Şimdi Ara

Lütfen bilgisi olan birisi internet tavsiyesinde bulunsun.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
273
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar 10 gün içinde taşınacağım, fakat fiyatlar tarifeler o kadar karışmış ki ne alacağımı ne anladım ne de karar verebildim. Binada türk telekom fiber var. Sokakta kablonet var fakat binaya kurulum yapılmamış.

1- Taahhüt süresi maksimum 1 yıl olsun.
    2- Upload hızı en az 2mbps olsun.
    3- Fiyat 60TL'nin altında olacaksa hız 10MBPS ve altı olabilir.
    4- Fiyat 60TL'nin üzerinde olacaksa AKN sonrası 16MBPS'den aşağıya düşmesin.

İnternet kullanımım ortalama 70-90GB arası ayda. Gözüm kapalı gidip Turk.net abonesi olacaktım ancak 75 alabilecekken son güncelleme sonrası 35 alabilecek olmak ve kurulumu elektrikçiye yaptırma derdi kafa karıştırıyor.

Aklımda Vodafone FiberMax Öğrenci var, 100Mbps/5Mbps 1 yıl taahhüt 80 lira, modemi kurulumu vesaire dahil. Ancak telefonda görüştüğümde 85Mbps hız görüntülüyorlar maksimum, fakat zaten 1 yıl taahhütü olan tek seçenek bu olduğu için bunu alacağım alırsam. 2 Yıl taahhüt de olabilir ancak 16/2 Mbps bir internet hızı aylık 50TL'yi geçmeyecekse olabilir.

Sizce ne yapmalıyım ne etmeliyim?

• Merhaba, binanızda sadece tt fiber varsa, türk telekom dışında bir sağlayıcı kullanamıyorsunuz. Çünkü tt ortak altyapıya dahil olmadı. Vodafone fibermax içinse superonline fiber veya vodafone fiber altyapı gerekiyor. Türk.net veya vodafone dsl içinse binanızda türk telekom bakır hattı olmalı.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: apespecter

Merhaba, binanızda sadece tt fiber varsa, türk telekom dışında bir sağlayıcı kullanamıyorsunuz. Çünkü tt ortak altyapıya dahil olmadı. Vodafone fibermax içinse superonline fiber veya vodafone fiber altyapı gerekiyor. Türk.net veya vodafone dsl içinse binanızda türk telekom bakır hattı olmalı.

Ben telefonda görüştüğümde Vodafone Fibermax abonesi olabileceğimi, ancak 85MBPS'ın üzerine hız olarak çıkamayacağımı söylediler. Bu çalışanların bilgisizliği muhtemelen, ama eğer 85 üzerine çıkamayacaksam bu fiber değil vdsl var demek değil midir? VDSL Kullanarak da 5mbps gibi bir upload hızına erişilebilir mi?

İnanın ne yapacağımı bilmiyorum...
  • Vodafone fibermax da bahsettigin tarife ilk 6 ay 39.9 sonraki 6 ay 79.9 yani aylik 60 tl ye denk geliyor ben daha iyisini bulamadim kendim de baglaticam. Onun disinda sehrinde netspeed varsa 100mbit neti 60 tl ye alabilirsin taahhut yok. Begenmezsen iptal edersin bir de eger engelli karti olan bir akraban varsa 35-40 liraya kadar dusuyorlar diye biliyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi P1ka -- 28 Ağustos 2017; 10:25:29 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Emreyucell

Vodafone fibermax da bahsettigin tarife ilk 6 ay 39.9 sonraki 6 ay 79.9 yani aylik 60 tl ye denk geliyor ben daha iyisini bulamadim kendim de baglaticam. Onun disinda sehrinde netspeed varsa 100mbit neti 60 tl ye alabilirsin taahhut yok. Begenmezsen iptal edersin bir de eger engelli karti olan bir akraban varsa 35-40 liraya kadar dusuyorlar diye biliyorum

Netspeed yok, fibermax'da o tarifeyi çok ciddi manada düşünüyorum ama sonunda gelip VDSL üzerinden hizmet verip 30-40MBPS/1-2MBPS gibi bir hız alacak olursam da hiç bir yararı yok. Siz bu durumu tam netleştirebildiniz mi? Altyapı var mı yok mu?
  • bence fibermax bağlatıp keyfinize bakmalısınız 85/5 güzel bi rakam burda 16 mbps 100 gb aknli internete 78 tl ödüyorum modemsiz
  • The Anonymous T kullanıcısına yanıt
    Ben an itibari ile vodafone fibermax bağlattım sol altyapısı üzerinden alıyorum. Bağlanalı 5 dk oldu daha hız testi sonucu da bu

Tabi bu lokasyon ile de alakalı biraz benim için değerler yeterli seviyede

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi P1ka -- 28 Ağustos 2017; 17:31:50 >
  • quote:

Ben an itibari ile vodafone fibermax bağlattım sol altyapısı üzerinden alıyorum. Bağlanalı 5 dk oldu daha hız testi sonucu da bu

Tabi bu lokasyon ile de alakalı biraz benim için değerler yeterli seviyede

Değerleriniz gayet yeterli hocam, işte sizin şansınız sanıyorum binada Superonline kutusu olması olmuş, bu sayede VDSL üzerinden değil de fiber olarak hizmet alacağınız kesin. Beni kaygılandıran nokta da tam burası oluyor işte açıkçası.

• The Anonymous T kullanıcısına yanıt
    Binanızda fiber var mı ?
  • quote:

Binanızda fiber var mı ?

Binada Türk Telekom'un fiber hizmeti var, sokakta ise kablonet-uydunet Türksat var ancak binada kutuları yok.
  • Vodafone müşteri hizmetlerini arayıp binada fibermax hizmeti olup olmadıgını sorun. Binada vodafone veya superonline varsa ancak o şekilde fibermax hizmeti alabilirsiniz.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.