Şimdi Ara

<< SONY NEX SERİSİ ANA BAŞLIK >> (3. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
12.803
Cevap
75
Favori
556.049
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    karar verdim ciksin bunu alacam. DSLR alamak istiyordum. buyuk oldugu icin canim istemiyordu. ama bu cok guzel. panaroma, HD video ve ustelik bu bir DSLR
  • Bu işle uğraşıyorum ve ben bile bu makinayı almayı 4 gözle bekliyorum inşallah bu ay sonunda gelecek ve ilk olarak kendime alıp kullanacağım.. makina ile ilgili yorumlarımı sizle paylaşır ve isteyene Getittiririm ..
  •  << SONY NEX SERİSİ ANA BAŞLIK >>
  • quote:

Orijinalden alıntı: netün

1600 ıso
     << SONY NEX SERİSİ ANA BAŞLIK >>

foto'ya gel. ISO1600'de hemde...

Ekran da çok güzel ya.

• Ohannes yaa :( Biraz daha güzel kılıklı ve dahili flaş olsa bu foto kalitesi yeter de artar valla.
  • Kusura bakmayın ama Sony'nin esamesi okunmaz!
    İki seçenek var:
    1- Olympus E-P2
    2- Panasonic Lumix GF-1

Bu arada Panasonic'in 20 mm. pancake lensi alınmalı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: hunlu

Kusura bakmayın ama Sony'nin esamesi okunmaz!
    İki seçenek var:
    1- Olympus E-P2
    2- Panasonic Lumix GF-1

Bu arada Panasonic'in 20 mm. pancake lensi alınmalı.

hunlu dur yawmakina yeni çıktı daha sony kompakta beklenilen yere daha gelemedi ama dslr makinada piyasaya gözdikti gibi.
    bir'de rakiplerine göre sensör büyüklüğü bakımından önde lens dersen a serisinin kaliteli lensleri kullanılıyor.mani varsa
    sorun yok rakipleri videoda'da geri kaldı eksileri yokmu var tabii bence ilk öncelik vizör sorun birde a serisi lenslerinde
    af yapmıyor diye biliyorum ama çok satacak bu makina çok

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi netün -- 20 Haziran 2010; 14:12:34 >

• quote:

Orijinalden alıntı: netün

hunlu dur yawmakina yeni çıktı daha sony kompakta beklenilen yere daha gelemedi ama dslr makinada piyasaya gözdikti gibi.
    bir'de rakiplerine göre sensör büyüklüğü bakımından önde lens dersen a serisinin kaliteli lensleri kullanılıyor.mani varsa
    sorun yok rakipleri videoda'da geri kaldı eksileri yokmu var tabii bence ilk öncelik vizör sorun birde a serisi lenslerinde
    af yapmıyor diye biliyorum ama çok satacak bu makina çok

Açıkçası Sony'nin kırk fırın ekmek yemesi lazım.
    Panasonic ve Olympus'un ciddi birikimi var, makineyi elinize aldığınızda bunu hissediyorsunuz.
    Öncelikle Sony'nin malzeme kalitesi ve ergonomi konusunda bir şeyler kaydetmesi lazım.

• hunlu bende teknik olarak birşey söyleyeceğini zannetmiştim dış güzellik beni fazla ilgilendirmiyor yaptığı işlev önemli eskiden bir laf vardır. 'dışı forma içi sorma?ergonomiye gelince renkler ve zevkler tartışılmaz kaliteye gelince sony kasayı bu makinada demir kullanmışöncelik foto perfonmansıysa artık video kalitesi'de aranmaya başladı. ama 5 sene sonra neler çıkar bilinmez.
    ihtiyacına ve bütçene uyuyorsa nex-5 alınacak makina. diğerleride kötü demiyorum. yeterki kullanan şoför usta olsun.
    dslr makina'da makina'dan önce ustalıkta önemli.
    birde birikim demişsin panasonic'e lens tavsiye etmişin neden acaba?benim anladığım dslr makinada iyi lens almak için para birikimi?
    makinadan önemli sony çekim ihtiyacına göre lensler var alabilmek önemli mesela
    Sony SAL-85F14Z 85mm f1.4 Carl Zeiss
    Sony SAL-135F18Z 135mm f/1.8 Carl
    Sony SAL70300G 70-300mm f/4.5-5.6
    Sony SAL-35F14G 35mm f/1.4 Aspherical
    Sony SAL-135F28 135mm f/2.8 (T4.5)
    Sony 24-70mm f/2.8 Carl Zeiss Vario
    Sony SAL-300F28G G Series 300mm f/2.8 Super Telephoto Lens
    Sony VPLL Z4015 - Geniş açı zoom lens -
    fiyatlarını bir incele body'den pahalı şimdi gövdemi lensmi?
    bu söylediğim tüm bodyler için geçerli

