Şimdi Ara

Lumia 925 Parasını Hak ediyor mu_? (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
121
Cevap
1
Favori
1.328
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • o pil değerlerinde bir sorun var gibi. pil olayı çok kişisel bir olaydır. buradaki yorumlara göre dikkate alırsanız hiç bir zaman doğruyu bulamazsınız. yapılacak en güzel şey. hepsiburada gibi bir firmadan telefonu almak ve 7 gün denemek. 7 gün içinde zaten pil belli eder kendini. işine gelirse alırsın işine gelmezse almazsın.

benim kullanımıma göre her telefon beni sabah 8 de şarjdan alsam bir sonraki günün gecesine kadar idare eder. aynı gidiyorsa pil süreleri diğer cihazlar ile o zaman çok da laf etmeye gerek yok. sonuçta hepsi aynı gibi.
  • Kararıımı verdim.
    Paramı daha da tutucam.Gerekirse 1 sene daha beklicem.Düzgün ve kullanıslı bir telefon alıcam.

Başka türlü hep keşkelerim olucak.Acele ettiğim için üzgün olucam.
  • sende pisikolojik sorunlusun heralde. bu kafa doğru bir kafa değil. 2 sene önce bin liraya acer w510 tableti çok beğenmiştim. orası şöyle burası böyle derken biraz daha bekleyeyim iyisi çıkar dedik almadık. hala bekliyorum. her ürünün mutlaka bir eksi yönü bulunuyor. şayet sende benim gibi pisikolojik sorunluysan hiç bir zaman aldığın ürün ile mutlu olamazsın. bu düşüncelerden kurtul derim. telefon işini hallettim ben 1.5 seneden fazladır 920 kullanıyorum. birde win 8 li tablet aldım mı ondan da kurtulacağım.

ama düşüncen doğru değil bence ihtiyaçlarını belirle ve bir cihaz al.
  • akgozoktay A kullanıcısına yanıt
    Ustam ben sana telefonla yapacağım şeyleri yazim.En uygun telefonu söyle onu alıcam.Zaten hepsi herseyi yapabileecek durumda olan cihazlar.

1-)Telefonda şarkı dinlerim.Otobüslerde veya koşu yaparken.Yani müzik önemlidir.
    2-)Benim için tasarımı çok önemli.Gerekirse 1 gb ramı az olsun tasarımını beğendiğim telefonu alırım.
    3-)Kameranın kalitesi iyi olmalı bol fotoğraf çeken biriyim.Özellikle manzara fotoğrafları.
    4-)Performansı iyi olmalı oyun oynamayı severim.
    5-)Film izlemek önemlidir.720p de seyrederim.
    6-)İnternette çok dolaşırım.İnternet hızı tatmin edici olmalı.
    7-)Sosyal ağları pek kullanmam.Sadece istagram kullanmayı düşünüyorum.whatsapp da kullanıcağım programlar arasında.

Bu kadar.Her birinin mükemmel olmasına gerek yok tek mükemmel olması gereken telefonun tasarımı.Diğerleri beni üzmeyecek seviyede olsun yeter.

Teşekkür ederim ilgin alakan için.

• quote:

Orijinalden alıntı: satıcı12

Ustam ben sana telefonla yapacağım şeyleri yazim.En uygun telefonu söyle onu alıcam.Zaten hepsi herseyi yapabileecek durumda olan cihazlar.

1-)Telefonda şarkı dinlerim.Otobüslerde veya koşu yaparken.Yani müzik önemlidir.
    2-)Benim için tasarımı çok önemli.Gerekirse 1 gb ramı az olsun tasarımını beğendiğim telefonu alırım.
    3-)Kameranın kalitesi iyi olmalı bol fotoğraf çeken biriyim.Özellikle manzara fotoğrafları.
    4-)Performansı iyi olmalı oyun oynamayı severim.
    5-)Film izlemek önemlidir.720p de seyrederim.
    6-)İnternette çok dolaşırım.İnternet hızı tatmin edici olmalı.
    7-)Sosyal ağları pek kullanmam.Sadece istagram kullanmayı düşünüyorum.whatsapp da kullanıcağım programlar arasında.

