Şimdi Ara

♦ Lumia 1520 Kullananlar Kulübü ♦ (149. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
17.108
Cevap
63
Favori
476.906
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
16 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 147148149150151
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadasim yazini bastan sona okudum sabirla kendince hakli oldugun seyler vardir elbette. Ama emin ol burda bulunan herkesin ios veya android alamayacak guce sahip olmayan yada dunyadan bi haber yasayan insanlar degil. Hepsi ne kullandigini bilerek ve isteyerek kullanir. Elestir tabiki bu en dogal hakkin ama yerin dibine sokma senin ios dedigin telefon cok afedersin oto moka program ister kendinden baska baglanti tanimaz insani illet eder bir muzik bile atmak iskencedir herkesin eli bos degil cihazla ugrassin. Kaldiki android en fazla 6 ayda kafayi yer kameraya basarsin kamera calismiyor der. Bir guncelleme gelir bakarsin sensorler ayvayi yemis yada klavye vs.saysam bende sen gibi yuzlerce sebep bulurum. Ama ben artik skildim onlardan burdayiz cunku burda olan herkes wp ile mutlu ve olmayada devam edecek yoksa bizler aptal degiliz 2200tlmizi cope atacak kadar. Sen kadar herkeste biliyor burda teknolojiyi. Ayrica kisaca demissknki ie ileri geri tusu yok diye ki tusa gerek yok cok hafif basili tut sayfa ileri geri parmaklarinin arasinda kayiyor ve nette cok dolasan biri olarak onceki telefonlarimla bile kiyasla ie bence yeterince hizli. Kisacasi hava atmak icin iphone alip appstore ne lan diyen adamlarla ayni telefonu kullanmaktansa ben wp kullanmaya devam ederim.merak etme sen yani herkes burda ne aldigini biliyor herkes verdigi paraninda hakkini aldigini dusunuyor. Sen sat telefonu bence git al iphone. Ha istersen bende fransadan aldigim iki tane 5s gold var verebilirkm.jelatinine bile dokunmadim sifir kutu. @rimoteb

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• gholen kullanıcısına yanıt
    Ben zaten burada telefonumu satmaya yada nolur bu telefonu alın beni kurtarın demek için gelmedim yazımda da bununla ilgili bir ibareye yer vermedim sadece cihazın beş para etmeyecek bir cihaz olduğunu belirtmek istedim fiyatı teklif edende almak isteyende sizdiniz onun için benim ne düşündüğümü yada neyi kendi adım gibi düşündüğümü bence siz hiç dert etmeyin, bu girişten sonra devam edecek olursam ilk başta tepkini cihazı sat bana diye değilde dürüstçe ve açık yüreklilikle belirtmiş olsaydın sanırım üslup ve fikir beyan etme yönünde belki seni dinleyebilecek insanlar olurdu ama kendi üslubunu sorgulamadan başkalarınınkine yorum yapman bence yanlış bir davranış. bunu düzeltmen gerekli bence. şimdi sorularına cevap verecek olursam yazıyı pek dikkatli okumamışsın sanırım çünkü ben asla şu anda bu cihazı kullanan insanlara cihazı verin atın demedim yada beni dinleyin ve vazgeçin de demedim sadece yeni alacak olan arkadaşlara bakın böyle sorunlar var haberiniz olsun ve kendi fikrimce almamalarını tavsiye ettim dikkat edersen ALMIŞ OLANLARA DEĞİL ALACAK OLANLARA bir uyarı niteliğindeydi. yani amaç insanları uyarmak bilmem anlatabiliyormuyum. ve dikkat ettiğim bir noktada nedense kimse belirttiğim sorunlara bir cevap vermemiş yada yok dememiş demek ki tespitlerim doğru yani pek talihsizlik yok ortada en azından sizin algılıyabildiğiniz kadar olan bölümde. umarım yazıyı dikkatle okursunuz bu sefer çünkü okumakla anlamak bir değil yanlış anlaşılma olmasında piyasada okuyan ama anlayamayan bakan ama göremeyen fazlasıyla talihsiz insan mevcut. saygılarımla.

