Şimdi Ara

<<<<Yeni Renault Fluence Ze alacaklar alanlarlar kulübü>>> (11. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
678
Cevap
25
Favori
124.289
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Beyler bilginiz varsa yardım bekliyorum. Bu arabada direksiyon yükseklik ayarı varda derinlik ayarı yok. Sonradan bu özellik eklenebilirmi. Mümkünse fiyat ne tutar ? Koltuğu geri alıyorum direksiyon uzak kalıyor. Her arabada yaşıyorum bu problemi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar zoe ile ilgili yorumlarınızı alabilir miyim? Menzi ve pil şarj süresi olarak daha iyi gibi görünüyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: akustika

Arkadaşlar zoe ile ilgili yorumlarınızı alabilir miyim? Menzi ve pil şarj süresi olarak daha iyi gibi görünüyor.

zoe bence fluence göre şarj süresi ve mesafe açısından 2 adım önde. menzil 200 km civarı hızlı şarj 1 saat felan. tek kötü yanı küçük olması. sahibinden.com da bi tane var 36.900 diyor. belki fluence almasaydım onu alırdım. yani pil kirası olmasaydı tabi :) istanbul şartlarında çok kullanışlı olur diye düşünüyorum. 1 saat şarj 200 kilometre benzin alır gibi bişey ... hatta uzun mesafe bile zorlasan yakın şehir dışı gidiş geliş belki gidersin . mesela istanbuldan koaceline gidip gelirdim ben orda toyotanın şarj istasyonuya görüşürdüm öyle çıkardım yola ... araba küçük ama ufacık arabaya 7 kişi binenleri bile gördüm. tercih sana kalmış bide küçük oldugu için hakimiyetine alıştırman gerek kendini... pil kirası da zoe de devam ediyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi antilogaritma -- 24 Mart 2016; 10:30:00 >

• Merhabalar. Fluence ZE ciddi takipçilerindenim, 2.el almak istiyorum. Ancak 2012 yapımı olan bu aracın gerçek pil ömrü ne kadardır. Sonuçta bu piller lityum iyon pil. Ömrünün 5-6 sene olduğu da söyleniyor. Eğer gerçekten böyleyse ben şimdi alırsam 1-2 sene sonra araç elimde kalacak. Anladık, aracın pilini değiştirmek gibi bir durum çok zor belkide yok ama en azından 5-6 sene kullanabilseydim araç bedelini çıkarırdım ve o zamana kadar da başka bir alternatif çıkarsa da kullanmaya devam ederdim.

Not: Renault un zamanında verdiği 10 yıl garanti pil ömrünü göstermiyor. Onlar zaten pilin performansı düşer düşmez değiştirmeyi teminat ediyorlardı.
  • Merhaba bende sizlerin olumlu cevaplarınızla eşime fluence z.e. aldım geçen hafta
    araba çok süper ama tam şarjda 70 80 km yi geçemiyorum mesafe olarak acaba akü ömrü azaldığını düşünüyorum
    bunu nasıl test ettirebilirim bilgisi olan varmı
    Ve seyyar şarj aleti aldım bugünde çünkü devamlı serviste şarj ediyordum kimi diyordu seyyar şarj aleti aküye zarar verebilir diye
    Orijinal şarj aleti neden zarar verir ki bilgisi olan varsa yardımcı olurmusunuz
  • quote:

Orijinalden alıntı: seconik

Merhaba bende sizlerin olumlu cevaplarınızla eşime fluence z.e. aldım geçen hafta
    araba çok süper ama tam şarjda 70 80 km yi geçemiyorum mesafe olarak acaba akü ömrü azaldığını düşünüyorum
    bunu nasıl test ettirebilirim bilgisi olan varmı
    Ve seyyar şarj aleti aldım bugünde çünkü devamlı serviste şarj ediyordum kimi diyordu seyyar şarj aleti aküye zarar verebilir diye
    Orijinal şarj aleti neden zarar verir ki bilgisi olan varsa yardımcı olurmusunuz

Bende ilk kullanmaya başladığımda 35 km ile başladım. Sonra 55 oldu 70 80 derken 100 110 felan gösteriyordu. Uzun süre kullanılmayınca pil ilk başlarda az doluyor. Sen doldurdukça uzuyor. Ben en fazla 120 km yazdığını gördüm. Fakat yaz aylarında mesafe hesapladıgımda 140 gittiğimde oldu. Kışın 80 km felan gösteriyor. Metaller sıcakta genleşir soğukta büzüşür ondan. Mesafe uzarsa mükemmel olur. 300 km felan olsa bari bi yolu olsa uzun mesafe gezerdim...

