Şimdi Ara

### <<<Parrot AR DRONE 2.0 (Ana Konu)>>> ###

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
377
Cevap
12
Favori
58.397
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Dün sabah biryerde sadece kutusunun resmini görmemle haberdar olup 7 saat içinde aletin en ince ayrıntısına kadar bilgi sahibi olmamı
    saglayacak kadar etkilendiğim bir aleti burda tanıtmak gibi veya AR Drone 2.0 sahipleriyle iletişim kurabilmek için bu konuyu acıyorum.

Forumda birkaç konu var fakat kullanıcıların bir başlık altında toplandığı bir konu yok ve fikir alışverişi yapılmıyor.
    Öncelikle AR Drone 2.0 ımı dün akşam D&R dan aldım. Yanında çanta hediyeli olan son kutuyuda bitirdim.Saolsun
    D&R ın müdürü detaylı olarak ilgilendi benimle.

AR Drone 2.0 çok müthiş bir alet.Buna aynı zamanda quadrocopter veya quadricopter diyorlar hangisi daha doğru çözemedim veyahut quadrotormu acaba :)

4 adet pervanesiyle müthiş biçimde havada asılı kalabiliyor takla atabiliyor son derece dengeli bir biçimde kontrollerinize uyum sağlıyor.
    Kutudan AR Drone 2.0 miz çıkıyor.Bir adet iç mekan başlığı ve bir adet dış mekan başlığı çıkıyor. Şarj aleti , pil ve 4 çeşit değişik ülkelere uyumlu priz başlığı çıkıyor..
    İlk deneyimim müthiş aynı zamanda korkutucuydu.Bayağı güçlü bir alet ortalığın tozunu attırdı kücücük odanın içinde perişan oldum.Denge ve kontrolleri son derece iyi.
    Kamerası mükemmel değil ama fazlasıyla iş görecek şekilde 720 p kamerası var. Burda küçük bir ürün tanıtımının akabinde deneyimlerimi yazmak ve diğer AR Drone 2.0 ve AR Drone sahipleriyle
    iletişim kurmak istiyorum.

AR Drone 2.0 un tek kötü yanı 1.5 saat şarj ettiğiniz pilin sadece 12 - 13 dakika gitmesi.Tabi bunu Mobicomdan 1100 mah lık birkac tane daha pil alarak aşabilirsiniz.
    3 4 tane pille 1 saate yakın uçuş yaparsınız sadece pil değiştirmek için durdurursunuz aleti.

AR Drone 2.0 Gece uçuş yapmak için tasarlanmamış çünkü galiba okuduklarıma göre aşşağı vs gören kamerası yeterince ışıkta göremediği zaman helikopterin dengesi bozuluyor.
    Gece bir bahçeye çıkıyım dedim heyecanım duvarda son buldu.
    4 adet led ışığı var. Havada iken 2 adet yeşil 2 adet kırmızı yanıyor bunların sizin aletin önünü arkasını anlamanızı sağlıyor.

Batarya demişken Parrot markası CES 2013 fuarında 1500 mah lık pilleri tanıttı 2013 ün ikinci yarısında gelecekmiş türkiyeye. dediklerine göre yüzde 50 daha fazla
    ucus zamanı saglıyormus tabi bu pilleri ebay hobbykings vs gibi sitelerden 2200 mah lara kadar almak mümkün fakat tabi pilin gücü arttıkca agırlıgıda artıyor.
    Agırlık arttıkca makinenin sarfettigi enerji artıyor.Bunlar birbirini götürüyor ve makinenin agırlık vs sebeplerinden zorlanmasıda cabası...

Ben şimdilik mobicomdan aleti dün almama ragmen pervane seti , şaft seti , tornavida takımı ve bir adet yedek pil sipariş ettim.Makine efsane dayanıklı ama bakarsınız kırarsam canım sıkılmasın.
    2013 ün ikinci yaırsına kadar beklememek içinde 1500 mah lık bayagı bir hafif orjinal sarj aletiyle sarj edilebilen bataryalar gördüm onlardan siparis verecegim birkac tanede yakın zamanda ondan
    emin olunca sizinle onuda paylaşırım..

