Şimdi Ara

♦ Lumia 1520 Kullananlar Kulübü ♦ (150. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
17.108
Cevap
63
Favori
476.906
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
16 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 148149150151152
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Gecenin bi vakti ne boslar donmus abi lumia 1520 kullananlar kulubu diyor bak, burda efendi efendi kullanip paylasimlar yapiyoruz cihazi karalamaya gerek yok. Ha zaten kullanicilar olarak tum eksik yanlarini soyluyoruz, diger her telefonun oldugu gibi. Bize gore toplamda en cazip telefon 1520 cikmis ve almisiz, ustune burdakileri sinirlendirmeye ve cihaz cop, 5 para etmez gibi sozlere gerek yok bence. Alacak adam elbet burdan fikir edinsin, kullanandan ama en buyuk yorumu ozelliklerini arastirdiktan sonra bi eline alip kurcalayarak yapsin. Bana gore buyuklugun sorun olmamasi baskasina gore olabilir ya da vs vs

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • EgeKarasoy kullanıcısına yanıt
    O da onun yorumu. Arkadasin yasadigini ben de yasasam tepim ayni oliurdu. Bir kere market falan halledilir de bir phablet tasarliyorsan,
    1. sistemde tek elle kullanim optimizasyonu yapmalisin. Note3 mesela. 5.7 inch buyukluk var ama tek elle cok rahat kullanabilirsin.
    2. Madem tek elle kullanim seneryasu yapmadin, o zaman kalem koysaydin.
    3. Klavye cok buyuk. Alternatifi yok, toplu tasimda bir iskence daha.
    Bu konularda acilen iyilestirme yapmali.
    Dun note3e baktim, arada 0.3 inchlik bir fark var ve foiyatlar kafa kafaya gelmis. Tek elle kullanim, asil gorunum, ekran, market, spen, harici baglanabilen klavye vs. İle aklimi celdi acikcasi.
    Evet,1520 guzel cihaz ama yine de bir tel. Bunun icin kullanim onemli. Ancak bu cok bassarisiz 1520de. Fiyati 1500lerin altina dusmeden, cok satis beklemesin nokia. Note3 bile 1900 liraya bulunabiliyorsa, daha da fiyat kirmali.

• quote:

Orijinalden alıntı: nightsoldier

O da onun yorumu. Arkadasin yasadigini ben de yasasam tepim ayni oliurdu. Bir kere market falan halledilir de bir phablet tasarliyorsan,
    1. sistemde tek elle kullanim optimizasyonu yapmalisin. Note3 mesela. 5.7 inch buyukluk var ama tek elle cok rahat kullanabilirsin.
    Dun note3e baktim, arada 0.3 inchlik bir fark var ve foiyatlar kafa kafaya gelmis. Tek elle kullanim, asil gorunum, ekran, market, spen, harici baglanabilen klavye vs. İle aklimi celdi acikcasi.
    Evet,1520 guzel cihaz ama yine de bir tel. Bunun icin kullanim onemli. Ancak bu cok bassarisiz 1520de. Fiyati 1500lerin altina dusmeden, cok satis beklemesin nokia. Note3 bile 1900 liraya bulunabiliyorsa, daha da fiyat kirmali.

Tek elle kullanim konusunda haklisiniz hocam hele geriye git butonuna basmak iskence :D Ama cop, degmez vs gibi kavramlari kullanacak kadar da degil bence. Fiyat olarak da 1500ler zor ama 1680leri gorur gibi geliyor ilk etapta.

20£luk hediye kodunu kullanan arkadaslar, 75 liralik kodu alabildiniz mi?

• quote:

Orijinalden alıntı: EgeKarasoy

quote:

Orijinalden alıntı: nightsoldier

Tek elle kullanim konusunda haklisiniz hocam hele geriye git butonuna basmak iskence :D Ama cop, degmez vs gibi kavramlari kullanacak kadar da degil bence. Fiyat olarak da 1500ler zor ama 1680leri gorur gibi geliyor ilk etapta.

20£luk hediye kodunu kullanan arkadaslar, 75 liralik kodu alabildiniz mi?