• quote:

Orijinalden alıntı: ihyasin

Merhabalar. Fluence ZE ciddi takipçilerindenim, 2.el almak istiyorum. Ancak 2012 yapımı olan bu aracın gerçek pil ömrü ne kadardır. Sonuçta bu piller lityum iyon pil. Ömrünün 5-6 sene olduğu da söyleniyor. Eğer gerçekten böyleyse ben şimdi alırsam 1-2 sene sonra araç elimde kalacak. Anladık, aracın pilini değiştirmek gibi bir durum çok zor belkide yok ama en azından 5-6 sene kullanabilseydim araç bedelini çıkarırdım ve o zamana kadar da başka bir alternatif çıkarsa da kullanmaya devam ederdim.

Not: Renault un zamanında verdiği 10 yıl garanti pil ömrünü göstermiyor. Onlar zaten pilin performansı düşer düşmez değiştirmeyi teminat ediyorlardı.

Pilin ömrü bitmesi demek performansın 0 olması yani yüzde 70in altına inmesi demek. Yine 10 sene garantili. Neyi sormak istedin anlamadım

• Ben pil kirası olmayan Fluence almayı düşünüyordum. Pil kirası kalkınca sözleşme iptal olmadı mı? Yani pil kirası ödemeyen bir Fluence sahibi 2022 yılından önce aracın pili bozulsa yada %70 in altına düşerse Renault yine pili ücretsiz değiştirecek mi? Benim forumlarda okuduğum kadarıyla pil kirası iptal olunca Renault araç sahiplerini pilleriyle başbaşa bıraktı. Yani garanti yok.

• quote:

Ben pil kirası olmayan Fluence almayı düşünüyordum. Pil kirası kalkınca sözleşme iptal olmadı mı? Yani pil kirası ödemeyen bir Fluence sahibi 2022 yılından önce aracın pili bozulsa yada %70 in altına düşerse Renault yine pili ücretsiz değiştirecek mi? Benim forumlarda okuduğum kadarıyla pil kirası iptal olunca Renault araç sahiplerini pilleriyle başbaşa bıraktı. Yani garanti yok.

Anladım şimdi ok. Sen arabayi alınca orf kiralamayla yeni bir sözleşme imzaliyorsun bunun adı pil ödünç sözleşmesi. Ve 10 senelik mesela şimdi arabayi alsan pili 2026 ya kadar garantili. Renault pili araba sahiplerine vermiş değil. 10 sene sonra nolacagi belli degil ama 10 sene kullandıktan sonra belki yeni bi teknoloji çıkar modifiye edilir. Daha şimdiden tesla arabalar satılık baya var 500 km menzilli. Ve her teknoloji ürünün de başına geldigi gibi gittikçe ucuzlama olur. Bilmedigim baska modellerde yeni gördüm . Etox var bd var. Pil teknolojisi gelistikce daha uzun menzil ve ucuzlama olur diye düşünüyorum.

• Üstad sen anladın ama bu sefer ben anlamadım. Daha net sormaya çalışayım. Ben gittim bugün 2.el pil kirası olmayan bir Fluence ZE aldım. Orf dediğin firma ile sözleşme yapmak zorunda mıyım bu 1.

2. de sonuç olarak pil ben kullanırken arızalanır veya verimden çok düşerse Renault veya Orf pili değiştiriyor mu. Yoksa bana yeni sözleşme yaptırıp pil kirası alırsa mı garanti kapsamına alıyor.

