Şimdi Ara

♦ Lumia 1520 Kullananlar Kulübü ♦ (412. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
17.107
Cevap
63
Favori
476.917
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
16 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 410411412413414
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Nokia Lumia 1520 için en son yazılım sürümü Lumia Cyan'dır (02061.00066.14253.400xx)
    Bu güncellemenin kullanılabilirliği şebeke servis sağlayıcınıza bağlı olabilir. Güncellemeleri kontrol etmek için telefonunuzda Ayarlar > telefon güncellemesi'ne dokunun.

- Başlat ekranı iyileştirmeleri: Canlı Mozaiklere 3. sütun eklendi, özel mozaik arka planı olarak en sevdiğiniz fotoğrafı kullanabilirsiniz
    - Hareket merkezi: bildirimleri görmek için ekranın üst kısmından aşağı kaydırın ve önemli ayarlara kolayca ulaşmak için hızlı hareketleri özelleştirin
    - Size özel: zil sesi ve ortam ses seviyesini ayrı ayrı ayarlayın, Uygulama Değiştiricide uygulamaları kapatmak için aşağı kaydırın ve daha hızlı yazmak için Word Flow klavyede parmağınızı kaydırın
    - Harika yeni özellikler almak için Nokia Storyteller, Yaratıcı Stüdyo ve Nokia Camera uygulamalarını güncelleyin. Mağaza uygulamasında bulabilirsiniz.
    - Miracast teknolojisini destekleyen cihazlarla ekranınızı yansıtın
    - Tutarlılık ve performansta iyileştirmeler

http://www.nokia.com/tr-tr/destek/urun/lumia1520/softwareupdate/

• Hareket verisi ne oluyor pek bişey anlamadım. Açmak lazım mı acaba

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • samsung dan şaşmican hacı sII
  • quote:

Orijinalden alıntı: nightbringer

Hareket verisi ne oluyor pek bişey anlamadım. Açmak lazım mı acaba

Adımları saymak için sensöre sürücü desteği geldi. Sağlık uygulaması gibi uygulamalar bunu kullanıyor.
  • Saat 12.20de %91 olan şarj, 3 saat podcast, 35 dk. Donanım haber videosu, 35 dk. Tel konuşması, 5dk video çekimi, 30 dk. Web sonrasında tam şu an %56 oldu...

• arkadaşlar telefondaki screen guard biraz deforme oldu yeni almayı düşünüyorum acaba bi öneriniz var mı ?
  • Amzer markasını kesinlikle tavsiye ederim. Bu arada orjinal Nokia Flip Cover (CP-623) kesinlikle koruyucu olarak yeterli olacaktır.
  • hocam dediğiniz flip cover da varda ne olur ne olmaz diye bir screen guard alalım (:

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi omerfi -- 31 Temmuz 2014; 19:08:18 >
  • Arka plan resmini birkaç kez ard arda değiştirince sonraki değişiklileri algılamayıp ilk arka plan resmine geri donuyor. Durumu düzeltmek için restart gerekiyor. Daha önce yaşayıp söyleyen olduysa da tüm sayfaları takip edemediğim için tekrar etmiş olurum...

Ayrıca whatsup üzerinden video çekip gönderdiğimde, sonradan konuşma sayfasını açıp izlemek istediğimde videodaki ses bazen çalıyor bazen çalmıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Gerginix -- 31 Temmuz 2014; 19:16:08 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: duboiss25

quote:

Orijinalden alıntı: sesem

quote:

Orijinalden alıntı: Gerginix

Benim 3g veya wifi 24 saat açıktır. Arkaplan uygulamalarının hepsi çalışıyor. Şu an fındık topluyorum ve teknoseyirde haftalık gündem değerlendirmesi dinliyorum. 5 saat boyunca kulaklık kulağımda ve sürekli 3g kullanmış olacağım. Bakayım ne kadar şarj gidecek.
    ♦ Lumia 1520 Kullananlar Kulübü ♦

Yomra'da fındık var mıydı yaw..

Yomra da fındık var ama çoğu yandı

Sanki sadece Tonya'da fındık var sanıyor arkadaş...

• quote:

Saat 12.20de %91 olan şarj, 3 saat podcast, 35 dk. Donanım haber videosu, 35 dk. Tel konuşması, 5dk video çekimi, 30 dk. Web sonrasında tam şu an %56 oldu...

