Şimdi Ara

lüks araca carpıp yarım trılyon borcunuz çıksa (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
43
Cevap
2
Favori
4.105
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 3 yıl önce arkadaşımın abisi ford ka ile modelini şuan tam hatırlayamadığım mercedeste şehir içinde kaza sonrası 200.000₺ gibi bir hasar oluşturmuştu. Kredi çekip ödediler ve fiyat haliyle arttı. Aylık 4.000 ₺ gibi bir taksitle ödüyorlardı en son :/

Allah kimsenin başına vermesin kötü bir durum gerçekten.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: fluminense

Bir arkadaş tek gidiş tek geliş yolda audiyi uçuruma yuvarladı (bizimki 8/8 suçlu) Allahtan ölen eden yok ama audi mefta tabi..perte çıktı 300 bin lira nın 30.000 lirasını trafik sigortası ödedi..kalanı ev araba arsa ne varsa sattılar)bi dötü kaldı satılmadık...

ben de bu seneki kasko poliçemin maddi tazminat klozunu klasik 100.000 den 500.000 e çıkardım 100 lira fark aldılar..500.000 lik arabayı pert etsem,bana birşey olmadığı taktirde ceketimi alır çıkarım...
    Bu olay ciddi mi gerçek mi
  • quote:

Orijinalden alıntı: iustumExtract

3 yıl önce arkadaşımın abisi ford ka ile modelini şuan tam hatırlayamadığım mercedeste şehir içinde kaza sonrası 200.000₺ gibi bir hasar oluşturmuştu. Kredi çekip ödediler ve fiyat haliyle arttı. Aylık 4.000 ₺ gibi bir taksitle ödüyorlardı en son :/

Allah kimsenin başına vermesin kötü bir durum gerçekten.
    Gerçek mi bu ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Uza -00-

Rakamları net hatırlamıyorum ancak sağdan gelenin önceliği olduğu için fluence ci gençler suçluydu bu kazada. Forumdandı sanıyorum bir arakdaş aracın tramer kaydını paylaşmıştı 261.898 TL gibi bir rakamdı. Özetle bu gençleri baya kötü günler bekliyordu.

Edit: Miktar düzeltildi @Teterboro uyardı.
    suçlu fluence lı gençler mi? mercedes sahibinin de edepli edepli gittiği pek söylenemez. gazlaya gazlaya gidiyor yolda. suç oranı iki tarafta da en az %50- %50 ama hangisi daha çok hatalı tartışılır

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: Nguas

Gerçek mi bu ?

Alıntıları Göster
    Maalesef. Acı gerçek hem de. Adam ev borcu bitti derken bununla karşılaştı(babası). Abisi ödeyemediği için babası ödüyor onu da. Evli değil abisi aynı evde kalıyorlar.

• Uza -00- kullanıcısına yanıt
    261.898 TL tutmuş mercedesin masrafı. youtubedeki yorumlarda birisi plakasını sorgulatmış..
  • quote:

Rakamları net hatırlamıyorum ancak sağdan gelenin önceliği olduğu için fluence ci gençler suçluydu bu kazada. Forumdandı sanıyorum bir arakdaş aracın tramer kaydını paylaşmıştı 261.898 TL gibi bir rakamdı. Özetle bu gençleri baya kötü günler bekliyordu.

Önümüzdeki 10-15 sene babaları ıslatıp ıslatıp dövecektir bunları.

• quote:

Orijinalden alıntı: Nguas

Bu olay ciddi mi gerçek mi

Alıntıları Göster
    Hem ciddi,hem gerçek🤔🤔o nasıl bir soru lan,buna benzer bir dünya olay anlatılmış yorumlarda.Bu ve buna benzer olaylar hepimizin başına gelebilir.

