Şimdi Ara

Lütfen birza dikkatli olun ve karşınızdakini aptal sanmayın

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
563
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
Konunun Etiketleri
Şehir #Mardin
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Evet arkadaşlar lütfen ama lütfen burada malzeme alırken veya satarken biraz daha dikkatli olalım. Aranılan veya satılan malzeme elimizde varsa söyleyin yada mesaj yazın, yoksada adamı kandırıp sonrada yollamamazlık yaparsanız DOLANDIRICILIK suçuna giriyor bunu unutmayın. Çünkü burada malzeme siparişi veriliyor ve mal sahibi parasını hesabına aktarmasını bekliyor. Hesaba ulaşan para kontrol edildikten sonra kargo ile malzeme teslimi yapılıyor. Ama para gidipte malzeme gelmediği zaman işte orada suç oluşuyor, hesap sahibinin adresi tespit edilmesi bu hesap numarasıyla dahada kolaylaşıyor. Cezasıda ağırdır avukatlarımız bu konuyu daha iyi biliyorlar.

Artı bu dünyada 5-10 kuruş için dolandırmak için gelen insanlara sesleniyorum, ne siz o parayla zengin olursunuz nede malzeme alacak adam fakir olacak, burada amaç insanların işlerinin yürümesidir. Dolardırılmak gibi hiçbir insanımızın kişiliğine yakışmaz.
    Şimdilik sadece bunları söylüyorum.

Malzeme satış ve alışlardaki mantık şudur: varsa vardır, yoksada yoktur. Yokluktan var edilemez, yokluktan var ederim dersen ve yollamazsan DOLANDIRICISIN demektir.
    Lütfen birbirimizi kandırmayalım ve dürüstlüğe özen gösterelim.

Bu kullanıcının dükkanına eklenen son 10 ürün

• kardeş sonuna kadar katılıyorum ama sorun ne anlayamadım.eğer size karşı yapılmış bir dolandırıcılık varsa bunu isim bildirerek anlatırsanız bizde daha dikkatli oluruz o şahsa karşı
  • sana katılıyoruz ama arkadasın da dedii gibi size yapılmış bi dolandırıcılık olayı varsa bu kişiyi belirtin ki bizde bilelim sonuç itibari ile size yanlış yapan bizede yapacaktır. Aşağıdaki alıntı 2. el kuralları 5. maddesidir lütfen alışverişlerinizde bu kuaralları gözardı etmeyelim senin açmış olduun topic ilk değil böyle giderse son da olmayacak Allah hayırlısını nasib etsin.

5- Alışveriş yapacağınız kişi hakkında gerekli bilgilere ikna olmadan,Sağlam referenslar almadan iş yapmamanızı tavsiye ediyoruz.Hatta mümkünse ürünleri deneyerek alınız.Farklı şehirlerde iseniz bir tanıdığınızdan rica ederek ürünleri denettirerek almanızı tavsiye ederiz. Alışverişyapıp yapmamak kişinin hür iradesine kalmıştır.Bu gibi durumlarda Donanımhaberin size en büyük yardımı 1-2 hafta sticky topic yaparak dolandırıcının bulunmasına yönelik önünüzü açmaktan ileri gidemez. Bu yüzden tekrar ve tekrar söylüyorumki alışveriş etmek tamamen kendi hür iradenize kalmıştır.

• quote:

Orjinalden alıntı: nasuhbey

kardeş sonuna kadar katılıyorum ama sorun ne anlayamadım.eğer size karşı yapılmış bir dolandırıcılık varsa bunu isim bildirerek anlatırsanız bizde daha dikkatli oluruz o şahsa karşı

Aslında dostum isim vermek biraz erkendir. Tüm arkadaşlarıma seslendim bundan sonra kimse böyle düşünmesin istedim, yalandan dolandan yana olmasın istedim. Olacaksa harbi olsun istiyorum tüm arkadaşlarımız. Çok çirkin bir davranıştır kandırmak denen sahtekar duygu. Sadece zoruma gittiği için bu kadar çok sinirlendim ve yazma gereği duydum.

• doStum..isim verki kimse onunLa alIş-veriş yapMaSın..

yada kendi aramızda kara Liste gibi bi Liste oLuşturaLım..

herkes haKKıyLa aLsa ve satsa hiç bişe oLmaz eminimde..herkes kendini kurnaz sanmaSı dediğin gibi zoruna gider insanın..
  • quote:

Orjinalden alıntı: pixel

sana katılıyoruz ama arkadasın da dedii gibi size yapılmış bi dolandırıcılık olayı varsa bu kişiyi belirtin ki bizde bilelim sonuç itibari ile size yanlış yapan bizede yapacaktır. Aşağıdaki alıntı 2. el kuralları 5. maddesidir lütfen alışverişlerinizde bu kuaralları gözardı etmeyelim senin açmış olduun topic ilk değil böyle giderse son da olmayacak Allah hayırlısını nasib etsin.

5- Alışveriş yapacağınız kişi hakkında gerekli bilgilere ikna olmadan,Sağlam referenslar almadan iş yapmamanızı tavsiye ediyoruz.Hatta mümkünse ürünleri deneyerek alınız.Farklı şehirlerde iseniz bir tanıdığınızdan rica ederek ürünleri denettirerek almanızı tavsiye ederiz. Alışverişyapıp yapmamak kişinin hür iradesine kalmıştır.Bu gibi durumlarda Donanımhaberin size en büyük yardımı 1-2 hafta sticky topic yaparak dolandırıcının bulunmasına yönelik önünüzü açmaktan ileri gidemez. Bu yüzden tekrar ve tekrar söylüyorumki alışveriş etmek tamamen kendi hür iradenize kalmıştır.

