Şimdi Ara

Lumia 520-620-720 Bazı Farklar

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
60
Cevap
1
Favori
9.171
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

İlk olarak ekranlardan başlayalım.Ekran boyutu olarak 520'de 4.0 inch ekran kullanılmış. 620'de ise 3.8 inch ekran kullanıldığını biliyoruz. 720'de ise daha büyük boyutlu bir ekrana yer verilmiş. 4.3 inch lik ekranıyla Lumia 820'deki ekran boyutuyla aynı. Üç ürünün de ekran çözünürlüğü 800X480 pixel olarak yer alıyor. Ancak daha erken çıkan 620 de ekranı LCD,Clear back teknolojisiyle çıkarken 520 ve 720 de IPS ekran mevcut. Ve 720 de buna ek olarak Clear Back teknolojisi de var. Bildiğiniz üzere Clear Back Güneş ışığında bile ekranı net görmemizi sağlayan bir teknoloji. Aradaki farkı henüz bilmesem de 520 ve 620 de Super sensitive touch ( aşırı hassas dokunmatik ) teknolojisi varken 620 de Kapasitif Capacitive Multipoint-Touch (Çok Noktalı Dokunma ) teknolojisi mevcut. Son olarak 520 ve 720 de TrueColor ( gerçek renkler) teknolojisi varken 620de bu özellik var mı belirtilmemiş.

Ekran teknolojilerinde diğer ayrıntılar.

520:Parlaklık kontrolü, yönlendirme sensörü, ortam ışığı sensörü
    620:Polarizasyon filtresi, Işık zaman aşımı, Parlaklık denetimi, Yönlendirme sensörü, Yakınlık sensörü, RGB Şeridi, Günışığında okunabilirlik aksesuarları, Renk artırma, Ortam ışığı sensörü
    720:Yönlendirme sensörü, Yüksek parlaklık modu, Gün ışığı okunabilirlik geliştirmeleri, Renk artırılması, Corning ® Gorilla ® Glass 2, Ortam ışığı sensörü, Sculpted(yontulmuş) cam

Sırada Bataryalar olsa da kısa geçicem.

520:Battery model: BL-5J Battery capacity: 1430 mAh |çıkarılabilir
    620:Battery model: BL-4J Battery capacity: 1300 mAh |çıkarılabilir
    720:Battery model: BP-4GW Battery capacity: 2000 mAh |çıkarılamaz sabit batarya

Donanım özellikleri olarak üçü de aynıdır.
    RAM: 512 MB
    Yığın hafıza: 8 GB
    Genişletilebilir hafıza kartı türü: MicroSD
    Maksimum bellek kartı boyutu: 64 GB
    Ücretsiz bulut depolama: 7 GB
    İnternet hızları da aynı basitçe geçiyorum.D= 21.1 Mbps -U= 5.76 Mbps

Kamera olarak da 720>620>520
    720 de iyi bir kamera kullanılmış ve gelişmiş bir lens mevcut. 6.7 MP Auto Focus falan var. Bakmak isteyen ayrıntılarına bakabilir aşağıdaki linkten. Ön kamerada geniş çekim alanına sahip 1.3 MP.
    620 de 5 MP bir kamera var. 520 ye göre +sı Led Flashı.

Ek olarak 520 de ön kamera ve NFC yok.

520 özellikleri için
    620 Özellikleri için
    720 Özellikleri için
    İsterseniz ağırlıkları ve boyutlarına ve tüm özelliklere bakabilirsiniz.

Fiyatları da birbirine yakın olur düşüncesindeyim.Türkiyeye gelir veya gelmez şu anda bir bilgi yok.
    Not: Ekranlardaki ayrıntıların 620ye ne + kazandırdığını bilen varsa söylesin.Bazılarıyla ilgili hiç bir bilgim yok şu anda :)

TEŞEKKÜRLER...

• 520 de 4gb hafıza var
  • Bir yanlışın var offical site da yani NOKIA da 8 gb olarak gösterilmiş istersen linkten bakabilirsin. Onun dışında bazı videolarda Lumia 520 nin ekranı biraz soluk onun dışında yazdıklarım doğru. Buradan
  • 520tip olarak cok güzel ama 720 hakkını verecek galiba
    Donanımlar yetersiz yine

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: inexo

520tip olarak cok güzel ama 720 hakkını verecek galiba
    Donanımlar yetersiz yine

Donanım neye gore yetersiz anlamadım.Markette 10binlerce uygulamadan çalıştırmadığı sanaırım2 tane oyun var.

emin olsa en kral android'den hızlıdır.Lütfen işlemcisi hızlıolan kağıt üzerinde daha iyidir diye düşünmeyin.

yazılım optimizasyonu çok daha önemlidir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: curufperlit

quote:

Donanımlar yetersiz yine

Donanım neye gore yetersiz anlamadım.Markette 10binlerce uygulamadan çalıştırmadığı sanaırım2 tane oyun var.

emin olsa en kral android'den hızlıdır.Lütfen işlemcisi hızlıolan kağıt üzerinde daha iyidir diye düşünmeyin.

Katılıyorum. İkinci olarak 520 de ekran büyük ancak telefon boyutları da biraz büyük yani 8s le karşılaştırılınca nerdeyse aynı boyutlar dha ince dha kısa biraz daha neli ama o kadar da şık durmuyor bence?

