Şimdi Ara

<<NOKİA 6500 SLİDE HAKKINDA HER ŞEY>> (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.021
Cevap
5
Favori
461.591
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • birazcik n95e benzio.
  • cihazda keşke symbian olsaymış.
  • Symbian olması daha iyi olurdu.
  • quote:

Orjinalden alıntı: Biohazard

cihazda keşke symbian olsaymış.

Biohazard sen vazcayıp e65 almıştın nasıl memnun musun telefondan?
  • quote:

Orjinalden alıntı: uguRnB

türbülans hayırlı olsun 6500 slide ın. güzel incelemen ve güzel bilgilendirmelerin için teşekkürler.. bişey sormak istiyorum telefon eline aldığında kızağı açtığında veya normal elinde tuttuğunda nasıl bir his veriyor.. elinde sağlam bişey var hissi mi yani kalitenin tadını alabiliyor musun? yoksa basit biraz daha iyi olabilirdi hissi mi var?

tekrar teşekkürler..

telefon çelik aksamının fazla olmasından dolayı oldukça sağlam görünüyor ve biraz ağır..gerçekten kaliteli malzeme kullanılmış..ayrıca nokialarda sık gördüğümüz kayar kapak oynaması veya arka kapak oynaması gibi sorunları yok..

• türbülans dostum yeni resimlerini bekliyoruz, n73 foto galeri baslii altinda cok iyi resimler var onlarin exif bilgilerine bakarak yada ordaki arkadaslardan yardim alarak yeni resimleri eklersen guzel olur
  • quote:

Orjinalden alıntı: kara_eylül

türbülans dostum şunu bi dener misin.

foto kalitesini en iyiye getir. parlaklık ayarı için eğer varsa otomatik yap. beyaz denegesini ortama göre gün ışığı vb gibi ayarla otomatik yapma.

ve teli sabitle, çekim yaparken elini çok hafif bile oynatsan bozulma olabiliyor. telefonuna zarar vermeyecek bi şekilde bir yere koy ve çekim yap.

birde makro çekim dener misin makro mod yok demişsin ama otomatik netleme ile dene.

resim boyutunu 480x640 yaparmısınö kucuk olacak ama birde boyle gorelim

bahsettiğiniz ayarlarda aynı yerin fotoğraflarını yayınlıyorum..

1-foto kalitesi en iyi,parlaklık(otomatik ayar yok tam ortada),beyaz dengesi gün ışığı,boyut maksimum(1536x2048)

<<NOKİA 6500 SLİDE HAKKINDA HER ŞEY>>

2-foto kalitesi en iyi,parlaklık orta,beyaz dengesi gün ışığı,otomatik netlemeli,boyut maksimum(1536x2048)

3-foto kalitesi en iyi,parlaklık orta,beyaz dengesi gün ışığı,boyut 480x640

• Arkadaşlar ben de bu telefonu almak istiyorum.
    Henüz bir kaç foto eklendiği için net bir kıyaslama yapılamayacağını biliyorum ancak teknik özelliklerine baktığımızda N73'ten eksik yönü var mıdır? Bir arkadaş makro olmadığından bahsetmişti.
    Ne diyorsunuz?
  • emeğine sağlık arkadaşım güzel inceleme bende bayadır bekliyordum tali ama

sanki bana bulanık çekiyor gibi geldi yanılıyormuyum ne derisniz
  • yanılnıyorsun bana da öyle geliyor.
    quote:

Orjinalden alıntı: krizantem

emeğine sağlık arkadaşım güzel inceleme bende bayadır bekliyordum tali ama

sanki bana bulanık çekiyor gibi geldi yanılıyormuyum ne derisniz
  • quote:

Orjinalden alıntı: necator

Arkadaşlar ben de bu telefonu almak istiyorum.
    Henüz bir kaç foto eklendiği için net bir kıyaslama yapılamayacağını biliyorum ancak teknik özelliklerine baktığımızda N73'ten eksik yönü var mıdır? Bir arkadaş makro olmadığından bahsetmişti.
    Ne diyorsunuz?

teknik olarak symbian ile java yı karşılaştırmak yanıltıcı olabilir..symbian daha esnek bir yapı olduğundan her türlü şeyi yükleyip çalıştırmak mümkün..ama java da bu kısıtlı..örneğin 6500 de tv-out var..ama office dosyalarını açamıyorsunuz..fakat java işletim sistemli telefonların symbianlardan daha hızlı çalıştığı bir gerçek..
    n73 te kullanmıştım fakat kısa bir süre kullandığım için fotoğraf konusunda birşey söyleyemem..hatırladığım kadarıyla n73 teki kamera ayarları daha ayrıntılıydı..bu telefonda ise video çekimi n73 ten iyi..yani sonuçta nokia bir telefona özellik koyuyor,öbürüne koymuyor..aynı mercekli iki telefondan biri çok güzel foto çekiyor öbürü çekmiyor..ne olup bittiği belli değil..nokia hiçbir zaman herşeyi tam bir telefon üretmeyecek anlaşılan..

bu arada batarya konusuna değinmek istiyorum..telefonun şarjı normal kullanımda 3-4 gün gidecekmiş gibi görünüyor..ilk şarjdan sonra şu an 24 saat geçti..henüz şarj tam dolu..

