Şimdi Ara

<<<NO VİDEO İNPUT>>> ACİL YARDIM

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
37
Cevap
0
Favori
63.953
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    benim monitörüm PHILIPS 190X6FB . monitörü normalde vga girişinden sorunsuzca kullanıyordum.
    bugün bilgisayarın yerini değiştirmek iiçin monitörü söküp yeni yerine taktığımda mönitörde no video input yazısı cıkıyo. baska birsey gözükmüyo
    lütfen yardımlarınızı beklıyorum

şimdiden teşekkürler

• ekran kartı driverından aynı sorunu bende yaşadım.en yeni driver vardı fakat sorun çıkarıyordu.eski driverlardan kurdum düzeldi.driverı kaldırın düzelecektir.ve deneyerek(ekran kartınız nedir bilmiyorum benimki ati)uygun driverı bulmanız lazım.benim monitörde philips x7fb
  • quote:

Orijinalden alıntı: WinPeAcE

ekran kartı driverından aynı sorunu bende yaşadım.en yeni driver vardı fakat sorun çıkarıyordu.eski driverlardan kurdum düzeldi.driverı kaldırın düzelecektir.ve deneyerek(ekran kartınız nedir bilmiyorum benimki ati)uygun driverı bulmanız lazım.benim monitörde philips x7fb
    ama bilgisayarda görüntü yokki nasıl driver ı silip yükleyebilirim. sadece no video input yazısı var baska bişey yok. ekran kartım sapphirre x1300 pro ve catalist 7.1 yüklü. ama ben 7.1 ile yaklasık bir haftadan beri sorunsuz bir şekilde kullanıyorum . aniden sorun cıkartabilir mi
  • quote:

Orijinalden alıntı: ekt

ama bilgisayarda görüntü yokki nasıl driver ı silip yükleyebilirim. sadece no video input yazısı var baska bişey yok. ekran kartım sapphirre x1300 pro ve catalist 7.1 yüklü. ama ben 7.1 ile yaklasık bir haftadan beri sorunsuz bir şekilde kullanıyorum . aniden sorun cıkartabilir mi

Alıntıları Göster
    bilgisayar çalışırken kabloyu çıkarıp tekrar takın o şekilde silin olmaz ise bilgisayarı kapatıp tekrar başlatın bu ikisinden birinde muhakkak görüntü gelir.
    eğer bunlarda olmaz ise kabloyu düzgün takmamışsınız demektir.(kablonun pinlerini kontrol da ediniz)

• quote:

bilgisayar çalışırken kabloyu çıkarıp tekrar takın o şekilde silin olmaz ise bilgisayarı kapatıp tekrar başlatın bu ikisinden birinde muhakkak görüntü gelir.
    eğer bunlarda olmaz ise kabloyu düzgün takmamışsınız demektir.(kablonun pinlerini kontrol da ediniz)

Alıntıları Göster
    belkı kabloyu 20 kere cıkartıp takmısımdır amagörüntü gelmedi. baska bir vga kablosuyla da denedım ama olmadı . görüntü gelmedı
  • quote:

belkı kabloyu 20 kere cıkartıp takmısımdır amagörüntü gelmedi. baska bir vga kablosuyla da denedım ama olmadı . görüntü gelmedı

Alıntıları Göster
    peki bios ekranı da mı gelmiyor ?
  • quote:

peki bios ekranı da mı gelmiyor ?

Alıntıları Göster
    hayır maalesef gelmıyo baska yapabileceğim bişey varmı . peki ekran gelirse atinin hangi sürücüsünü yüklemeliyim??
    yada bios gelirse biostan ne yapmalıyım???

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ekt -- 29 Ocak 2007; 20:48:01 >
  • quote:

hayır maalesef gelmıyo baska yapabileceğim bişey varmı . peki ekran gelirse atinin hangi sürücüsünü yüklemeliyim??
    yada bios gelirse biostan ne yapmalıyım???

Alıntıları Göster
    eğer bios ekranı çıkarsa f8'e basarak bilgisayarı güvenli kipte açın ve driverları silin ondan sonra tekrar buraya yazın.
  • quote:

eğer bios ekranı çıkarsa f8'e basarak bilgisayarı güvenli kipte açın ve driverları silin ondan sonra tekrar buraya yazın.