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi netün -- 20 Haziran 2010; 18:33:04 >

• @ netün

Ergonomiden kastim tasarim degil, makinenin ele oturusunu kastetmistim.
    DP review'de de, baska yerlerde de malzeme kalitesi ve ergonomiye atifta bulunulmus.
    Bu arada Olympus'un Body IS'si takdire sayan.

Lense gelince haklisin, Olympus MFT için çikardigi lenslerde ortalama kalitede is yaparak basladi ama Olympus'un lens konusundaki tecrübesi yabana atilacak derecede degildir.
    Panasonic'in 20 mm. pancake lensi çok iyi, Leica'nin bu konudaki katkisi su götürmez bir gerçek.

Tabii ben memnunum Sony'den, bu pazari daha da gelistirecek Sony.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: akkaymaz

Artık fotoğraf makinasına lens takılmıyor , lens'e fotoğraf makinası takılıyor .

• şu nex serisi ciddi ciddi bir beklenti oluşturdu

benim gibi fotografçılıkla hobi olarak uğraşan, bir üst adım dslr'ye ise hepsi güzelde şu takım taklavat taşımak olmuyo be abicim gözüyle bakan işin parasal boyutunu ikinci plana bırakan ciddi bir kesim olduğunu düşünüyorum

hep beraber beklemedeyiz.
  • dprewiev daki incelemelere bakarsanız nex-5 de 3 de yüksek puan alamamış 60 lı puanlarda kalmış.Yani bu tür makinaları alacak bilinçli kesiminm öncelik verdiği foto kalitesi tatminkar değil.Aynı kategorideki Olympus pen serisi ve panasonic ürünleri daha yüksek puanlar almış durumda.
    Sony sadece video kalitesinde çıtayı yükselterek pazar payını artırmaya çalışyor çünkü iddialı ve önde olduğu video kamera pazarında kan kaybetmeye başladı.
    Ayrıca farkında olmadan insanlar bilinç altında bir foto makinesinde ikinci sırada bir özellik olan video çekiminde ki çözünürlük değerine bakıp makinaya olduğundan daha iyi ve performanslı gözüyle bakıp yanılıyorlar
    Öncelikle söyleyeyim bu şekilde manuel olarak lens halkası çevrilerek zoom yapılan makinalarda video çekmek hiçde sanıldığı gibi pratik değildir çünkü sürekli olarak sağa ve sola döndüreceksiniz odaklama halkasını zoom hızını ayarlamak ve çektiğiniz objeyi kadrajda tutmak çok zor olacak hele hareketli insan veya araç gibi bişeyler çekiyorsanızki çekimlerimizin çoğunluğu da bunlardan oluşur.Ve yorulacaksınız foto yu 1 saniyede çekip bitiriyoruz ama video dakikalarca bazen saatlerce çekiyoruz.
    Ayrıca netlemede sorunlar çıkar video kamerlar kadar hızlı netleme yapan foto makinası hiç zannetmiyorum dolayısıyla bulanıklaşıp bulanıklaşıpğ sonra netlemeler olacak ve kalite düşecektir.( burafdaki hızlı netlemeden kastım video çekiminde foto da değil.)
    Ayrıca video çekiminde konuyu anlatma bakımından çok önemli olan zoom özelliği bu tür makinalarla gelen kit lensler ile hiç tatminkar olmayacaktır en düşük zoomlu sıradan bir video kameranın bile yaklaşık beşte biri oranında zooma sahip kit lensler le geliyorlar e diye bilirsinizki ikinci bir lens alına bilir ama buda nerdeyse kaliteli bir full hd video kamera makinası parası kadar ek masraf demektir e ne gerek var buna o zaman ayrıca video kamera alınır oparaya zaten.
    Sonra bir diğer önemli konuda üzerine takacağınız lenslerle zoom oranınız çok düşük olacak bir çok şeyi çekemeyeceksiniz haaa diyelim çocuğunuzun mezuniyetini çekiyosunuz ve hooop bidakka sayın hocalar sevgili çocuklar ben 55-200 lensi takana kadar bi dakka bekleyin mi diyeceksiniz yada çocuğunuzun maçında attığı golü bidakka çocuklar pozisyonu geri alın mı diyeceksiniz oysa sıradan bir video kamera bile artık 20x-30x optik zooma ve titreşim önleyiciye sahip bu makinalarla hiçsıkıntı çekmeden 1 mt önünüz ile 100 mt uzağı çekebilirsiniz.
    Yani bu makinalarda dprewiv dakia yazıları okuyup puanlarave foto kalitesine bakıp yukarda anlatmaya çalıştığım video özelliğinin de pek pratik ve kaliteli olmayacağınıda düşünürseniz geriye bu iki makinada pek bir şey kalmadığını göreceksiniz.Foto kalitesinde olympus ve pana hala çok öndeler bu sınıfta.
    Ayrıca tıpkı like sınıfta olduğu gibi bu sınıfta da olympus ve pananın cevabı gecikmeyecektir özellikle pana nın cevabının çok etkili olacağını düşünüyorum G serisi için özel olarak özellikle video çekme amaçlı bir lens geliştirmiştive kullanıyordu buna benzer fakat çok daha kaliteli ve özellikli bir lens ve ürünle geleceğini düşünüyorum.

