Şimdi Ara

lütfen sony t7 için yardım

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
1.203
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • slm beyler ya bu sony t7 olarak ikinci makinem ama artık bıktımmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmm....gecen veya gölgede cektigim resimlerin tümünde deniz anaları var.....valla billa aynı deniz anası gibi noktalar çıkıyor resmin her yerinde ve resimler igren cıkıyor.ne yapmam lazım.

• 1.lens kirli olabilr.pamukla bastırmadn siln çizmeyin ama....
    2.makinanın ıso su açık kalmış olabir ....
    3.sensöründe ölü pikseller olabir...

ama bir foto koyun da bizde tam tahminde bulunabilelim...
  • tamam resimm koyayım ama lens temiz çizik yok gunduz iyi cekiyor ama gece igrecç..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ahmetacik -- 22 Ocak 2008; 22:09:47 >
  • sensör problemi gibi geldi ama fotonun exifinide göremedim ayrıca makinenızdan bu tür problemler çıkıyomuş bi forumda geçmişti bahsi fakat başka bi arkd mutlaka cevaplıycaktır...
  • Ben T7 için çok yazıp çizmiştim....
    T7 foto kalitesi en kötü olan makinaların başında gelir...
    Yapacak tek bir şeyiniz var; makineyi değiştirmek...
    Ben T7 aldım ve 1 hafta sonra değiştirdim...
    150 liralık Samsung s630 bile T7'den daha iyi foto çeker...

Deniz anaları ve deniz kumları T7 nin vazgeçilmezleridir... Maalesef...
  • quote:

Orjinalden alıntı: naykose

sensör problemi gibi geldi ama fotonun exifinide göremedim ayrıca makinenızdan bu tür problemler çıkıyomuş bi forumda geçmişti bahsi fakat başka bi arkd mutlaka cevaplıycaktır...

Ben bu forumda eskiden sıkça bajsederdim....
    T7'de tip haricinde bişii yok... Gündüz cep teller bile güzel çeker zaten... T7'yi cep tel kamerası gibi düşünebiliriz...

Ötnek resmi şimdi gördüm de yapacağınız bişii yok... Benim de kapalı ortamda çekilmiş tüm fotolar o şekilde... (T7 ile tabi...)

Hatta beni rezil etmişti... Sınıfta çocuklarla foto çekildik falan... Biri "hocam kartı verin de bastırıp geliyim öğle arası" dedi...

Verdim...
    Fotolar bi geldi.....

-Hocam bu ne yaaa
    -Benim cep tel daha iyi çeker
    -Bu gerçek Sony'mi ki
    -Hocam bu çakma Sony'mi yaaaa...

Rezil etti beni T7...
  • @pirekare;

Biraz fazla yerden yere vurmandan dolayı inanasım gelmedi açıkçası, abartı gibi geldi

**

Deniz anaları genelde flaşlı çekimlerde ortaya çıkar, tozlu ortam veya pislenmiş ön mercek ortaya çıkarır. Küçük sensörlü makinalarda alan derinliği pek elde edilemediğinden lense yakın partiküller de fotoğrafa yansır. Flaş kullanıldığında ise iyice ortaya çıkarlar. (Biraz araştırdım da, özeti bu)

Çoğu dijital kameranın da ortak sorunudur, T7'nin vazgeçilmezi değil

EDIT:

Bi de şu baskı olayı var; standart baskıdan kalite kontrolü nasıl yaptı o çocuklar hayret ettim açıkçası Senin makine bozuk olmasın hocam?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi PlutosDaddy -- 23 Ocak 2008; 3:54:04 >
  • Teessüf ederim Plutos...
    Sen benim hiç haksız yere bir şeyi karaladığımı gördün mü?

T7'yi sattıktan sonra Casio z75 aldım, fotoğrafçıların saat markası diye tabir ettikleri Casio, Sony'den 5 kat daha iyi sonuç verdi...
    Bi çok ucuz makine ile aynı sınıflarda çekimler yaptım, hiçbiri T7 gibi değil...

Kalite kontrolü yapılamıyacak gibi değildi... Berbattı fotolar...

Arkadaşın yolladığı fotoya baktın mı? Diğer makineler bu kadar kötü değil... Hatta flaşlı cep teller bile bu kadar rezil çekim yapmıyor...
    Sony bayisine gittim, o da doğruladı... Sony bunu kısa bi süre üretip kaldırdı zaten dedi...
  • bu ne ya toplatsalardı piyasadan o zaman. bu ne ya
    hep mağdur durumda o zaman bu arkadaşlar ....
  • Hiç mi iyi yanı yok... Var...
    Eğer T7 almasaydım, bu çekimler niye iğrenç diye araştırmasaydım, insanlara ne almalıyım diye danışma ihtiyacı duymasaydım bu forumu bilmiyor olacaktım...
  • herkese teşekkürler dostlar yav.bende eskiden bir tene vardı onu sattım belki hatalıdır diye baskasını aldım oda aynı...cıktı..en kısazamanda bunu da satmak gerek o zaman.
  • quote:

Orjinalden alıntı: naykose

bu ne ya toplatsalardı piyasadan o zaman. bu ne ya
    hep mağdur durumda o zaman bu arkadaşlar ....

Haklısın... En sevdiğim markalardan biri olan Sony'den biraz soğuttu beni bu T7 ile yaşadığım deneyim...

@ahmetacik;

Rica ederiz... :)
    T5, T10, T100,... gibi modellerde sanırım böyle bi problem yok... Emin diilim ama sanırım sadece T7'ye ait bu denli başarısız sonuçlar...
    Ama çok ince bi makineye ihtiyacın yoksa T serisi yerine W ya da N serisi alabilirsin... N1 ve N2 gayet tatminkar makinalar...
  • sen o makineyi duvara vur parçala bende aldım 700 usd vcermiştim ama şarjı 18 dakika gidiyordu 1 gb 13 dk video kayıt ediyordu bu alınırmı sizcee teşekkürler.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.