Şimdi Ara

Lucifer Morningstar vs Cosmic Armor Superman (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
85
Cevap
2
Favori
6.025
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Cosmic-Armor Superman
    Empty Hand

Bunlar meta-kurgusal tek hikayenin tek patlamalık, tek yazarın kabul ettiği karakterlerdir. Güçleri çizgi roman kurgusunun kendidir. Bu kurgu dışında çok şey ifade etmezler.

Feat olarak bakacak olursak da Thought Robot 3. ve 4. boyut düzlemlerinde 52 Çoklu Evrenselliğin dışında kalabiliyor ancak Monitör Çemberinin dışına çıkamıyordu yani True Omnipotent değil. Sayılabilir Enerji Birimi ile çalıştırıldı ve rakibini yine hesaplanabilir bir enerji birimi ile öldürdü ve sonunda da bir daha dönmemek üzere öldü (bunu ima etti karakter).

Nitekim Lucifer gibi DC+Vertigo düzleminde 20-30 yıldan fazla süredir dolanan ve tasviri istikrarlı bir şekilde DC Top 10 içinde geçen (belki de Top 5) birini CAS ile kıyaslamazdım.
  • Lucifer high level realty warping>cas plot manuplation

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Shrimp6

Lucifer high level realty warping>cas plot manuplation
    Owvwv yee ..

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: hadoran

Ben epeydir hesapsız bir şekilde buraları takipteydim. Tüm konuları okudum desem abartmış olmam. Gözlemlerinden çıkarttığım kadarıyla. Gruptaki en fazla tartışmaya girmek istemeyeceğiniz 2 grup var.
    İlki aynı anda hem marvel fanboyu hem de dc haterı olanlar(yani marvel fanboyusundur ama dc yide sevebilirsin bu arkadaşlarda o yok maalesef). Bu arkadaşları asla iki dc karakterinin versus konularında göremezsiniz. İki marvel karakterinin versus konularında güzel tartışırlar. Bir marvel ve bir dc karakterinin versusunda ise onlar için mutlaka marvel karakteri kazanmak zorundadır. Ama bu arkadaşlar grupta uzun süre aktif olmazlar.(grupta fazla dc fanboyu görmediğim için onları yazmaya gerek duymadım marvel fanboyları daha aktif olsada dc dende yok değil aynı tipleme.)

İkincisi superman fanboyları. Bu arkadaşların aslında CAS hariç hiçbir superman formuyla ve ya direkt olarak supermanle alakaları yoktur. Herkesi CAS in en güçlü olduğuna ikna etmeye çalışırlar. Bu tiplemenin içinden daha önce çizgi romanlara dair en ufak fikri olan görmedim ama varsada istisnalar kaideyi bozmaz. Bu arkadaşlar genelde şöyle listeler hazırlar ve insanlara kabul ettirmeye çalışırlar.
    Konumu okumuşsunuz konumda bu SS i kullanmıştım youtube da karşılaştığım bir vakaydı sizi önceden tanıyorum gibi hissettim ama sadece konuları okumuşsunuz merhaba bu arada

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-E6BF87A58 -- 15 Eylül 2018; 23:9:10 >

• O listeye epey güldüm ilk okuduğumda merhaba

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Hadeyan kullanıcısına yanıt
    Hocam ben sizi çok seviyorum hep çok mantıklı cevaplar veriyorsunuz.

• quote:

O listeye epey güldüm ilk okuduğumda merhaba
    İşin en komiğide CAS ı 2.yapmaya gönlü elvermemiş o yüzden primal monitorü 0 yapmış

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-E6BF87A58 -- 15 Eylül 2018; 23:14:25 >
  • Shrimp6 S kullanıcısına yanıt
    CAS'in plot manipulation ı çok üst düzey değil zaten herhalde

• Mandrakkıda çok sevmiş hikayeyi okurken o yüzden onuda presenceden güçlü yapmış 😂

• Reality warping de plot maniplation ile aynı işi görmüyor mu şimdi ben gerçekliği değiştirip Batman in babası yerine batman i öldürüsem ve batman in babası artik batman olsa hikayeyi değistirmiş olmuyormuyum aynı işin laciverti işte

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-E6BF87A58 -- 15 Eylül 2018; 23:18:40 >
  • quote:

Mandrakkıda çok sevmiş hikayeyi okurken o yüzden onuda presenceden güçlü yapmış 😂

• Hayran kaldım. Farklı bir bakış açısı ama çok mantıklı büyük ihtimalle dediğin doğru bro. Sadece bir tık daha zorlayıcısı ayrıca bunların levelleri plot manipulation gücüne göre oluşturabileceğin senaryonun uzunluğu var. Ayrıca asla yenilmeyecek bir karaktere karşıda senaryo oluşturamazsın. Bunun gibi faktörler hiç hesaba katılmadan CAS alır deniliyor.

• Kısmen doğru.Kendi yorumlamamla anlatacak olursam

Plot manuplation hikayeye yön verme diyebiliriz.Realty warping ise hikayedeki gerçelliği değistirme.Aynı seviyede plot manuplation ile realty warping in hangisi daha güçlü bilemicem fakat luciferın realty warping i çok çok üst düzey.Cas ın plot manuplationu da yüksek seviyede fakat luciferın realty warping i ile kapışamaz.

• lucifer alır diyenlere soruyorum lucifer babasını mı çağırır da alır diyorsunuz :D
  • servetbugra kullanıcısına yanıt
    babasına gerek mi var tek eli bağlı yine döver
  • hocam 3 yorumunuda simdi okudum :D süpermani sevmeyebilirsin eyvallah bende pek sevmem ama süpermanin en son geldiği noktayı görürsen onu durduracak tek şey acılı soğanlı biftek tantuni
  • servetbugra kullanıcısına yanıt
    Yok hocam sevmediğimden yapmıyorum :D

lucifer zaten başlı başına çok güçlü bir karakter :D

acılı soğanlı biftek tantuni beni bile yenecek güçte süpermani toz eder

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Gerçek bilgi -- 16 Eylül 2018; 3:48:43 >
  • Mother Night, Father Time vs. gibi diğer üstün tanrısal oluşumlar dışında Lucifer'ı Michael'ı Gabriel'i alacak karakter yok .

Mandrakkmış Cosmic Armormuş bunlar hikaye .. Adam gidip Sun levelin 10 milyar katı sıcaklıkta atak yapıyor, TR ağır hasar alıyor . Komedi anasını satayım ..
  • Komedi olan kısmı neresi?Söylede biz de gülelim.

• Yok kardeşim üstte bir liste attım o en doğrusudur 😂 adam source gibi bir olguyu dahi listeye koymamış 😂 olgular ve tanrısal oluşumlar hariç hiç bir karakter meleklerle mücadele edemez diyorsun "plot monopolotoon" diyor çocuk bir şey deyince marvel fanboy oluyorsun oysaki DC yi daha çok severim

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.