• mycepi M kullanıcısına yanıt
    Yukarıda da belirttiğim gibi sadece almak isteyen insanlara fikir verebilme adına yorumda bulundum kesinlikle aptallıkla suçlamak yada hakaretsel bir boyuta taşımak amacında değildim şikayetlerimi teknolojik olarakta hepinizden üstünüm gibi bir iddadada değilim. uzunca süre iphone kullandım müzikle yada programla hiç sıkıntı çekmedim sadece bilgisayarıma itunesi kurdum aldığım ilk gün sonra hiçbir şey için uğraşmadım dosyalarımı dropboxdan istediğim gibi transfer ettim hiç illet olmadım daha sonra android de kullandım tabi ios a göre dediğin problemleri yaşadım ama hiç bir yazımda gidin android alın5 demedim bu sorunları bildiğim için ama wp ile karşılaştıracak olursak android 5 e katlar wp yi bu bir gerçek. ie nin ileri geri olayını söylediğin için teşekkür ediyorum ama kimse diğer sorunlar için bir şey yazmamış var mı mesela açamadığı sitelerle ilgili bir çözüm yada ekranın ton atmasıyla ilgili sanırım yok. son olarak hiç bir zaman telefonumu hava atmak için almadım her zaman önceliğim işimi görmesi ve fonksiyoner olması oldu onun için asıl amacım verimli kullanmak çünkü gün içinde bir çok işimi telefondan hallediyorum. yorumların için teşekkür ediyorum saygılar.

• rimoteb R kullanıcısına yanıt
    Ben size cevap verdim olan ile olmayanı da söyledim dp de Bekir 27 de mycepi de hangilerinin olup olmadığını size söyledi ve bende sadece olan sorun o da sorun değil wp8'in öyle olmasından dolayı olan arama yaparken yazdığımız şeyin sıfırlanması olduğunu söyledim ve sizin cihazınız da ya yazılımsal sorun var yada donanımsal daha şimdiye kadar hiç benim dokunmatiğim işlememezlik yapmadı bu bir önceki mesajımda da belirttim isterseniz tek tek tekrar da cevaplayabilirim.

Ben sizin cihazınızı beğenmemenizi çok doğal karşılıyorum çünkü dediğiniz sıkıntılar benim cihazımda da olsa bende öyle düşünürdüm ama cihazım bozuk diye de bütün 1520ler hakkında genel konuşmazdım size tepki gelmesinin tek nedeni genel konuşmanız oldu ama dediklerinizin hepsi herkeste olur o zaman öyle diyebilirdiniz hatta bizlerde yazardık öyle olsaydı ama sizin cihazınız bozuk mesela bir arkadaşın 925 i vardı cihaz hesap makinesi bile açıkken yanacak kadar çok ısınıyordu ama arkadaş bütün 925leri kötülemek yerine cihazını servise verdi yani demek istediğim genel konuştuğunuzdan dolayı bu kadar tepki topladınız sizin de yapmanız gereken servise vermekti.

• quote:

Orijinalden alıntı: rimoteb

Ben zaten burada telefonumu satmaya yada nolur bu telefonu alın beni kurtarın demek için gelmedim yazımda da bununla ilgili bir ibareye yer vermedim sadece cihazın beş para etmeyecek bir cihaz olduğunu belirtmek istedim fiyatı teklif edende almak isteyende sizdiniz onun için benim ne düşündüğümü yada neyi kendi adım gibi düşündüğümü bence siz hiç dert etmeyin, bu girişten sonra devam edecek olursam ilk başta tepkini cihazı sat bana diye değilde dürüstçe ve açık yüreklilikle belirtmiş olsaydın sanırım üslup ve fikir beyan etme yönünde belki seni dinleyebilecek insanlar olurdu ama kendi üslubunu sorgulamadan başkalarınınkine yorum yapman bence yanlış bir davranış. bunu düzeltmen gerekli bence. şimdi sorularına cevap verecek olursam yazıyı pek dikkatli okumamışsın sanırım çünkü ben asla şu anda bu cihazı kullanan insanlara cihazı verin atın demedim yada beni dinleyin ve vazgeçin de demedim sadece yeni alacak olan arkadaşlara bakın böyle sorunlar var haberiniz olsun ve kendi fikrimce almamalarını tavsiye ettim dikkat edersen ALMIŞ OLANLARA DEĞİL ALACAK OLANLARA bir uyarı niteliğindeydi. yani amaç insanları uyarmak bilmem anlatabiliyormuyum. ve dikkat ettiğim bir noktada nedense kimse belirttiğim sorunlara bir cevap vermemiş yada yok dememiş demek ki tespitlerim doğru yani pek talihsizlik yok ortada en azından sizin algılıyabildiğiniz kadar olan bölümde. umarım yazıyı dikkatle okursunuz bu sefer çünkü okumakla anlamak bir değil yanlış anlaşılma olmasında piyasada okuyan ama anlayamayan bakan ama göremeyen fazlasıyla talihsiz insan mevcut. saygılarımla.