Ben aldım dostum tr de kullanabiliyorum ilk alışverişim moliplayerpro oldu :)

• thorismund T kullanıcısına yanıt
    Hocam bende ayni kodu veriyor 20£luk ile farkli hesap mi kullandiniz yani bir 20£ bir de 75TL lik kodunuz var degil mi?

• EgeKarasoy kullanıcısına yanıt
    Hocam şu siteye girin ve lumia 1520 çıktığı günden beri fiyat grafiğini inceleyin. İnceledikten sonra telefon çıkalı yaklaşık 3 ay olmasına rağmen yaşanan düşüşü göreceksiniz. Ben açık ve net söylüyorum bu telefonu ben internet sitelerinde ağustos da 1500tl'ye bulabileceğim. Büyük teknomarketlerde siz yine gittiğinizde 1800-2200 arası fiyatlar göreceksiniz. Niçin indirim olacağına dair ufak bir güncelleme bu telefon avrupada 650 euro mertebesinden çıktı şuan 210 euro düştü, 440 euroya alınabiliyor. Yani bu cihazın türkiyeye getirilme maliyeti de düştü. adamlar 2200tlden satarken 650eurodan getiriyorlardı (en kötü) şimdiyse 443 euroya getirilebiliyor, o da bizim gibi amazondan filan alırsa. Direkt olarak nokia getirse ve her seferinde 1000 tane getirse şu anki avrupa fiyatı üzerinden çok daha ucuza getirebilir, misal çok fark olmasın diye 400euro diyorum. Hadi önceki fiyat 650 euro olmasına rağmen 600 eurodan getirdi diyelim toptan aldığı için muhtemelen 500-1000 adet arası getirtmişlerdir. Arada 200 euro fark var hocam. O da bizim tl hesabına göre 600 tl yapıyor. Yani cihazın euro fiyatı 2200tl iken olanki fiyatı 600 euro toptan fiyatı iken şu an 400 euro toptancı fiyatı. Biz aradaki farkı 600tl olarak hesapladık. O yüzden şu anki lumia 1520nin olması gereken fiyatı 2200-600=1600 tl. yalnız bizim burada fiyatlar çok geç düşüyor, çünkü denge fiyatının (olması gerekenin) üzerinde bu cihazı almaya talipli müşteriler de var. Basit bir iktisat bilgisi olarak lüks tüketim mallarında esneklik çok fazla olduğu için firmalar önce yüksek fiyat çeker ki denge fiyatının üstündeki müşteriler önce cihazı alsın diye, sonra fiyatı daha aşağıya çeker ki ürünü almaya gönüllü fakat daha aşağıdaki fiyat noktalarından satın alsınlar, hem de cihazı satsınlar. Adamlar her halükarda kazanıyor, amaç daha fazla müşteri kitlesine maksimum karla cihazı satabilmek. Ben bunu dediğimde cihazı 2200tlden alanlar doğal olarak savunmaya geçiyor, sanki biz kazıklandık mı diye ama alakası yok. 2200tlyede cihazı alanlar ilk olmak istediklerinden dolayı bunu ödüyorlar. Bunun dışındaki bir noktada ise teknolojinin zamanla eskimesi, o faktör henüz lumia 1520 için çok geçerli değil.

http://www.ucuzu.com/cep-telefonu-c3277/nokia/lumia-1520-p161859289/#pricegraph

http://www.amazon.de/Nokia-Smartphone-Megapixel-Quad-Core-Prozessor/dp/B00G4DTPEE/ref=aag_m_pw_dp?ie=UTF8&m=A3N28XV7TJDBCK

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Windows 11 -- 27 Nisan 2014; 11:25:56 >

• rimoteb R kullanıcısına yanıt
    Son fiyat ne olur bakalım piyasayada bi bak istersen bekliyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: WindowsPhone

