Şimdi Ara

Lumia 735 e virüs mü girdi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
0
Favori
505
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar bugün başıma çok ilginç bir olay geldi:
    Marketteyim, sol cebimde Vodafone hatlı Lumia 735, sağ cebimde Turkcell hatlı diğer klasik Samsung telefonum. Samsung çalıyor.
    Çıkardım baktım arayan yine benim yani Lumia. Heralde tuş açık kaldı cebimde kendi kendine arama yapıyor dedim.
    Onu da çıkardım baktım arama durumu falan yok. Kilidi açtım baktım herşey normal görünüyor, arama durumu falan yok, ama Samsung çalmaya devam ediyor.
    Samsung dan aramayı reddettim. Ne oldu falan derken eşim, az önce de beni aradın açtım garip sesler geldi kapadım dedi.
    Ne oluyor derken bir arkadaşım aradı, beni aradın ne oldu diye. Etti 3 kişi. Sonra Lumia ekranına baktım 1 kişi daha aranmış görünüyordu, o dönüş yapmadı nooldu diye.

Sanki virüs girmiş, rehberdeki kişileri rasgele aramış hissine kapıldım.

Buyrun cenaze namazına

• quote:

Orijinalden alıntı: alibaba

Arkadaşlar bugün başıma çok ilginç bir olay geldi:
    Marketteyim, sol cebimde Vodafone hatlı Lumia 735, sağ cebimde Turkcell hatlı diğer klasik Samsung telefonum. Samsung çalıyor.
    Çıkardım baktım arayan yine benim yani Lumia. Heralde tuş açık kaldı cebimde kendi kendine arama yapıyor dedim.
    Onu da çıkardım baktım arama durumu falan yok. Kilidi açtım baktım herşey normal görünüyor, arama durumu falan yok, ama Samsung çalmaya devam ediyor.
    Samsung dan aramayı reddettim. Ne oldu falan derken eşim, az önce de beni aradın açtım garip sesler geldi kapadım dedi.
    Ne oluyor derken bir arkadaşım aradı, beni aradın ne oldu diye. Etti 3 kişi. Sonra Lumia ekranına baktım 1 kişi daha aranmış görünüyordu, o dönüş yapmadı nooldu diye.

Buyrun cenaze namazına

Lumia cihazlarda virüs yok sanırım sıkıntınızın nedeni başka.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Hocam dokunma hassasiyeti yuksekte olabilir böyle bir fikir yürüttüm, onun dışında sistemi sıfırlamakta fayda var her ihtimale karşı.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • alibaba A kullanıcısına yanıt
    Hocam virüs girme gibi bir ihtimal yok. Zira güvenlik riski(virüs girme riski) 0 olan bir işletim sistemini kullanıyorsunuz. Ama sizin sorununuz oluşan bir bug'dan dolayı telefonu lumia software recovery tool ile sıfırlamanız yardımcı olacaktır.

• Ekran dokunmatiğinde sorun olabilir hocam,kendi kendine basabilir tuşlara.aynı durum arkadaşın 720sinde oldu servise gönderdik.ama siz gondermeden önce cihazı sıfırlayıp tekrar kurun belki duzelir

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Dokunma hassasiyetine bir bakayım, kavisten dolayı cebe koyarken ekran tarafı içe gelecek şekilde koyuyorum.
    Ekran kildi devreye girmeden birşeyler olmuş olabilir.
    Ama şu Windows 8.1 in virüs girme riski sıfır olduğu doğru mu? Bu konuda yazılı bir makale vs. var mı, link verirseniz sevinirim.
    Evdeki PC virüs değil ama Advertisement tan kafayı yediriyor. Virüsten beter.
    Selamlar.
    şuana kadar windows phone'da tespit edilmiş veya bilinen bir virüs yok. bu yüzden şuan mağazada antivirüs yok(bildiğim kadarıyla). kapalı kaynak kodlu olduğu için virüs bulaşma ihtimali çok düşük. yine de dikkatli olmak lazım.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Dokunma hassasiyetine bir bakayım, kavisten dolayı cebe koyarken ekran tarafı içe gelecek şekilde koyuyorum.
    Ekran kildi devreye girmeden birşeyler olmuş olabilir.
    Ama şu Windows 8.1 in virüs girme riski sıfır olduğu doğru mu? Bu konuda yazılı bir makale vs. var mı, link verirseniz sevinirim.
    Evdeki PC virüs değil ama Advertisement tan kafayı yediriyor. Virüsten beter.
    Selamlar.

