Şimdi Ara

Lüks Pickup

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
22
Cevap
0
Favori
815
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Mrb. Ford f50 gibi neden Türkiye'ye lüks Pickup gelmiyor. Ford f150 vergi dezavantaji var ford ranger vignale serisi gibi lüks hale velse bence çok satar. Lüks kastım sadece deri koltuk değil neredeyse araba konforunda sürüş,yol tutuş ve güvenlik. Türkiye'de 4x4 suv pahalı, Pickup konfor ve yol tutuş sorunu var. Sonuçta zevk arabası.ford f150 binen yük tasimak için değil beğendiği için biniyordur. Yapılırsa çok ta satar bence. Amarok sürdüm güzeldi ama tat vermiyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: yasarpasa

Mrb. Ford f50 gibi neden Türkiye'ye lüks Pickup gelmiyor. Ford f150 vergi dezavantaji var ford ranger vignale serisi gibi lüks hale velse bence çok satar. Lüks kastım sadece deri koltuk değil neredeyse araba konforunda sürüş,yol tutuş ve güvenlik. Türkiye'de 4x4 suv pahalı, Pickup konfor ve yol tutuş sorunu var. Sonuçta zevk arabası.ford f150 binen yük tasimak için değil beğendiği için biniyordur. Yapılırsa çok ta satar bence. Amarok sürdüm güzeldi ama tat vermiyor.

amerikada 27 bin dolarlık mustangı 150 bin dolara satan bir firma acaba amerikada 4x2 si 55 bin dolar olan f150 yi bilin bakalım kaça satar. tahminen 5 katı olduğuna göre 250 bin dolar.

sanırım bmw x5 daha ucuza gelecek :D
  • yasarpasa Y kullanıcısına yanıt
    Güvenilir oldukları pek söylenemez

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi memo84 -- 25 Ekim 2016; 3:12:27 >
  • Normalde arabaya pek öyle tav olmam ama bir Laramie Longhorn için imkanları zorlardım.

• Güzel Pickup valla. S serisi gibi yapmışlar

• Ulkemizde faha sw arac kulturu tam oturmamisken pickup biraz hayal olur bence. Kaldi ki pick uplar asfalt keyif arabasi degil. Arazi ve ticari maksatli bi araba. Tekerini topraga surneyecegini bildigi halde arazi arabasi olarak jip alinan bi ulkedende pek bisey beklemem. O degil bi de su garibimi gitti range roverin convertibilini cikarmislar.

• O araclar amerikada yok satıyor zAten,tr pazari icin ugrasmalarina gerek yok.bizim pazar hilux gibi modellerin elinde,ayrica buyuk bir pikaba vergi avantajli motor takamazsınız

• bir insan neden lüks pick up alsın ki.
  • Jeep alamadığı için ve o kadar vergi vermemek için. Bi arabanın 3 katı para vergi olarak ödenir mi. Resmen devlet bjze bu kadar para verene araba hediye ediyoruz gibj yapıyor. 100 bin tl 20 bin tl i30 veriyoruz tarifede belli

• 70 bine Fiesta satiyor adamlar

Ford F150 eminim kapis kapis gider

• Ford 150 gelmez gelsede bu vergi yapısında alıcı bulamaz. Benim kast ettiğim lüks hale getirilmiş ranger veya amarok gibi ürünler. Ford Ranger WildTrak Serisi gibi birde Luxury serisi olsun
  • Sanırım Mercedes sesimi duydu. Mercedes X-Class adında lüks segment pickup üretti :) :) :)

http://www.foxnews.com/auto/2016/10/25/mercedes-benz-x-class-pickup-revealed.html
  • fakir olduğumuz için
  • Aynen fakirlikten. Hindistan'a ilgili belgesellerde adamların otobüsleri gelinlik kız gibi renga renk. Bu adamlar niye böyle abartıyor diye düşünürdüm. Meğer adamlar arabayı 100 sene kullanmak zorunda kaldığından şekil yapıyorlar. Bizde suv alamıyoruz bari Pickup biraz konforlu olsun fantezilerine giriyoruz

• Bu 4x2 lerin Ötv oranları daha düşük degil mi?