Alıntıları Göster
    quote:

Orjinalden alıntı: WinPeAcE

ben suanda internet cafedeyım . malum bilgisayar acılmıyo. dediklerinizi denicem . sonucları buraya yazarım.
    ilgilendiğiniz için teşekkürler

• quote:

Orjinalden alıntı: ekt

arkadaslar merhaba
    benim monitörüm PHILIPS 190X6FB . monitörü normalde vga girişinden sorunsuzca kullanıyordum.
    bugün bilgisayarın yerini değiştirmek iiçin monitörü söküp yeni yerine taktığımda mönitörde no video input yazısı cıkıyo. baska birsey gözükmüyo

şimdiden teşekkürler

dostum,bu olayın driverlerle bir alakası yok bence.ekran kartından monitöre veriler gitmiyor.driverlerden olsaydı en azından bios ekranı çıkardı.çünkü bilgisayar ilk açılırken CMOS daki bios bilgileri,sonra driverler yüklenir.sorunun;ya kabloda,ya ekran kartın yerinden oynadı ya da ekran kartının ve monitörün soketlerinde problem var.problemi bulman çok kolay,elinde fazladan monitör ve ekran kartın var nasıl olsa.önce görüntü gelmeyen monitörü başka bir bilgisayara bağla.çalışıyorsa ,sorun ekran kartında.çalışmıyorsa monitörde.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mert2004 -- 30 Ocak 2007; 11:39:18 >

• quote:

Orijinalden alıntı: mert2004

quote:

Orjinalden alıntı: ekt

arkadaslar merhaba

şimdiden teşekkürler

dostum,bu olayın driverlerle bir alakası yok bence.ekran kartından monitöre veriler gitmiyor.driverlerden olsaydı en azından bios ekranı çıkardı.çünkü bilgisayar ilk açılırken CMOS daki bios bilgileri,sonra driverler yüklenir.sorunun;ya kabloda,ya ekran kartın yerinden oynadı ya da ekran kartının ve monitörün soketlerinde problem var.problemi bulman çok kolay,elinde fazladan monitör ve ekran kartın var nasıl olsa.önce görüntü gelmeyen monitörü başka bir bilgisayara bağla.çalışıyorsa ,sorun ekran kartında.çalışmıyorsa monitörde.
    arkadaşlar aynı sorun bendede var.en son bilgisayara format attım, xp kurarken hata çıktı ve kurulamadı. Sonra bilgisayraı kapatıp yeniden açtığımda bilgisayar çalışıyor ama görüntü gelmiyor ve "no video input" yazısı çıkıyor hiçbir cd yide tanımıyor öylece kalıyor bilgisayar.Aynı sorun daha öncede çıkmıştı bende servise götürdüm bi haylide para ödedim çalıştı ama şimdi yine o sorun help meee!

• quote:

Orijinalden alıntı: ultraslan1202

arkadaşlar aynı sorun bendede var.en son bilgisayara format attım, xp kurarken hata çıktı ve kurulamadı. Sonra bilgisayraı kapatıp yeniden açtığımda bilgisayar çalışıyor ama görüntü gelmiyor ve "no video input" yazısı çıkıyor hiçbir cd yide tanımıyor öylece kalıyor bilgisayar.Aynı sorun daha öncede çıkmıştı bende servise götürdüm bi haylide para ödedim çalıştı ama şimdi yine o sorun help meee!

