Şimdi Ara

LÜKS ARAÇTA BÜYÜK VURGUN

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir (1 Mobil) - 1 Masaüstü1 Mobil
5 sn
34
Cevap
0
Favori
1.968
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
 • Konu İstatistikleri
 • Son Yorum 8 yıl
 • Cevaplayan Üyeler 32
 • Konu Sahibinin Yazdıkları 2
 • Ortalama Mesaj Aralığı 25 gün 22 saat 4 dakika
 • Son 1 Saatteki Mesajlar 1
 • Konuya En Çok Yazanlar
 • Mens Rea (2 mesaj) MESUT52_34 (2 mesaj) unixslax (2 mesaj) desiya (1 mesaj) demon (1 mesaj)
 • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
 • Masaüstü (1 mesaj)
 • @
0 oy
Öne Çıkar
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
Mesaj
 • Yarbay
  2486 Mesaj
  Konu Sahibine Özel
  "Almanya, Hollanda ve Belçika'dan toplanan lüks araçların 'sıfır km' gibi Türkiye'ye sokulduğu ortaya çıktı. 200 milyon Euro'luk vurgun yapıldı.

  Avrupa'dan getirilen ikinci el 1200 lüks araç 'sıfır km' diye satıldı. 200 milyon Euro'luk vurguna Türk Standartları Enstitüsü'nün (TSE) de onay verdiği ortaya çıktı.

  Vurgunu Bakan Hayati Yazıcı ortaya çıkardı. Bir yakınının 'yeni' diye 90 bin Euro'ya aldığı aracın Belçika'da 3500 km bakımı yapıldığı anlaşılınca düğmeye basıldı. İstanbul Gümrüğü benzer 1200 araç buldu.

  Habertürk'ün haberine göre, TSE'nin de gümrükte 'sıfır km' diye onay verdiği anlaşıldı, galeri çıkışlı araçlara el kondu.

  Bir mağdur 'sıfır' diye aldığı araçla Yunanistan'a tatile gidince kaçakçı diye hapse düştü."

  Kaynak  |
  |
 • Yarbay
  18671 Mesaj
  Bir ülkede bir ürünün fiyatı

  - makul olan seviyeden çok daha pahalı; veya
  - tahakkuk ettirilen vergiler haksız ve fahiş; veya
  - üretimi, dağıtımı, satışı ve tüketimi tamamen yasak

  olması durumunda bu talep sıkışıklığı yaratır, bahçe hortumunun balon yapması gibi, sonuçta

  - rant
  - kaçak
  - sahte

  ürünler boy gösterecek, YASAK ve YÜKSEK'in yarattığı balonda biriken talepten faîdelenmeye teşebbüs edecek. Bunu bilmek için ne bürokrat, ne iktisatçı, ne maliyeci olmaya gerek var, bunu bilmek için gözünü ve kulağını açmaya gerek var.

  Otomobilden % 37-60-84 ÖTV ve % 18 KDV alırsan kaçakçılık öyle-böyle değil, PATLAR! İçkiden fiyatı kadar ÖTV alırsan mervidenaltında sahtesini de üretirler, insan da öldürürler, para için herşey yaparlar, herşey.
 • Yarbay
  2178 Mesaj
  quote:

  Orijinalden alıntı: Taner Göde

  Bir ülkede bir ürünün fiyatı

  - makul olan seviyeden çok daha pahalı; veya
  - tahakkuk ettirilen vergiler haksız ve fahiş; veya
  - üretimi, dağıtımı, satışı ve tüketimi tamamen yasak

  olması durumunda bu talep sıkışıklığı yaratır, bahçe hortumunun balon yapması gibi, sonuçta

  - rant
  - kaçak
  - sahte

  ürünler boy gösterecek, YASAK ve YÜKSEK'in yarattığı balonda biriken talepten faîdelenmeye teşebbüs edecek. Bunu bilmek için ne bürokrat, ne iktisatçı, ne maliyeci olmaya gerek var, bunu bilmek için gözünü ve kulağını açmaya gerek var.