Bak bu mizansen ama...trafikte seyir halindeyken volvo,scania gibi bir tırın takla atmasına sebep oldunuz diyelim,(tır taklamı atarmış demeyin,hemen yatar gavur) nyse tır sigortalıdır kaskoludur sahibi parasını kaskodan trinkk alır, kasko avukatları senin ciğerini söker o ayrı..Mal sahibi,şirket ayrıca sana değer kaybı davası açar,avukat dava uğraş dur..ölü varsa zaten hapisten 2 3 seneye çıkamazsın,yaralı varsa şikayetçi olmasın diye para yedirirsin.yalamadığın yeri kalmaz..ayrıca kamyon ticari olduğundan tamirde geçen her gün ve saat için yine dava açılır.ödersin,ödenmezse icra hapis..ödemem lan canımımı alacaklar deme,zamanla bankalar alacaklarını satar,kime sattıkları malum..trafikte

aman dikkat.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fluminense -- 8 Ekim 2018; 23:27:7 >

• Kasko yaptırırken mali sorumluluk klozunu sınırsız yaptırın başınız ağrımasın. Sigortacılar da işin çakallığında 50 bin liralık kasko fiyatı veriyorlar. 50 bine motor bile vermiyorlar artık.
  • quote:

Orijinalden alıntı: msansertekin

Bunu bilenlerin sayısı az. Sigorta poliçesini bile en ucuzundan kestiriyorlar. Sonrasında durum belli.

Özellikle İstanbul-Ankara gibi illerde ek hasar klozu olmadan trafikte gezmek güzel cesaret. İnsanlar sanıyor ki sigorta her şeyi öder. Çarptığı aracın fiyatının yarısını cebinden ödeyince öğrenirler.

Alıntıları Göster
    Malesef en ucuzu olsun istiyor herkes, galiba bu yüzden de sigorta firmaları bilgilendirme mahiyetinde bile söyleme gereği duymuyor. Dediğiniz gibi özellikle büyük şehirlerde trafikte ciddi değere sahip araçlar cirit atıyor, bırakın pert etmeyi falan geçtim, arkadan ufak bir tıklama sonucunda bile trafik sigortası yetersiz kalabilir.

• quote:

Orijinalden alıntı: Diablo

Trafik sigortası yaptırırken 200-250TL gibi bir farkla ek poliçe kestirip, 38bin TL olan araç başı ödeme tutarını 1 Milyon TL'ye çıkarabilirsiniz. Sigortacınıza danışın net fiyat alın derim.

Karşı tarafta 500bin TL'lik maddi hasar açarsanız ve ek poliçeniz veya tutarın tamamını karşılayacak kaskonuz yoksa geçmiş olsun, bir ömür mal sahibi olamazsınız.

En ucuz otomobil fiyatının 100.000TL bandını zorladığı şu zamanda trafik sigortasının sadece 38bin TL ödüyor olması da ayrıca komik.

Ekleme : 165TL'ye Allianz sigortadan 300.000TL limitli İhtiyarı Mali Mesuliyet sigortası yaptırdım, kapsam olarak kaza başına "maddi + bedeni" masrafları içeriyor. Zorunlu trafik sigortası ödeme tutarlarının yetmediği durumda devreye girerek karşı tarafa verilen maddi veya bedeni zararları karşılıyor. Çok bi para değil, tavsiyem; imkanı olan yaptırsa iyi olur.
    Hocam peki aynı durum kaskolu araçlar içinde geçerli mi? Arabamın sigortası da kaskosu da var.Allah korusun kaskolu aracımla pahalı bir araçla kazaya karışsam ve suçlu tamamen ben olsam sonuç ne olur?

• quote:

Orijinalden alıntı: kartalus

Hocam peki aynı durum kaskolu araçlar içinde geçerli mi? Arabamın sigortası da kaskosu da var.Allah korusun kaskolu aracımla pahalı bir araçla kazaya karışsam ve suçlu tamamen ben olsam sonuç ne olur?

