Şimdi Ara

LUKOİL'i ve motorinini nasıl bilirsiniz? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
133
Cevap
0
Favori
43.303
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: ppzrg

Hocam sen dedin ilk başta iki dür dizel var diye Lukoil istasyonlarında!!!
    Bizim kafaları karıştırdın sonra da çekildin kenara :)
    Nasıl iş bu anlamadım yav!
    Çöz bu meseleyi :))). Tek tip dizel mi var Lukoil istasyonlarında yoksa iki tip mi???

quote:

Orijinalden alıntı: Rakipsiz Fırtına
    lukoil istasyonlarında iki türlü dizel yok zaten.bu da demek oluyorki tek dizel var katkılı ecto dizel.bakın opette de aynı durum geçerli yani iki ayrı dizel satılmıyor.yine de müşteri hizmetlerini arayıp sormakta fayda var daha tatmin edici bir açıklama için

arkadaşlar gerekeni söylemişler kardeşim:)sen yanlış anladın beni.ben opet ve lukoilde tek tip katkılı yakıt,diğerlerinde ise iki tip biri katkılı diğeri katkısız yakıt var demiştim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Rakipsiz Fırtına -- 13 Mayıs 2011; 20:46:53 >

• Arkadaşlar bende Lukoil i araştırıyordum, iyi olydu bu konu. Benzin fiyatları da aynı şekilde indirimli mi? bu indirimi sadece kartla mı veriyorlar yoksa normalde kartısız falan mı indirim söz konusu? Birde her Lukoil bayisi veriyor mu indirimli, veniyorsa Samsun civarı önerebeliceğiniz istasyon var mı?
  • benzin de indirimli
  • quote:

Orijinalden alıntı: peugeot-406

Arkadaşlar bende Lukoil i araştırıyordum, iyi olydu bu konu. Benzin fiyatları da aynı şekilde indirimli mi? bu indirimi sadece kartla mı veriyorlar yoksa normalde kartısız falan mı indirim söz konusu? Birde her Lukoil bayisi veriyor mu indirimli, veniyorsa Samsun civarı önerebeliceğiniz istasyon var mı?

birçok istasyon kart ile indirim yapıyor.pompacı kartı okutuyor pompaya otomatik olarak litre fiyatı üzerinden %3 lük indirim yapıyor.kartın herhangi bir ücreti yok zaten.lukoil'in sırf piyasaya girebilmek için yaptığı bir promosyon bu.samsunun neresinde oturuyorsunuz?ben bafralıyım.polis okulunun orda bir tane var lukoil ama orası da samsuna uzak.başka aklıma gelmiyor doğrusu.siteden inceleyin o şekilde daha rahat ulaşabilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Rakipsiz Fırtına -- 14 Mayıs 2011; 22:42:59 >
  • Samsundaki Lukoil istasyonlarını gönderiyorum:

Temerkan Petrol Köprübaşı Mahallesi Hastane Bulvarı No:21 Çetinkaya Beldesi Bafra

Özön Petrol Kutlukent Beldesi Kirazlık Mahallesi

Yeni Kuzey Çay Mahallesi Ünye Caddesi Şehir Stadyumu Karşısı (Pafta:5, Parsel:242) Terme

Ünal Soğancı Kutlukent Beldesi Samsun-Ordu Karayolu 5.Km.

Çavuşlar Madeni Güzelyurt Mahallesi Çatalcam Bulvarı No :17 Çatalcam

Yılmaz Yılmaz Samsun-Ordu Karayolu Melik Köyü Çarşamba

Rıfkı Uzun Yeni Mahallesi Atatürk Bulvarı No:51 Atakent

Canik Akaryakıt Yeni mahallesi 100. Yıl Bulvarı Alirızabey Kavşağı No:42

Çepnioğulları Petrol Ordu Karayolu Beylerce Mevkii No:281Çarşamba

Şahin Yatırım Yeni Samsun Yolu Beylerce Mevkii No.268 Çarşamba

Demre Petrol Yeni Samsun Yolu Beylerce Mevkii No:69 Çarşamba

• Lukoil'de tek tip motorin vardır an itibari ile.
    http://www.lukoil.com.tr/S_FiyatListesi.aspx?tur=2

