Şimdi Ara

Lume Cube Flaş

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
182
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    Lume Cube 1500'de 6000K renk sıcaklığının yanı sıra 0 ila 1500 lümen arasında ayarlama yapabileceğiniz bir değer aralığına sahip. Lume Cube, ebatının bıraktığı ilk izlenimin aksine, hem fotoğraf hem de video için son derece kullanışlı bir ışık kaynağıdır. Tam parlaklıkla kullandığınızda 20 dakika, yarım parlaklıkla kullandığınızda 2 saat gidebilecek şarj edilebilir bir bataryaya sahip.
    https://www.lumecube.com/

sizce işe yararmı tepe flaşından daha kullanışlı geldi. Kullanışlı derken küçük taşınması kolay

• Valla acayip popüler oldu bile. Millet çatır çatır kullanıyor görüyorum da reklam kokan harektler midir yoksa gerçek midir bilemiyorum. Fakat çok kullanışlıdır. Çünki koy sağa sola, ne bilem alttan yandan farklı açılardan aydınlat çekeceğin şeyi vs. acayip işlere imkan verir.
  • Ben cihaza çok ısındım küçük olması özellikle cezbetti diyebilirim 20 dakika kullanım süreside bence yeterli. Videolardan detaylı incelemek lazım kullanan arkadaşlar varsa yorumları almak lazım fiyatı tepe flaşlarına göre uygun görünüyor
  • Ürünün satışını yapıyorum. Bir süre kullanma fırsatım oldu.
    Işık çok güçlü ama çok sert, mutlaka önüne dağıtmak için bir şeyler koymalı.
    Akıllı telefondan ışık şiddet 15 kademeye kadar kontrol edilebiliyor.
    Slave flaş olarak kullanılabiliyor. Bir çok bağlantı aparatı mevcut.
    Makrocular kesinlikle kullanmalı. Portreciler ise bu ışık sayesinde harika kompozisyonlar oluşturabilir.
  • denizhoca kullanıcısına yanıt
    Ürünü kaça satıyorsunuz
    Işık güçlü ama set demişsiniz biraz daha açıklayabilirmisin rica etsem ?
    Anladığım kadarıyla aparatlarla tepe flaşı gibi kullanılabiliyor benim merak ettiğim makinadaki dahili flaş kadar bir yükseklikte mi oluyor yoksa daha mı fazla. Birde tepe flaşı yerine takınca ışığı istediğimiz yöne yönlendirebiliyor muyuz
    Hiç örnek çekilmiş fotoğrafınız var mı
  • quote:

Orijinalden alıntı: Babakedi

Ürünü kaça satıyorsunuz
    Işık güçlü ama set demişsiniz biraz daha açıklayabilirmisin rica etsem ?
    Anladığım kadarıyla aparatlarla tepe flaşı gibi kullanılabiliyor benim merak ettiğim makinadaki dahili flaş kadar bir yükseklikte mi oluyor yoksa daha mı fazla. Birde tepe flaşı yerine takınca ışığı istediğimiz yöne yönlendirebiliyor muyuz
    Hiç örnek çekilmiş fotoğrafınız var mı

Ürünün tek fiyatı 399TL
    Çiftlisi 749TL
    Set derken bu ürünü isterseniz go prolara, isterseniz dronelara yada fotoğraf makinası tepesine takabileceğiniz aparatlar.
    Lume kübü tek başına da satın alabilirsiniz, ihtiyacınıza göre aparatlarıyla set de oluşturabilirsiniz.

https://i1.wp.com/www.lume3.com/wp-content/uploads/2016/11/Ekran-Resmi-2016-11-14-00.23.54.png
    Burada fotoğraf makinesine takılı olarak görebilirsiniz. Tam emin olmamakla birlikte ışığı yönlendirebiliyorsunuz takılan kafa ball head tarzı bir şey (bu aparat ile kullanmadığım için emin değilim)