Arkadaşım sorun ney biliyor musun sen araştırmadan almışsın ve bu forumda yaşadığın sorunları topluca yazıp almayın diyorsun. En basitinden kameranın olduğu bölümdeki hassasiyet daha konunun ilk sayfasında yazıyor yani konuda olan şeyler sanki yazılmamış gibi tekrardan yazmışsın. Konunun ilk sayfasındaki mesajı görmeyen senin yazdığın mesajı da görmeyecek çünkü araya kaynayıp gider. Senin bu konuda uyarı yapman alacaklara fayda sağlamıyor sadece alanları kızdırıyor. Yazılımsal sorunlar zaten ileride giderilir bu cihazın daha 3 yıl Windows Phone desteği var. Windows Phone'un daha tam gelişmemiş bir sistem olduğunu da biliyoruz ve bunu bilerek aldık, bu konuya giren de zaten bunları görecek.

• quote:

Orijinalden alıntı: orktas

Ben size cevap verdim olan ile olmayanı da söyledim dp de Bekir 27 de mycepi de hangilerinin olup olmadığını size söyledi ve bende sadece olan sorun o da sorun değil wp8'in öyle olmasından dolayı olan arama yaparken yazdığımız şeyin sıfırlanması olduğunu söyledim ve sizin cihazınız da ya yazılımsal sorun var yada donanımsal daha şimdiye kadar hiç benim dokunmatiğim işlememezlik yapmadı bu bir önceki mesajımda da belirttim isterseniz tek tek tekrar da cevaplayabilirim.

Ben sizin cihazınızı beğenmemenizi çok doğal karşılıyorum çünkü dediğiniz sıkıntılar benim cihazımda da olsa bende öyle düşünürdüm ama cihazım bozuk diye de bütün 1520ler hakkında genel konuşmazdım size tepki gelmesinin tek nedeni genel konuşmanız oldu ama dediklerinizin hepsi herkeste olur o zaman öyle diyebilirdiniz hatta bizlerde yazardık öyle olsaydı ama sizin cihazınız bozuk mesela bir arkadaşın 925 i vardı cihaz hesap makinesi bile açıkken yanacak kadar çok ısınıyordu ama arkadaş bütün 925leri kötülemek yerine cihazını servise verdi yani demek istediğim genel konuştuğunuzdan dolayı bu kadar tepki topladınız sizin de yapmanız gereken servise vermekti.

Tepkiyle alakalı bir sıkıntım yok toplumumuzun genetik yapısı gereği genel refleksleri böyle sanırım bir çoğuda zaten anlamadan yorum yapmış ama şimdi diyorsunuz ki ekranın dokunmasıyla alakalı sorun cihazda tamam bunu geçtim ama yukarıda baya uzunca bir yazı yazdım orada bazı sorunları sıraladım okuyup bana sizde bunların hangisi yok hangisi var diye cevap verebilirseniz sanırım daha iyi anlaşılır durum çünkü bırakın yukarıdaki büyük sorunları daha cihaz şarj olup olmadığını anlayamıyor teli takıyorsunuz şarja %100 oluyor şarjdayken açıp kapatıyorsunuz hooop %98 olmuş bi daha %100 oluyor sonra yine kapatıp açıyorsunuz hop yine %98 haaa bu yazılımsal bir sorun mu bilinmez ama öyleyse bile daha bunu 8.0 sürümüyle düzeltemeyen adamların yaptığı sistem kesinlikle beş para etmez. ve kesinlikle sizin cihazınız sorunlu servislik diyerek geçiştirmeyin bence çünkü saydıklarım hanginizin telefonunda olmayan sorun acaba???