Alıntıları Göster
    Diyelim pahalı bir araca çarptınız kusur %100 size verildi, açtığınız maddi hasarın bedeli 200.000TL olsun. Zorunlu trafik sigortanız ek poliçe yok ise bunun 38.000TL'sini öder. Geri kalan 162.000TL'lik kısım da kasko poliçenizin maddi hasar klozunun limiti dahilindeyse ödenir.

Her kasko sınırsız maddi teminat kapsamaz, fiyatları kırpmak için güvencelerden de kırpıyorlar. Poliçenize bakıp görebilirsiniz kaç TL'lik ödeme yapacağını. Eğer kasko poliçenizde de örneğin 50.000TL gibi bir ödeme sınırı var ise, 162.000TL'nin 50bin TL'sini de kasko öder, geri kalan 112.000TL'lik kısım ise karşı taraf veya varsa onun kasko şirketi tarafından icra yoluyla alınır. Alınacak birşeyiniz yoksa da avukatlar sürekli peşinizde dolanır, maaşınıza kısmi haciz konur, bu tip davalarda da zaman aşımı olacağını pek zannetmiyorum. Varsa da kaç yıldır kim bilir.

• Ne konuymuş gece gece içim karardı daraldı bunedir ya

Hikayeler fln korku filmi gibi

• quote:

Orijinalden alıntı: Diablo

Diyelim pahalı bir araca çarptınız kusur %100 size verildi, açtığınız maddi hasarın bedeli 200.000TL olsun. Zorunlu trafik sigortanız ek poliçe yok ise bunun 38.000TL'sini öder. Geri kalan 162.000TL'lik kısım da kasko poliçenizin maddi hasar klozunun limiti dahilindeyse ödenir.

Her kasko sınırsız maddi teminat kapsamaz, fiyatları kırpmak için güvencelerden de kırpıyorlar. Poliçenize bakıp görebilirsiniz kaç TL'lik ödeme yapacağını. Eğer kasko poliçenizde de örneğin 50.000TL gibi bir ödeme sınırı var ise, 162.000TL'nin 50bin TL'sini de kasko öder, geri kalan 112.000TL'lik kısım ise karşı taraf veya varsa onun kasko şirketi tarafından icra yoluyla alınır. Alınacak birşeyiniz yoksa da avukatlar sürekli peşinizde dolanır, maaşınıza kısmi haciz konur, bu tip davalarda da zaman aşımı olacağını pek zannetmiyorum. Varsa da kaç yıldır kim bilir.

Alıntıları Göster
    O zaman şöyle anlıyorum.Aracın kaskosu olsa bile öncelikle 38 bin liralık kısım trafik sigortasından karşılanıyor,daha sonra mı kaskoya geçiliyor? Ben direk kaskodan başlanır diye biliyordum.Kasko klozuma bakacağım.

İlginiz için teşekkür ederim,iyi geceler.

• fluminense kullanıcısına yanıt
    Ben de aynısını yaptım. 100.000TL'den 500.000TL'ye 90-100tl gibi bir rakam eklendi prime. Bugun sıfır C sınıfı olmuş 150-200.000TL. Baz kasko yetersz bence.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oup59 -- 9 Ekim 2018; 18:58:32 >
  • yemin ederim kanım dondu ya. üniversite öğrencisiyim 6 senelik ehliyet sahibiyim, bu zamana kadar kaskosuz ve sigortasız adım atmadım arabaya ancak ben sanıyordum ki kaskom sıgortam varsa sorun yok ne olursa olsun karşılanır fakat hikayeleri okudukca oturduğum yerde gerildim. Sabah ilk iş kaskonun içeriğini öğrenmek ve eğer yoksa limiti 500.000 tl ye çıkartmak.
  • quote:

Araba veled dolu arabayı kaçırmışlar akşam evde babadan brazzers

• Uza -00- kullanıcısına yanıt
    Nedense şu fluence cilere acımıyorum hiç. Piyasada bir tane düzgün fluence kullanan görmedim şimdiye kadar.
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.