Şimdi Ara

Lübnan'da Devasa Patlama (12. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
256
Cevap
5
Favori
23.087
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
69 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Amerikanın 11 Eylül'ü gibi aradan yıllar geçince işin aslı ortaya çıkacak gibi duruyor hadi hayırlısı..

• ŞAKACI kullanıcısına yanıt

He he öyle. Bir cümlemden aklınca destan yazmışsın.

O toprak mevzusunun senin mantığına göre benim mantığıma göresi yok. Gücü olan alır anladın mı?

Adamlar ata toprağını silah kullanarak aldı bitti işte. Ne yapabildin? Hiçbirşey.

Sen ve senin gibiler toplasak 8-10 milyon islamcısınız bu ülkede. Akp adındaki partiye yuvalanıp çokta ses çıkararak kendinizi kalabalık göstermeye ve isteklerinizi bu yoldan elde etmeye çalışıyorsunuz başka birşey değilsiniz. O parti olmasa eski zamandaki gibi eşekten düşmüş karpuza dönersiniz. Başka hiçbir partide yuva yapamazsın. Şu an yaptıkların eleştirilince akp, erdoğan veya dini kalkan olarak kullanıyorsun hatta alayınız aynı. Erdoğan biraz güçten düşse erbakan gibi anında satarsınız.

Senin anlattığın zımbırtılar bana ve diğerlerine göre değilse neden bu forumda bunların propagandasını yapıyorsun? Hiç alakası olmayan biri görürde kafalarım mı diyorsun? Ucuz taktikler peşindesin israil haritası türkiye sınırlarına giriyor falan. Alakan olmadığı halde milliyetçileri kafalayıp kendi yanına çekme derdindesin. Kurulmak istenen kürdistan haritasını da israile eklemişin ne güzel. Fikir baban kim? İngilizler mi? İyi bilirler bu siyaseti.

Yıllardır aynı tatava yıllardır aynı edebiyat. Senin gibiler oturduğu yerden israile sallar durur anca. İcraat sıfır. Yüreğiniz olsa toplanır giderdiniz ölür öldürürdünüz ama yok işte. Lübnandaki hizbullahın cesaretinin yüzde 1'i yok sizde.

Yok filistinliler mağdur yok israil şöyle yapmış böyle yapmış. 3-5 filistinli gebermiş. Bana ne? Senin sorunun bunlar. Hep aynı ağlaklık hep aynı mağdur edebiyatı. Adamlar 1967 ve 1973'te tokadı vurmuş aman dileyen sen olmuşun hala artistlik peşindesin. 1948'de arap orduları tel avive girsebilseydi zaten dostluk ve kardeşlik için girecekti değil mi? Güller atacaklardı oradaki yahudilere.

Senin gibilerin dilinden israil anlıyor işte. Bence az bile yapıyor ben olsam hepsini kovardım.

• İnanırsınız inanmazsınız, 2020 The Year of "Karma Beginning" tüm dünya için.

Bizim Telekom'un içini boşaltanlar Lübnanlıydı. Tez zamanda ülkemizdeki yerli işbirlikçilerinin de aynı duyguları yaşaması dileğiyle.

Diyebilirsiniz masum insanlar öldü yaralandı zarar gördü evet onlara ben de üzüldüm, malesef her halk layık olduğu şekilde yönetiliyor. Sivil limanda, şehir merkezinin dibinde 3 bin ton askeri patlayıcı depolamaya izin vermeyecek akıllı şerefli yöneticilerin olacak işte.

*Patlamada oluşan kırmızı duman %100 askeri patlayıcıymış, hem bizim hem yabancı uzmanların yorumu.

• quote:

Orijinalden alıntı: interneto07

Kimyadan, yangından anlayan arkadaşlar o kırmızımsı bulutun ne olabileceğini söyleyebilir mi?

Büyük ihtimalle NOx dediğimiz azot oksitlerdir. Amonyum nitrat bozulması sonucu bol miktarda ortaya çıkar ve çok zehirli bir gazdir

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: fezalii

Büyük ihtimalle NOx dediğimiz azot oksitlerdir. Amonyum nitrat bozulması sonucu bol miktarda ortaya çıkar ve çok zehirli bir gazdir

Alıntıları Göster
    Lübnan'da Devasa Patlama

Sanırım böyle hocam. Bu arada araştırırken gördüm, azotdioksit yüksek sıcaklıkta azotmonoksit ve oksijen gazına dönüşüyor. Patlamada ilk anda ortaya çıkan azotdioksitler sıcaklıktan dolayı bozunmuş olabilir ama gaz bulutunun üst kısmında yeterli sıcaklık yoksa NO2 olarak kalmış olabilir.