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rimoteb -- 27 Nisan 2014; 3:19:01 >

• Bence sorun sizin kesin yargınız olmuş burada. ben bu telefonu araştırarak aldım burada uzunca süre fikir takibinde bulundum kullanan arkadaşlardan ki bekir27 arkadaşımızla da uzunca süre mesajlaştım ancak durumun bu kadar vahim olabileceğini bilemedim bu sistemin ve donanımın bu kadar aciz olabileceğini tahmin edemedim zaten cihazın tamamı neredeyse ekrandan oluşuyor 6 inç eeee geriye bir şey kalmıyor ondada sorun olurmu eyyy nokia sen nasıl bir firmasın yaaaa. son olarakta benim yazımın arada kalması yok olması benim için önemli değil ben görevimi yapmak insanları bilgilendirmek istedim olur birine rast gelir benim yorumum sonucu cihazı almaz ve pişmanda olmazsa bu bana yeter.
    Facebook sorununu zaten bahsetmiştim geçiyorum ama Microsoft yayınlıyor ve hatalı çalışıyor demişiniz onu görmedim ben hatalı çalışmasını anlayış ile karşılarım neden dersen Microsoft hiç vazifesi değilken sırf kullanıcıları için Facebook yapıp yayınlıyor eğer o Facebook değil de Microsoft a ait bir şey olupta o sorunu yapsaydı o zaman derdiniz hatta biz de derdik,maç sonuçlarına nereden bakacaksınız anlamadım ie mi hata veriyor ?,
    ekran kilidinden sonra daha hiç dokunmatik işlememezlik yapmadı,şebeke güncellemesinden sonra öyle bir sıkıntı yaşamadım, Ton değişmesi de basıtrınca oluyor o da çok sıkışık yapıldığı için ondan da bahsettim.

• quote:

Orijinalden alıntı: rimoteb

quote:

Orijinalden alıntı: orktas

Tepkiyle alakalı bir sıkıntım yok topumumuzun genetik yapısı gereği genel refleksleri böyle sanırım bir çoğuda zaten anlamadan yorum yapmış ama şimdi diyorsunuz ki ekranın dokunmasıyla alakalı sorun cihazda tamam bunu geçtim ama yukarıda baya uzunca bir yazı yazdım orada bazı sorunları sıraladım okuyup bana sizde bunların hangisi yok hangisi var diye cevap verebilirseniz sanırım daha iyi anlaşılır durum çünkü bırakın yukarıdaki büyük sorunları daha cihaz şarj olup olmadığını anlayamıyor teli takıyorsunuz şarja %100 oluyor şarjdayken açıp kapatıyorsunuz hooop %98 olmuş bi daha %100 oluyor sonra yine kapatıp açıyorsunuz hop yine %98 haaa bu yazılımsal bir sorun mu bilinmez ama öyleyse bile daha bunu 8.0 sürümüyle düzeltemeyen adamların yaptığı sistem kesinlikle beş para etmez.

Senin 5 para etmez dediğin cihaz ve sistemi oyun performansında piyasaya çıkacak modellerden daha üstün. Şarjın 100% den 98% e düşmesi bile seni bu kadar rahatsız etmiş bunu almayı düşünüp okuyan insanlar şarjın çabuk bittiğini düşünecek bence sen bahane arıyorsun memnun olmamışsın ama yeni bir işletim sistemini kötülemek içinde elinden geleni de yapıyorsun hatta yazından anladığım WP 6-7-8 diye aynı sistemin devamı olduğunu düşünüyorsun ve 8 e kadar bunları becerememişler diye yazıp komik duruma düşüyorsun. Tuş kilidiyle ilgili yaşadığın sorunu denediğin diğer cihazlarda da olduğunu söylüyorsun ama ben günde 200 defa tuş kilidini açıyorum ve 8 kullanırken öyle bir şey olmadı olsa kesin fark ederdim.

