Şimdi Ara

Lumia aldığım her güne. (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
120
Cevap
0
Favori
3.678
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
20 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: Uçan Fin

hocam microsoft da bundan sonra çok bir şey yapamayacaktır. Sektörde sırf bulunmak için duruyorlar. Mobil zaten o kadar çok karlı bir iş değil ayrıca karın yaklaşık %90ını Apple yapıyor geriye kalan %10unu da bir dünya şirket paylaşıyor (samsung lg sony huawei xiaomi htc asus lenovo vs..). Dolayısıyla ms öyle çok ahım şahım bir yatırım yapmayacaktır ki haklıdırlar da çünkü bu yatırımın karşılığı yok bir dünya emek ve zaman kaybı.

Tren kaçalı çok oldu rakipler iyi kötü oturttular işletim sistemlerini (ios zaten iyiydi android toparlandı 5. sürüm itibari ile. Zaten mobil sektörü de doyuma girdi gibi artık üst düzey tüm telefonlar iyi ve birbirine benziyor

artık gelecek mobil + cloud. yani mobil çok önemli. sadece microsoft bunu geç anladı.

• beyinsis B kullanıcısına yanıt
    Mac in pazar payında bi gelişme yok , anlaşılan senin etrafındakiler zenginleşiyor
  • Nokia iyi birşeyler yapıyordu, Microsoft aldı resmen batırdı. Nokia nın uygulamaları satılacağına devam etse idi, Microsoft çok daha farklı bir yerde olabilirdi. Microsoftun yaptığı yanlışları saymakla bitiremeyiz. Hala da ders almışlar gibi durmuyor. Ne diyelim, Allah akıl fikir versin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mmucit

Nokia iyi birşeyler yapıyordu, Microsoft aldı resmen batırdı. Nokia nın uygulamaları satılacağına devam etse idi, Microsoft çok daha farklı bir yerde olabilirdi. Microsoftun yaptığı yanlışları saymakla bitiremeyiz. Hala da ders almışlar gibi durmuyor. Ne diyelim, Allah akıl fikir versin.

Önceki dönemlerde symbian kullandım yine androidden kötüydü mağaza olarak.

Nokia 6600-7610 gibi telefonlar varken altın dönemini yaşıyordu o zamanki cihazlar tartışmasız çok iyiydi zamanına göre ne olduda Nokia bu hale geldi merak ediyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: beyinsis

quote:

Orijinalden alıntı: Biyturs_OnSr

quote:

quote:

Lumia öyle bir telefondur ki sahipleri satmaya kıyamaz telefonu. Her fırsatta yerin dibine sokarlar, Android-iOS'u överler, yere göğe sığdıramazlar, yine de artık Windows'u ve Lumia'yı nasıl seviyorlarsa yıl olmuş 2017 halen daha Lumia ile yollarına devam etmektedirler

yahu ben tarihi eser iphone 4'ü ilan verdim 1 günde sattım 350 tl'ye hem de. WP telefonu sat satabilirsen bakalım. :))

WM kötü bir işletim sistemi değil ancak MS doğru düzgün bir mobile işletim sistemi çıkarmakta çok geç kaldı. halbuki rakiplerinden çok önce vardı windows ce, windows mobile falan ama çok kötüydüler. ilk düzgün işletim sistemi WM 8 oldu ama artık çok geçti. MS'nin store'a ihtiyacı var ama müşterisi yok. müşterisi olmayan bir platforma da kimse geliştirme yapmıyor yani tam bir kısır döngü. gitti en son xamarin'i bile satın aldı MS sırf millet .net ile ios, android'e bişeyler yazsın bari arada WM versiyonunu da çıkarırlar sevabına diye ama yok yok. olmuyor. bundan sonra da olmaz.

bence artık desktop için bile tehlike çanları çalıyor ms'a. zira artık insanlar bir çok işini web ile hallediyor. erp'lerin çoğunun web versiyonu var olmayanları da rdp ile kullanıyorlar. bunun dışında ofis uygulaması mac için de var. artık çok fazla mac görüyorum insanlarda. eskiden böyle değildi. insanlar daha fazla windows bağımlısıydı iş uygulamaları için.