Donanım özellikleri olarak android gibi düşünürseniz adamlar akıcı olsun diye 2gb rame gerek duyuyorlar yani benzer bir yanları yok bu açıdan karşılaştırmayın.

• quote:

Orijinalden alıntı: curufperlit

quote:

Donanımlar yetersiz yine

Tabi ki android'den hızlıdır ama donanım gerçekten yetersiz 512 mb ram var üç cihazda da ayrıca işlemci hızları da aynı
  • Lumia 720'nin fiyatı 850-900 arası olursa alırım. Yok eğer 999-TL veya üzerinde çıkarsa hayatta almam, gider s3 mini alırım.
  • Tahminimce 950 tl civarı olur +- 50 tl oynar gibime geliyor. 520 de 600 tl 650 tl gibi olur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aenescan1994 -- 1 Mart 2013; 23:24:16 >
  • 3 modelde hemen hemen aynı özelliklere sahip.fakat wp8 en büyük eksikliği bildirim merkezi yok.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Selahaddin Eyyübi

3 modelde hemen hemen aynı özelliklere sahip.fakat wp8 en büyük eksikliği bildirim merkezi yok.

O Konuda haklısın ..
  • quote:

Orijinalden alıntı: Speedy-Step

quote:

Orijinalden alıntı: Selahaddin Eyyübi

3 modelde hemen hemen aynı özelliklere sahip.fakat wp8 en büyük eksikliği bildirim merkezi yok.

O Konuda haklısın ..

o konu çözüldümü arkadaşlar
  • güncelleme ile gelecek diye bir haber okumuştum yanılmıyorsam.
    windows phone 8.1de. o da yaz sonuna doğru gelebilir sanırım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Okisht

güncelleme ile gelecek diye bir haber okumuştum yanılmıyorsam.

ben şimdi lumia 520 alsam o güncelleme yaz sonuna doğru geldiğinde yükleyebilrmiyim?
    hani wp8.1 dedin ya şaşırdım biraz

• quote:

Orijinalden alıntı: motorcu35

quote:

Orijinalden alıntı: Okisht

güncelleme ile gelecek diye bir haber okumuştum yanılmıyorsam.

ben şimdi lumia 520 alsam o güncelleme yaz sonuna doğru geldiğinde yükleyebilrmiyim?
    hani wp8.1 dedin ya şaşırdım biraz

kesin birşey değil hocam çıkış tarihi.
    ama ilk güncellemeyi tabi ki bütün cihazlar alacaktır. hataların giderildiği ve kullanıcı isteğine yönelik birkaç değişikliğin yapıldığı bir güncelleme olmasını umuyorum.
    bu günlerde zaten microsoft konferansı var yakında çıkar haberleri windows phone 8.1'in. o zaman daha net konuşma şansımız olur

• windows phone 8.1 dediğin farklı birşey değil yani bildiğimiz wp8 değilmi :D ben biraz cahilimde kusura bakma
    birde herkes şu bildiri merkezinden bahsediyor o konu kesin çözülürmü usta. bilgilerin için çook çok teşekkürler.

• güncel

• 8.1 dediğimiz şey 8 in güncellemesi. telefona bildirim gleiyo yenilik var yükleyekmi diye sende he abim yükle diyorsun telefon 5 dk işlem yapıyor bi kapanıp açılıyor hop 8.1 oluyor. bildirim merkezini inşallah gözümüze sokmazlar android ios gibi felan. ben çağrı ve sms haricindeki bildirimleri almamak isterim açıkçası. bu arada yan yana durduklarında 520 çok daha "az" parlak görünüyor diğer lumialardan. 620 LCD kullanmasına rağmen acayip parlak. ekranlar kaç nit parlaklık sağlıyorlar bulamadımda bi yerlerde fikri olan varmı
  • quote:

Orijinalden alıntı: eofdred

8.1 dediğimiz şey 8 in güncellemesi. telefona bildirim gleiyo yenilik var yükleyekmi diye sende he abim yükle diyorsun telefon 5 dk işlem yapıyor bi kapanıp açılıyor hop 8.1 oluyor. bildirim merkezini inşallah gözümüze sokmazlar android ios gibi felan. ben çağrı ve sms haricindeki bildirimleri almamak isterim açıkçası. bu arada yan yana durduklarında 520 çok daha "az" parlak görünüyor diğer lumialardan. 620 LCD kullanmasına rağmen acayip parlak. ekranlar kaç nit parlaklık sağlıyorlar bulamadımda bi yerlerde fikri olan varmı

hocam öncelikle bilgilendirdiğn için teşekkürler. güncellemede inşaallah bildirim merkezi gelir. bende istiyorum onu iyi bişey olsun yani.

ayrıca 520 nin ekranı parlak değil diye kötü değil. hem avantajlı şarjı süresini uzatıyor. onun parlaklık ayarları vardır yaparsınız bi türlü.

diğer lumia lardan (620,720) pek farkı yok. flash, ön kamera, inch, mp vs. onlarıda önemsemiyen kullanıcılar var. (biride ben )

bence alınmaya değer bi telefon diyorum ben. Söz sizde . . .

• eşime duşunuyorum ama bol bol resım ceker. hangı modelı seceyım bılemedım. 520 kendını eletti flaş olmadıgı ıcın.

2 onemlı krıterımız var.

1) Fotograf kalıtesı
    2) 2G de uzun sarj omru cok cok onemlı. (3G wifi hıc kullanılmayacak)

Siz olsanız hangısını tercıh edersınız?
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.