  Otomobilden % 37-60-84 ÖTV ve % 18 KDV alırsan kaçakçılık öyle-böyle değil, PATLAR! İçkiden fiyatı kadar ÖTV alırsan mervidenaltında sahtesini de üretirler, insan da öldürürler, para için herşey yaparlar, herşey.
  yok artık
 • Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
  quote:

  Orijinalden alıntı: TiredWarrior

  yok artık

  Alıntıları Göster
  Dev vurgun!
  Krizzede Avrupalı'nın kullanılmış otomobilleri Türkiye'de "sıfır kilometre" gibi satıldı
  Gümrük Müsteşarlığı İstanbul Gümrük ve Muhafaza Başmüdürlüğü Kaçakçılıkla Mücadele Birimi, kökleri 2007 yılına kadar uzayan ancak en çok kriz yılları 2009 ve 2010 yıllarında yapılmış büyük bir lüks otomobil vurgununu ortaya çıkardı. En düşüğünün satış fiyatı 100 bin Euro civarında olan 1200 araca el konulması ihtimalini ortaya çıkaran operasyon, sadece bu otomobilleri satın alanları değil, resmi distribütör olmayan büyük ithalatçılardan satın alarak müşterilerine satan küçük bazı galerileri de mağdur etti.

  HAYATİ YAZICI’NIN TALİMATIYLA BAŞLADI
  200 milyon Euro’yu bulan büyük vurgunun Gümrük Müsteşarlığı’nda kendisine bağlı olan Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcı Hayati Yazıcı’nın bir yakınının ‘sıfır’ kilometre olarak satın aldığı otomobilin, arızalanması üzerine gittiği yetkili serviste, aracının
  Belçika’da 3 bin 500 kilometre bakımının yapıldığını öğrenmesiyle ortaya çıktığı konuşuluyor.
  Gümrük Müsteşarlığı İstanbul Gümrük ve Muhafaza Başmüdürlüğü Kaçakçılıkla Mücadele Birimi yöneticileri operasyonun ilk sonuçlarını ve el konulan otomobilleri kısa bir süre kamuya göstereceklerini açıkladılar. Soruşturmayı yürüten kaçakçılıkla mücadele birimi yöneticileri araçları satın alanlara ilişkin bir suç duyurusunda bulunulmayacağını, araç sahiplerinin soruşturmanın başında mağdur olarak kabul
  edildiğini belirttiler.

  TSE DE ANLAMADI ÇAĞRILAN UZMAN DA!
  Türkiye’de sıfır kilometre olarak satılan araçların ağırlıklı olarak 2009 ve 2010 model olduğu biliniyor. Ancak 2007 yılına kadar giden örnek vakalar da var. Avrupa’da
  otomobil satışlarının iyice düştüğü dönemde leasingle satın alınan ancak ödenemeyen araçları ikinci el olarak satın alan şebeke, bu araçları sahte evrak ve faturalarla Türkiye’ye “Sıfır” kilometre olarak ithal etti ve özellikle İstanbul’daki bazı “grey market” galeriler aracılığıyla piyasaya sürdü.
  Yetkili distribütöre göre yüzde 20-25 daha ucuz ucuza satılan otomobiller Türkiye’ye sokulurken teknik kontrolleri yapan Türk Standartları Enstitüsü görevlilerince de “sıfır kilometre” olarak tanımlanmışlar. Araçların Türkiye’ye girişinde kontrollerini yapan TSE
  yetkilileri gibi gümrükte bilirkişi olarak görüşlerine başvurulan teknik elemanlar da,
  kullanılmış olduğu yönünde görüş vermemişler.