Bu listede olmayan bir ürünü bulamazsınız.
  • Tamam motorin tek tipte , kırsal kalkmadan önce ecto dizel vardı.Şimdi sadece motorin yazıyor
    Yakıtımı uzun süredir Lukoil den aldığım için merak ediyorum

Acaba motorin katkılımı( ecto) , yada standart motorin mi?
  • quote:

Samsundaki Lukoil istasyonlarını gönderiyorum:

Temerkan Petrol Köprübaşı Mahallesi Hastane Bulvarı No:21 Çetinkaya Beldesi Bafra

Özön Petrol Kutlukent Beldesi Kirazlık Mahallesi

Yeni Kuzey Çay Mahallesi Ünye Caddesi Şehir Stadyumu Karşısı (Pafta:5, Parsel:242) Terme

Ünal Soğancı Kutlukent Beldesi Samsun-Ordu Karayolu 5.Km.

Çavuşlar Madeni Güzelyurt Mahallesi Çatalcam Bulvarı No :17 Çatalcam

Yılmaz Yılmaz Samsun-Ordu Karayolu Melik Köyü Çarşamba

Rıfkı Uzun Yeni Mahallesi Atatürk Bulvarı No:51 Atakent

Canik Akaryakıt Yeni mahallesi 100. Yıl Bulvarı Alirızabey Kavşağı No:42

Çepnioğulları Petrol Ordu Karayolu Beylerce Mevkii No:281Çarşamba

Şahin Yatırım Yeni Samsun Yolu Beylerce Mevkii No.268 Çarşamba

Demre Petrol Yeni Samsun Yolu Beylerce Mevkii No:69 Çarşamba

Sana ve Rakipsiz Fırtına isimli arkadaşımıza teşekkür ediyorum..

• quote:

Orijinalden alıntı: 07 note

Tamam motorin tek tipte , kırsal kalkmadan önce ecto dizel vardı.Şimdi sadece motorin yazıyor
    Yakıtımı uzun süredir Lukoil den aldığım için merak ediyorum

Acaba motorin katkılımı( ecto) , yada standart motorin mi?

Motorin diye geçen ürün ecto euro dizel. Artık başka motorin çeşidi olmadığı için ismini öyle yaptılar.

Katkısız satmaları imkansız çünkü lukoil katkısız motorin satışı yapmıyor. Yapsa biz mutlaka alırdık. Eski traktörlere çok ince geliyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi neccko -- 15 Mayıs 2011; 21:36:02 >
  • Ben de rakipsiz firtina kardesim ve kendi adima nezaketiniz icin tesekkur ediyorum
    Saygilarimla
    quote:

Orijinalden alıntı: peugeot-406
    Sana ve Rakipsiz Fırtına isimli arkadaşımıza teşekkür ediyorum..
  • Merhaba arkadaşlar ben Canik Akaryakıt 'da yöneticiyim akaryakıtla ilgili her türlü sorunuzu cevaplayabilirim.Gönlünüz rahat olsun.

Bilmeyenler için söylüyorum istasyonumuz Sanayi migrosun tam karşısında.
    Yüzde 3 indirimimiz devam etmektedir.
    Lukoil Ecto benzinin faydaları şunlar.
    *Yakıt enjeksiyon sisteminde oluşmuş kirliliği azaltıyor
    *Daha verimli yanma sonucu yakıt ekonomisi sağlıyor
    *Kirlilikten kaynaklanan motor performansındaki güç kayıplarını azaltıyor
    *Daha çevreci yakıt; insan sağlığına ve çevreye daha duyarlı
    *Motorda oluşabilen korozyonu engelliyor
    *Motor yağının değişim süresini uzatıyor

Lukoil Ecto dizelin faydaları şunlar
    *Yeni araçların yakıt sisteminde oluşabilen kirliliği engelliyor
    *Daha verimli yanma sonucu yakıt ekonomisi sağlıyor
    *Motor performansını ilk günkü değerlerine yakınlaştırıyor
    *Enjektörlerde biriken kurumları temizliyor
    *Gürültü ve titreşimi azaltıyor
    *İki yağ değişimi arasındaki süreyi uzatıyor

Zaten şu an Shell Opet Total ve Petrolofisinin dışındaki geriye kalan tüm dağıtım firmaları yakıtını Lukoil Samsun Depodan almaktadır.
    Her firma daha sonra kendi katkısını katmaktadır.

