Şimdi Ara

<<NOKİA 6500 SLİDE HAKKINDA HER ŞEY>> (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.021
Cevap
5
Favori
461.592
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: türbülans
    teşekkür ederim..
    uyarın üzerine kapağı biraz daha yakından inceledim..haklısın..dış kısımlar zımparalanmış gibi bir görünümde ilk bakışta aluminyum gibi görünüyor..ama arka kapağı iç yüzünden incelediğimde gerçekten çelik olduğunu farkettim..aluminyum olsa kolayca bükülürdü zaten..biraz zorladım..arka kapak yamulmadı

quote:

ebat olarak bilindik telefonlar içerisinde 6280 kadar diyebilirim..yanlız biraz ağır..o da sanırım metal kısımların fazla olmasından.

celik kasa oldugu icin agirdir, dedigin gibi aliminyum olsa o agirligi hissetmezdin.

Foto ayarlarini biraz kurcalayip yeni resimler koyarsan guzel olur

• bencede fotoğraf ayarlarını kurcala bence daha güzel fotolar çekilebilir bu telefonla..
    quote:

Orjinalden alıntı: kara_eylül

quote:

teşekkür ederim..
    uyarın üzerine kapağı biraz daha yakından inceledim..haklısın..dış kısımlar zımparalanmış gibi bir görünümde ilk bakışta aluminyum gibi görünüyor..ama arka kapağı iç yüzünden incelediğimde gerçekten çelik olduğunu farkettim..aluminyum olsa kolayca bükülürdü zaten..biraz zorladım..arka kapak yamulmadı

quote:

ebat olarak bilindik telefonlar içerisinde 6280 kadar diyebilirim..yanlız biraz ağır..o da sanırım metal kısımların fazla olmasından.

celik kasa oldugu icin agirdir, dedigin gibi aliminyum olsa o agirligi hissetmezdin.

Foto ayarlarini biraz kurcalayip yeni resimler koyarsan guzel olur

• kamera ayarlarından biraz bahsedersem..
    kamerada makro ayarı yok
    çözünürlük olarak 1536x2048,1200x1600,960x1280,480x640,240x320,120x160 seçenekleri mevcut
    beyaz dengesinde ise otomatik,gün ışığı,tunsten,floresan ve ufuk seçenekleri mevcut

aşağıdaki resimler 960x1280 ve beyaz dengesi gün ışığı olarak çekildi..

<<NOKİA 6500 SLİDE HAKKINDA HER ŞEY>>

• çözünürlük olarak 1536*2048 i seçmelisin
  • quote:

Orjinalden alıntı: ali6233

çözünürlük olarak 1536*2048 i seçmelisin

son iki resim dışındakiler 1536x2048
  • ayarlar-görüntü kalitesi-yüksek yaptın mı???
  • CİHAZI BEGENDİM.....kutu içerigi gayet iyi nokıa bu kadar bonkör olmazdı ne oldu acaba ...... türbülans cihaz 640*480 15 fps kayıt yapıyor galiba bide qcif 30fps yazıyor bu degerler dogrumu , ikinci sorum batarya 900 mha mıdır,bide kendimiz video yada film yüklesek oran ve kabul ettigi fps degeri kaçtır.tek hoparlörden çıkan ses yüksek demişsin peki netlik nasıl......simdiden teşekkürler..
  • hayırlı olsun dostum tel ıyımıs gule gule kullan
  • Güle güle kullan ama şahsi fikrim, o paraya değecek bir telefon değil.
    Açıkcası Nokia E 65 daha iyi duruyor onun yanında.
  • quote:

Orjinalden alıntı: mcebi001

CİHAZI BEGENDİM.....kutu içerigi gayet iyi nokıa bu kadar bonkör olmazdı ne oldu acaba ...... türbülans cihaz 640*480 15 fps kayıt yapıyor galiba bide qcif 30fps yazıyor bu degerler dogrumu , ikinci sorum batarya 900 mha mıdır,bide kendimiz video yada film yüklesek oran ve kabul ettigi fps degeri kaçtır.tek hoparlörden çıkan ses yüksek demişsin peki netlik nasıl......simdiden teşekkürler..

video çekimi için evet..en yüksek çözünürlük olan 640x480 de 15 fps kayıt,352x288 de ise 30 fps kayıt yapıyor fakat kayıt formatı her ikisindede 3gp..mp4 olsaydı daha iyi olurdu..
    batarya 900 mA ve model numarası BP-5M..
    3gp ve mp4 formatında 30 fps ye kadar video oynatabiliyor..
    hoparlör sesi bana gayet yüksek ve net geldi..tek hoparlör olduğu halde 6233 ün çift hoparlörü kadar başarılı..ben bu cihazın hem kulaklık hemde hoparlör sesini çok beğendim..