• Bilgilendirdiğiniz için teşekkürler akünün %70 onanına düşüp düşmediğini kimse ölçtürebilirim servis anlamıyormuş bu işi
  • quote:

Üstad sen anladın ama bu sefer ben anlamadım. Daha net sormaya çalışayım. Ben gittim bugün 2.el pil kirası olmayan bir Fluence ZE aldım. Orf dediğin firma ile sözleşme yapmak zorunda mıyım bu 1.

2. de sonuç olarak pil ben kullanırken arızalanır veya verimden çok düşerse Renault veya Orf pili değiştiriyor mu. Yoksa bana yeni sözleşme yaptırıp pil kirası alırsa mı garanti kapsamına alıyor.

Pil kirası olmayan araba deyince sen ne anlıyorsun çok merak ettim. Pil kirasi olmayan dediğim gibi ödünç sözleşme yapmış kullaniyordur . 10 sene sonra pili gerii verecek yani pil araba sahibinin degil. Pili bu sekilde 10 sene kira vermeden ödünç sekilde kullaniyorsun yok ben istemiyorum dersen ya pili satin alirsin 25000 tl verirsin yada boş pille itme kuvvetiyle arabayi kullanabilirsin. 10 sene kira vermeden kullanman daha mantikli cunku birak yipranma ömür bitmesi felan filan yüzde 70 menzil kisalmasi durumunda bile yenisiyle degistiriyor ücretsiz yani. Serviste ölçülüyor ben gerek duymadım su anda. Isteyen ölçüturebilir . Açıklama yeterlimi

• Ustam açıklamaların anlaşılır ve güzel aslında ama biz şimdiye kadar birçok şeyi yanlış öğrendiğimiz için senin söylediklerinle aklımızdakileri birleştiremedik bir türlü. O zaman senin bilgilerine dayanarak son 2 şey soracağım. Bunların da kusuruna bakma lütfen.

1- orf bizden pil kirası almıyor, peki başka bir isim altında herhangi bir ücret talep ediyor mu.

2- Adam bu aracı ilana verirken pil durumunun iyi olduğu ile ilgili aracının reklamını yapıyor. Neden yapıyor. Pil adamın değil ve pil zayıflayıp %70 in altına düşse bile araç sahibi ödemeyecek sonuçta.

Sabrın için şimdiden teşekkürler.

• quote:

Ustam açıklamaların anlaşılır ve güzel aslında ama biz şimdiye kadar birçok şeyi yanlış öğrendiğimiz için senin söylediklerinle aklımızdakileri birleştiremedik bir türlü. O zaman senin bilgilerine dayanarak son 2 şey soracağım. Bunların da kusuruna bakma lütfen.

1- orf bizden pil kirası almıyor, peki başka bir isim altında herhangi bir ücret talep ediyor mu.

2- Adam bu aracı ilana verirken pil durumunun iyi olduğu ile ilgili aracının reklamını yapıyor. Neden yapıyor. Pil adamın değil ve pil zayıflayıp %70 in altına düşse bile araç sahibi ödemeyecek sonuçta.

Sabrın için şimdiden teşekkürler.

Evet tabi anlamıştım zaten işin içinde olmayınca anlamak zor :) ben açıklamaktan mutluluk duyuyorum sonuçta kötü bişey olsa bende önermem kimseye. Yok hiçbir ücret talep etmiyor yanlız şunu belirteyim orf kiralama pile bir kasko yapılmasını istiyor yani kaza hasar yangın gibi durumlar için. Bunu da yaptırın belgesini getirin dedi. Telefonla kasko yapan şirketi aradım hemen yaptılar maillede belgeyi aldım bilgisayardan yazdırdım. Bu pil kasko ücretide çkk cüzzi 170 tl filandı galiba. Başka bişey talep etmiyor.

2. Sorunda adamın pilin durumunu belirtmesi çok bişey ifade etmiyor. Ben ödünç sözleşme yaparken sordum pilin mesafesi kısa gibi yenisini istiyorum dedim. Tamam sözleşmeni yaparsın servise götürürsün menzil kısaldıgını belirten kagıdı getirirsin değiştiririz dedi. Yani kiraladıktam sonra ilk gün bile değişim yapabilir. Gerçi ona kiralamak denmez çünkü ücret vermiyon ödünç almak denilebilir 10 seneliğine. Pilin durumu iyiyse bir süre kullanırsın daha iyi.