Akaryakıtta her zaman şuna dikkat edin derim: [istasyon sahibi kimdir.?] gerisi herşeyi açıklar.

• quote:

Geçen ben Ankara'dan (istanbul yolu carrefour u geçince olan istasyondan) indirimden önce 3.37den aldım, kartsız (zaten indirimli olduğundan kart kullandırmıyorlar). Acaba benim aldığım katkısız olanımıydı????
    @iakbay06 sanırım sen de oradan alıyorsun. Aldığımız ecto dizel mi yoksa katkısız olan mı? Sen biliyor musun???
    Saygılar

quote:

Orijinalden alıntı: Rakipsiz Fırtına

ben de yeni doldurdum 30 litre civarında aldım.geri kalanı shell fuel save dieseldi zaten.şu an için gayet güzel.tam depo doldurduğumda izlenimlerimi daha net yazabilirim.ama bu lukoil karttan alın arkadaşlar.%3 indirim hiç de fena değil.üstelik yakıt kaliteli.motoru temizleyen katkılı bir yakıt olduğu söyleniyor.ecto diesel.birçok istasyonda iki tane dizel satılıyor.fiyatı düşük olan katkısız dizel yani ondan ucuz.motorun uzun vadede kurumlanmasının önüne geçemez katkısız yakıt.bunu dikkate almanızı öneririm.

Lukoil 'de katkısız dizel yoktur. Tek tip ecto dizel var arkadaşım.

• quote:

Orijinalden alıntı: [TaRıK]

Peki arkadaşlar İstanbul anadolu yakası için önerebileceğiniz istasyon varmı?

Bostancı'da carrefour karşısında da bizim yine kendi istasyonumuz var.Orayı tavsiye ederim.

Vadim Petrol Limited Şirketi
    PTT Hastanesi Karşısı Yan Yol ÜzeriKozyatağı Cad. Kadıköy / İSTANBUL
  • bende denedim birkaç defa, gayetde iyi yakıtı(motor sessizliği, çekişi vs.)
  • LUKOİL motor yağı kullanmıştım eski aracımda çok memnundum. lukoil rus markası diye biliyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: MacTavish®

LUKOİL motor yağı kullanmıştım eski aracımda çok memnundum. lukoil rus markası diye biliyorum

Evet Lukoil Rus şirketidir.Türkiyenin %75 akaryakıtını temin etmektedir.
  • Ecto dizel ilk çıktığından beri kullanmışımdır ve çok memnundum.O zamanlar bu kadar bilinmiyordu.

Dün Lukoil 3.54 liradan depoyu doldurdum.Yalnız pompacı Ecto nun artık gelmediğini bu ürünün eurodizel olduğunu söyledi

Bununla ilgili Lukoil den bilgi alamak en doğrusu gibi.

Lukoil in Romanya sitesinde Ecto dizel ve Eurodizel arasında fiyat farkı çok yüksek

http://www.lukoil.ro/
  • ben 2-3 depo denedim sesi ve performansı kötüleşti bariz değildi ama kıllandım almadım bir daha
  • Lukoile mail atmıştım, satılan ürün ecto dizelmi, yoksa standart euro dizelmi diye.

Bugün cevap geldi , Lukoil de satılan motorinin ecto dizel olduğu belirtildi.

Bütün firmaların yakıtlarının katkılı olduğu ve 2 ürün bulunduran firmalarda katkı farkından dolayı fiyat farkı oluşabileceğini belirttiler.

Yalnız kırsal kalkmadan önce yüksek fiyatlı olan ecto dizel , tek ürün olunca fiyatlarda çok düşüş oldu

Katkıyı değiştirmişler yada katkıyı azaltmış olabilirler diye düşünüyorum.
  • Tamamı aynı rafineriden çıkıyor , çıkmıyorsa zaten kaçak oluyor .)
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.