Alet hakikaten çok iyi ben Samsung Note 2 ile kontrol ediyorum fakat kontrol programı olan free flightin 2.0 lık sürümü androidciler için mevcut.
    İOS için ise 2.2 çıkmış galiba drone academy ile bilgilerinizi paylaşabilmenizi filan saglıyor. Yakında ipadimlede bir kullanacagım hangisinin iyi sonuc verdigini yazarım.

D&R dan 830 liraya aldım.Az önce yazdığım yedek parcalar pil ve tornavida setide 179 liraya mobicomdan sipariş verildi.
    Çok para aslında fakat bu aletin verdiği haz okadar fazlaki çok daha fazla para verilir..

50 metre menzili var.Havalar bugunlerde istanbulda kötü oldugu icin daha dısarda denemek nasip olmadı hava düzeldiği an istanbulun kusbakısı görüntülerini paylasacagım.
    Bugun bircok iç mekanda kamera cekimi yaptım hiç kötü değil çekimi.Helede dıs mekanda ışık iyiyken internette gördügüm videolara göre fotograf ve video kalitesi fena değil.

Birazdan kullanım ipuclarıyla ilgilide birkaç yazı yazacagım. Cünkü ayarlar menusunde joystik mode absolute mod calibration vs gibi birkaç ayar var bunlarda önemli aslında.

Onun dısında ayarlarda iç mekan dıs mekan ayarlarını değiştirmek gerekiyor. Outdoor sekmesi var ve outdoor hull sekmesi var.. Yani iç mekan dıs mekan seciyorsun.
    Ve iç mekan baslıgımı dıs mekan baslıgımı taktıgını seciyorsun..İlk zamanlar ic mekan baslıgıyla korumalı olan gezmek fayda var. Güvenli oluyor.Ama tabi 36 gram galiba daha agır.
    ve aerodinamigi biraz bozuyor.Biraz piştikten sonra cıkarmak lazım..

İç dış ayarında otomatik olarak onun üstünde gördüğünüz kontrolleride değiştiriyor program.Dıs mekanda aletin gücünü yukarı assagi iniş hızını dönüş hızını vs daha cok arttırıyor.
    Tabi bunları sizde arttırabilirsiniz.

Şimdilik aklıma gelenler bunlar dün gece cok ugrastım..Hep alıştıgım gibi istedimki donanimhaberde şöyle kullanıp detaylarıyla yazan biri olsada onun konusunu iyice okusam diye bulamadım..
    Bu boslugu doldurmak icin bu konuyu buraya actım..
    Pil konusunda , kullanılan app ayarları konusunda , ios veya android farkları konusunda detaylıca anlatım yapacagım tabi dış mekan kullanımı konusundada.
    Ve videolarımı deneyimlerimi paylaşacagım şimdilik bukadar.

AR DRONE ve AR DRONE 2.0 sahiplerini bekliyorum. yazın birşey yapın buluşalım deneyimlerimizi paylaşalım..
    Saygılar
    Alttada birkaç resim var şimdilik...

###  <<<Parrot AR DRONE 2.0  (Ana Konu)>>> ###

Son anda yakaladığım biricik çantam

Batarya ve Şarj aleti

İç Mekan korumalı başlık

Dış mekan başlık

Başlıksız hali , Batarya yeri ve takılı olan USB bellegim

Motor ve pervanesinden bir enstantane :D

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi WWoF -- 16 Nisan 2013; 16:32:50 >

• Birkaç uçuş denememden görüntüler paylaşmak istedim..
    kimse yokmu yahu bu makineye asık olup alan...

• Her halikarda elimde bulunması için AR DRONE 2.0 ıma Mobicomdan dün
    4 adet pervane
    1 adet alet kutusu
    1 adet şaft seti
    1 adet pil siparis vermistim bugun geldi şimdide sizlerle onların resimlerini paylaşıyorum..
    son derece hızlı ve güzel bir şekilde 1 gün sonra elimde oldu parcalar..

