Şimdi Ara

<< SONY NEX SERİSİ ANA BAŞLIK >> (638. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
12.803
Cevap
75
Favori
556.049
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 636637638639640
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: mmystere

Selamlar SEL1018 a baktım ama ciddi pahalı bşr lens, acaba kalşte/ fiyat avantajı olan başka bir lens var mıdır alabileceğim, fiyatı 500 600 civarında olmalı diye düşünüyorum.

Manuel lenslere bakabilirsiniz.
  • Nex5+industar lz61 50mm f2.8 macro

DSC01384 by garuda, on Flickr

• ekipmanlarımı satıyorum arkadaşlar FF geçicem a7 mark2 ye ilgilenenler iletişim geçebilir.

*sony nex5+18.55+yarım deri kılıf+16gb kart+parasoley+orjinal batarya+orjinal şarj+boyun askısı+m42-nex adaptör+lens kapağı
    *fujifilm x-a1 sıfır gibi full kutu faturalı body+16gb kart+m42-fx adaptör garantisi 1.5ay devam ediyor
    *canon eos m sıfır gibi full kutu faturalı+22mm f2+18.55+16gb kart
    *industar lz61 50mm f2.8 1:1 macro M42
    *minolta rokkor mc 28mm f2.8
    *minolta rokkor mc 50mm f1.7
    *minolta rokkor mc 58mm f1.4
    *md-eos adaptör
  • Konu guncel olmaktan cikmis olsa da birileri mutlaka gorur umuduyla yaziyorum

Nex 5r cihazim durduk yere objektif taninmiyor lutfen dogru sekilde takin diye bir hata veriyor. Bu sorunla karsilasan yada nasil cozeceg hakkinda fikri olan varmidir

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: cenkozgen

Konu guncel olmaktan cikmis olsa da birileri mutlaka gorur umuduyla yaziyorum

Nex 5r cihazim durduk yere objektif taninmiyor lutfen dogru sekilde takin diye bir hata veriyor. Bu sorunla karsilasan yada nasil cozeceg hakkinda fikri olan varmidir

Selamlar,

Elinizde başka lens var mı? Lensten yada gövdeden kaynaklı olabilir.

Lensteki ve gövdedeki kontakları sirke - limon suyu gibi asidik bir sıvı ile nemlendirip silin ve kurulayın sonra tekrar deneyin. Eğer düzelmezse servise başvurmaktan başka çare yok :(
    Servis konusundawww.mekel.com.tr yi öneririm. Sony Alpha baş servis. Arayıp selamlarımı iletin..

• denizhoca kullanıcısına yanıt
    Islak mendille temizlemeyi denedim ama sonuc alamadim,bi de dediginiz yolu deniyeyim. Olmadi dediginiz gibi servis yolu gozuktu sanirim

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Islak mendille temizlemeyi denedim ama sonuc alamadim,bi de dediginiz yolu deniyeyim. Olmadi dediginiz gibi servis yolu gozuktu sanirim

Farklı lens ile denediniz mi? Hoş bugüne kadar hiç lensten kaynaklı bu probleme denk gelmedim.
    Ne yazik ki ne elimde ne de civarimda farkli lens yok..

Bu arada bu servis disinda izmirde bi servis varmidir acaba tavsiye edebileceginiz?

• quote:

Ne yazik ki ne elimde ne de civarimda farkli lens yok..

Bu arada bu servis disinda izmirde bi servis varmidir acaba tavsiye edebileceginiz?

