Şimdi Ara

LTE ve 4G Yazısı Hakkında

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
975
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • iPhone 6S incelemesini izlerken dikkatimi çekti bazı telefonlarda 4G yazarken bazılarında LTE yazıyor. Bunun sebebi nedir ? Operatöre göre değişiyor mu acaba ?

• Aynı telefonda mı oluyor bu? Ya da aynı modelde? Hani aynı cihaz bazen LTE bazen 4G mi gösteriyor, yoksa bir cihazın LTE gösterdiği yerde başkası 4G gösteriyor, onu mu diyorsun?
    LTE bir teknolojidir, 4G bir standart. LTE de zorla olsa da 4G kabul edilmiştir, Vimax da 4G kabul edilir, Amerika'ya bakarsın orada bizim 3G dediğimiz HSPA da 4G kabul edilir.
    Bilmiyorum ama yabancı bir inceleme izliyorsan belki HSPA 4G'den ayırmak için LTE diye kullanılmış olabilir belki.
  • Evet yabancı inceleme izledim. Aynı model cihaz incelemesini izledim o zaman dikkatimi çekti.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 0537 -- 9 Ekim 2015; 20:42:43 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Yandex

Evet yabancı inceleme izledim. Aynı model cihaz incelemesini izledim o zaman dikkatimi çekti.

Amerika da tabletimle internete girerken LTE nin cekmedigi yerlerde 4G yazisina geciyordu.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • lovelysy kullanıcısına yanıt
    Hangi operatörü kullanıyordunuz? Cihaz ABD'den alma mıydı?
    Muhtemelen dediğim gibi LTE olmadığı için HSPA'ya geçti ve o da cihazda 4G olarak tanımlı herhalde.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sis651

Hangi operatörü kullanıyordunuz? Cihaz ABD'den alma mıydı?
    Muhtemelen dediğim gibi LTE olmadığı için HSPA'ya geçti ve o da cihazda 4G olarak tanımlı herhalde.

Ipad air 2 turkiye cihaziydi. Straight Talk du hattin ismi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • lovelysy kullanıcısına yanıt
    O zaman tüm cihazlara tanımlanıyor demek ki bu tür veriler.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Uzun zaman sonra aynı konuda sorunla karşılaştım İphone 5s ile Vodafone kullanırken 4G yazıyordu Türk Telekom'a hattı taşıdım lte yazısı çıkmaya başladı 4G seçeneği hüsreselden gidip 2G / 3G / LTE olarak geldi. Psikolojik olarak 4G yazmasını tercih ediyorum bu konuda ne yapabilirim.
  • sis651 kullanıcısına yanıt
    Aynen dediğiniz gibi. Turkcell ve Turk Telekom kullanıyorsanız iPhone'da LTE yazar. Vodafone kullanırsanız 4G yazar.
  • _A_N_I_L_ kullanıcısına yanıt
    Vodafone'a dönmekten başka bir seçeneğiniz yok maalesef.
  • 4G kabaca 100 Mbit/sn hız sağlayabiliyor. "Long Term Evolution"ın kısa hali olan LTE ise 4G'yi geliştiriyor ve bağlantı hızını yaklaşık 300 Mbit/sn'ye çıkarıyor.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • CanerArslann kullanıcısına yanıt
    LTE zaten 4G teknolojisinin kendi adı. 3G denen şey, UMTS idi; 4G de LTE. 300 Mbit vs. yüksek hızlar verilmesini sağlayan olay LTE-A. Telefonlardaki farklar ise tamamen üreticilerin garip konfigürasyonlarından kaynaklanıyor. Amerika'da bizde hala 3G ya da 3.5G, ya da 3.9G gbi adlandırmalarla geçen HSPA+ teknolojilerini operatörler bir ara 4G diye kakalıyordu mesela. Bende de 4G şebekede de olsam 4.5G'de de olsam sürekli 4.5G yazıyor Samsung telefonlarda. Çünkü padişahımız o şekilde emretti. :D
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.