  60 ARACA EL KONULDU
  İstanbul Gümrük ve Muhafaza Başmüdürlüğü Kaçakçılıkla Mücadele Birimi’nin talebiyle Bakırköy 2. Sulh Ceza Hâkimliği, hafta içinde başladığı operasyonla, Avrupa Birliği ülkelerinden Türkiye’ye ‘0’ kilometre olarak sokulmuş, kullanılmış araçlara el koymaya başladı.
  Kullanılmış satın alındığı halde, yeni gibi faturalanan bu araçların, satın alındığı ülkelerdeki satıcılarının da dahil olduğu bu zincirin tek mağduru ise Türkiye’deki ikinci sahipleri. Kaçakçılıkla Mücadele ekipleri, araçlarına el konulan kimi kullanıcıların durumu yadırgamadığını, sadece bu araçların ikinci ve sonraki sahiplerinin şaşkınlıkla karşıladıklarını belirtiyorlar.

  YUNANİSTAN'DA HAPSE DÜŞÜRDÜ
  Benzer bir şebekenin mağdurlarından biri de Avrasya Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Karaçöl. Karaçöl 2007 yılında grey market olarak anılan ithalatçı bir galeriden Porsche Carrera 4 Cabrio model bir araç satın aldı. Bu aracı üç yıl süreyle kullanan ve bakımlarını da kendi ifadesine göre blok muafiyeti yasası uyarınca yetkili serviste yaptıran Karaçöl, 2010 yılı kasım ayında kara yoluyla Yunanistan’a tatile gitti. Türkiye’den çıkışında bir problem yaşamayan işadamı, dönüşünde aracının Almanya’da krediyle satın alındığını, ancak kredi borçları ödenmeden Almanya dışına
  çıkarıldığını, bu durumda bu aracı kredi kuruluşundan çalınmış olduğu gerekçesiyle Yunan makamlarınca tutuklandı. 15 gün nezarette alıkonan işadamı, 85 bin Euro kefaletle serbest kaldı. 183 bin Euro’luk aracına da el konulan ve Türkiye’ye dönerken kendisine verilmeyen Ahmet Karaçöl, avukatlık masrafı olarak da yaklaşık 50 bin Euro harcadı.

  YUNANİSTAN EL KOYDU
  Karaçöl’ün aracı satın aldığı Türkiye’deki satıcı durumdan haberi olmadığını iddia etse de, bu şekilde ithal edilmiş 6 aracı daha aynı dönemde sattığı ortaya çıktı. İşadamı Karaçöl’ün aracının Almanya’daki finans kuruluşuna olan borcu ithalatçı tarafından “pardon” denilerek ödendi, ancak Karaçöl aradan bir yıl geçtiği halde Yunanistan’da el konulan aracını Türkiye’ye getiremedi.

  ARAÇ BAŞINA 600 BİN TL CEZA TALEP EDİLEBİLİR
  İstanbul Gümrük veMuhafaza Başmüdürlüğü Kaçakçılıkla Mücadele Birimi yetkililerinin ulaştığı bilgiler, ithal edilen kullanılmış araçları Türkiye’de pazara sunan kişilerin birbirlerini tanıdığı ve şebekenin parçaları olduğu yönünde. Suçlarının sabit bulunması
  halinde bu araçları ithal eden firmalara sattıkları araçların kasko değerlerinin üç katına kadar cezalar verilebilecek. Bu durumda fiyatı 200 bin TL olan bir aracı satan galeri, sattığı her araç için 600 bin TL ceza ödemeye mahkûmolabilecek.

  İŞADAMLARI SPORCU VE SANATÇILAR MAĞDUR
  İstanbul Gümrük ve Muhafaza Başmüdürlüğü Kaçakçılıkla Mücadele Birimi’nin yürüttüğü soruşturma, aralarında ünlü işadamları, sporcular ve sanatçıların bulunduğu pek çok kişinin özellikle 2009 ve 2010 yılında satın aldıkları araçlarla mağdur edildiklerini ortaya çıkardı. Distribütörden almak yerine
  ‘piyasadan’ lüks otomobil satın almayı tercih edenler bunu, beklemek istemedikleri için yaptıklarını ifade ediyorlar. Ancak bu araçların resmi ithalatçının sattıklarına göre yüzde 25’e varan indirimlerle satıldığı da billiniyor. ‘Grey market’ ithalatçılarının bu
  fiyat farkını, ithalat sırasında düşük fatura beyan ederek, daha az KDV ödeyerek sağlayabildikleri ise uzun zamandır bir sır değil. Gri pazarın Türkiye’ye ithal ettiği araç sayısı, tamamıyla lüks ve pahalı araçlar olmak üzere yılda 5 bin adedi buluyor.