• Güzel bir inceleme, teşekkürler.

Dış mekan resimlerinden bir kaç tane daha eklerseniz güzel olur.
  • quote:

GARANTİ-FİYAT
    Cihaz nokia.com garantisinde olup peşin 760 ytlye aldım

Telefonun hayırlı olsun arkadaşım, güle güle kullan.

Fiyat bana iyi geldi, cumartesi Doğubank'ta aldığım en iyi fiyat 790 YTL idi, üstelik uyduruk garantili. Acaba telefonu nereden aldığını öğrenebilirmiyim? nokia.com-alışveriş kısmında bulamadım.
  • quote:

Orjinalden alıntı: MRT_ES

quote:

GARANTİ-FİYAT
    Cihaz nokia.com garantisinde olup peşin 760 ytlye aldım

Telefonun hayırlı olsun arkadaşım, güle güle kullan.

Fiyat bana iyi geldi, cumartesi Doğubank'ta aldığım en iyi fiyat 790 YTL idi, üstelik uyduruk garantili. Acaba telefonu nereden aldığını öğrenebilirmiyim? nokia.com-alışveriş kısmında bulamadım.

telefon ankara dan geldi..oraya da yurt dışından gelmiş..zaten türkçe kullanım kılavuzu yok..fakat bataryanın altındaki etikette ve garanti belgesinde nokia.com ibaresi mevcut..ayrıca satıcı bayinin(kvk) garanti konusunda onayını alıp getirttim..fatura ve garanti belgesinde kvk kaşesi var..

• Bu iste bir terslik var.Bu baslik altinda degilde baska bir ortamda bu fotograflarin 3.2mp carlzeiss mercekli kameraya sahip bir telefon tarafindan cekildigi soylense kimse inanmaz sanirim.Ne olursa olsun otomatik ayarda dahi cekilse bukadar kotu olamaz.
  • telefonu kullandıkça farkettiğim özellikleri yazmaya devam ediyorum..

FOTOĞRAF-VİDEO
    çok merak edilen kamera konusuna biraz daha ayrıntılı girmek gerek sanırım..çektiğim fotoğrafları zaten yayınlamıştım..bildiğimiz üzere Carl Zeiss Tessar 2.8/4.5 3.2 mp kamera ve çift ledli flaş mevcut..nokia sitesinde "makroshot" gibi bir terim var ama kamera ayarlarında böyle bir özellik yok..fakat otomatik netleme mevcut..yani çekim butonuna hafifçe bastığınızda netleme yapıyor..
    kamerayı çalıştırdığınızda seçenekler menüsüne girerseniz
    1-video
    2-portre fotoğraf
    3-parlaklık
    4-gece modu açık(bu seçenek inaktif..üzerine geldiğinizde izin yok diyor)(flaş kapatılırsa aktifleşiyor)
    5-flash(flaş açık,kapalı ve otomatik seçenekleri var)
    6-zamanlayıcı
    7-görüntü dizisi açık(bu da inaktif)
    8-efektler(normal,gri tonlamalı,kahverengi,negatif)
    9-beyaz dengesi(otomatik,gün ışığı,tungsten,floresan,ufuk)
    10-galeriyi aç
    11-ayarlar
    a)görüntü kalitesi(yüksek,normal,temel)
    b)görüntü boyutu(1536x2048,1200x1600,960x1280,480x640,240x320,120x160)
    c)video klip uzunluğu(varsayılan,en fazla)
    d)video klip kalitesi(yüksek,normal,temel)
    e)video çözünürlüğü(640x480,352x288,176x144,128x96)
    f)görüntü ön izleme süresi
    g)kamera sesleri
    h)varsayılan başlık
    i)görüntü ve video saklama yeri(telefon,hafıza kartı) menüsü açılıyor..görüldüğü üzere cihazda makro çekimle alakalı bir ayar yok..

kamera 640x480 çözünürlükte 15 fps video kaydı yaparken 352x288 çözünürlükte 30 fps kayıt yapıyor..kayıt formatı 3gp..