Bu kadar.Her birinin mükemmel olmasına gerek yok tek mükemmel olması gereken telefonun tasarımı.Diğerleri beni üzmeyecek seviyede olsun yeter.

Teşekkür ederim ilgin alakan için.

bende aynı şekilde kullanıyorum telefonu. 920 den vazgeçememin en büyük sebebi kamerasıdır. video performansından bahsetmeye gerek bile yok. resim kalitesi de diğerlerinden hayli yüksek. yani bugün 920 im bozulsa gidip alacağım telefon mecburen tekrar pureview kameralı bir lumia olur.

senin beklentilerini sadece oyun konusunda belki karşılamaz o da markette o oyun yoktur. yoksa performans olarak bence gayet yeterli. örnek vereyim kayın biraderimin note 3 üne aspahlt 8 takılarak oynuyordu. iphone 5 de ise yağ gibi. 925 de belki iphone 5 gibi olmaz ama note 3 gibi hiç olmaz. burada dengeyi bulmaktır bence önemli olan. iphone 5 alsan sadece oyun da rahat edeceksin. kamera bence rezalet. oda 1800 civarı. 925 alsan her oyun olmayabilir ama olan oyunlarda problem yaşamazsın. kamerasıda çok iyi. 1000 tl civarı. bugünün şartlarında ben olsam 925 alırım. ki senin zaten pek uygulamalar ile sıkıntın yok. oyunlar markete daha hızlı geliyor uygulamalarda geç gelme sıkıntısı daha çok.

tasarım göreceli bir kavramdır. 925 bence en güzel telefonlardan biridir. artı kendine has bir tarzı vardır. iphone da tarz bir cihazdır htc one da. diğerleri aynı sayılır. seni yönlendirmek istemem ama yerinde olsa 925 alırdım.

e ticaret yapan bir siteden al dene. en iyi bu şekilde anlarsın. beğenmezsen iade et. yok bu o kadar para etmez dersen gene iade et ikinci el al bir tane. ben ikinci el almıştım hala taş gibi cihaz. Nokialar genel anlamda sağlam cihazlardır.

Peki pil ömrü yetersizmiş ?
    Bu pil ömrü yüzünden lumia dan vazgeçiyorum
    Sadece pil ömrü yüzünden.
  • Bende daha önce L1020 vardı. Kamerası mükemmeldi. Her resmin iki kopyasını çekiyordu. Biri 5 diğeri 30mb civarı oluyordu. Menüsü güzeldi fakat çabuk ısınıyordu. Uygulama olarak her şeyi bulamıyorsun. Özellikle banka uygulamaları olmadığı için sattım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    2000mAh batarya var ardı önü. Ateş gibi ısınan da bir çift çekirdekli işlemci. Sorun falan yok. Zaman geçtikçe deforme oluyor. Hepsiburada'dan aldım cihazı. Ama mantığınız yanlış. Sırf beğenmediniz diye aldığınız ürünü iade ediyorsunuz. O kullanılmış ürünler bize geri geliyor. Sonra da paramızla rezil oluyoruz. L925 için 2000mAh yetersiz. Hele de vodafone sim ile kullanıyorsanız.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Beyler genel olarak sunu söyleyebilir misniz_?

Pil ömrü bir günü çıkartıyor mu_?
    Aşırı ısınma var mı_?
  • quote:

Peki pil ömrü yetersizmiş ?
    Bu pil ömrü yüzünden lumia dan vazgeçiyorum
    Sadece pil ömrü yüzünden.

pil ömrü yeterli bir cihaz gösterebilir misiniz ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ozeceze

2000mAh batarya var ardı önü. Ateş gibi ısınan da bir çift çekirdekli işlemci. Sorun falan yok. Zaman geçtikçe deforme oluyor. Hepsiburada'dan aldım cihazı. Ama mantığınız yanlış. Sırf beğenmediniz diye aldığınız ürünü iade ediyorsunuz. O kullanılmış ürünler bize geri geliyor. Sonra da paramızla rezil oluyoruz. L925 için 2000mAh yetersiz. Hele de vodafone sim ile kullanıyorsanız.

