Şimdi Ara

Lütfen herkes 1 yorum yapsın, ihtiyacımız var [cvplar 4.sayfada]

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
228
Cevap
5
Favori
4.139
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Şimdi beyler bayanlar yazı biraz uzun olabilir ama Allah aşkına okuyun ve yardımcı olabilecek yorumlar yapın.

Ben 22 yaşında üniversite okuyan, okurken aynı zamanda çalışan bir insanım. Aylık 500TL gibi bir kazancım oluyor o da anca bana yetiyor yani eve hiç bir katkım yok diyebilirim. Kardeşim 16 yaşında lise 3'e gidiyor ve ağır bir ergenlik geçiriyor.

Bir oyun var, LOL. Ne berbat bir oyundur bu.. Kardeşim oyuna kendisini öylesine kaptırıyor ki kulaklık kulağındayken ettiği küfürler dışarıdan duyuluyor ve komşular bize şikayete geliyor, düşünün artık olay ne kadar ileri boyutlarda. Bu oyunun başına oturduğu zaman kendisini dünyadan soyutluyor. Odaya giriyoruz "Çıkın, rahat bırakın, çıkın" diye bağırıyor ama bu bağırma öyle böyle değil böğürüyor resmen.

Bu akşam daha 1 saat önce ben oturma odasında oturuyorum annemde mutfakta bir şeyler yapıyor kardeşim ise bizim oda da PC başında. Okuldan geldi bir selam bile vermeden direkt gitti odaya. Neyse dedim genç sonuçta, bende böyleydim. Neyse işte aradan 45 dakika falan geçti yine bu arada küfürler savuruyor tabii ki. Birden bizim odadaki bilgisayar masasını yumruklamaya başladı, fareyi kaldırıp kaldırıp vuruyor falan.. O vurduğu fareyide ben aldım ona. Ailemizin durumu orta derece denilecek yerde. Hatta belki 1 tık altı. Sırf o arkadaşlarından geri kalmasın diye gittim, mouse aldım. Ama tabii bu olayda onun yüzüne vurmadım bu hareketimi. Annem hemen korkarak mutfaktan koştu "Ne oluyor?" demeye. Kardeşim birden annemin karşısına dikilerek "anne çık odadan, bırak beni, anne delirtme beni, çık, çık" diye bağırmaya başladı. Öyle bir bağırıyor ki ama komşular kapıya geldi yani o derece.

Bu bağrışmalardan sonra kapıya yöneldi. Baktım evden gidecek gibi, hemen tutuldum peşine. Kapıdan çıkmadan yakaladım, tuttum. Ben onu tutunca tepinmeye başladı ve camı kırdı. Ardından yerdeki terlikleri falan fırlattı etrafa. Gözleri falan büyüdü ama yani görmeniz lazım, ben durdum izliyorum. Sinir krizi geçiriyor olabilir diye dokunmak istemedim. Hepsi ama hepsi bu illet oyun yüzünden buna eminim.

Kardeşimi bu oyundan ve bu durumdan kurtarmak için ne yapmamız gerekiyor? Çünkü artık gerçekten kontrol edilemez bir hal aldı.

Bu yazıyı annem ve babamla birlikte yazdık. Onlarda okuyacaklar, lütfen yorumlar ciddi olsun.

Şimdiden teşekkürler forumdaşlarım.

edit: Kardeşim tam olarak bu çocuk gibi davranıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nk061 -- 2 Kasım 2013; 16:38:17 >

• direkt prof yardım, hiç kendiniz falan uğraşmayın...
  • psikiyatriste götürün.Aynı oyunu benim bir arkadaşım oynuyor,asosyal oldu adam.
  • Şiddete başvurmayın bence.Durumu daha kötüye götürebilir.
    Aileden çevreden gerçekten saydığı biri varsa(örneğin;dayı,amca,kuzen,komşu,komşunun oğlu vb.) o kişiye durumu açın ve sizin için kardeşinizle konuşmasını isteyin.
    En garanti çözüm yolu olarak profesyonel yardım görüyorum.Bir psikiyatrist eminim size yardımcı olacaktır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: baran021

psikiyatriste götürün.Aynı oyunu benim bir arkadaşım oynuyor,asosyal oldu adam.

Aynen hocam aynen. Benim kardeşimde böyle. Asosyalin Allah'ı denecek seviyeye geldi. Okuldan PC'ye PC'den okula. Bakın "eve" demiyorum. PC'ye diyorum. Çünkü eve gelip yüzümüze bile bakmadan odaya geçiyor. Yani resmen aynı evin içindeyiz ama farklı yaşıyoruz.

@sanitas Hocam ben hiç öyle bir arkadaşını görmedim. Daha doğrusu böyle samimi olduğu arkadaşı yok. Ayrıca babam bu zamana kadar bize bir fiske bile vurmamıştır. Yani kesinlikle şiddet yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nk061 -- 31 Ekim 2013; 21:49:23 >
  • Ben olsam sopayla döverdim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ares

direkt prof yardım, hiç kendiniz falan uğraşmayın...