Örnek fotoğraflar içinhttp://www.lume3.com/2016/11/16/lume-cube-galeri-1/

www.lume3.com bana ait olan bir site fakat anasayfadaki rakamlar zam gelmeden önceki fiyatlar, bugün yarın güncelleyeceğim. Malum kurdaki artış :(

Ben yanlış yazmışım ışık çok güçlü ama sert demişsin ben ondan bahsetmiştim
    Bu aparatı takınca direk algılıyor demi kablo falan gerekmiyor
    Birde bu resimler reklam tarzı günlük çekim örnekleri bulmak lazım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Babakedi -- 14 Aralık 2016; 20:57:03 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Ben yanlış yazmışım ışık çok güçlü ama sert demişsin ben ondan bahsetmiştim
    Bu aparatı takınca direk algılıyor demi kablo falan gerekmiyor
    Birde bu resimler reklam tarzı günlük çekim örnekleri bulmak lazım

Takınca algılamıyor. Flaş olarak kullanacaksınız slave olarak kullanabiliyorsunuz, yani şöyle; lume cube üzerinde optik algılayıcı var, siz gövdedeki flaşı çaktırdığınızda lume cube de çakıyor.

Sertten kasıt şu, tam güçte çalıştırdığınızda ufak bir alandan yüksek güçte ışık çıkıyor dolaysıyla bu da sert oluyor, önüne bir a4 kağıt koyup dağıtabilirsiniz, renkli a4 yada balon ile renk verebilirsiniz veyahut sert ışıkla komposizyon yapabilirsiniz. Hepsi size kalmış.

Günlük hayattan fotoğraflar çekmem lazım aslında haklısınız tekrar demo ürün isteyeyim ben :) biraz daha kurcalamış oynamış olurum :)

merakla bekliyorum ama dsrl makina ile uyumlu çalışıyormu açıkcası biraz şüpeye düşmedimm değil
  • quote:

merakla bekliyorum ama dsrl makina ile uyumlu çalışıyormu açıkcası biraz şüpeye düşmedimm değil

Flaş gibi çakmadan da kullanılır ki bu... Hem de daha bile kolay olur böylelikle. Çünki çoğu zaman flaş çakınca nasıl bir şey çıkacağını göremiyorsunuz ama bunda ışık zaten açık olacağından o an gördüğünüz ne ise onu çekeceğinizi bilirsiniz.
  • quote:

DSLR ile uyumu %100 dür, hatta cep telefonu, video kamera için de :)
  • biraz araştıracağım aklıma çok yattı bu ürün tepe flaşından daha kullanışlı olacak gibi görünüyor.
    birde anladığım sanırım flaş gibi değil biz ışığı veriyoruz. fotoğrafı çekerken flaş gibi patlamıyor
    Ciddi dediğin gibi önceden görme iye yok orası parladı yok makyajdan parlak oldu gibi sorunlarla karşılaşılmaz ışığı ayarlarız gibi geldi
  • quote:

biraz araştıracağım aklıma çok yattı bu ürün tepe flaşından daha kullanışlı olacak gibi görünüyor.
    birde anladığım sanırım flaş gibi değil biz ışığı veriyoruz. fotoğrafı çekerken flaş gibi patlamıyor
    Ciddi dediğin gibi önceden görme iye yok orası parladı yok makyajdan parlak oldu gibi sorunlarla karşılaşılmaz ışığı ayarlarız gibi geldi

Patlama imkanı da var. Deniz hocamın dediği gibi köle flaş olarak kullanırsan :p makinanın esiri edersen bunu patlayıcı potansiyeli ortaya çıkıyor. Böyle olunca da tabi batarya ömrü uzar ama benim dediğim gibi de kullanırsan çekmeden evvel foto nasıl görünür anlık görebilirsiniz. Çakan flaş kullanımı konusunda çok eksiğim. O sebeple çakmaması benim işime gelir açıkcası.

Bunun 2'li kiti ve bir de bu 2'sini taşıma aparatı falan var. Mesela o setin makro çekimlerinde müthiş faydalı bir eser olacağını tahmin ediyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi jiddi -- 20 Aralık 2016; 13:12:53 >

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.