2. pilimle herşey cok daha eglenceli olacak ...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi WWoF -- 17 Nisan 2013; 16:03:56 >
  • burada fazla zaman kaybetme hobbyrc ye bak, dh de ilgilenen çok az kişi var onlarda buraya bakmıyorlar.
  • Bende aynı şeyleri hissediyordum vallahi burda çok kimse yok..
    Teşekkür ederim bana yol gösterdiğiniz için dalıyorum hobbyrc ye.
    Saygılar
  • Hayırlı olsun iyi sürüşler
  • hobicilikte öğrenmeniz gereken ilk şey, 10-12 dk hiç de kötü değil

İleri düzey helikopterlerde 3d uçarken 5dk görünce seviniyorlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hakaniko -- 21 Nisan 2013; 0:53:42 >
  • selam , görüyorum ki benim de ilk Ar Drone aldığımdaki heyecanımı yaşıyorsunuz siz de :) hayırlı olsun Ar Drone'unuz. kazasız belasız kullanın.

ben uzun süre Ar Drone kullandıktan sonra artık daha fazla dayanamayıp bi üst seviyeye sıçramak amacı ile DJI PHANTOM +Go Pro Hero 3 Black Edition Aldım.

Ar Drone uçuş konusunu öğrenmek için size çok yardımcı olacaktır. ben hayli agresif sürüyordum ve birçok hareketime tepkiyi anında alıyordum. bu gerçekten güzel bir his ilk etapta. ama bir süre sonra WiFi dan ulaşmak - dolayısı ile 50-60 metreden sonra sıkıntılar yaşamaya başlamak can sıkmaya başlayabiliyor.

Ar Drone un kullanım kolaylığı hem insanı cezbediyor, hem daha ilerisi için teşvik ediyor. parkta bahçede akrobatik hareketler yaparken insanlar ağzı açık sizi izleyeceklerdir :) 12 dakika evet güzel bir zaman RC Quadrocopterler için, eğer size yetmiyorsa ki tabii ki yetmez, 2-3 pil almanızı öneririm. böylece kesintisiz yarım saat uçuş yapabilirsiniz.

Arkadaşın da dediği gibi daha profesyonel aletlerle 10 dk için neler neler yapılıyor. :) 5-8 dk çok iyi bir süre olarak görülüyor.

Ar Drone unu kullanırken çok dikkatli olmanı tavsiye ederim, çunku cidden bir süre sonra cesaret geliyor. ben yükseklik kilidini kaldırdıktan sonra yerden 30-40 metre sonra rüzgara kapıldım ve oryantasyonumu kaybettim heli ile, ağaca takıldı ve düştü yere, motorlardan biri bozuldu... 100 tl...

yeri gelmişken, Ar Drone un en büyük handikapı yedek parça fiyatları.. normalde DJI Phantom gibi yarı profesyonel bir alet için 20-30 usd ye motor alıyorken Ar Drone için 40 usd yurt dışı fiyatı 120 tl yurt içi fiaytı bulunmakta..

keyfini çıkar helikopterinin. bir süre sonra otomatikman daha ciddi çözümlere doğru yol alacaksın eğer seversen. :)

DJI Phantom u biraz araştırabilirsin
    http://www.dji-innovations.com/
  • Temmuzdan bende Ar.Drone 2.0 sahibiyim. Benide listeye ekleyin

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bende üç gün önce aldım 2.0.. Kullanan arkadaş varsa birkaç sorum olacak??

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sor tabi, buradan sor ama PM den sorma ki herkes öğrensin. Buyrun..