• Özellik olarak gerçekten harika bir cihaz.

Ancak tasarımını sevemedim daha.
  • 800ıso
  • quote:

Orijinalden alıntı: doroşenko

dprewiev daki incelemelere bakarsanız nex-5 de 3 de yüksek puan alamamış 60 lı puanlarda kalmış.Yani bu tür makinaları alacak bilinçli kesiminm öncelik verdiği foto kalitesi tatminkar değil.Aynı kategorideki Olympus pen serisi ve panasonic ürünleri daha yüksek puanlar almış durumda.
    Sony sadece video kalitesinde çıtayı yükselterek pazar payını artırmaya çalışyor çünkü iddialı ve önde olduğu video kamera pazarında kan kaybetmeye başladı.
    Ayrıca farkında olmadan insanlar bilinç altında bir foto makinesinde ikinci sırada bir özellik olan video çekiminde ki çözünürlük değerine bakıp makinaya olduğundan daha iyi ve performanslı gözüyle bakıp yanılıyorlar
    Öncelikle söyleyeyim bu şekilde manuel olarak lens halkası çevrilerek zoom yapılan makinalarda video çekmek hiçde sanıldığı gibi pratik değildir çünkü sürekli olarak sağa ve sola döndüreceksiniz odaklama halkasını zoom hızını ayarlamak ve çektiğiniz objeyi kadrajda tutmak çok zor olacak hele hareketli insan veya araç gibi bişeyler çekiyorsanızki çekimlerimizin çoğunluğu da bunlardan oluşur.Ve yorulacaksınız foto yu 1 saniyede çekip bitiriyoruz ama video dakikalarca bazen saatlerce çekiyoruz.
    Ayrıca netlemede sorunlar çıkar video kamerlar kadar hızlı netleme yapan foto makinası hiç zannetmiyorum dolayısıyla bulanıklaşıp bulanıklaşıpğ sonra netlemeler olacak ve kalite düşecektir.( burafdaki hızlı netlemeden kastım video çekiminde foto da değil.)
    Ayrıca video çekiminde konuyu anlatma bakımından çok önemli olan zoom özelliği bu tür makinalarla gelen kit lensler ile hiç tatminkar olmayacaktır en düşük zoomlu sıradan bir video kameranın bile yaklaşık beşte biri oranında zooma sahip kit lensler le geliyorlar e diye bilirsinizki ikinci bir lens alına bilir ama buda nerdeyse kaliteli bir full hd video kamera makinası parası kadar ek masraf demektir e ne gerek var buna o zaman ayrıca video kamera alınır oparaya zaten.
    Sonra bir diğer önemli konuda üzerine takacağınız lenslerle zoom oranınız çok düşük olacak bir çok şeyi çekemeyeceksiniz haaa diyelim çocuğunuzun mezuniyetini çekiyosunuz ve hooop bidakka sayın hocalar sevgili çocuklar ben 55-200 lensi takana kadar bi dakka bekleyin mi diyeceksiniz yada çocuğunuzun maçında attığı golü bidakka çocuklar pozisyonu geri alın mı diyeceksiniz oysa sıradan bir video kamera bile artık 20x-30x optik zooma ve titreşim önleyiciye sahip bu makinalarla hiçsıkıntı çekmeden 1 mt önünüz ile 100 mt uzağı çekebilirsiniz.
    Yani bu makinalarda dprewiv dakia yazıları okuyup puanlarave foto kalitesine bakıp yukarda anlatmaya çalıştığım video özelliğinin de pek pratik ve kaliteli olmayacağınıda düşünürseniz geriye bu iki makinada pek bir şey kalmadığını göreceksiniz.Foto kalitesinde olympus ve pana hala çok öndeler bu sınıfta.
    Ayrıca tıpkı like sınıfta olduğu gibi bu sınıfta da olympus ve pananın cevabı gecikmeyecektir özellikle pana nın cevabının çok etkili olacağını düşünüyorum G serisi için özel olarak özellikle video çekme amaçlı bir lens geliştirmiştive kullanıyordu buna benzer fakat çok daha kaliteli ve özellikli bir lens ve ürünle geleceğini düşünüyorum.