• quote:

Orjinalden alıntı: türbülans

teknik olarak symbian ile java yı karşılaştırmak yanıltıcı olabilir..symbian daha esnek bir yapı olduğundan her türlü şeyi yükleyip çalıştırmak mümkün..ama java da bu kısıtlı..örneğin 6500 de tv-out var..ama office dosyalarını açamıyorsunuz..fakat java işletim sistemli telefonların symbianlardan daha hızlı çalıştığı bir gerçek..
    n73 te kullanmıştım fakat kısa bir süre kullandığım için fotoğraf konusunda birşey söyleyemem..hatırladığım kadarıyla n73 teki kamera ayarları daha ayrıntılıydı..bu telefonda ise video çekimi n73 ten iyi..yani sonuçta nokia bir telefona özellik koyuyor,öbürüne koymuyor..aynı mercekli iki telefondan biri çok güzel foto çekiyor öbürü çekmiyor..ne olup bittiği belli değil..nokia hiçbir zaman herşeyi tam bir telefon üretmeyecek anlaşılan..

bu arada batarya konusuna değinmek istiyorum..telefonun şarjı normal kullanımda 3-4 gün gidecekmiş gibi görünüyor..ilk şarjdan sonra şu an 24 saat geçti..henüz şarj tam dolu..

Doktorum sağolasın.

Symbian benim için önemli değil. Fotoğraf veya video konusunda tatmin edici olması yeterli ve tabi bir de şarj. Şarj konusunu halletmiş görünüyoruz. Foto-video için de biraz bekleyelim bakalım.

Güle güle kullanmanızı diliyorum.

• java ve carl zeiss
  • birazda ilk iki günde edindiğim eksilerini yazayım..
    1-kamera ayarlarının ayrıntılı olmaması(belki de bu yüzden fotoğraflar böyle çıkıyordur)
    2-hafıza kartını değiştirmek için arka kapağın sökülmesinin gerekmesi
    3-ön kameranın sadece video görüşme için kullanılması(yani ana kameradan ön kameraya geçme seçeneği yok..ayrıca ön kamera ile fotoğrafta çekilmiyor)
    4-kendi tarayıcısıyla www başlıklı sitelerin açılmasının uzun sürmesi
    5-ekran parlaklığını ayarlama seçeneğinin olmaması(cihazda ışık sensörü var ama menüde bunun için bir ayar yok..ne işe yarıyor anlamadım)
    6-kayar kapağı kapattığınızda tuşların kilitlenmesi için orta seçim tuşuna bir kez basılması gerekliliği
    7-usb den şarj olmaması
    8-office dosyalarını açamaması..
    şimdilik bu kadar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi türbülans -- 29 Ekim 2007; 13:15:35 >

• bende bu telefonu bekliyordum ama fotoğrafları pek hosuma gitmedi birde mümkünse video çekip koyar mısın?
  • quote:

Orjinalden alıntı: türbülans

quote:

Orjinalden alıntı: uguRnB

türbülans hayırlı olsun 6500 slide ın. güzel incelemen ve güzel bilgilendirmelerin için teşekkürler.. bişey sormak istiyorum telefon eline aldığında kızağı açtığında veya normal elinde tuttuğunda nasıl bir his veriyor.. elinde sağlam bişey var hissi mi yani kalitenin tadını alabiliyor musun? yoksa basit biraz daha iyi olabilirdi hissi mi var?

tekrar teşekkürler..

telefon çelik aksamının fazla olmasından dolayı oldukça sağlam görünüyor ve biraz ağır..gerçekten kaliteli malzeme kullanılmış..ayrıca nokialarda sık gördüğümüz kayar kapak oynaması veya arka kapak oynaması gibi sorunları yok..

teşekkür ederim..

• İncelemen ve verdiğin bilgiler için teşekkürler.Video örneği de koyabilirsen çok iyi olur.
  • quote:

Orjinalden alıntı: HeLL_Ap0caLyPsE

bende bu telefonu bekliyordum ama fotoğrafları pek hosuma gitmedi birde mümkünse video çekip koyar mısın?

videoyu aşağıdaki, adrese yükledim..640x480 maksimum boyutta çekilmiştir..format 3gp dir..

http://uploaded.to/?id=ynbz8w
  • Fotoğraf kalitesi vasat. Çok fazla gren var...
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.