  GÜMRÜKLER HAREKETLİ
  Habertürk Ekonomi’nin 15 ve 17 Haziran 2011 tarihlerinde yayınladığı iki haberde gümrüklerde otomobillerinin ithalatında yavaşlamaya neden olan titiz incelemeye dikkat çekilmişti.
  Mayıs sonunda yaşanan bu olayda resmi distribütörler gerekli orijinal belgeleri ibraz
  edip ithalatlarını tamamlarken, o tarihten bu yana 1000’e yakın grey market ithalatı otomobil gümrüklerden evrakı eksik olduğu için çekilemiyor.
  Sanayi Bakanlığı ithal edilen otomobilerin tip onay belge numarasıyla aracın kimliği
  olarak kabul edilen COC belgeleri numaralarının birbirini tutmasını istiyor.

  http://ekonomi.haberturk.com/otomotiv/haber/642804-dev-vurgun
 • Yüzbaşı
  630 Mesaj
  quote:

  Orijinalden alıntı: Performance.

  Dev vurgun!
  Krizzede Avrupalı'nın kullanılmış otomobilleri Türkiye'de "sıfır kilometre" gibi satıldı
  Gümrük Müsteşarlığı İstanbul Gümrük ve Muhafaza Başmüdürlüğü Kaçakçılıkla Mücadele Birimi, kökleri 2007 yılına kadar uzayan ancak en çok kriz yılları 2009 ve 2010 yıllarında yapılmış büyük bir lüks otomobil vurgununu ortaya çıkardı. En düşüğünün satış fiyatı 100 bin Euro civarında olan 1200 araca el konulması ihtimalini ortaya çıkaran operasyon, sadece bu otomobilleri satın alanları değil, resmi distribütör olmayan büyük ithalatçılardan satın alarak müşterilerine satan küçük bazı galerileri de mağdur etti.

  HAYATİ YAZICI’NIN TALİMATIYLA BAŞLADI
  200 milyon Euro’yu bulan büyük vurgunun Gümrük Müsteşarlığı’nda kendisine bağlı olan Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcı Hayati Yazıcı’nın bir yakınının ‘sıfır’ kilometre olarak satın aldığı otomobilin, arızalanması üzerine gittiği yetkili serviste, aracının
  Belçika’da 3 bin 500 kilometre bakımının yapıldığını öğrenmesiyle ortaya çıktığı konuşuluyor.
  Gümrük Müsteşarlığı İstanbul Gümrük ve Muhafaza Başmüdürlüğü Kaçakçılıkla Mücadele Birimi yöneticileri operasyonun ilk sonuçlarını ve el konulan otomobilleri kısa bir süre kamuya göstereceklerini açıkladılar. Soruşturmayı yürüten kaçakçılıkla mücadele birimi yöneticileri araçları satın alanlara ilişkin bir suç duyurusunda bulunulmayacağını, araç sahiplerinin soruşturmanın başında mağdur olarak kabul
  edildiğini belirttiler.