aynısı bende de oluyordu lumia 925, dokunma hassasiyeti yüksekteyken oluyordu sadece,bir de çift tıklama,
    ikisini de kapattım, ya da yüksek hassasiyeti normale getir yeter,
  • quote:

Arkadaşlar bugün başıma çok ilginç bir olay geldi:

Buyrun cenaze namazına

seninkisi farklı bir durum kesinlikle telefonu sıfırla baştan başlat...

zamanında lumia 920 kullanırken mesaj gönderildi diyordu ve mesaj karşı kişiye 5 gün sonra gittiğine çok şahit oldum...ama çağrılarda hiç bir zaman sıkıntı yaşamadım..

ancak bu şekilde kurtulursun birşeyden şüpheleniyorsan...

• 925te çift tık açık ve dokunma hassasiyeti yüksekti. Biri aradığı zaman ekran kilidi açılıyor, arama bitincede ekran tekrardan kilitlenmiyor. Daha sonra telefonun ekranı içe doğru ( bacağa yani ) olduğundan pantolonun üzerinden ekran dokunmayı algılıyor. Sonrasında da aramalar, smsler, internete girmeler vb. İşlemler oluyor. Ben çok yaşadım bu durumu. Telefonun ekranını dışa doğruyken cebe koyarsanız sorun kalmaz. Fakat sanmam ki ekranı dışa doğruyken cebe koyalım.. Bu arada ne alaka diyebilirsiniz ama şunuda yazayım. Telefonla konuşurken hoparlöre alırsanız, kilit ekranı devreye girdiğinde bile hala konuşursunuz. Ama ekrana baktığınızda arama ekranı değilde kilit ekranını görürsünüz. Belki hocam siz kendinizi aradığınızda telefon kilitlenmişse aradığınızı görememişsinizdir.

Ekleme ; Windows Phone ve virüs apayrı şeylerdir. Windows Phone'a hala daha virüs yazılamamıştır. Kaynak kodlarını hala Microsoft haricinde kimse tarafından bilinmemektedir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi jumuu -- 7 Haziran 2015; 1:13:39 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Virüs girme gibi bi ihtimali yok.Telefonu sıfırla düzelecektir :)

Hocam güvenlik riski 0 olan tek işletim sistemi nedenini yukarıda arkadaş belirtmiş. Bende technopatta okumuştum. İos güvenlik açığı en fazla olan işletim sistemi olarak başı çekiyor.Bulabilirsem link atayım.

Edit:Buyrun hocam linkhttps://www.technopat.net/2015/02/27/en-guvenli-isletim-sistemi-hangisi/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TheKingOfİnfinity -- 7 Haziran 2015; 8:49:11 >
  • Çok teşekkür ederim. Virüs konusunda içim rahatladı.

Dokunmatik ten diyeceğim ama şu nedenle şüphem var: Diğer telefon çalarken bunu çıkardım kilit ekranında idi.
    Ekranı yukarı kaydırıp şifreyi girdim, ana sayfa açıldı, arama ekranı falan yoktu. Ama diğer telefon çalmaya devam ediyordu.
    Bu noktada no ya bastım. Keşke Yes e başsaydım Lumia dan da ses geliyormu bakardım.

Şimdilik reset atmayacağım, tekrar olacak mı diye bekleyeceğim. Olursa bu kez daha iyi analiz etmeye çalışırım.

Fikirlerini paylaşan herkese teşekkürler.

Selamlar
  • benim cebimdeyken olmuştu bacağımı algılamış rehber açılmış 2 kişiyi aramış
  • Bende hala var sorun Lumia 620 yaka silktiriyor bu sorunu dokunmatik normalde çift tık filan hepsi kapalı telefon kendi kendine arada tuşlara basıyor yanıt vermiyor ben bunun kadar dokunmatiği narin bir telefon görmedim. Lumia yı seviyorum ama para bulduğum an şu 620 yi camdan dışarı atacağım!!

• Kaynak kodları microsoftun elinde olduğu için windows phone'a virüs yazılamıyor diye biliyorum.İostan bile daha güvenli bu konuda.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.