Şimdi Ara

<<<<Yeni Renault Fluence Ze alacaklar alanlarlar kulübü>>> (26. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
678
Cevap
25
Favori
124.323
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2425262728
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    İyi bir haber. Daha önce de okumuştum ama sanırım bize pek faydası dokunmaz. Mesela renault eski bataryaları yeni tip olanıyla ücretli bile olsa değiştirmez bence

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • deepmath D kullanıcısına yanıt
    Renault servisinden akü ölçümü için randevu almanız gerekiyor ya da periyodik bakım zamanı geldiğinde akülerin kapasitesini ölçtürebilirsiniz. Aküler %75in altında çıkarsa pil değişim süreci başlamış oluyor. Akü değişimini nasıl bir sıralama ile yapıyorlar bilmiyorum fakat 1 ayda değişen de var 7 ayda değişen de var. Aracı aktif kullandığınızı ve mevcut menzilin size yetmediğini, mağduriyet yaşadığınızı belirtirseniz sanırım süreç daha hızlı ilerler çünkü Renault müsterisini mağdur etmek istemez.
  • vural2005 kullanıcısına yanıt
    SM3 ZE ile Fluence ZE aynı araçlar ve aküleri de bildiğim kadarıyla birbiriyle uyumlu. SM3 ZE aküsünü ithal edebilirseniz Fluencelere takıp kullanabilirsiniz. Pil değişim işlemi çok da zor bir olay değil. Önemli olan o bataryayı ülkeye getirtebilmek.
  • İyi forumlar b3nim kafamda bir soru var buna cevap getirebilecek olan varmi acaba

Aracı şebeke elektirigi dışında şarj edebilme imkanı varmi veya böyle birşey yapılabilir mi mesela bildiğimiz oto aküleri ne bir aparat ile aracı şarj edebilirmiyiz veya güneş enerji paneli ile araç şarj edilebilir mi

• https://m.donanimhaber.com/Elektrikli-otomobillere-MTV-geliyor--97045

• turusan kullanıcısına yanıt
    Gerekli sistemi oluşturabilirseniz neden mümkün olmasın ?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • merhaba. aracı aldığımdan beri yaklaşık 9000 km yaptım. en son ise aylık 3500 km yi buldu. böyle devam edecek gibi. en son bakımda bataryanın % 77 çıktığını söylediler. daha sonra fluence spy uygulamasını kurdum iki değer karşıma çıkıyor. biri batarya sağlığı % 78.5 diğeri ise batarya kapasitesi o da % 70. 30 gibi bir rakam. bunlardan hangisi kapasitenin garantiye yansıması oluyor? total olarak 14,9 kwh enerji depoluyor bunu izliyorum ve menzil buna göre görünüyor.total olarak 22kwh olduğuna göre bu 14,9 kwh yüzde 30 civarında kayıp var ve bunun garanti şartlarını karşılaması lazım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ponticenk

merhaba. aracı aldığımdan beri yaklaşık 9000 km yaptım. en son ise aylık 3500 km yi buldu. böyle devam edecek gibi. en son bakımda bataryanın % 77 çıktığını söylediler. daha sonra fluence spy uygulamasını kurdum iki değer karşıma çıkıyor. biri batarya sağlığı % 78.5 diğeri ise batarya kapasitesi o da % 70. 30 gibi bir rakam. bunlardan hangisi kapasitenin garantiye yansıması oluyor? total olarak 14,9 kwh enerji depoluyor bunu izliyorum ve menzil buna göre görünüyor.total olarak 22kwh olduğuna göre bu 14,9 kwh yüzde 30 civarında kayıp var ve bunun garanti şartlarını karşılaması lazım.

CanZE programını da kullanabilirsiniz. Bence batarya için %78 lik sağlık kısmını göz önüne alın. Benim araç için batarya sağlığı %74 olmasına rağmen servise gitmek için birkaç ay beklemeyi düşünüyorum. Ama servise giderseniz sonuçları bildirmenizi isteyeceğim. Bu sayede servisin hangi değeri gözönüne aldığını görebiliriz

• ORF ile yapılan sözleşme, şarj kapasitesinin yüzde 75 altı diye bir tabir kullanmış. Batarya sağlığı dememiş. Bende batarya kapasitesi 70 o da 15 kwh gibi bir rakam. Programda yazıyor. Bana yazılı bir belge vermediler. Aracı eşim teslim aldı. Size belge verdilerse orada hangi tabiri kullanmışlar

• quote:

Orijinalden alıntı: ponticenk

ORF ile yapılan sözleşme, şarj kapasitesinin yüzde 75 altı diye bir tabir kullanmış. Batarya sağlığı dememiş. Bende batarya kapasitesi 70 o da 15 kwh gibi bir rakam. Programda yazıyor. Bana yazılı bir belge vermediler. Aracı eşim teslim aldı. Size belge verdilerse orada hangi tabiri kullanmışlar

Ben servise gitmedim. Orf firması ise imzalı sözleşmenin kopyasını göndermedi. Dolayısıyla elimde bahsettiğiniz bir belge yok.
  • deepmath D kullanıcısına yanıt
    apple kullanicisiyim, eğer bu bir app ise apple store da bulamadım spy programını, nasıl edinebileceğim hakkında bilgi verimisiniz? android demi var acaba sadece?
    CanZe car indirdim az önce app store da vardi.
    1-sadece fransizca sanırım program
    2-bunun la arac arasında bağlantı dongle lazım sanırım, nerden temin edebiliriz?
    yardimci olursanız sevinirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: SmiLeY

apple kullanicisiyim, eğer bu bir app ise apple store da bulamadım spy programını, nasıl edinebileceğim hakkında bilgi verimisiniz? android demi var acaba sadece?
    CanZe car indirdim az önce app store da vardi.
    1-sadece fransizca sanırım program
    2-bunun la arac arasında bağlantı dongle lazım sanırım, nerden temin edebiliriz?
    yardimci olursanız sevinirim.