En mantıklısı bu ama kabul etmeyecektir büyük ihtimal.
    Ama denemeye değer.
  • Üzücü bir durum.Olay artık ileri boyuta ulaşmış gibi psikolog yardımı almalısınız.
    Edit:Gerekirse hastaneye yatırın bence daha kötü olmadan.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi a4technic -- 31 Ekim 2013; 21:52:09 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Anlaşılan aşırı serbest bırakmışsınız ve ipin ucu kaçmış. Kendisine gelene kadar bilgisayarı yasaklayın o bağırıp çağırıyosa siz daha sert davranın (kesinlikle şiddet uygulayın demiyorum sadece ağırlığınızı koyun ve taviz vermeyin, ne demek anneye babaya bağırıp çağırmak ne gerekiyo şimdi yapın yoksa daha çok üzüleceksiniz)yoksa gerçek dünyadan daha da uzaklaşacak.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • kardeşin tam dayaklık. doktor falan fayda etmez ona. bence haftaiçi monitörün power kablosunu saklayın biyere sadece haftasonu oynasın. babam bana önceden öyle yapardı
  • quote:

Orijinalden alıntı: İrem-

quote:

Ama denemeye değer.

Psikolojik, profesyonel destek bizim için en son çözüm. Doktor yardımı almadan neler yapabiliriz, bunu bulmaya-keşfetmeye çalışıyoruz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: baran021

psikiyatriste götürün.Aynı oyunu benim bir arkadaşım oynuyor,asosyal oldu adam.

psikiyatrist ağır olur hocam hasta mı kardeşi ?

psikoloğa götürün bence (aslında psikologlukta bişey yok) , ama silmeyin oyunu pc'den kendi bıraksın oyunu

not: bende oynuyodum bıraktım, arkadaş çevresindende kaynaklanabilir ( 2005 li kuzenim oynuyor yaş seviyesi düştü oyunun )

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Trevor Reznik -- 31 Ekim 2013; 21:52:48 >
  • Durumu iyi sayılmaz.Bi aralar Knight vardı onun günümüz hali bu oyun.Psikolojik destek şart.
  • Senin yerinde olsam o çocuğu öyle bi döverim ki 2 gün yataktan kalkamaz.

Oynadığıda oyun olsa bari.
  • quote:

Orijinalden alıntı: nk061

quote:

quote:

Ama denemeye değer.

Psikolojik, profesyonel destek bizim için en son çözüm. Doktor yardımı almadan neler yapabiliriz, bunu bulmaya-keşfetmeye çalışıyoruz.

Pek bilmiyorum oyun online ise internette bir arıza çıkmış gibi yapsanız.
    Birkaç günlüğe interneti kesseniz ? Bilgisayarı bilinçli olarak bozsanız veya?

• sinir problemi var sanırım

oyunu senin oynamanı izlese, uyumlu olarak da yapılabildiğini göstersen belki kavrar birşeyleri?
  • quote:

Orijinalden alıntı: nk061

quote:

quote:

Ama denemeye değer.

sizin yüzünüz tutmaz, sizi çözdüğü için fazla başarılı olamazsınız. Kablo saklamak falan onu sadece daha da kızdırır. En nihayetinde onu dövmeyeceğinizi yada ağır ceza vermeyeceğinizi bildiği için daha fazla kudurur.

Prof yardım alın gerekirse ilaç verir bir müddet sakinleşir. Sakin olunca daha akıllıca düşünmeye başlar...

• Buna benzer oyun knight oynardım taa.. Ki nezamana kadar arkadaşlarımla pikniğe felan gitmeye başladıgımdan beri yani az onu evden çıkaracak arkadaşlar edinmeye başlamasını sağlamanız lazım babamın beni dövmesi fayda etmedi hemde defalarca yani bu iş dayakla olmuyor. Baktınız hiç olmuyor bu konuda ciddiyim bi yurda gönderin yatılı veya abiler dediğimiz cemaate gönderin konuşurlar 2 güne normale döner inan gidip adamlarla yatsın kalksın demiyorum onunla konuşsunlar yeter bını tüm samimiyetimle söylüyorum.Bu durum başka türlü çözülme psiyatri felanla dözelmez emin ol.Kardeşinle aynı durumdaydım şuan günde 9 saat test çözüyorum inan.Allah yardımcınız olsun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Galatas4ray -- 31 Ekim 2013; 21:58:47 >
    < Bu ileti m.bolumsonucanavari.com kullanılarak atıldı >
  • Yemeğine sakinleştirici koyun bakalım bir daha böğürebilecek mi
  • Hatayı baştan yumuşak davranarak yapmışsınız. Bende yıllardır bilgisayar oynuyorum eskiden ders çalışmadan ailem bilgisayar oynatmazdı. Ablam çalışacağım yeri gösterir sonra beni sınav yapardı. Hepsini yanıtlayamazsam bilgisayar felan oynatmazdı. Önceleri ders çalışırken bile aklım bilgisayarda olurdu ama sonra alıştım ve çalıştığımdan verim almaya başlayınca bilgisayarı bırakıp derse geçtiğim olmuştu.

LOL deki hesabını ele geçir çalındı diye belki oyundan soğur.
    Yasaklar koyun. Önce ders sonra bilgisayar gibi.
    Oda olmadı kaldırın, satın bilgisayarı hiç bir şey geleceğinden önemli değil fikrimce.

Not: Eski sınıfımda bir çocuk vardı hayatı oyun olmuştu. İnanın çocuk diğer kişilerle konuşmakta güçlük çekiyor. Kendince bir espri yapıyor kendi kendine dakikalarca gülüyordu. İşin nereye varabileceğini anlatmak için yazıyorum bunu.

Anne babaya saygılar İyi akşamlar dilerim

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.