Şimdi Ara

lubuntu kuramadim+kurdum ama (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
40
Cevap
0
Favori
1.377
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
    Ne hata aldığını belirtmezseniz elden bir şey gelmez. Lütfen bu tür geri dönüşlerde aldığınız hatayı da paylaşınız. Yukarıdaki mesajımda BBCODE hataı olmuş, düzelttim.
  • kelebekx3 kullanıcısına yanıt
    sudo mousepad /etc/X11/xorg.conf.d/20-radeon.conf
    sudo: mousepad: komut bulunamadı

aynı hatayı veriyor..
  • Kafam Xfce'ye gitti, Lxde metin düzenleyicisi leafpad olmalıydı. Komutu aşağıdaki şekilde düzenleyerek devam eder misiniz?

sudo leafpad /etc/X11/xorg.conf.d/20-radeon.conf
    kopyalayıp yapıştırmamı istediiniz şeyi, sectio"device" ile başlayanı gidip vdpau_wrapper.cfg içine kopyaladım kaydettim iyi mi?ve hala orda duruyor.. eski kayıt var mıydı yokmuydu bilmiyorum..

neyse sonradan X11 içinde xorg yi blasör açtım. içine kaydetmeye çalıştım olmadı
    sonra xorg.conf.d diye bi klasör açtım. onun kaydetmeye çalıştım olmadı. megerse dosya dı soruyormuş.. dosya adını 2radeon.conf yazıp kaydetim..
    cahillik başa bela..
    yani şu anda:

/etc/X11/xorg.conf.d klasötünün içinde 20-radeon.conf adında bi text editör var onun içinde de kopyalayıp yapıştırdıklarım..

bi de midori yi indiricam ama lubuntu için görünmüyo.. ubuntu için olanı indirip kursam olur mu?
  • sudo leafpad /etc/X11/xorg.conf.d/20-radeon.conf

Yukarıdaki komutla açılan metün düzenleyiciye aşağıdaki satırları yapıştırıp dosyayı kaydedeceksiniz.vdpau_wrapper.cfg dosyası ile ilgili bir şey yapmanızı istemedim, bu dosya içine sonradan eklediklerinizi silebilirsiniz.

Section "Device" 
    Identifier "Radeon"
    Driver "radeon"
    Option "AccelMethod" "exa"
    Option "DRI" "2"
    Option "TearFree" "on"
    EndSection

Lubuntu için Ubuntu için olan deb paketlerini kullanabilirsiniz.
    Digerleri silemedim AMA istedigini isle tamam.

Kodlari girdigin not defterin o yazilar kayitli olarak cikiyor..

Bu arada internette yavas gibi. Mozilladan olabilir. Midori yi kurdim. Onu kullanicam denicem.

Sizide ugrastiriyorum. Tesekkurler ilgilendiginiz icin.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • İnternet için aşağıdaki komutun çıktısını paylaşın.

inxi -Nnxxz

Şu an genel performans ne durumda?
    Network: Card: NVIDIA CK804 Ethernet Controller
    driver: forcedeth port: b400 bus-ID: 00:0a.0 chip-ID: 10de:0057
    IF: enp0s10 state: up speed: 100 Mbps duplex: full mac: <filter>

şu anki durum aynı. yani windows 7 ye göre iyi tabiki.. mozillada youtube dan vidyo seyredemedim.dondu dürekli. midori de daha iyidi. az önce midoride iki sayfa açtım midori de dondu daha sayfaları açmadan.
  • İnternet hızı sorunu için aşağıdaki komutu uçbirimde çalıştırıp sistemi yeniden başlatmayı deneyebilirsiniz,

echo "options forcedeth optimization_mode=2 poll_interval=38 max_interrupt_work=40" | sudo tee /etc/modprobe.d/forcedeth.conf

Kaynak

Midori sorun yaşatıyorsa alternatif olarak yine hafif bir tarayıcı olan QupZilla denenebilir.
  • Yaptim.. Bilemiyorum. Bilgisayar cok eski hic bisey kurtaramiyo gibi.

