Şimdi Ara

LÜKS CİPİYLE DEVLETTEN YARDIM PARASI ALMAYA GİTMEK. (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
43
Cevap
0
Favori
1.706
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: x571

ne krizi be kardeşim. birilerinin ıslak rüyası. dün gratisde %50 indirim vardı. 2 gratisde de öyle bir kasa sırası vardı ki. kadınlar sepet sepet taşıyor. 2 şampuan aldm baktım olacak gibi değil,sırayı bırakıp çıktım. kriz olsa millet aç olsa o dükkanlar sinek avlar. bakıyorsun 100 binden aşağı araba yok,bakıyorsun 250bin e 15 yıllık evler satılıyor sıfırlar 500 bin. ne krizi?

Hocam çok yanlış düşünüyorsunuz. Aslında ülkenin durumu iyi olsa insanlar indirimlere bu kadar rağbet göstermezler. Şahsen ben indirimlere üç beş indirimli ürün alalım gözü ile bakıyorum. Sanıyorum dün o indirime gidenlerin hiç birisi boğazda yalı sahibi değildir. Bizim gibi orta/alt seviye, günün karına bakan insanlar ha 5 lira indirimli şampuan alacağım diye ben de o sırayı beklemedim ama düşünceniz bana hatalı geldi.

Ev hususuna gelince, insanlarımızın dünya görüşü ev yatırımdır olduğu için ev fiyatları bu şekilde uçuk ne yazık ki sanki evden başka yatırım aracı yok. Yatırım diye kredi ile ev alan bir toplumuz ne yazık ki.

• quote:

Orijinalden alıntı: Jlozde

quote:

Orijinalden alıntı: x571

ne krizi be kardeşim. birilerinin ıslak rüyası. dün gratisde %50 indirim vardı. 2 gratisde de öyle bir kasa sırası vardı ki. kadınlar sepet sepet taşıyor. 2 şampuan aldm baktım olacak gibi değil,sırayı bırakıp çıktım. kriz olsa millet aç olsa o dükkanlar sinek avlar. bakıyorsun 100 binden aşağı araba yok,bakıyorsun 250bin e 15 yıllık evler satılıyor sıfırlar 500 bin. ne krizi?

Hocam çok yanlış düşünüyorsunuz. Aslında ülkenin durumu iyi olsa insanlar indirimlere bu kadar rağbet göstermezler. Şahsen ben indirimlere üç beş indirimli ürün alalım gözü ile bakıyorum. Sanıyorum dün o indirime gidenlerin hiç birisi boğazda yalı sahibi değildir. Bizim gibi orta/alt seviye, günün karına bakan insanlar ha 5 lira indirimli şampuan alacağım diye ben de o sırayı beklemedim ama düşünceniz bana hatalı geldi.

Ev hususuna gelince, insanlarımızın dünya görüşü ev yatırımdır olduğu için ev fiyatları bu şekilde uçuk ne yazık ki sanki evden başka yatırım aracı yok. Yatırım diye kredi ile ev alan bir toplumuz ne yazık ki.

hocam bu konuda da sen o kadar yanlış düşünüyorsun ki. türkiye de yatırım enstrümanları o kadar çeşitli ki.yatırım enstrumanı yok demek için cidden yatırımla ilgilenmemek lazım. yada çok kısıtlı bakmak lazım olaya. profesyonel olarak uğraşan birisi olarak söylüyorum. hayatta yapılacak en ölü en yanlış yatırım evdir. bir ev alırsın tamam. ama yatırım olmaz. eve vereceğin 500 bin i başka yatırım araçları ile değerlendirsen samimiyim 5 sene de o para 1 milyondan fazla olur. ayrıca şöyle bir parantez açayım. alım gücü olmasa kimse gidip 500bin in altına girmez,demek ki karşılığı var. amerikan ev krizini hatırlayalım o büyük 2009 u... amerikada emlak fiyatları nasıl çakılmıştı ? Bir parantez daha açayım.krizin,açlığın olduğu yerde iphone illeti nasıl satılıyor 4bin-6bin-7bin den ? birde herkesin elinde.anne-baba , çocuk liseye geçince anne-baba-çocuk ! lise çocuğu elinde yeni çıkan iphone... kazanılmasa karşılığı olmasa alınabilir mi ? araba fiyatları ayrı bir fasıla ona hiç girmiyorum. orada burada para yok ekonomi dönmüyor diyen üçkağıtçı esnafa bakmayın. o adamlar 1e10 kazanmasa emin olun o dükkanı ertesi sabah açmaz. hepsini gayet yakından tanırım.

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.