Edit :

Şimdi biraz baktımda ötv oranı %4 sadece pick-up araçların. Ve 4x2 olunca kamyonet sınıfına giriyor ve mtv düşük oluyor.

Mesela aşağı yukarı şu araç 150 Bin gibi bir fiyata geliyor. Yanlışım varsa düzeltin.

Lüks Pickup

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi deli_yek -- 26 Ekim 2016; 3:39:41 >
  • bu tarz araçlar türkiyede tutmaz. insanların lüx anlayışı maximum bmw mercedes bu insanlara f150 f650 mi satmakla uğraşacaksın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mevsimsiz_kar45

quote:

Orijinalden alıntı: yasarpasa

Mrb. Ford f50 gibi neden Türkiye'ye lüks Pickup gelmiyor. Ford f150 vergi dezavantaji var ford ranger vignale serisi gibi lüks hale velse bence çok satar. Lüks kastım sadece deri koltuk değil neredeyse araba konforunda sürüş,yol tutuş ve güvenlik. Türkiye'de 4x4 suv pahalı, Pickup konfor ve yol tutuş sorunu var. Sonuçta zevk arabası.ford f150 binen yük tasimak için değil beğendiği için biniyordur. Yapılırsa çok ta satar bence. Amarok sürdüm güzeldi ama tat vermiyor.

amerikada 27 bin dolarlık mustangı 150 bin dolara satan bir firma acaba amerikada 4x2 si 55 bin dolar olan f150 yi bilin bakalım kaça satar. tahminen 5 katı olduğuna göre 250 bin dolar.

sanırım bmw x5 daha ucuza gelecek :D

Yalnız bu sadece firmanın elinde değil.Mustang'de 145 ötv var.

• Ragnarok. R kullanıcısına yanıt
    Değil Yüzde 145 i bayi karı kdv ne eklersen ekle amerikada 25 bin dolara satılan arabayı ülkemizde 150 bin dolar edecek birşey bulamıyorum.

• pick uplar;

1. iş araçlarıdır. öyle göründüğü gibi konforlu vs. değildir. dağa, bayıra, ava vs. gitmeyeceksen hiç de kullanışlı olmazlar.

2. ülkemizde ticari araç olarak geçerler bu nedenle vergi açısından sıkıntılılar.

3. yine ticari araç olması nedeni ile, hız sınırı, bazı yerlerden geçiş vs. gibi konular da sıkıntılı.

o nedenle günlük hayatta çok tercih edilmiyor bu araçlar.
  • deli_yek kullanıcısına yanıt
    Bugünkü kur ile yaklaşık 140.000 TL'ye geliyor taşıması hariç.

Bu araç büyük ihtimalle 3,5 lt benzinli. Bu aracı burada kullanırsan çok yakıt parası harcarsın.

Ayrıca bir araca 140.000 TL verip yılda bir muayeneye gideceksin 1.köprüye giremeyeceksin. Bana koyardı açıkçası.

Eskiden çok avantajlıydı bende bu sebeple Navara almıştım. 43 bin liraya aldığım Navara'nın konforu ile 80 bin liralık Pathfinder arasında neredeyse hiç konfor farkı yoktu. Aradaki fark tamamen ötv idi. Ama son dönemde fiyatlar çok uçtu bütün pick-up'lar değerlerinden çok yüksek rakamlara satılmaya başlandı insanların ötv avantajı da ellerinden alınmaya başlandı.

He şöyle bir durum var İstanbul dışında yaşasaydım alacağım ilk araba yine bir pick-up olur. Ama şu haliyle bana biraz uzak. Şehir içinde gerçekten dezavantajı var.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.