ilgili bir sorun değil. anakart ile dvd arasındaki sata bağlantılarında medya seçmiyor. okuma ve yazma performansı gayet iyi, sadece biraz sesli, oda benim açımdan önemli değil. yazma ve okuma kalitesi ve medya seçmemesi benim açımdan daha önemli.. diğer kullandığım ve yanan samsung dan kat kat üstün ( daha önce 2 adet samsung kullandım. sürekli medya seçiyordu. ve en sonunda biri yandı.. bir daha asla samsung almicam ) bu dvd de Sata kablo karmaşası yok. bende DFS den aldım 34$ +KDV saygılar.

• Ya bende bunu almayı düşünüyorum bu akşam inventus'tan sipariş vermeyi düşünüyorum,aklıma bişey takıldı...

Bi arkadaş DVD film izlemek işkence demiş,bunu takıldığı için mi yoksa gürültü sebebiyle mi söylüyor... ?!
  • quote:

Orjinalden alıntı: kyle007

Ya bende bunu almayı düşünüyorum bu akşam inventus'tan sipariş vermeyi düşünüyorum,aklıma bişey takıldı...

Bi arkadaş DVD film izlemek işkence demiş,bunu takıldığı için mi yoksa gürültü sebebiyle mi söylüyor... ?!

Evet ben söylemiştim cihaz okuma yazma performansı süper gönül rahatlı ile alabilirsiniz dvd filmlerde yüksek hızda okuduğu için hali ile ses yapıyor.
  • quote:

Orjinalden alıntı: darklight

nf4 ile ilgili bir sorun olmasi sanki zor gibi ama bilmiyorum.

nf4 le sorunsuz kullanıyorum.. ama arkadaşımla asus u değiştik onun sisteme dvd cd yakıyor.. onun anakart amd690v
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.