Her iki programı da kullandığım için şunu söyleyebilirim. Canze daha kapsamlı bir program sadece fluence için yapılmış değil. Ama Fluence spy programı kullanımı daha kolay arayüzü güzel bir program.
    Öncelikle bluetooth obd2 almanız gerekiyor. piyasada birçok modeli var. Ben çinden 40 tl gibi bir fiyata diğerlerine göre biraz kaliteli bir ürün aldım ama 20 tl den fiyatları başlıyor. online satış sitelerine obd2 yazarsanız bir fikriniz olur. Tavsiyem yorumları okumanız çünkü bazılarında çok çabuk bağlantı kopması oluyormuş.
    http://canze.fisch.lu/install-the-dongle/
    bu sitede canze için aradığınız herşey var
    http://canze.fisch.lu/team/alexandre-moleiro/
    bu sayfa ise fluence spy hakkında

• İyi günler. Bir tane bluetooth obd2 cihazı aldım. Fakat araca bir türlü bağlanamadım.Cihazın versiyonu 1.5.Fluence ze spy ile ve canze ile bağlanamadım. Her ikisinde de aynı iki hatayı veriyor. "atfcsm1" "atfcsh77b" hatası aloyorum.

Yardımcı olursanız sevinirim

• quote:

Orijinalden alıntı: vural2005

İyi günler. Bir tane bluetooth obd2 cihazı aldım. Fakat araca bir türlü bağlanamadım.Cihazın versiyonu 1.5.Fluence ze spy ile ve canze ile bağlanamadım. Her ikisinde de aynı iki hatayı veriyor. "atfcsm1" "atfcsh77b" hatası aloyorum.

Yardımcı olursanız sevinirim

size tavsiyem şu olabilir. öncelikle cihazınıdaki bluetooth sekmesini açıp eşleşen tüm cihazları silin. Daha sonra obd yi araca takın. benim cihazda on off tuşu var sizin cihaz nasıl bilmiyorum ama öyle bir şey varsa obd yi açın telefonunuzla eşleştirin.
    fluence spy pogramını açıp ayarlar butonuna basın.

Select EML Blouetooth Device ı seçip odb yi gösterin. Tamam diyip çıkınca bağlanması gerekir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi deepmath -- 10 Şubat 2018; 23:19:30 >

• Öncelikle cevabınız için çok teşekkür ederim. Programda ayarları yapıyorum. Eşleştirmeyi kaldırıp tekrar eşleştirdim birkaç defa. Ama işe yaramadı. Zaten cihazı program görüyor. Test ediyor ve bu sonuç çıkıyor. Hatta en sonda "incompatible elm" hatası veriyor. Yani uyumsuz cihaz. Ama cihaz normalde elm327 mini 1.5 yani uyumlu olması lazım

• quote:

Öncelikle cevabınız için çok teşekkür ederim. Programda ayarları yapıyorum. Eşleştirmeyi kaldırıp tekrar eşleştirdim birkaç defa. Ama işe yaramadı. Zaten cihazı program görüyor. Test ediyor ve bu sonuç çıkıyor. Hatta en sonda "incompatible elm" hatası veriyor. Yani uyumsuz cihaz. Ama cihaz normalde elm327 mini 1.5 yani uyumlu olması lazım

Merhaba bende 2012 model Fluence Z.E. aldım. Bu aracın ODB isminde bluetooth cihazı varmış arabaya bağlanıp pil kapasitesini gösteren veya çeşitli bilgiler veren cihaz. Bende Apple telefon var CANZE indirdim. Bu ODB'ler çeşit çeşit mi oluyor ? Marka modeli falan var mı ?
  • Tam bilmiyorum ama sanırım iphone için wifi özelliği olan obd cihazı almak gerekiyor

• quote:

Tam bilmiyorum ama sanırım iphone için wifi özelliği olan obd cihazı almak gerekiyor

benim ipadle bağlanmayı deneyeyim. durumdan sizi haberdar ederim. bakalım ios ta nasıl olacak benim obd
  • quote:

Orijinalden alıntı: deepmath

quote:

Tam bilmiyorum ama sanırım iphone için wifi özelliği olan obd cihazı almak gerekiyor

benim ipadle bağlanmayı deneyeyim. durumdan sizi haberdar ederim. bakalım ios ta nasıl olacak benim obd

OBD nerden ve hangsıını sipariş ettin uyumlu olduysa bılgısını paylaşır mısın ? OBD var OBD2 var OBD2 WİFİ var hangısını alacam bılmıyorum :s
  • 
Sayfa: önceki 2425262728
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.