Şuan, şu dakikada hangi telefonu kullanıyorsunuz ?

iphone 5. o sattığım eşimin iphone'uydu, yerine 6s aldım. bizde iphone dışında bişey olmaz...

Benim yazdıklarım Windows telefon kullananlara.

• quote:

Orijinalden alıntı: nokiacı1453

Mac in pazar payında bi gelişme yok , anlaşılan senin etrafındakiler zenginleşiyor

rakamlarla konuşalım:

http://appleinsider.com/articles/15/10/08/mac-gains-marketshare-in-third-quarter-amid-continued-pc-market-slide

mac pazar payı artıyor.

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Lumia öyle bir telefondur ki sahipleri satmaya kıyamaz telefonu. Her fırsatta yerin dibine sokarlar, Android-iOS'u överler, yere göğe sığdıramazlar, yine de artık Windows'u ve Lumia'yı nasıl seviyorlarsa yıl olmuş 2017 halen daha Lumia ile yollarına devam etmektedirler

yahu ben tarihi eser iphone 4'ü ilan verdim 1 günde sattım 350 tl'ye hem de. WP telefonu sat satabilirsen bakalım. :))

WM kötü bir işletim sistemi değil ancak MS doğru düzgün bir mobile işletim sistemi çıkarmakta çok geç kaldı. halbuki rakiplerinden çok önce vardı windows ce, windows mobile falan ama çok kötüydüler. ilk düzgün işletim sistemi WM 8 oldu ama artık çok geçti. MS'nin store'a ihtiyacı var ama müşterisi yok. müşterisi olmayan bir platforma da kimse geliştirme yapmıyor yani tam bir kısır döngü. gitti en son xamarin'i bile satın aldı MS sırf millet .net ile ios, android'e bişeyler yazsın bari arada WM versiyonunu da çıkarırlar sevabına diye ama yok yok. olmuyor. bundan sonra da olmaz.

bence artık desktop için bile tehlike çanları çalıyor ms'a. zira artık insanlar bir çok işini web ile hallediyor. erp'lerin çoğunun web versiyonu var olmayanları da rdp ile kullanıyorlar. bunun dışında ofis uygulaması mac için de var. artık çok fazla mac görüyorum insanlarda. eskiden böyle değildi. insanlar daha fazla windows bağımlısıydı iş uygulamaları için.

Şuan, şu dakikada hangi telefonu kullanıyorsunuz ?

iphone 5. o sattığım eşimin iphone'uydu, yerine 6s aldım. bizde iphone dışında bişey olmaz...

Benim yazdıklarım Windows telefon kullananlara.

söylediklerimden ne çıkardın bilmiyorum ama "insanlar lumia'sını satmaya kıyamaz" sözlerineydi lafım. fazla naif bir yorum olmuş seninki. satabilseler kıyacaklar ama 1 sene önce 2000 tl verdikleri telefon 200 tl bile etmiyor ki.

• beyinsis B kullanıcısına yanıt
    Kaynak baya objektifmiş , sucu adam hiç yerimde sayıyorum dermi?
  • Sonunda lumiadan kurtuldum arkadaşlar darısı hala kullananların başına :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: reodentreomantik

Sonunda lumiadan kurtuldum arkadaşlar darısı hala kullananların başına :)

Demek 2.5 yıllık 735'den ne yaptın ne ettin kurtuldun ha sonunda? Hadi bakalım.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: e-Militarist

quote:

Orijinalden alıntı: reodentreomantik

Sonunda lumiadan kurtuldum arkadaşlar darısı hala kullananların başına :)

Demek 2.5 yıllık 735'den ne yaptın ne ettin kurtuldun ha sonunda? Hadi bakalım.

Evet hocam sonunda :)

Lumia arayüzü androidden daha güzel ama dığer tüm yönleri kotu bana göre

• Windows phone resmi olarak bitti.hala savunuluyor .cok garip bir durum açıkcası.

• gunhan G kullanıcısına yanıt
    Hocam işin aslı resmi olarak sonlandırılmadı ama bu sene mobilde pek iş yapmayacaklarını kendileri soyledi. Kısaca yeni bir koncept çıkarana kadar böyle devam eder diye düşünüyorum. En son whatsapp desteğini keser, o zamana kadar da suruncumede devam eder.