  TSE DE ANLAMADI ÇAĞRILAN UZMAN DA!
  Türkiye’de sıfır kilometre olarak satılan araçların ağırlıklı olarak 2009 ve 2010 model olduğu biliniyor. Ancak 2007 yılına kadar giden örnek vakalar da var. Avrupa’da
  otomobil satışlarının iyice düştüğü dönemde leasingle satın alınan ancak ödenemeyen araçları ikinci el olarak satın alan şebeke, bu araçları sahte evrak ve faturalarla Türkiye’ye “Sıfır” kilometre olarak ithal etti ve özellikle İstanbul’daki bazı “grey market” galeriler aracılığıyla piyasaya sürdü.
  Yetkili distribütöre göre yüzde 20-25 daha ucuz ucuza satılan otomobiller Türkiye’ye sokulurken teknik kontrolleri yapan Türk Standartları Enstitüsü görevlilerince de “sıfır kilometre” olarak tanımlanmışlar. Araçların Türkiye’ye girişinde kontrollerini yapan TSE
  yetkilileri gibi gümrükte bilirkişi olarak görüşlerine başvurulan teknik elemanlar da,
  kullanılmış olduğu yönünde görüş vermemişler.

  60 ARACA EL KONULDU
  İstanbul Gümrük ve Muhafaza Başmüdürlüğü Kaçakçılıkla Mücadele Birimi’nin talebiyle Bakırköy 2. Sulh Ceza Hâkimliği, hafta içinde başladığı operasyonla, Avrupa Birliği ülkelerinden Türkiye’ye ‘0’ kilometre olarak sokulmuş, kullanılmış araçlara el koymaya başladı.
  Kullanılmış satın alındığı halde, yeni gibi faturalanan bu araçların, satın alındığı ülkelerdeki satıcılarının da dahil olduğu bu zincirin tek mağduru ise Türkiye’deki ikinci sahipleri. Kaçakçılıkla Mücadele ekipleri, araçlarına el konulan kimi kullanıcıların durumu yadırgamadığını, sadece bu araçların ikinci ve sonraki sahiplerinin şaşkınlıkla karşıladıklarını belirtiyorlar.

  YUNANİSTAN'DA HAPSE DÜŞÜRDÜ
  Benzer bir şebekenin mağdurlarından biri de Avrasya Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Karaçöl. Karaçöl 2007 yılında grey market olarak anılan ithalatçı bir galeriden Porsche Carrera 4 Cabrio model bir araç satın aldı. Bu aracı üç yıl süreyle kullanan ve bakımlarını da kendi ifadesine göre blok muafiyeti yasası uyarınca yetkili serviste yaptıran Karaçöl, 2010 yılı kasım ayında kara yoluyla Yunanistan’a tatile gitti. Türkiye’den çıkışında bir problem yaşamayan işadamı, dönüşünde aracının Almanya’da krediyle satın alındığını, ancak kredi borçları ödenmeden Almanya dışına
  çıkarıldığını, bu durumda bu aracı kredi kuruluşundan çalınmış olduğu gerekçesiyle Yunan makamlarınca tutuklandı. 15 gün nezarette alıkonan işadamı, 85 bin Euro kefaletle serbest kaldı. 183 bin Euro’luk aracına da el konulan ve Türkiye’ye dönerken kendisine verilmeyen Ahmet Karaçöl, avukatlık masrafı olarak da yaklaşık 50 bin Euro harcadı.

  YUNANİSTAN EL KOYDU
  Karaçöl’ün aracı satın aldığı Türkiye’deki satıcı durumdan haberi olmadığını iddia etse de, bu şekilde ithal edilmiş 6 aracı daha aynı dönemde sattığı ortaya çıktı. İşadamı Karaçöl’ün aracının Almanya’daki finans kuruluşuna olan borcu ithalatçı tarafından “pardon” denilerek ödendi, ancak Karaçöl aradan bir yıl geçtiği halde Yunanistan’da el konulan aracını Türkiye’ye getiremedi.

  ARAÇ BAŞINA 600 BİN TL CEZA TALEP EDİLEBİLİR
  İstanbul Gümrük veMuhafaza Başmüdürlüğü Kaçakçılıkla Mücadele Birimi yetkililerinin ulaştığı bilgiler, ithal edilen kullanılmış araçları Türkiye’de pazara sunan kişilerin birbirlerini tanıdığı ve şebekenin parçaları olduğu yönünde. Suçlarının sabit bulunması
  halinde bu araçları ithal eden firmalara sattıkları araçların kasko değerlerinin üç katına kadar cezalar verilebilecek. Bu durumda fiyatı 200 bin TL olan bir aracı satan galeri, sattığı her araç için 600 bin TL ceza ödemeye mahkûmolabilecek.