MÜZİKÇALAR-RADYO
    ses kalitesinden zaten bahsetmiştim..kesinlikle sesi sonuna kadar açmanıza gerek yok..çok güçlü ve net bir ses çıkışı var..5 adet standart ekolayzer ayarı ve 2 adet tercihli ayar var..müzik çaların teması değiştirilebiliyor..standart ve bubble steel olarak iki tema mevcut..
    radyo RDS destekli ve ses kalitesi ve çekim gücü iyi..radyoda da müzik çalardaki gibi iki ayrı tema var..
    telefondaki videolar da müzikçalar ile açılıyor..fakat tam ekran oynatma,ileri-geri sarma seçenekleri mevcut..30 fps ye kadar 3gp ve mp4 videoları oynatabiliyor..

TV-OUT
    nokia telefonlarda benim şimdiye kadar görmediğim bir özellik olarak tv kablosunu telefona ve tv ye bağlayıp menü...>ayarlar...>donanımlar....>tv kablosu bölümüne girdiğinizde tv çıkışını etkinleştir ve TV standardı(PAL ve NTSC) şeklinde iki seçenek çıkıyor..çıkışı etkinleştirdiğinizde telefon ekranını renkli olarak tv de görüyorsunuz ve telefondaki resimleri ve videoları tv de tam ekran olarak seyredebiliyorsunuz..bir de office dosyalarını açabilseydi tam süper olacaktı ama maalesef bu özellik yok..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi türbülans -- 28 Ekim 2007; 20:34:55 >

• quote:

Orjinalden alıntı: MaSSive

Bu iste bir terslik var.Bu baslik altinda degilde baska bir ortamda bu fotograflarin 3.2mp carlzeiss mercekli kameraya sahip bir telefon tarafindan cekildigi soylense kimse inanmaz sanirim.Ne olursa olsun otomatik ayarda dahi cekilse bukadar kotu olamaz.

sonuçta ben objektif olarak fotoğraflar ile hiç oynamadan çektim ve yayınladım..bir önceki mesajımda da kameranın ayarlar menüsünde olan tüm ayar seçeneklerini yazdım..telefonla pek fotoğraf çekmediğim için en iyi sonuç nasıl alınır bilmiyorum..yazdığım ayar seçeneklerine göre tavsiyeniz olursa o ayarlar da da çekip yayınlarım..
  • resimler herzamanki gibi nokia klasiği ultra rezalet ötesi....
  • quote:

Orjinalden alıntı: MaSSive

Bu iste bir terslik var.Bu baslik altinda degilde baska bir ortamda bu fotograflarin 3.2mp carlzeiss mercekli kameraya sahip bir telefon tarafindan cekildigi soylense kimse inanmaz sanirim.Ne olursa olsun otomatik ayarda dahi cekilse bukadar kotu olamaz.

kesinlikle katılıyorum bakın daha önce bir arkadaşın gönderdiği foto 6500 ıle yine normal ayarlarda çekilmiş bu resim.
    bence arada bariz fark var. acaba türbülans arkadaşımızın telefonunda bi sorun olabilir mi.
    bu telın kamerası ile n73 kamerası aynı n73 bölümünde ki resimlerle kıyasladığım zaman eğer türbülans arkadaşın 6500 ile çektiğini bilmesem kesinlikle 1.3 mp lik bir kamera ile çekildiğine idda ederdim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kara_eylül -- 28 Ekim 2007; 21:20:40 >

• türbülans dostum şunu bi dener misin.

foto kalitesini en iyiye getir. parlaklık ayarı için eğer varsa otomatik yap. beyaz denegesini ortama göre gün ışığı vb gibi ayarla otomatik yapma.

ve teli sabitle, çekim yaparken elini çok hafif bile oynatsan bozulma olabiliyor. telefonuna zarar vermeyecek bi şekilde bir yere koy ve çekim yap.

birde makro çekim dener misin makro mod yok demişsin ama otomatik netleme ile dene.

resim boyutunu 480x640 yaparmısınö kucuk olacak ama birde boyle gorelim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kara_eylül -- 28 Ekim 2007; 21:38:10 >
  • türbülans hayırlı olsun 6500 slide ın. güzel incelemen ve güzel bilgilendirmelerin için teşekkürler.. bişey sormak istiyorum telefon eline aldığında kızağı açtığında veya normal elinde tuttuğunda nasıl bir his veriyor.. elinde sağlam bişey var hissi mi yani kalitenin tadını alabiliyor musun? yoksa basit biraz daha iyi olabilirdi hissi mi var?

tekrar teşekkürler..
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.