Güzel bir özet olmuş. Peki olympus ve Panasonicin bu kategorideki ürünleri nedir ki? Nex serisinin en büyük avantajı neredeyse kompakt makine kalınlığında dslr gövde sunması. Bu incelikte diğer markaların ürünleri yok diye biliyorum yoksa canon nikon pentax vb dururken bazı arkadaşların dediği gibi 40 fırın ekmek yiyecek sonyi beklemenin çok bir anlamı yok.

• sony fanatikler sever bizler sevmeyiz

sony dslr sınıfına göz dikmese çok iyi olcak biraz ezik gibi hissettirmeye başladı bu firma ciddi hobi ve pro-amator olarak ilgileniyorum gsf den sıkı dostlarım var ellerinde canon ve nikon var. sony yok sebebi lens seçenekleri kısıtlı ve tekelci olması. nex modeli pek tutulcak gibi değil. lcd den bakmak pek kullanışlı olmuyor. alan derinliği nasıl acaba çok merak ediyorum iç lens ve sensore çok yakın duruyor. dslr iç lens ile sensor arası 40mm gibi degerlere sahip. biraz bekleyelim yeni çıkmış alan arkadaşlar yorum yaparsa daha iyi olur.

sony nex bence daha çok sade fotograf çekenlere gore tasarlanmış gibime geliyor. ciddi hobi - pro amator veya ticareti yapanlar nex serisini aklının ucundan bile geçirmezler! çok eksiği var iso başarılı denmiş ama flaş ne alemde ? kablosuz flaş kullanma varmı? dahili flaş olmadıktan sonra çokda pratik olmaz. IŞIK YOKSA, FOTOGRAF YOKTUR!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi vtecpower -- 23 Haziran 2010; 17:36:33 >

• Adaptörle takılan diğer marka lensleri AF çalışıyor mu yoksa Manuel mi çalışıyor?
  • Chip dergisinde okuduğuma göre NEX-3 16mm f2,8 objektif ile 1499 liradan, NEX-5 ise yine 16mm f2,8 objektifle birlikte 1799 liradan satışa sunulacakmış.
  • Sony NEX camera firmware adds 3D Sweep Panorama
    Thursday, 1 July 2010 05:00 GMT < Previous Next >
    Sony has released the promised firmware update for its NEX cameras adding 3D Sweep Panorama mode. This mode separates the left and right edges of the individual image used for creating panoramic shots. It then uses these slices' differing perspectives to create a 3D still image that can be played back if you buy one of the company's Bravia TVs. Firmware version 02 also includes bug fixes and promises to improve camera performance including quicker start-up in low light conditions. The updates are available for immediate download form the company's website.