  İŞADAMLARI SPORCU VE SANATÇILAR MAĞDUR
  İstanbul Gümrük ve Muhafaza Başmüdürlüğü Kaçakçılıkla Mücadele Birimi’nin yürüttüğü soruşturma, aralarında ünlü işadamları, sporcular ve sanatçıların bulunduğu pek çok kişinin özellikle 2009 ve 2010 yılında satın aldıkları araçlarla mağdur edildiklerini ortaya çıkardı. Distribütörden almak yerine
  ‘piyasadan’ lüks otomobil satın almayı tercih edenler bunu, beklemek istemedikleri için yaptıklarını ifade ediyorlar. Ancak bu araçların resmi ithalatçının sattıklarına göre yüzde 25’e varan indirimlerle satıldığı da billiniyor. ‘Grey market’ ithalatçılarının bu
  fiyat farkını, ithalat sırasında düşük fatura beyan ederek, daha az KDV ödeyerek sağlayabildikleri ise uzun zamandır bir sır değil. Gri pazarın Türkiye’ye ithal ettiği araç sayısı, tamamıyla lüks ve pahalı araçlar olmak üzere yılda 5 bin adedi buluyor.

  GÜMRÜKLER HAREKETLİ
  Habertürk Ekonomi’nin 15 ve 17 Haziran 2011 tarihlerinde yayınladığı iki haberde gümrüklerde otomobillerinin ithalatında yavaşlamaya neden olan titiz incelemeye dikkat çekilmişti.
  Mayıs sonunda yaşanan bu olayda resmi distribütörler gerekli orijinal belgeleri ibraz
  edip ithalatlarını tamamlarken, o tarihten bu yana 1000’e yakın grey market ithalatı otomobil gümrüklerden evrakı eksik olduğu için çekilemiyor.
  Sanayi Bakanlığı ithal edilen otomobilerin tip onay belge numarasıyla aracın kimliği
  olarak kabul edilen COC belgeleri numaralarının birbirini tutmasını istiyor.

  http://ekonomi.haberturk.com/otomotiv/haber/642804-dev-vurgun

  Alıntıları Göster
  millet paranın gözüne vurmuş, biz hala okuyoruz...
 • Yarbay
  4368 Mesaj
  quote:

  Orijinalden alıntı: mmarass

  millet paranın gözüne vurmuş, biz hala okuyoruz...

  Alıntıları Göster
  vay be,daha neler duyacaz...
  |
  |
 • Yarbay
  2913 Mesaj
  quote:

  Orijinalden alıntı: 15

  Bu mesaj silindi.
  forumda bir arkadaşın başına gelmişti. çalıntı q7 aracı galerici 0 km diye satmıstı.
 • Yarbay
  8219 Mesaj
  quote:

  Orijinalden alıntı: insomnia__

  forumda bir arkadaşın başına gelmişti. çalıntı q7 aracı galerici 0 km diye satmıstı.

  Alıntıları Göster
  İlk değil hep oluyor son da olmaz o nedenle galerilerden sıfır km araç alırken fabrikadan sorgulama yapmak gerek.
  |
  |
 • Yarbay
  6842 Mesaj
  bu memleket sahtekar yuvası olmuş...
 • Binbaşı
  1220 Mesaj
  quote:

  Orijinalden alıntı: yirthan

  bu memleket sahtekar yuvası olmuş...
  Taner beye katılıyorum. Bence bazı otomobil firmalarıda kaymağı başkasına yedirmemek için olaya el attılar ve herşey bir anda ayyuka çıktı.