Alıntıları Göster
    arkadaslar bende su anda aynı sorunlar karsı karsıyayım ne yapacagımı bılemıyorum monıtorum Philips 190CW8FW/00.cıldırmak uzereyım dedım kı galıba ekran kartı baska ekran kartı taktım yok goruntu fılan.oldugu gıbı baska bır sıstem getırdım eve kasa onu taktım yıne olmadı.monıtorden anlasılan dedım lcd televızyona bagladım yıne goruntu yok yahu noluyor bu elektronık esyalara ne yapcaz bu phılıps ın bu sorunuyla ılgılı cozenınız yokmu?.bu uzerındekı 'INPUT' dugmesıne basıp ordan 'AUTO' yazısı cıktı onu secmıstım.daha oncelerı ıse orda 'VGA Analog' yazıyordu o secılıydı.sımdı tekrar 'VGA Analog' yazısını secmek ıstıyorum ama 'INPUT' dugmesıne basınca hıc bısı gelmıyor.bu monıtorun fabrıka ayarlarına fılan donderme dugmesı yokmu ya.ordakı dugmelerden hıc bırısı yanıt vermıyor power dugmesı harıcınde.ne menu acılıyor ne baska bısı cıldıracam artıkın ben :S:S:S:S

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DeGonzalo -- 27 Mayıs 2009; 10:28:21 >

• quote:

Orijinalden alıntı: DeGonzalo

arkadaslar bende su anda aynı sorunlar karsı karsıyayım ne yapacagımı bılemıyorum monıtorum Philips 190CW8FW/00.cıldırmak uzereyım dedım kı galıba ekran kartı baska ekran kartı taktım yok goruntu fılan.oldugu gıbı baska bır sıstem getırdım eve kasa onu taktım yıne olmadı.monıtorden anlasılan dedım lcd televızyona bagladım yıne goruntu yok yahu noluyor bu elektronık esyalara ne yapcaz bu phılıps ın bu sorunuyla ılgılı cozenınız yokmu?.bu uzerındekı 'INPUT' dugmesıne basıp ordan 'AUTO' yazısı cıktı onu secmıstım.daha oncelerı ıse orda 'VGA Analog' yazıyordu o secılıydı.sımdı tekrar 'VGA Analog' yazısını secmek ıstıyorum ama 'INPUT' dugmesıne basınca hıc bısı gelmıyor.bu monıtorun fabrıka ayarlarına fılan donderme dugmesı yokmu ya.ordakı dugmelerden hıc bırısı yanıt vermıyor power dugmesı harıcınde.ne menu acılıyor ne baska bısı cıldıracam artıkın ben :S:S:S:S

Alıntıları Göster
    merhaba arkadaslar aynı sorunu bende yasadım ve arastırınca bu forum sıtesı cıktı .Butun sitelerde baktım aynı sorunlar fakat kımse cozum bulamamıs.Benım bılgısayarın arkasında anakartın ozelliği olan bir bilgi ekranı var.Böyle durumlarda hep cpu unit i sorun olarak gosterıyor.Bazen kablolarla oynayınca kendıne gelıyo bu sorunu arada bır yapıyor.İşlemciyle bir alakası olabilirmi bilemiyorum ama birkac kerede bu sorun duzeldıkten sonra bılgısayar acılınca overclock failed diye bi hata verıyo.Overclock lada ne alakası var anlamadım.Bide dikkat ettım hep philips monitörlerde oluyor benımkide 190s modeli.

• arkadaslar dediklerinizle hicbir alakası yok.monitör kablosunu bılgısayarın yanlıs yerıne bağlamaşsınızdır.o kablonun ucunun girdiği 2 yer war(kasada).ikisini denein olr[:'(
  • quote:

Orijinalden alıntı: darkness33

arkadaslar dediklerinizle hicbir alakası yok.monitör kablosunu bılgısayarın yanlıs yerıne bağlamaşsınızdır.o kablonun ucunun girdiği 2 yer war(kasada).ikisini denein olr[:'(
    Arkadaşım ben ikisindede denedim ilk başta üsttekinde çalışıyordu sonra No video input hatası verdi ve çalışmamaya başladı. Bunun üzerine diğerine taktım. Birkaç gün sonra (bilgisayara toplam 25 saat girdim) tekrar aynı hatayı verdi uğraşmak istemiyorum gösterip baktıracam bir tamirciye bakalım yapacakmı
  • quote:

Orijinalden alıntı: exerbaba99

Arkadaşım ben ikisindede denedim ilk başta üsttekinde çalışıyordu sonra No video input hatası verdi ve çalışmamaya başladı. Bunun üzerine diğerine taktım. Birkaç gün sonra (bilgisayara toplam 25 saat girdim) tekrar aynı hatayı verdi uğraşmak istemiyorum gösterip baktıracam bir tamirciye bakalım yapacakmı