Click here to download the latest firmware

Press Release:

3D update for Sony’s NEX-5/NEX-3 cameras

Free firmware adds 3D Sweep Panorama shooting

London, 1st July 2010: A new firmware update brings the excitement of 3D shooting to the NEX-5/NEX-3 interchangeable lens cameras.

Available now for free download from the Sony Europe support site, the update adds several performance enhancements plus 3D Sweep Panorama. Unique to Sony, this exciting feature makes it easy to capture dramatic panoramic images in 3D with an extra-wide field of view.

Just press the shutter button and sweep the camera from side to side. The NEX-5 and NEX-3 shoot a high-speed burst of frames that are automatically combined inside the camera to create a seamless panoramic still image containing depth information. Sweep Panoramas can be enjoyed in 3D when the camera is connected to your 3D BRAVIA or any standards-compatible 3D TV.

The update also offers other enhancements for the NEX-5/NEX-3. These include:

Improvement of ‘normal’ 2D Sweep Panorama shooting;
    Decreased power drain when the camera is switched off;
    Quicker start-up in low-light conditions.
    The update is only needed for NEX-5/NEX-3 cameras with Version 01 firmware currently installed. Cameras shipped with Version 02 firmware or higher are already updated with the new features. Owners can find out what firmware version they’re currently running by selecting [MENU]/[SETUP]/[VERSION]. Registered NEX-5/NEX-3 owners will be advised of the update via email.

Sony Nex kamera firmware 3D Sweep Panorama ekler
    Perşembe, 1 Temmuz 2010 05:00 GMT <Önceki Sonraki>
    Sony, Nex kameralar 3D Sweep Panorama modu eklemek için söz firmware güncelleştirmesi yayımladı. Bu mod, sağ ve sol ayrı görüntü panoramik çekim yaratmak için kullanılan kenarları ayırır. Daha sonra hala bir şirketin Bravia TV'ler satın alırsanız çalınabilir görüntü 3D oluşturmak için bu dilim 'farklı bakış açılarını kullanır. Firmware sürümü 02 de hata düzeltmeleri içerir ve dahil kamera performansını artırmak için söz hızlı start-up, düşük ışık koşullarında. Güncelleştirmeleri hemen indir form şirketin web sitesi mevcuttur.

Burayı en son firmware indirmek için

Basın Bildirisi:

Sony'nin NEX-5/NEX-3 kameralar için 3D güncelleme

Ücretsiz ürün çekim 3D Sweep Panorama ekler

Londra, 1 Temmuz 2010: Yeni bir firmware güncelleştirmesi kameralar değiştirilebilir lens NEX-5/NEX-3 getiriyor için heyecan 3D çekim.

Mevcut Sony Avrupa destek sitesinden ücretsiz download için şimdi, güncelleştirme çeşitli performans geliştirmeleri artı 3D Sweep Panorama ekler. Benzersiz Sony, bu heyecan verici özellik sayesinde görüş ekstra geniş alanıyla 3D dramatik panoramik çekim yapar.

Sadece yan için deklanşöre ve süpürme makinesi taraftan basın. Nex-5 ve Nex-3 otomatik olarak kamera içerisinde kesintisiz panoramik fotoğraf derinlemesine bilgi içeren oluşturmak için birleştirilmiştir karelik bir yüksek hızlı seri çekim. Kamera 3D BRAVIA veya standartlara uyumlu 3D TV bağlı olduğunda Sweep Manzaralar 3D yiyebilirsiniz.

Güncelleştirme ayrıca NEX-5/NEX-3 diğer donanımlar sunuyor. Bunlar:

İyileştirme 'normal' 2D Sweep Panorama çekim;
    Azalmış gücü göçü kamera kapalıyken;
    Hızlı start-up düşük ışık koşullarında.
    Güncelleştirme yalnızca Version ile NEX-5/NEX-3 kameralar 01 firmware için şu anda yüklü gereklidir. Kameralar Version 02 firmware veya daha yüksek olan gemiler zaten yeni özellikleri ile güncellenir. Sahipleri ne firmware sürümü şu anda [MENU] / [SETUP] / [VERSION] seçerek çalıştırıyorsanız öğrenebilirsiniz. Kayıtlı NEX-5/NEX-3 sahipleri güncelleştirmesi e-posta yoluyla bildirilecektir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi netün -- 1 Temmuz 2010; 21:09:15 >

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.