• orktas O kullanıcısına yanıt
    Ben facebook uygulamasının hatalı çalışmasından daha çok çoklu uygulama çalışma mantığından şikayet ettim yani uygulama arka planda dururken çalışmıyor ve bu uygulamayı microsoft kendi yapıyor daha doğrusu yapamıyor demek istediğim bu windows tuşlarının ışık sızdırmasından ekranın baskı sonucu ton farkı vermesine bunlar büyük üretim hataları tabi bu sanırım sadece benim için böyle çünkü diğer hiç kimse umursamıyor sanırım şarj problemide öyle sanırım sonra 8 den fazla uygulama açamamak ta. ama dediğim gibi ben sadece alacak insanlara fikir ve uyarı vermeye çalıştım umarım yardımı olur.
  • Bu nedir yaaaa. sorun var ama saklamaya çalışıyorsunuz yani telefonu şarja taktın %100 oldu sonra ŞARJDAYKEN dikkatini çekiyorum ŞARJDAYKEN telefonu açıp kapattın şarj %98 e düştü sence bu normal mi ve ben şarj çabuk bitiyor dedim mi hiç sanırım gece gece iyi yorum yapamıyorsunuz bu bir sorundur bunu kabul etmek gerekir %2 güc kaybı olmaz hele şarjdeyken hiç olmaz. bende aynı telefona sahibim ve tek amacım kullanmış biri olarak alacak insanlara fikir verebilmek kötülemek yada anti holiganist bir tutum sergilemek değil. komik duruma düşmek kısmına gelecek olursam arkadaşım wp 6 7 8 bunları yapan microsoft değilmi nasıl algıladın bilemiyorum ama benim oradaki kastım sistemleri birbirine bağlamak değil bu kadar yıldır mobil sistem üreten bir firma hala nasıl 4 4 lük bir sistem oluşturamaz demekti tabi anlayabilene hiç bir zaman bu sistemleri birbiriyle bağlamadım ama amacım beğinsizce üretilmiş bu wp versiyonunun acı gerçeğini ortaya çıkartmaktı sadece.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rimoteb -- 27 Nisan 2014; 3:34:10 >

O 8 sınırlandırması yok aslında orada en fazla son 8 gözüküyor chip te herhalde bunun hakkında bir haber de vardı yani orada gözükmese bile uygulama arka planda çalışmaya devam edebiliyor.
    Baskı sonucu ton değişmesi bana göre gayet normal bastırmadan çıksa eyvallah bozuk derim ancak ama bu cihazın tasarımdan dolayı normal karşılanıyor, o tuşlardan ışık sızmasının neyini abarttınız anlamadım sadece ekran siyah ve eğik bakınca gözüküyor ışıklar orada olduğu için gözüküyor o da, o dediğiniz şey ise şarjın değişmesi bende cihazı aldıktan 1-2 hafta sonra düzeldi ilk sayfalara bakarsanız bende yazmıştım o durumu ama şuan 100 ile kapıyorsam 100 ile açıyorum değişmiyor.

İyi akşamlar.

• Yazdığı ve olmayan sorunları sana yazdım daha ne yapmamızı bekliyorsun ıskence testi nemi sokalım cihazları.dokunmatik algılamaması hiç yasamadın ,ıe de geri tusu yok demisiniz parmaginizi ekrana sagdan sola soldan saga suruyun ,kameraya bastırınca ton farkı kuvvetli bastırmadan olmuyor,facebook sorunu Facebook beta kullanıyorum her gün fotoğraf yüklüyorum birkez bile yaşamadım, ışık sızması sadece teli dik tutup tepeden baktığımda geri tuşunda var oda cooooook dikkatlice baktığımda .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Surfacefr -- 27 Nisan 2014; 3:56:13 >
  • Adam gelmiş olanca saygısızlığı, saçma sapan hırsı, yetersiz bilgisi ve seviyesiz üslubuyla yazıyor sizler de hala seviyeli ve mantıklı cevaplar veriyorsunuz. Gerçekten tebrikler.
    Apple fanıyım, androidden nefret ediyorum, şu anda da büyük ihtimal bu telefonu alacağım. Tavsiyem öncelikle kendi yazılarınızdaki üslubu, kullanıcılara yaptığınız saygısızlığı, yetersiz bilginizle yaptığınız değerlendirmeleri bir farkedin. Sonra da bir an önce telefonu satıp gidip Iphone alın. Bu telefona sahip olmayan bir Apple fanını dahi rahatsız eden saygısızlıklarınız kullanıcıları tabii ki sinirlendirir. İğne kendinize, çuvaldızı başkasına...
  • orktas O kullanıcısına yanıt
    Ben hiç oradaki 8 uygulamayı kapatınca arkadan çalışmaya devam eden diğer uygulamaların geldiğini görmedim 8 i kapatınca kapanıyor yani en fazla 8 uygulama çalışıyor kaldıki madem arkadan gelmeye devam edecek neden sadece 8 i gözüksün ki çok mantıksız bende pil durumunun değişmesi halen devam ediyor ve sadece bende değil bir kaç arkadaşımda ve internetteki yabancı forumlarda da var bu durumdan şikayetçi olan sanırım nokia telefonları sürpriz yumurta gibi kimisine öylesi kimisine böylesi denk geliyor buda ne kadar büyük ve kaliteli bir firma olduğunu kanıtlıyor. ışıkların görünmesi gerçekten ilginç yani 2200 tl ver tuşların ışıkları sızsın şahsen ben yazık diyorum kabul edilebilir bir durum değil tabi bence