Alıntıları Göster
    @darkness33
    arkadaşımızın söylediği doğru eğer onda bir sıkıntı yoksa

(bunu deneyin )Arkadaşlar ramleri sökün yerlerini değiştirerk takın ...iyice oturttuğunuzdan emin olun ..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi liberche -- 2 Ağustos 2011; 11:49:50 >

• quote:

Orijinalden alıntı: liberche

@darkness33
    arkadaşımızın söylediği doğru eğer onda bir sıkıntı yoksa

(bunu deneyin )Arkadaşlar ramleri sökün yerlerini değiştirerk takın ...iyice oturttuğunuzdan emin olun ..

Alıntıları Göster
    Beyler bende de bu oluyordu baktım kablo oksitlenmiş.Eğ ile oksitleri temizledi oldu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Onatello

Beyler bende de bu oluyordu baktım kablo oksitlenmiş.Eğ ile oksitleri temizledi oldu.

Alıntıları Göster
    Sorun ekran kartı overclock ile ilgili olabilir mi?ekran kartının voltaj kontrolü yoksa ekran kartını overclock edebilir miyiz?

Bu sorundan şu anda ben muzdaripim ve aklıma gelen 2 sebep var:

1-power supply ile ilgili bir problem
    2-ekran kartı ya da monitör ya da vga kablosu ile ilgili bir sorun
    3-philips monitörlerle ilgili bir sorun. bildiğim kadarıyla no video input hata kodu tüm monitörlerde kullanılıyor. wikipedia'da modern monitörlerin çoğu bu kodu kullanır gibisinden bir şey diyordu. benim de monitörüm philips 170s. nedense bu hata philips monitörlerde daha fazla oluyor gibime geliyor. hiçbir şekilde belirli bir markayı kötülemek gibi bir niyetim yok,bu sadece bir gözlem.

tabi bunun dışında sistemde de sorun olabilir ancak windows'un açılış sesini duyabildiğim için diğer ihtimalleri eliyorum. bu sorunla karşılaşırsanız hoparlörler açık durumda bir süre bekleyip giriş sesini duymaya çalışın. duyamıyorsanız hard disk ve klavyenizin ışıklarının yanıp yanmadığına bakın.

@serdargülmez:eğer asus anakart kullanıyorsan overclok failed hatası pc tam açılacakken güç kesilirse-fiş çekme,elek.kesintisi,açılış anında reset vs.-bir sonraki açlışta mutlaka çıkar. tabi overclock ile ilgili bir sorun da olabilir ama dediğim durumda da olur. üstte philips monitörlerle ilgili gözlemimi yazdıktan sonra mesajını okudum sen de philips'e dikkat çekmişsin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Carnage86 -- 8 Ocak 2012; 10:59:22 >

• Merhabalar, aynı sorun şu an beim philips 21,5 inç led monitörümde de var. No videıo input hatası arkadaşların dediği gibi görüntüye dair bir veri gelmemesinden kaynaklanıyor bu yüzden sorun bazen power supply yetersizliğinden, bazen yanlış girişe takmaktan, bazen de ekran kartından oluyor. bunların yanında anakartın veya işlemcinin hatta belki ram in fiziksel olarak çalışmaması da sebep olabilir bu sorunu yaşayan arkadaşlar bunların hepsini göz önüne alsın. benim şu anki monitörüm hd 6950 ekran kakrtına dvi dan vga ya çeviren parça ile bağlı ve monitörü laptop a bağladığımda sorunsuz çalışıyor. ama ben de en az 10 kere denememe rağmen masaüstü bilgisayarımdan hiç bir şekilde görüntü alabilmiş değilim. bu konuda sadece olabilecekler var belli bi çözüm yok :S
  • benim sorunum ekran kartını güç alması için ekran kartı kutusundan çıkan kabloyu power supply a bağlamak yerine power supply dan çıkan güç kablosunu direk olarak ekran kartına bağlamakmış arkadaşlar bu da aklınızda bulunsun :)
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.