Hayır ustam foruma yönelik bir sitemim yok sadece kişilere yönelik mesaj yazdım. Yoksa forumla alakalı değil. Beni kandıran adamın gerekirse mekanında ziyaret eder çayını içer paramızı iade alırız o sorun değil. Benim kızdığım tarafı böyle düşüncesi olan zihniyetleri aramızda yoketmektir. Forumla alakalı değildir hiçbir lafım forumuda takdir ediyorum böyle bir olanağı bize sundukları için. Sadece dikkatli olalım diyorum

• Keşke gerçekten"DOLANDIRMAYA NİYETLİ "kişileri yok edebilsek.Ama bu mümkün değil.
  • quote:

Orjinalden alıntı: khn

Keşke gerçekten"DOLANDIRMAYA NİYETLİ "kişileri yok edebilsek.Ama bu mümkün değil.

haklısın usta ama tümünü yok etmesekte, açığa çıkanları deşifre etsek oda yetiyor sanırım

• Dun bir arkadas bana MSİ ti4800 ile Radeon 9600Xt takasında benim Ti4800'ü 40YTL'ye sayabileceğini mesaj atmıştı...
    Kendi kartını 100dolara benim kartımı 29 dolara saymış...

Hani şu karşındakini aptal yerine koymak olayı var ya işte o yüzden bu mesajı attım buraya...
  • quote:

Orjinalden alıntı: murat_47

Evet arkadaşlar lütfen ama lütfen burada malzeme alırken veya satarken biraz daha dikkatli olalım. Aranılan veya satılan malzeme elimizde varsa söyleyin yada mesaj yazın, yoksada adamı kandırıp sonrada yollamamazlık yaparsanız DOLANDIRICILIK suçuna giriyor bunu unutmayın. Çünkü burada malzeme siparişi veriliyor ve mal sahibi parasını hesabına aktarmasını bekliyor. Hesaba ulaşan para kontrol edildikten sonra kargo ile malzeme teslimi yapılıyor. Ama para gidipte malzeme gelmediği zaman işte orada suç oluşuyor, hesap sahibinin adresi tespit edilmesi bu hesap numarasıyla dahada kolaylaşıyor. Cezasıda ağırdır avukatlarımız bu konuyu daha iyi biliyorlar.

Artı bu dünyada 5-10 kuruş için dolandırmak için gelen insanlara sesleniyorum, ne siz o parayla zengin olursunuz nede malzeme alacak adam fakir olacak, burada amaç insanların işlerinin yürümesidir. Dolardırılmak gibi hiçbir insanımızın kişiliğine yakışmaz.
    Şimdilik sadece bunları söylüyorum.

Malzeme satış ve alışlardaki mantık şudur: varsa vardır, yoksada yoktur. Yokluktan var edilemez, yokluktan var ederim dersen ve yollamazsan DOLANDIRICISIN demektir.
    Lütfen birbirimizi kandırmayalım ve dürüstlüğe özen gösterelim.

yani bunu hemen hemen herkez biliyo durduk yere yazmadığına eminim nedir sorun açı8klarsan bizde aydınlanmış oluruz..

• aslında admin arkadaşlar referans usulu ile üye alımı yaparsa o zaman referans gönderen sorumlu olacağı için dahada dikkatli davranılacak kanısındayım. Belki çözüm olu o zaman bir yerine iki kişi sorumlu olur o zaman

• quote:

Orjinalden alıntı: HercuL

yani bunu hemen hemen herkez biliyo durduk yere yazmadığına eminim nedir sorun açı8klarsan bizde aydınlanmış oluruz..

Sorun bazı arkadaşların çok zekiymiş gibi davranmaları ve karşısındaki insanı aptalmış gibi sanmaları olayıdır. Pazartesi yi bekleyecem, sonra genel açıklamamı yapacam

aşağıda arkadaşımızın sözleri güzel bir örnektir. Sanırım anlatabiliyorum

quote:

Orjinalden alıntı: punta

Dun bir arkadas bana MSİ ti4800 ile Radeon 9600Xt takasında benim Ti4800'ü 40YTL'ye sayabileceğini mesaj atmıştı...
    Kendi kartını 100dolara benim kartımı 29 dolara saymış...

• ya arkadaslar ben tatilden önce burdan arkadasın nick ini unuttum ama zonguldaklı adı ufuk.... burdan konustuk 107e monitör 1 yıllık dedi bende onu bizim okula alacaktım ve okuldakilerede 1 yıllık dedim ve rezim kepaze oldum monitör 2001 modeldi... phılıps 840 k webcam aldım 75 milyona arızalı ne olacak bu dünyanın hali....sunu unutmayalı hic kimse 200 ytl ile bu dünyada zengin olmaz ancak ahirette iflas eder.....insan diyorum insan şerefli namuslu insanlar sözü ile yaşarlar. kimse kimseyi kandırmasın allah onu bu dünyada da cıkarırda asıl olan bakın bakalım ahirette nasıl cıkacak.. ben o arkadası allaha havale ettim hakkımı da helal etmiyorum.. belki tanıyan vardır onu ama KİM NE EDER KENDİNE EDER............
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.