Şimdi Ara

.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
34
Cevap
1
Favori
1.273
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DH Anonim -- 11 Ağustos 2022; 11:1:50 >

• Antideprasan kullanıp kullanmayacağına karar verecek kişiler doktorlardır buraya sorman hata olur özellikle bu kadar fazla boş insanın olduğu bir forumda.

Beslenmeni değiştir sağlıklı beslen

Rafine şekeri kes

Uzun vadede iyi sonuç alırsın.

• hocam kendi içinde çözmeye çalış, neden çalışamadığını sapta. O ilaçların senden bir şeyleri getireceği gibi götüreceği şeylerde var unutma

• Antidepresan denilen şey basit bir benzetmeyle "protein tozu"dur. Yani tek başına tükettiğinde hiçbiri faydası olmaz (faydası olmaz derken uzun vadeli olmaz, kısa vadede evet konsantrasyon artırırsın). Önemli olan onu kendinde bir değişim yapabilmek için kullanmaktır. Protein tozu + egzersiz gibi. Bu yüzden kendinle ilgili düzenlemeler yapabileceksen kullanılabilir. Yok eğer aynı tas aynı hamam gideceksen, tavsiye edilmez. Tabi insanlar genelde kendi kendilerini değiştiremediği için burada en faydalı olacak olan psikoterapi aslında. Maddi olarak evet ucuz değil ama artık online terapiler sayesinde biraz daha uyguna bulunabiliyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • anksiyete+somatizasyon zaman zaman depresyon yaşıyorum.

paxilden selectraya geçtim şu an ( selectra lustral muadili ) tam doza geçeli 3-4 gün oldu bakalım...

korkacak bir şey yok, antidepresan alınca ölmüyuorsun.

terapiyle beraber ilaç alman çok iyi olur, ben öyle yapıyorum.

ben de ekşide paxil bırakmaya çalışırken yok intihar eden, yok kafayı yiyen bir sürü şey okudum.

paxili 0 yan etkiyel bıraktım öyle söyleyeyim, doktor kontrolündeyse sorun yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi iyi birisiydim -- 2 Aralık 2020; 23:19:0 >
  • Böyle konuları görünce ağlayasım geliyor. Hiçbir şey olmadı ama birşeyler oldu diyor insan psikolojik problemi olunca. ilaçlarını kullan, tez zamanda şifalar

• quote:

Orijinalden alıntı: Dr. Alfred Blalock

hocam kendi içinde çözmeye çalış, neden çalışamadığını sapta. O ilaçların senden bir şeyleri getireceği gibi götüreceği şeylerde var unutma

Götürüsü ne olabilir?

• 1 gün bile almasam hemen kaygı yaşıyorum, bu da beni huzursuz, geçimsiz kılıyor malesef. Sizde böyle etkileri yoksa bırakın. Bu tip ilaçlar "herbokolog" arkadaşların dediği gibi işe yaramayan ilaçlar değil, bu mesela beynin kaygı duymanı tetikleyen bölümünü kontrol ediyor. Ya da diğer rahatsızlıklarda ilgili beyin bölümüne. Herşeyi de plaseboya bağlayan herbokologlara da bakmayın, doktorunuza ve kendi içinize danışın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: hgwxx/7

Götürüsü ne olabilir?

Alıntıları Göster

aptallaşır, takıntılar edinebilir. Bu ilaç yapar demiyorum ama bir şeyleri yerinde bırakacağını pek düsünmüyorum genel olarak depresyon ilaçlarının

• reodentreomantik R kullanıcısına yanıt
    Şeker ne alaka
  • Üff mükemmel geldi hayatım değişti diyenlerlerle çok kötü yan etkiler bıraktı hiçbir işe yaramadı bağımlı oldum çok kötü oldum diyenlere bakma sen doktor kontrolünde kullan faydası olacaktır. Bünyeden bünyeye değişir tabi. Ilık zayıf tipler çok kötü yaptı beni der bir şeyi olmayan sağlam adamlar da mükemmel geldi der.
    Ama benim bildiğim dikkat eksikliği olanlara fluoksetin veriliyor.

• Hocam ben bu ilacı 1 ay kullandım

ve size yemin ederimki, doktor bana, "%10 okb, %10 Şizoid belirtileri, %10 otistik belirtileri" tanısı koydu

Zira

- sabaha kadar kafamdaki düşüncelerden uyuyamıyordum

- bağırarak kendi kendime konuşuyordum (üstelik evde insanlar varken  )

Fakat herkeste aynı etkiyi yapmayabilir  , yinede almadan önce bi düşünün derim.

• Spora başla. Ne alaka diye sorma burda uzun uzun yazardim ama sen de okumazsin, sadece başla. Agirlik kaldirma, koşu, jimnastik hangisi hoşuna gidiyorsa yap ama bireysel bir spor olmasi önemli.

• Bendede ayni dünyanin en kötü şeyi dikkat eksikligi ve dalginlik bu 2si yüzünden normal işleri yapmakta zorluk cekiyor insan.Genetik yatkinliğin....

• Bu forumda sorulacak bir soru değil hocam bir psikiyatriste, bir uzmana sorulacak soru. Tüm tıbbi konular için geçerli bu.

• Psikiyatristler masa başında kağıda ilaç ismi yazmak için hastane de beklerler. Mümkünse psikolog birine danış.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.