Cyan yükledikten sonra bazı ayarlar sıfırlanmış olabilir, bunları kontrol ettiniz mi ?

- Arka planda çalışmasına izin verilen uygulamalar
    - Bluetooth, Akıllı Wi-Fi, NFC, Mobil veri, Telefonumu bul, Konum, Reklam kimliği, Geri bildirim, Dokunma hassasiyeti, Çift tıkla uyandırma, Tuş titreşimi, Hareket verisi, Açık renk tema gibi özelliklerden kullanmadıklarınızı kontrol edip kapalı tutun.
    - Ekran ışığını 100% e kadar açmayın, telefonunuzun şarjı dolunca şarjdan çıkarıp yeniden başlatın (soft reset) ve açılınca tekrar şarja takın.

Benim tespit ettiğim bir sorun da görüşme yaparken ekrana bakarsanız bazen ekran gelmiyor. Youtube üzerinden kaliteli video izlerken reset atma sorunu giderilmiş 4k yapsan bile reset atmıyor. Bu mesajı yazana kadar 4% şarjım gitti ve telefon alev alev.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Drahmizm -- 31 Temmuz 2014; 19:19:29 >

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: duboiss25

quote:

Orijinalden alıntı: sesem

quote:

Benim 3g veya wifi 24 saat açıktır. Arkaplan uygulamalarının hepsi çalışıyor. Şu an fındık topluyorum ve teknoseyirde haftalık gündem değerlendirmesi dinliyorum. 5 saat boyunca kulaklık kulağımda ve sürekli 3g kullanmış olacağım. Bakayım ne kadar şarj gidecek.
    ♦ Lumia 1520 Kullananlar Kulübü ♦

Yomra'da fındık var mıydı yaw..

Yomra da fındık var ama çoğu yandı

Sanki sadece Tonya'da fındık var sanıyor arkadaş...

O arkadaş ben oluyorum ki...

• Aslında daha önceki mesajlarımda arka plan uygulamalarının tamamının açık olduğunu belirtmiştim. Benimki fikir sahibi olmak ve aktarmak için deneyimlemekten ibaret... Farklı senaryoları da deneyeceğim ama şu şarj ayrıntısı atladığım bir şeydi.

• sesem S kullanıcısına yanıt
    Ben Tonyalı rumuzlu arkadaşı kastetmiştim pardon😊

• quote:

Aslında daha önceki mesajlarımda arka plan uygulamalarının tamamının açık olduğunu belirtmiştim. Benimki fikir sahibi olmak ve aktarmak için deneyimlemekten ibaret... Farklı senaryoları da deneyeceğim ama şu şarj ayrıntısı atladığım bir şeydi.

Benim telefonum aşırı ısınıyor yani sadece ie açık buradaki mesajlara bakıyorum çok sıcak oldu. 8.1 DP varken böyle yanmıyordu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Drahmizm -- 31 Temmuz 2014; 19:26:05 >
  • Yazılımı donanımını desteklemeyen bir durum söz konusu... Bir sure navigasyon ile yurt işim olacak. Sonrasında satılık 1520 eylül başında :)

Durum bunu gösteriyor.. Umarım fikrim değişir ve döner editlerim bu mesajı...

• Açıkçası her türlü kontrol ediyorum, ısınmadan en az (hatta neredeyse hiç) şikayet eden benim sanırım. 8.1'in hemen sonrası çok az ısı artışı hissetmiştim ama şimdi hiç şikayetim yok. Donanımın, fabrika çıkışı şans meselesi bu kadar fark yaratmamalı diye düşünüyorum.

Belki belli bir sure beta kullanmanın etkisi de olabilir, sistemi kazıyıp en baştan kurulum da gerekebilir. Bu işlerden de daha yeni anlamaya başlamış, sığ birikimli biri olarak aklıma başka bir şey gelmiyor.

• thorismund T kullanıcısına yanıt
    Simple screen locker ilede yapabilirsin...

• Isınma olayı çok çok hissediyor olmamızın hava çok sıcak gitmesi de olabilir. Örneğin E72 de bile bir süre konuştuğum zaman arka tarafı ısınıyor düşünün artık.
  • Bir de tam dolum yaptığımda telefon %100'de 2 Gün 14 Saat süre verdi.
  • 
Sayfa: önceki 410411412413414
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.