Şimdi Ara

<< SONY NEX SERİSİ ANA BAŞLIK >> (636. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
12.803
Cevap
75
Favori
556.049
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 634635636637638
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar ürün cekimi icin manuel lens arıyorum aklımda canon fd 50mm f/1.4 var ama veya sizin onerebileceginiz manuel lens varmı uygun fiyatlı, amaç video çekmek

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • daha tecrubeli arkadaslae olacaktir muhakak aramizda ama video icin preset diyafram olan lensleri tercih edin diyorlar. preset demekte şeymiş hani belli noktalarda ayarlanan degil fokus halkasi gibi dönen diyaframlar sanirim.

manuel lenslerde düşük ücretli helios 44m6 77m4 veya pentacon aslinda cok begendigim ve istedigim bir lens var ama ben bulamadim sen bulursun belki ricoh rikenon 50mm 1.4

• quote:

Orijinalden alıntı: megalomanyag

daha tecrubeli arkadaslae olacaktir muhakak aramizda ama video icin preset diyafram olan lensleri tercih edin diyorlar. preset demekte şeymiş hani belli noktalarda ayarlanan degil fokus halkasi gibi dönen diyaframlar sanirim.

manuel lenslerde düşük ücretli helios 44m6 77m4 veya pentacon aslinda cok begendigim ve istedigim bir lens var ama ben bulamadim sen bulursun belki ricoh rikenon 50mm 1.4

Eyvallah hocam fokus halkasının rahat dönmesi güzel olur aslında focusu değiştirirken ama preset diyafram lens pek bulamadım
    sizin dediğiniz lensler güzel ama tr de yok galiba ebay dan bakıcaz
  • Arkadaşlar Sony E-mount 35 ya da 50 mm lens kiralayan yerler veya arkadaşlar var mı tanıdığınız ?
  • Arkadaşlar bir sorum olacak Canon fd lens aldım (50mm f/1.4) Sony NEX f3 makine de kullanmak için ama daha adaptör almadım lens geldi kargodan ama diyafram halkasını döndürüyorum yapraklar çıkmıyor lens hep f/1.4 gibi direk açık.

fd lenslerde yaprakların çalışması için lensi makinaya takmakmı lazım veya adaptöre bu konuda tecrübesi olan varmı ?
    daha öncede bu lensten kullandım ama o zaman direk adaptör üzerindeydi lensi makinaya takmasam dahi diyafram halkasını çevirince yapraklar hareket ediyordu.yani diyafram açılıp kapanıyordu
  • Adaptörü takmadan ayarlayamazsın hoca

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • war3z kullanıcısına yanıt
    Hocam bende de aynı lens var. Lensin arkasında bir çıkıntı var, onu ittirmeniz gerekli. O kilidi ittiğinizde diyafram halkasını döndürünce diyafram kapanır. Yoksa diyafram sürekli en açıkta kalır.

• O kilit elimin olduğu yer değil dimi hocam diğeri @Fenomenon
     << SONY NEX SERİSİ ANA BAŞLIK >>

• war3z kullanıcısına yanıt
    Biraz geç cevap verdim kusura bakmayın. Evt parmağının olduğu uzun çıkıntı. Onu diğer tarafa ittirip diyafram halkasını çevirirken diyafram kapanır.

• Parmağımın olduğunu ileri ittirince diyafram hareket etmiyor hocam digeride çok sert hareket etmiyor

• Tüm Sony Alpha kullanıcılarınıhttps://www.facebook.com/groups/SonyAP/ adresinde bir araya getiriyor ve fotoğraf paylaşıyoruz.
  • Arkadaşlar elimde Sony SEL-1855 Kit lens var.
    İhtiyacı olan varsa 500TL den vereceğim.
    Detaylar ve fotoğraflar.
    http://www.alfaborsa.com/2017/01/11/sony-sel-1855-e-mount-lens/
  • Selamlar, sony nex 5n için hot shoe alacağım. iç çekimlerde mevcut flaş yeterli gelmedi gözüme. Benim makinaya uygun hot shoe ve uygun fiyatlı flaş ne var piyasada?
  • Arkadaşlar nex f3 kullanıyorum, sanırım sensörde toz var zira fotoğraflarda siyah bir noktacık oluştu... Bunu kit satın alıp kendim mi temizlemeye çalışayım, yoksa bir yere verip temizletiyim mi, ne tavsiye edersiniz? Eğer temizlet derseniz Ankara'da nereye temizletebilirim, herhangi bir fotoğrafçı olur mu?

• wolfien W kullanıcısına yanıt
    Kitlerden alman yararına olacaktır, boşuna para verme gayet etkili temizliyorlar.
  • Arkadaşlar merhaba. Sigma 19mm f2.8 lense ihtiyacım var. Elinde olupta satmayı düşünen varsa paslaşalım.

Keyifli kareler..
  • Tekrar baktım da sensörde sıkıntı yok... Lenste leke var sanırım... Bu durumda ne yapmak mantıklı olur?

• quote:

Orijinalden alıntı: wolfien

Tekrar baktım da sensörde sıkıntı yok... Lenste leke var sanırım... Bu durumda ne yapmak mantıklı olur?

Ankara kızılayda menekşe sokak menekşe pasajı içinde sony yetkili servisi ve tamirhanesi var. Gerçi ben hiç gitmedim. Tesadüfen gördüm. Nasıl kişilerdir bilmiyorum. Oraya bir danışın derim ben...

• quote:

Orijinalden alıntı: blacksea2601

quote:

Orijinalden alıntı: wolfien

Tekrar baktım da sensörde sıkıntı yok... Lenste leke var sanırım... Bu durumda ne yapmak mantıklı olur?

Ankara kızılayda menekşe sokak menekşe pasajı içinde sony yetkili servisi ve tamirhanesi var. Gerçi ben hiç gitmedim. Tesadüfen gördüm. Nasıl kişilerdir bilmiyorum. Oraya bir danışın derim ben...

Teşekkürler. Kızılay'a hiç işim düşmüyor maalesef; yine de aklımın bir köşesinde dursun.

Bakıcımızın oğlu bir fotoğrafçıda çalışıyor, ona versem riskli bir işlem midir? Bir de lensin ön ve arkasını sildiğim halde leke gitmedi, toz içinde olabilir mi? Nasıl anlaşılır içinde olup olmadığı?

• selam nex5R için aldığım elimde 1-2 kere kullandığım sony vizör var bunu satmayı düşünüyorum ne kadar eder acaba..
  • 
Sayfa: önceki 634635636637638
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.