ilginiz ve cevaplarınız için teşekkür ediyorum iyi akşamlar diliyorum.
  • competan4 C kullanıcısına yanıt
    Hiçbir yazımda saygısızca ve seviyesizce bir ibare kullanmadım tabi bana yapılmış bir saygısızlık olmadığı sürece tıpkı şimdi sizin yaptığınız saygısızlık gibi, ve burada ne hırs yaptığım var nede bilgiyle ilgili bir iddam ben yaşadığım sorunları dile getirdim kaldı ki siz telefona bile sahip değilken benim cevap aradığım konularda benimle muhattab olmaya kalkmayın, devamında benim uslubumu sorgulamak için sanırım kendi uslübunuzu gözden geçirmeniz gerekiyor. benim için hangi fanın neden rahatsız olduğu yada kimin sinirlendiği pek önemli değil her seferinde yazdığım gibi ben sorunları belirttim insanlara yardımcı olabilmek için sadece durum bundan ibaret.
  • Şimdi bunu sanırım ben anlatamıyorum bakın ben sizden birşey istemiyorum telefonları atmanızı satmanızı yakmanızı istemiyorum bunlar benim yaşadığım problemler yaşanıyormu evet yani sadece bende değil bir çok insanda bu problem var doğrumu doğru e ben sadece burada bu cihazla ilgili sorunları paylaştım kimseye cihazınızı atın demedim yada kafamdan olmayan hatalar uydurmadım sanki bunlar yokta ben çıkartıyorum. ben burada sadece bu telefonu almak isteyen insanlara fikirlerimi beyan ettim yardımcı olabilmek için bunu iyi anlayın sizden istediğim bir şey yok. son olarak tekrar belirteyim facebook uygulamasındaki sıkıntı resim yüklemede değil yani redim yüklerken telefonun ekranı kilitlendiğinde yüklemeyi iptal etmesinde yani bende ki sorun bu.

ilgin ve cevapların için teşekkür ediyorum iyi akşamlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rimoteb -- 27 Nisan 2014; 4:00:19 >
    İyi de ben orada tekrar gözüküyor demedim gözükmüyor ama çalışıyor dedim aç bir oyun sonra ana ekran a gel sonra 9 yeni işlem yap oyun kapandı gözükecek sonra oyunlara tekrar geri gel aç o oyunu tekrar kaldığı yerden devam edecek veya ful geri tuşuna bas(bunu denemedim) yine geri gelir herhalde.

• 1 haftadır Bahreyn deyim.Bu telefon olunca yanıma laptop almak gereksiz geldi.
    Rapor yazmak,şirket ile ilgili programları kullanmak için mükemmel.
    4G ile bu cihazı kullanmak ise rüya gibi minimum 38 mb hızla internette geziyorum.
    Navigasyon çok iyi olmasa da gideceğim yere ulaşıyorum.
    İyi ki almışım.

• BEYAZ... Saygılar.. :)
  • 
Sayfa: önceki 147148149150151
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.