Hocam şu siteye girin ve lumia 1520 çıktığı günden beri fiyat grafiğini inceleyin. İnceledikten sonra telefon çıkalı yaklaşık 3 ay olmasına rağmen yaşanan düşüşü göreceksiniz. Ben açık ve net söylüyorum bu telefonu ben internet sitelerinde ağustos da 1500tl'ye bulabileceğim. Büyük teknomarketlerde siz yine gittiğinizde 1800-2200 arası fiyatlar göreceksiniz. Niçin indirim olacağına dair ufak bir güncelleme bu telefon avrupada 650 euro mertebesinden çıktı şuan 210 euro düştü, 440 euroya alınabiliyor. Yani bu cihazın türkiyeye getirilme maliyeti de düştü. adamlar 2200tlden satarken 650eurodan getiriyorlardı (en kötü) şimdiyse 443 euroya getirilebiliyor, o da bizim gibi amazondan filan alırsa. Direkt olarak nokia getirse ve her seferinde 1000 tane getirse şu anki avrupa fiyatı üzerinden çok daha ucuza getirebilir, misal çok fark olmasın diye 400euro diyorum. Hadi önceki fiyat 650 euro olmasına rağmen 600 eurodan getirdi diyelim toptan aldığı için muhtemelen 500-1000 adet arası getirtmişlerdir. Arada 200 euro fark var hocam. O da bizim tl hesabına göre 600 tl yapıyor. Yani cihazın euro fiyatı 2200tl iken olanki fiyatı 600 euro toptan fiyatı iken şu an 400 euro toptancı fiyatı. Biz aradaki farkı 600tl olarak hesapladık. O yüzden şu anki lumia 1520nin olması gereken fiyatı 2200-600=1600 tl. yalnız bizim burada fiyatlar çok geç düşüyor, çünkü denge fiyatının (olması gerekenin) üzerinde bu cihazı almaya talipli müşteriler de var. Basit bir iktisat bilgisi olarak lüks tüketim mallarında esneklik çok fazla olduğu için firmalar önce yüksek fiyat çeker ki denge fiyatının üstündeki müşteriler önce cihazı alsın diye, sonra fiyatı daha aşağıya çeker ki ürünü almaya gönüllü fakat daha aşağıdaki fiyat noktalarından satın alsınlar, hem de cihazı satsınlar. Adamlar her halükarda kazanıyor, amaç daha fazla müşteri kitlesine maksimum karla cihazı satabilmek. Ben bunu dediğimde cihazı 2200tlden alanlar doğal olarak savunmaya geçiyor, sanki biz kazıklandık mı diye ama alakası yok. 2200tlyede cihazı alanlar ilk olmak istediklerinden dolayı bunu ödüyorlar. Bunun dışındaki bir noktada ise teknolojinin zamanla eskimesi, o faktör henüz lumia 1520 için çok geçerli değil.

http://www.ucuzu.com/cep-telefonu-c3277/nokia/lumia-1520-p161859289/#pricegraph

http://www.amazon.de/Nokia-Smartphone-Megapixel-Quad-Core-Prozessor/dp/B00G4DTPEE/ref=aag_m_pw_dp?ie=UTF8&m=A3N28XV7TJDBCK

Haklisiniz hocam biz hemen almak istedik nerde bulduysak aldik, suan isini goren bir telefonu olan beklesin. Ben yurtdisi fiyati bu kadar degismedi sanmistim ondan 1500leri goremez diyordum ama simdi euro 2.95 dersek 440la vergilerle gelmesi 1500 civari demek, yaz sonu cok buyuk ihtimal gorulur 1500 net olarak

• Birçok konuda sizin gibi kullanıcılara saygısızlık yapıp, çocukça üsluplar ve hırsla yazan, aslında kelimenin tam anlamıyla "trollük" yapan ve sonrasında da "ben sadece bilgilenmenizi istedim" gibi saçmalayan insanlar olabiliyor. Tartışma ile ortak payda sağlamanın da imkansız olduğu bu arkadaşları da tek mantıklı çözüm olarak blokluyorum. Sizi de blokladığımdan dolayı artık maalesef kullanıcılara "inanılmaz faydalı ve anlamlı" yazılarınızı göremeyeceğim. O yüzden boşuna başlığı kirletmeyin. İyi forumlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ₯

quote:

Orijinalden alıntı: rimoteb

quote:

Orijinalden alıntı: orktas

Ben size cevap verdim olan ile olmayanı da söyledim dp de Bekir 27 de mycepi de hangilerinin olup olmadığını size söyledi ve bende sadece olan sorun o da sorun değil wp8'in öyle olmasından dolayı olan arama yaparken yazdığımız şeyin sıfırlanması olduğunu söyledim ve sizin cihazınız da ya yazılımsal sorun var yada donanımsal daha şimdiye kadar hiç benim dokunmatiğim işlememezlik yapmadı bu bir önceki mesajımda da belirttim isterseniz tek tek tekrar da cevaplayabilirim.

Ben sizin cihazınızı beğenmemenizi çok doğal karşılıyorum çünkü dediğiniz sıkıntılar benim cihazımda da olsa bende öyle düşünürdüm ama cihazım bozuk diye de bütün 1520ler hakkında genel konuşmazdım size tepki gelmesinin tek nedeni genel konuşmanız oldu ama dediklerinizin hepsi herkeste olur o zaman öyle diyebilirdiniz hatta bizlerde yazardık öyle olsaydı ama sizin cihazınız bozuk mesela bir arkadaşın 925 i vardı cihaz hesap makinesi bile açıkken yanacak kadar çok ısınıyordu ama arkadaş bütün 925leri kötülemek yerine cihazını servise verdi yani demek istediğim genel konuştuğunuzdan dolayı bu kadar tepki topladınız sizin de yapmanız gereken servise vermekti.

Tepkiyle alakalı bir sıkıntım yok topumumuzun genetik yapısı gereği genel refleksleri böyle sanırım bir çoğuda zaten anlamadan yorum yapmış ama şimdi diyorsunuz ki ekranın dokunmasıyla alakalı sorun cihazda tamam bunu geçtim ama yukarıda baya uzunca bir yazı yazdım orada bazı sorunları sıraladım okuyup bana sizde bunların hangisi yok hangisi var diye cevap verebilirseniz sanırım daha iyi anlaşılır durum çünkü bırakın yukarıdaki büyük sorunları daha cihaz şarj olup olmadığını anlayamıyor teli takıyorsunuz şarja %100 oluyor şarjdayken açıp kapatıyorsunuz hooop %98 olmuş bi daha %100 oluyor sonra yine kapatıp açıyorsunuz hop yine %98 haaa bu yazılımsal bir sorun mu bilinmez ama öyleyse bile daha bunu 8.0 sürümüyle düzeltemeyen adamların yaptığı sistem kesinlikle beş para etmez.

Senin 5 para etmez dediğin cihaz ve sistemi oyun performansında piyasaya çıkacak modellerden daha üstün. Şarjın 100% den 98% e düşmesi bile seni bu kadar rahatsız etmiş bunu almayı düşünüp okuyan insanlar şarjın çabuk bittiğini düşünecek bence sen bahane arıyorsun memnun olmamışsın ama yeni bir işletim sistemini kötülemek içinde elinden geleni de yapıyorsun hatta yazından anladığım WP 6-7-8 diye aynı sistemin devamı olduğunu düşünüyorsun ve 8 e kadar bunları becerememişler diye yazıp komik duruma düşüyorsun. Tuş kilidiyle ilgili yaşadığın sorunu denediğin diğer cihazlarda da olduğunu söylüyorsun ama ben günde 200 defa tuş kilidini açıyorum ve 8 kullanırken öyle bir şey olmadı olsa kesin fark ederdim.

katılıyorum cevabına ₯ hocam

bu arada şu üst tarafında boşluk muabbeti vardıya bugun pencerenin önünde dört tarafına baktım tüm köşelerde kıl kadar boşluk olduğunu varkettim

senin dediğin gibi güneşli havada veya pencere önünde bakarsan dikkatli yakından görünüyo

altksımda hiç yok sanki üst tarfda diğer köşelerden 1 ml daha fazla gibi benim pipirikliyim işte cihazım canavar gibi olmuş içim rahatladı

o boşluklar normal olduğu kanısına vardım

• quote:

Orijinalden alıntı: EgeKarasoy

Hocam bende ayni kodu veriyor 20£luk ile farkli hesap mi kullandiniz yani bir 20£ bir de 75TL lik kodunuz var degil mi?