• quote:

Orijinalden alıntı: interneto07

Sanırım böyle hocam. Bu arada araştırırken gördüm, azotdioksit yüksek sıcaklıkta azotmonoksit ve oksijen gazına dönüşüyor. Patlamada ilk anda ortaya çıkan azotdioksitler sıcaklıktan dolayı bozunmuş olabilir ama gaz bulutunun üst kısmında yeterli sıcaklık yoksa NO2 olarak kalmış olabilir.

Alıntıları Göster

NOx dememin sebebi buydu hocam, ortamdaki oksijen miktati, sıcaklık, basınç gibi etkenlere bağlı olarak azot ile oksijen stokiyometrisini değiştirir. Duruma göre NO, N2O, NO2 vs olunabiliyor. O yüzden zaten NOx olarak ifade edilir. Orada x e farkli değerler alabilir

• Lübnan'ın ekonomi fena zarar gördü yalnız ülkeye giren gelirin %30 35 i buradan geliyormuş kemiksiz gelir.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • sabotaj gibi/terörist saldırı gibi olan olay.

birlik olup dahili ve harici düşmanlarla mücadele edilmezse sonuç hep böyle olacak. bunu daha kaç sefer göstereceklerLübnan'da Devasa Patlama 

üzücü olaylar.

• Görüntüler cidden korkunc. Nükleer bomba patlamis gibi. Adamlarin zararlari 2 milyar dolardan fazlaymis. Bir sürü sey konusuluyor, ISID olayi üstleniyor baya karisik. Tipik Ortadogu vurdumduymazligi da olabilir. O soku yasayan insanlarin ömür boyu yasayacaklari travma vs gercekten korkunc.

• kyrie2 kullanıcısına yanıt
    Fanart

• son görüntüsünü gördümde şehir resmen harap olmuş

• Paylaşıldı mı bilmiyorum :

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu, forumda THEO falan vardı bisiklet konularını vs açıyordu hayat dersi veren arkadaş , o bir ara lübnan damı beyrut damı ne takılıyordu ne yapıyordu Birkaç kadın asılmıştı ona lübnanda vs o hala oralarda mı ses soluk çıkıyor mu

• BLacKeLDiaBLo kullanıcısına yanıt

bunu pc den yapmak çok mu zor Lübnan'da Devasa Patlama 

• amon nitrat olan yerde kaynak yapacak d.şaklı birini bulanlar el et israili bile yıkabilir. hayır bu doğruysa kim buna izin verdi. eğer kanser israil yapmışsa başka. bilerek yangın çıkartıp patlatmış olabilir kaldı ki netenyahu yezidi o bölgeyi çokca işaret etmişti..

• Zaten bu lübnanlilar Türk telekom üzerinden Türkiye'yi dolandirmislardi

• quote:

Orijinalden alıntı: KaleyDeskop

amon nitrat olan yerde kaynak yapacak d.şaklı birini bulanlar el et israili bile yıkabilir. hayır bu doğruysa kim buna izin verdi. eğer kanser israil yapmışsa başka. bilerek yangın çıkartıp patlatmış olabilir kaldı ki netenyahu yezidi o bölgeyi çokca işaret etmişti..

• Kocaeli de yaşıyorum.
    Ne zaman bu tarz bir patlama haberi görsem aklıma hemen buradaki Tüpraş rafinerisi geliyor.
    Seneler önce yine Çin'de devasa bir kimyasal patlama olmuştu.

Oturduğumuz site TÜPRAŞ a kuş uçusu 8-10 km mesafede.Yine de pencereden bakarken bile şimdi o bacalarındaki alevi görüyorum.Böyle patlamalardan sonra hep aklıma geliyor ya burada da olursa diye.
    Şu rafineriden öyle bir korkuyorum ki anlatamam.Yakınından geçerken bile tüylerim dikiliyor.
    Geçenlerde arkadaşlar ile ailecek Değirmendere sahile çay içmeye gittik.Bilenler bilir rafineri ile sahil neredeyse 100 metre uzaklıkta birbirine.Eve dönene kadar korkudan neler hissettim.
    Bilmiyorum 32 yaşındayım ama çocuk gibi korkuyorum oradan

• quote:

Orijinalden alıntı: BLacKeLDiaBLo

Paylaşıldı mı bilmiyorum :

bana biraz fake gibi geldi ama orjinal videoya negatif efekti uygulayabilecek forumdan biri var ise bakılabilir.

• Bayanın çektiği bir videodan uçak sesleri geliyor acaba bombalamamı yapıldı

• 
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.