şayet telefon da sorun olmadığını düşünüyorsanız. şöyle bir soru sorayım önceki kullandığınız model neydi ve pil süresi ne kadar gidiyordu ? iphone ile aynı gidiyor dediniz sanırım yukarıda ki bir mesajda. diyeceğim şu kullanımınızı bilemem ama diğer cihazlar ile aynı gidiyorsa yada biri bir saat az biri bir saat fazla gidiyorsa sorun yok demektir. mantığıma gelince ticari bir kanundur. alırsınız cihazı beğenmeyebilirsiniz. iade etme hakkı bu sebep ile var. sonrasında başkasına satarlar satmazlar kısmını bilemem. ama alan kişide bir noktada haklı o kadar para verip memnun kalmadığı cihazı kullanmak zorunda olması doğru değil

Yeterliden kastım bana 10 saat dayanabilicek mi_?
    Zaten 5 saat yatıcak.Ya okulda olucam ya da çalışıyor olucam.
    5 saat aktif kullanımda yeterli kalıcak mı_?
  • quote:

Yeterliden kastım bana 10 saat dayanabilicek mi_?
    Zaten 5 saat yatıcak.Ya okulda olucam ya da çalışıyor olucam.
    5 saat aktif kullanımda yeterli kalıcak mı_?

diyorum ya kullanıma göre değişir. mesela ben 3g yi açmam. gözlerim ağrıdığı için en düşük ışıkta kullanırım. gerekmedikçe wifi açmam. bu şekilde wp8.1 de 2 güne çok yakın oluyor. ne yaparım dersen resim çekerim internete girer telefonla konuşurum. zaten telefon konuşması çok pil harcamıyor. çok konuşur çok internete girer çok resim çekersem 24 saati görüyor. benim için gayet yeterli daha hiç yarı yolda bıraktığı olmadı. ama dersen ben 5 saat oyun oynayacağım kesinlikle yetmez. bana sorarsan sende pil sıkıntısı olmayacaktır.
  • quote:

Donanımına göre iyi ama asphalt 8 sanki kasılıyor gibi oynatıyor. Tam 25fps gibi yani

Unutmadan wifi olmadan WhatsApp e bağlanmak tam bir eziyet. Bazen bağlanamıyor.

wifi olmadan whatsappa bağlanmak tam eziyet demişsin ama ben sürekli 2g ile whatsappa bağlıyım ve hiç sorun yaşamadım şimdye kadar. kişisel bir sorun bu sizinkisi.
    iPhone 4 ile sabah8'den akşam 4'e kadar kullanabiliyordum. Bununla 11'de şarj cihazına doğru yol alıyorum. İnanın 3G açık oto parlaklıkta şarjı su gibi içiyor.

Hayır kişisel bir sorun değil. Uyduruyorsunuz resmen 2 gün bu telefonun şarjı gitmez. Ha şöyle gider. Günde 1 saat kullanırsınız o zaman olur. Diğer arkadaşlarım da bağlanamıyor. Araştırırsanız görürsünüz. Whatsapp biraz sorunlu.

• @Utku hocamda iyi bilir L925'in ne olduğunu. Ona da sorabilirsiniz.

• şimdi 2 gün gider derken sizin kullanımınızı bilmiyorum. ben 48 saat aktif kullanmıyorum tabi. normal insanlar gibi telefon gelince cevap veriyorum gerekirse telefon ediyorum internette forumları takip ediyorum msg lara cevap vermek gibi rutin kullanımdan bahsediyorum. bu şekil kullanırım telefonları ve şimdiye kadar aldığım bütün cihazlar 3 aşağı 5 yukarı hep aynı pil süresi.

whatsapp konusuna gelince eskiden çok sorunlar var denyordu ama şimdi sıkıntı kalmadı diyorlar. önceleri bazen msg ler gelmemezlik yada geç gelme oluyordu ama artık böyle bir sıkıntı kalmadı. ben hep 2g ile bağlanırım ve uzun zamandır kimseden msg attım cevap gelmedi demedi.
  • quote:

@Utku hocamda iyi bilir L925'in ne olduğunu. Ona da sorabilirsiniz.

925 kullananıcı grubu var bir kişiye sormaya gerek yok. orada daha net cevaplar gelir.
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.