  Mesela Free Shop' ta satılan 70' lik Jack Daniels Fiyatı 14.5 euro.
  Marketlerde ise 80 TL aynı ürün. Aradaki farka bakın.
 • Binbaşı
  1454 Mesaj
  quote:

  Orijinalden alıntı: demon

  Taner beye katılıyorum. Bence bazı otomobil firmalarıda kaymağı başkasına yedirmemek için olaya el attılar ve herşey bir anda ayyuka çıktı.

  Mesela Free Shop' ta satılan 70' lik Jack Daniels Fiyatı 14.5 euro.
  Marketlerde ise 80 TL aynı ürün. Aradaki farka bakın.

  Alıntıları Göster
  Üst düzey bürokrat tanıdığı olan değil de sıradan vatandaşın başına gelseydi bu acaba yine aynı şeyi yaparlar mıydı? Tabii yine de bir şey olmaz bunlara, normalde ayda bir arabasını yenileyen, yurt dışına tatile giden galerici 3 ayda bir yenileyecek arabasını, tatilini de yurt içinde yapacak; gelecek sene aynı formla sahalara geri dönecek.
 • Yarbay
  3432 Mesaj
  quote:

  Orijinalden alıntı: Dijital Binali

  Üst düzey bürokrat tanıdığı olan değil de sıradan vatandaşın başına gelseydi bu acaba yine aynı şeyi yaparlar mıydı? Tabii yine de bir şey olmaz bunlara, normalde ayda bir arabasını yenileyen, yurt dışına tatile giden galerici 3 ayda bir yenileyecek arabasını, tatilini de yurt içinde yapacak; gelecek sene aynı formla sahalara geri dönecek.

  Alıntıları Göster
  Grey marketlerden hersey beklerim..
 • Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
  quote:

  Orijinalden alıntı: Deniz

  Grey marketlerden hersey beklerim..

  Alıntıları Göster
  Aracı alanların bunu anlamaması mümkün değil. Hangi ikinci el araçta bir tane bile kullanım izi olmaz ki? Bu araçlar sıfırlarından %25 daha ucuza satılmış. Bu fiyata ikinci elleri bile satılmıyor. Sizce alıcı bunu farkedememiş midir?  < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi soğutucu -- 25 Haziran 2011; 23:36:52 >
 • Çavuş
  79 Mesaj
  quote:

  Orijinalden alıntı: soğutucu

  Aracı alanların bunu anlamaması mümkün değil. Hangi ikinci el araçta bir tane bile kullanım izi olmaz ki? Bu araçlar sıfırlarından %25 daha ucuza satılmış. Bu fiyata ikinci elleri bile satılmıyor. Sizce alıcı bunu farkedememiş midir?

  Alıntıları Göster
  Zaten aracı vergiler yüzünden 2 katına alıyoruz ve bu araç 2. el çıkıyor...

  İşte bizim ülkemizdeki adalet bu
 • Yarbay
  2677 Mesaj
  quote:

  Orijinalden alıntı: vipmail123

  Aracı alanların bunu anlamaması mümkün değil. Hangi ikinci el araçta bir tane bile kullanım izi olmaz ki? Bu araçlar sıfırlarından %25 daha ucuza satılmış. Bu fiyata ikinci elleri bile satılmıyor. Sizce alıcı bunu farkedememiş midir?


  Alan adam illa fark etmiştir. Ancak fiyatı %25 daha ucuz olduğu için göz yummuştur. Yani suça bir nevi yardım ve yataklık etmiştir...
  Yapılan sahtekarlıktır, adiliktir. Derhal cezası kesilmelidir...
 • Binbaşı
  1016 Mesaj
  quote:

  Orijinalden alıntı: mdnmz

  Zaten aracı vergiler yüzünden 2 katına alıyoruz ve bu araç 2. el çıkıyor...