Sony yetkili servisleri var ama onlarda alıp mekele gönderecekler :(

forum.alfakulup.com a üye olup oradaki İzmirli arkadaşlar ile tanışabilir, lens denemesi yapabilirsiniz.
    ilginiz ve yardımınız için teşekkürler

• cenkozgen C kullanıcısına yanıt
    Hocam bende de Nex 5RY modeli var. İlk başlarda sadece 55 - 210 lens için bu hatayı veriyorken şuanda 16 -50 lenste de aynı hatayı vermeye başladı. Batarya çıkar tak, aç kapa vs yapınca kendine geliyor bazen ama net bi çözüm bulamadım ben. Tamiri ile uğraşmaktansa yeni bir gövde almaya karar verdim. Umarım bu geçen 2 ay süre içerisinde siz probleminizi çözmüşsünüzdür.
  • Arkadaşlar NEX-7'de canon lens kullanmak için adaptör arıyorum.Fazlalık, kullanmadığınız bir converter var ve satmayı düşünüyorsanız mesaj bekliyorum.

EDİT: ALINMIŞTIR.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi xiskorpitx -- 31 Ekim 2017; 19:8:10 >
  • lordsnk kullanıcısına yanıt
    ne yazık ki çözemedim, servise giden cihazın lensinin bozuk olduğu söylendi. aslında sizinle denk gelebilsek, siz benim body yi ben sizin lensi test etsem :D
  • Merhabalar. Bir fotoğraf makinesi almaya karar verdim fakat bir türlü karar veremedim. Yanlı olmadan bana yardım edebilecek birileri varsa çok sevinirim. Çünkü bu konuda taraftar kitleleri oluşmuş herkes bir diğerine mundar diyor.

Aradığım makine 500-600 tl civarı olmalı mümkünse bütçem ne yazık ki kısıtlı. İkinci el bir makine alacağım. Manzara fotoğrafları vs. standart fotoğraflar çekeceğim. Bunun yanı sıra makro ve portre fotoğrafları çekmeyi çok seviyorum. Bir de çok sık olmamakla beraber ara ara sahne fotoğrafı çekiyorum, sahne ışığında da iyi görüntü vermesi benim için önemli. Aslında ilk başta aklımda canon sx50 hs ve sony hx300 vardı aralarında kararsız kalmıştım. Genelde çoğunluk sx50 yi tercih ediyor gibi çok güzel çekilmiş fotoğraflar da var fakat başarılı bir portre çekimi göremedim. Ancak hx300 ile çekilmiş güzel denebilecek birkaç portreye denk geldim. Mobilden girdiğimde yükleyeceğim.

Son günlerde okuduğum birkaç yazı da aklımı çeldi. Sony Nex F3 gibi aynasız makinelerin bunlardan çok daha iyi fotoğraf olanağı sağlayacağı konusunda... Sizce de öyle mi beklentilerim karşısında böyle bir makine mi tercih etmeliyim? Öyle ise NEX F3 doğru bir tercih mi veya bu fiyat aralığında önerebileceğiniz başka makineler de var mı? İlk etapta da lens alamayacağım için bulduğum makinelerin birinde 18-55 birinde 16-50 lens var, bana bir süreliğine yeterli olur mu?

Şimdiden teşekkürler...

• sony nex f3 ve kit lensi ile

• Sony APSC aynasız gövdeleri için yeni lens duyurusu yaptı.
    https://www.alfakulup.com/2018/01/05/sel18-135mm-f3-5-5-6-oss-duyuruldu/

• Kendi hazırladığım video incelemesi umarım işinize yarar.
  • A6000 gövdesi yada nex serisi için çanta öneriniz var mı? LCS-U11 var ama Türkiyede stok kalmamış.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • GPS özelliği olmayan makinelere nasıl GPS özelliği eklenir, nasıl Geotag yapılır.
    Ayrıntılı şekilde bu videoda.
    https://www.youtube.com/watch?v=DDZIy_KRvzI&t=1s
  • Arkadaşlar elimde bir adet Sony NP-FW50 orjinal batarya var. Hiç kullanılmadı çantayı karıştırınca gördüm. A7 makinemi sattığımdan artık ihtiyaç dışı. Fiyatlara baktım en ucuz 260 TL. 200 liraya bırakabilirim..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cinematic -- 25 Mart 2018; 17:16:37 >
  • 
Sayfa: önceki 636637638639640
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.