Qup zilla biraz daha iyi gibi. Onda da YouTube tam ekran olmuyo. Google da arattim ayni sorunu yasayanlar var AMA cozum yok.

Ben surekli film indirip film seyrederdim. Son zamanlarda da web sayfasi uzerinden dizi izliyordum..

Bunlara bakicam. AMA is yorgunlugu PEK zaman ayiramiyorum bilgisayara..

• lubuntu içsel bir hatayla karşılaştı diyor

executablepath
    /usr/lib/xorg/xorg

package
    xserver-xorg-core 2:1,19,3-1ubuntu1,1

......

şeklinde devam ediyor..

bilgisayar açılınca verdi bu uyarıyı
  • Öncesinde ne yaptığınız önemli aslında.

GPU ile ilgili bir düzenleme yaptınız mı?
    Yoksa sorun bir güncelleme sonrası mı ortaya çıktı.

Sistemi aşağıdaki şekilde kurtarma kipi ile açabiliyor musunuz?

Grub önyükleyici menüsü => Gelişmiş seçenekler altındaki kurtarma kipi (recovery mode) seçeneği ile sistemi başlatın. Bir süre sonra bir menü daha gelecek, burada "resume" seçeneğini seçerek devam edin.

Grub menüsü başlangıçta görünmüyorsa, açılış sırasında üst karakter (shift) tuşuna basmayı deneyin.
    Kusura bakma.. Bakamadim. Bu ARA film indidim. Filmlere sardim yine.. Bakicam. CPU yla ilgili bisey yapmadim. Daha dogrusu senin dediklerinin disinda biseybyapmdim. Telefondan Bu kadar yazabiliyom..

Yaptim. Tekrar acildiktan sonra film actim
    acyrica torrent iniyir be Mozilla acikti. Fil domdu. Ekran da renkler kariati. Ekran karti coktu sanirim. Sonra kapatip actim. Su anda iyi gibi.

baska tavsiyesiyeniz.?

• Şu an sistemi normal olarak açabiliyor musunuz? (kurtarma kipi haricinde)
    Ever. Sistem calisiyor. Gerci bugun ayni hatayi Verdi acilinca AMA . Calisiyor sistem. Sikinti cikartmiyor..

• Hatayı yeniden verirse aşağıdaki komutların çıktılarını paylaşınız.

cat /var/log/Xorg.0.log 
    dmesg

Komutları uçbirimde çalıştırınız ve tüm çıktılarını buraya yapıştırıp kaydediniz. Sonra çıktıları kaydettiğiniz alanın bağlantısnı paylaşırsınız.
    Yaptim AMA gonderemiyorum. Mozillada nedense sifre falan almiyor. Hata da vermiyor. Sifreyi giriyorum sadece sayfayi guncelliyor o kadar. Telefondan girdigim icin mi acaba.

Birds sizin dediklerinizi yazinca baya uzun bi sonuc cikiyo. Bilgisayardan girebilirsem paylasicam

• Bu sabah windows 7 kurayim dedim. AMA dosya biciminin NTFS olmasi gerekiyor diye uyari Verdi. Bicimlendirmede yapmadi. Dedim lubuntuyu kurayim sifirdan kurulum coktu diye uyari Verdi. Bi kac kere denedim olmadi. En son BTRFS olarak bicinlendirmistim. NTFS ye nasil cevirebilirim. Su an bilgisayar cd den lubuntuyu kurmadan aciliyor bir tek.

• Sonunda lubuntuyu yeniden kumayi basarsim. Diski bicimlendirmeden "secili bolumu sil be lubuntu kur" u secerek denedim yapti..
    NE gulzel kendim yaziyom kendim cevapkiyom. Bi lububtu kurdum. Kimse sallamadi. Herkes windowscu herkes appleci olmus..

• 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.