Ben aynı hesapla giriş yaptığım için bendede eski şifreyi verdi hocam.

Farklı e-mail adresiyle denemek lazım bide

• Beyler yeri mi bilmiyorum ama su baslangic ekrani nasil kisisellestiriliyor belli bir surumu var mi veya program? Menudeki kutucuklardan yapboz gibi istedigimiz resmin olusmasi vs.

• Windows Phone için "MyTileMaker" uygulamasına göz atınhttp://www.windowsphone.com/s?appid=426ec35e-2da1-4542-a051-6a42fd3d9c0b

Bu program ile istediğin resimi parçalayarak koyabilirsin ama işlevi olmaz sadece resim olur, karoların arkasına resim koymak içinse 8,1 e güncellemen gerekiyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi orktas -- 27 Nisan 2014; 13:22:35 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: orktas

Windows Phone için "MyTileMaker" uygulamasına göz atınhttp://www.windowsphone.com/s?appid=426ec35e-2da1-4542-a051-6a42fd3d9c0b

Bu program ile istediğin resimi parçalayarak koyabilirsin ama işlevi olmaz sadece resim olur, karoların arkasına resim koymak içinse 8,1 e güncellemen gerekiyor.

Sagolun hocam bilgilendirme icin arkadas merak etmisti ona ileticem

• Rica ederim

• Arkadaşlar telefonun alt tuşlarinda sağdaki ve soldakinde ışık sızması gördüm. Her 1520 olan bir durum mu yoksa benim gördüğüm telefonda mı var?

http://i.imgur.com/wt5qpLQ.jpg

• quote:

Orijinalden alıntı: Redux

Arkadaşlar telefonun alt tuşlarinda sağdaki ve soldakinde ışık sızması gördüm. Her 1520 olan bir durum mu yoksa benim gördüğüm telefonda mı var?

Muhtemelen hepsinde var ancak normal kullanımda görülmüyor sadece tepeden bakınca görülüyor.
  • competan4 C kullanıcısına yanıt
    Size verdiğim önceki cevap sanırım sizin için yeterli olmadı ki böyle buradan seviyesiz ve kendinize yakışır bir cevap vermişsiniz buradan sadece yaptığınız saygısızlığa cevap vermek için yazıyorum öncedende belirttiğim gibi yazımda sadece cihaza yönelik eleştrilerimi yazdım ve kimseye saygısızlık yapmadım taki sizin gibi birileri çıkıp bana saygısızlık yapana kadar. şimdi cevap verme hakkım olduğu bu hakaretinize karşılık olarak belirteyim ki asıl saçmalayan ve mantıksızca iyi okumadan anlamadan birilerine saldıran sizin gibi insanlar oldukça bu forumlarda troller eksik olmaz sizin deyiminizle bu durumdada buralar değil bilgi paylaşımı normal bir site bile olamaz onun için sizin yapacağınız bloklamadır iptaldir benim umrumda olan şeyler değil benim amacım yardımcı olmaktı bunu o aklınıza sokamadım ne kadar yazsamda onun için artık uğraşmıyorum sizede iyi forumlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rimoteb -- 27 Nisan 2014; 15:11:15 >
  • indigo38 kullanıcısına yanıt
    4G ye nasıl bağlandınız. Yani o ülkeye ait sim kart mı aldınız veya Türkiyedeki sim kartınız (Turkcell,
    Vodafon vs ) o ülkenin 4G servis sağlayıcına bağlandı mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Redux

Arkadaşlar telefonun alt tuşlarinda sağdaki ve soldakinde ışık sızması gördüm. Her 1520 olan bir durum mu yoksa benim gördüğüm telefonda mı var?

Bende de var hocam hic o acidan bakmamistim

• 
Sayfa: önceki 148149150151152
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.