  İşte bizim ülkemizdeki adalet bu

  Alıntıları Göster
  bu kadar haksız vergi alınırsa ikinci el araçtan sıfır,
  kullanılmış lastikten,10 numara yağdan da mazot olur.
  |
  |
 • Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
  quote:

  Orijinalden alıntı: demon

  Taner beye katılıyorum. Bence bazı otomobil firmalarıda kaymağı başkasına yedirmemek için olaya el attılar ve herşey bir anda ayyuka çıktı.

  Mesela Free Shop' ta satılan 70' lik Jack Daniels Fiyatı 14.5 euro.
  Marketlerde ise 80 TL aynı ürün. Aradaki farka bakın.  o kaymak boğazlarında kalsın geçemesin doymayan açgözleri çıksın
  |
  |
 • Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
  quote:

  Orijinalden alıntı: metinardicli


  quote:

  Orijinalden alıntı: vipmail123

  Aracı alanların bunu anlamaması mümkün değil. Hangi ikinci el araçta bir tane bile kullanım izi olmaz ki? Bu araçlar sıfırlarından %25 daha ucuza satılmış. Bu fiyata ikinci elleri bile satılmıyor. Sizce alıcı bunu farkedememiş midir?


  Alan adam illa fark etmiştir. Ancak fiyatı %25 daha ucuz olduğu için göz yummuştur. Yani suça bir nevi yardım ve yataklık etmiştir...
  Yapılan sahtekarlıktır, adiliktir. Derhal cezası kesilmelidir...  sahtekarlık ve adiliğin karşılığı para olduğu için cezayı hep başkaları çekiyor kesilmesin pardon ceza yoktu zaten değilmi
  |
  |
 • Yarbay
  6670 Mesaj
  Grey market tarafından yıllardır yapılan bir şey. Yeni ortaya çıkmasına şaşırdım.

  Üretilen araçlar aynı yıl içerisinde sıfır km olarak ithal edilebiliyor.
  Almanya'daki çete aracı alıyor, kmyi sifirliyor, sıfır km gibi ihraç ediyor.

  Araba buradaki aracılar tarafından ithal ediliyor. Sıfır km olarak.

  Detaylı temizlik ve pasta cila yapılıyor.
  Ve grey markette sıfır km gibi satılıyor

  Grey markette dürüst çalışanların yanında bu dolandırıcılar da var.
 • Yarbay
  2486 Mesaj
  Konu Sahibine Özel
  quote:

  Orijinalden alıntı: bal974

  Grey market tarafından yıllardır yapılan bir şey. Yeni ortaya çıkmasına şaşırdım.

  Üretilen araçlar aynı yıl içerisinde sıfır km olarak ithal edilebiliyor.
  Almanya'daki çete aracı alıyor, kmyi sifirliyor, sıfır km gibi ihraç ediyor.

  Araba buradaki aracılar tarafından ithal ediliyor. Sıfır km olarak.

  Detaylı temizlik ve pasta cila yapılıyor.
  Ve grey markette sıfır km gibi satılıyor

  Grey markette dürüst çalışanların yanında bu dolandırıcılar da var.
  Bu ülkede bu tür şeylerin ortaya çıkması için ya birilerinin çok cesaretli olup, tehditlerden kurtulup bunu ortaya çıkarması ya da bir bakan vs.'nin yakının başına böyle birşeyin gelmesi gerekiyor ne yazıkki. Düzgün işleyen bir sistem ne eğitimde ne sağlıkta ne ekonomide ne de toplum içerisinde vs. mevcut değil.

  Burada asıl sorun bu araçların TSE onaylı olarak giriş yapmasıdır bence hiç mi fabrikaları aranıp kontrol edilmedi bu araçların numaraları ne zaman nerede satıldıkları diye sorası geliyor insanın.

  Ayrıca bu araçları sıfır km fiyatına alanların mağdur olduğu kadar, %25 indirimli alanların da suçlu olduğu ortada bence.
  |
  |
Sayfaya Git:
Sayfa:
Reklamlar
valorant points
vp satın al
bankacılar
Sohbet
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

MAIL
0,375
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.