BU ARADA Kazalı AR DRONE 1 İMİ SATIYORUM, ilgilenenler,

http://forum.donanimhaber.com/m_74947630/tm.htm
  • bende bugün alıcam bakalım :) geç kaldık sanırım biraz , kahrolsun kapitalzm D:
  • bu arada üstte bir arkadaş aletin kullanım mesafesi olarak 50-60mt filan demiş, eğer böyle bir alet alıp uzun süre kullanmak ve geliştirmek isteyenler olursa diye söylüyorum,
    yurtdışında bazı kullanıcılar yaptıkları eklemelerle v2.0 aletin mesafesini 1 km'ye ulaştırmışlar ve çıkabildiği yüksekliği oldukça arttırmışlar, pil ömrünü de 2-3 katına çıkarmışlar.
    youtube ve google'dan arayıp bulabilirsiniz. örnek video:http://www.youtube.com/watch?v=_UA-RekZr0w
    güle güle kullan! şu an v2.4 videoları youtube'ta dolanıyor, ben v3.0 bekliyorum, bakalım alete ne özellikler ekleyecekler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi x3po -- 26 Haziran 2013; 12:47:57 >
  • Birakin su oyuncagida o vereceginiz paranin yarisina helicopter alin.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 2.kameradan nasıl fotoğraf çekebiliyoz bilen var mı ?
  • bende bunun 1 i var çok hassas halıda uçmaz ot olan yerde uçmaz 6 metreden fazla yükselmez ne bileyim ya bendeki bozuk yada mal kalitesiz aldığım günden beri randımanlı kullanamadım. resmen lanet ettim kutusuna koydum kenara attım bazen gözüme takılıyor canım sıkılıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Deep~DarkNeSs

2.kameradan nasıl fotoğraf çekebiliyoz bilen var mı ?

drone yi bağla free flight ı aç ekranda halka şeklinde birbirini takip eden ok simgesi vardır ona tıkladıkça kameralar arası geçiş yapar
    ana ekran görüntüsü alt kameraya gelince kayıtta yaparsın fotode çekersin
  • quote:

Orijinalden alıntı: sarapnel

quote:

Orijinalden alıntı: Deep~DarkNeSs

2.kameradan nasıl fotoğraf çekebiliyoz bilen var mı ?

drone yi bağla free flight ı aç ekranda halka şeklinde birbirini takip eden ok simgesi vardır ona tıkladıkça kameralar arası geçiş yapar
    ana ekran görüntüsü alt kameraya gelince kayıtta yaparsın fotode çekersin

Hocam yaptm fakat video çekiyo fotoğraf yerine

• fotoğraf makinası simgesi yok mu ona tıklarsan çeker gerçi ben hiç foto çekmedim hep vidyo çektim
  • quote:

Orijinalden alıntı: serhanuygur

Sor tabi, buradan sor ama PM den sorma ki herkes öğrensin. Buyrun..

BU ARADA Kazalı AR DRONE 1 İMİ SATIYORUM, ilgilenenler,

http://forum.donanimhaber.com/m_74947630/tm.htm

Öncelikle teşekkür ederim yardımlarınız için..

Şunu elirteyimki ardronu açık havada hiç uçuramadım şimdilik sadece evde odaların içinde uçuruyorum.. İlk açık hava denememde çok hafif rüzgar vardı ve hiç kontrol edemedim hemen acil indirdim.. Buda videosuhttp://youtu.be/uNNeKr6OTG8

Sorularım
    Ardrone hafif rüzgarda bile uçmuyormu?

5. Katta oturuyorum ve evde havalandırıp balkondan dışarı çıkartsam aşagıya düşermi yada aynı seviyede uçmaya devam eder ve asılı kalırmı??

Bir başka sorunumda evde uçururken bazen ipad ekranındaki yükseklik ölçüsü normalden 1 metre kadar hatalı oluyor ve kontrol etmek imkansızlaşıyor. Kalkış yapar yapmaz çok yüksege uçabiliyor bu hatadan dolayı.. Ve böyle oldugu zamanda asılı kalmada imkansızlaşıyor sürekli geziniyor ardrone.. Bunun bir çözümü varmi yada bir ayarı??

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.