• gunhan G kullanıcısına yanıt
    Windows Phone windows MoBiLE olarak devan ediyor, bitmedi yani..

Microsoft Nokia ile anlaşması bittiği için Windows Phone olayını bitirdi.

Ayrıca Apple şirketinin yaptığı gibi kendine ait eko-sistem oluşturmaya çalışıyor, bu sebepten dolayı windows MoBiLE olarak devam ediyor..

Microsoft kendisi Surface Book çıkartıyor bu linkten görebilirsinhttps://www.microsoftstore.com/store/msusa/en_US/pdp/productID.5102691100
  • Hangi marka telefon uretilecek Turkiye ye gelmeyecek olan sadece buyuk firmalar icin uretilecek hp disinda

• 499 dan alanlardansımız gliba aslında bu modeli pek çok kişi ekonomik olduğundan aldık bende dahil aslında yazmasada forumun wp bolumu yarısı l525😃

Standard uygulamalarin disinda benide 3 yildir gotursi l525

Demem o ki fazla beklenti olmsssa gidiyor tekefonkar ona gore almak lazim

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 1 senedir lumia 525 kullanıyorum sıfır olarak 200 tl ye almıştım. Harika bir cihaz.
    Ses kalitesi çok iyi. Arkadaşta iphone SE vardı karşılaştırdım hiçbir farkı yok.
    Kamerası berbat.
    Akıcı
    Her ihtiyaca göre program var. Bir android kadar olmasa da . Bu program olayını fazla abartan arkadaşlar acaba uzaya falan mı gidiyor merak ediyorum.

HTC 10 almaya niyetlenmiştim sesi ve kamerasından dolayı ama yabanci forumlarda gece fotopraf performansı iyi olmadığını görünce vazgeçtim.
    Şimdi gece performansı iyi bir kamera araştırıyorum.
    WP'yi eleştirebilirsin ama toptancı çöp vs edersen ben de senin bu işten anlamadığını söylerim.
    Mesela eleştirdiğim noktalar-
    *Uygulamalar biraz yavaş ,
    **şarjı az gidiyor
    *** Artık güncelleme yok
    Şu noktada bence de wp alınmaz. Ama Programla işi olmayan sadeliği seven biri için harika cihazlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eyozgurluk -- 14 Mayıs 2017; 18:25:24 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: eyozgurluk

1 senedir lumia 525 kullanıyorum sıfır olarak 200 tl ye almıştım. Harika bir cihaz.
    Ses kalitesi çok iyi. Arkadaşta iphone SE vardı karşılaştırdım hiçbir farkı yok.
    Kamerası berbat.
    Akıcı
    Her ihtiyaca göre program var. Bir android kadar olmasa da . Bu program olayını fazla abartan arkadaşlar acaba uzaya falan mı gidiyor merak ediyorum.

HTC 10 almaya niyetlenmiştim sesi ve kamerasından dolayı ama yabanci forumlarda gece fotopraf performansı iyi olmadığını görünce vazgeçtim.
    Şimdi gece performansı iyi bir kamera araştırıyorum.
    WP'yi eleştirebilirsin ama toptancı çöp vs edersen ben de senin bu işten anlamadığını söylerim.
    Mesela eleştirdiğim noktalar-
    *Uygulamalar biraz yavaş ,
    **şarjı az gidiyor
    *** Artık güncelleme yok
    Şu noktada bence de wp alınmaz. Ama Programla işi olmayan sadeliği seven biri için harika cihazlar.

Her ihtiyaca gore program nasıl var merak ettim hocam 2.5 yıl kullandım ihtiyacım olan uygulamalar ya yok ya da stabil değildi.

• reodentreomantik R kullanıcısına yanıt
    Örneğin youtube da video için tubecast diye bir prog. var. Gayet de güzel kusursuz bir prog. Müzik dinlemek için listen diye var mesela. Here drive var. Mesela. Gayet güzel bu dediklerim ve birkaç prog. ksursuz bence. Evet çöp ya da stabil olmayan prog çok ama onlarla da benim işim pek olmuyor.
    Bir de face uygulamasını pek begenmedim. Stabil değil dediğiniz gibi.
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.