Başka sormak istediğin varsa sor çekinme :)

• Hocam çekinmeden sor demen iyi oldu çünkü bir yandan size sorarken bir yandan da aracını satan arkadaşlardan telefonla bilgi alıyorum. Örnek olarak az önce Aydın dan bir araç sahibi ile konuştum. Söylediği bilgi doğru mudur? Arkadaşın söylediği şu,

"Benim sattığım aracın pilinin vs vs sebeplerden dolayı değişmesi gerekirse değişim için ücret ödemiyorsun ama yeni anlaşma yapmak durumunda olduğun için aylık veya yıllık neyse kira ödemeye başlıyorsun. Yani ben arabayı o arkadaştan aldıktan 6 ay sonra pil durumu kullanılamayacak hale gelir ve değiştirmek istersem pil kirası ödemeye başlamak zorundaymışım.

• Senin yapacağın anlasma ödünç sözleşmeyse anlattigim gibi pilde problem varsa ertesi gun bile yenisiyle degistirilir para felan da vermezsin. O kişi su an pil icin kira veriyormu aylik ? Vermiyorsa ödünç sözleşme yapmıştır. Söylediği şey saçma. Pil af kapsamina girmişmi onu bi sor. Kapsama girmisse zaten sen ödünç sozlesme yapacan . Yok girmemişse eskisi gibi aylik 250 tl felan kira vermen gerekir. Ama oyle olsaydi bastan kira vermen gerekirdi. Niye pilde problem olunca kira vermeye baslayacanki saçma. Arabanin sisteminde arizami var yoksa.

• Onceki sayfalarda yazdigi gibi kira olmayinca her yeni alanla sozlesme de yok ve akunun 10yil ne olacagi belirsiz kendi basinin caresine bakacaksin seklinde vardigimiz nokta gecersiz yani. Mesaja ulasamadim ama onceki mesajlarda bir arkadas bir reno servisini aradiginda biz de aku de yok bilgimiz de yok gibi fluence ze yi başı boş birakilmis izlenimi veren gorusme yapmisti.antilogaritma hocam sen gormedin heralde bizim o mesajlari? Ben hatta, sozlesme her yeni kullanciyla 10yillik yapiliyorsa aile bireyleri arasinda 10yillik periyotla devrederek araci sozlesme de yenikenir aku derdi de olmaz demistim. Buna ne dersiniz?

Bana Tekrar umut verdiginize gore fluence ze ilani arastirayim o halde.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lacinalper -- 2 Nisan 2016; 4:14:00 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Renault aküyle araç sahıbini nasıl başıboş bırakıyor. Dedigim gibi akü arabayı satın alanın olmuyorki. Ya pili satın almanız lazım yada kiralamanız. Ve normal kiralamadada ödünç kiralamadada yüzde 70 performansa düşme halinde değiştirilebiliyor. Bunu söyleyen saçmalamış. Ayrıca normal aylık 250 tl kiralanan pil kaldıgınıda zannetmiyorum. Benim yaptığım 4 yıllık sözleşmeyi bile af kapsamına aldılar.
    Renault bilgi sahibi olmayabilir orf kiralama ile görüşmenizi tavsiye ederim. 10 yıl sonra devredilebilir aslında iyi fikir. 10 yıl sonra o pili kullanmam ben napacam 8 saat doldur 120 km yol git. 1 saatte şarj olup 500 km yol götüren arabalar varken...

• Sayın Antilogaritma hocam, insanlar bu tür bilgilerin belgeli hallerini gördüklerinde tatmin olabiliyorlar. Acaba siz kendi aracınızla ilgili bahsettiğiniz af kapsamına alınma evrakını buraya eklemeniz mümkün müdür. Çünkü ben bugün de Renault Mais in 2.el araç için yönlendirdiği renault2 sitesindeki bir yetkili satıcıdan yine telefonda bilgi aldım. Ellerindeki 2.el Fluence için kira sözleşmesi yapmazsanız pil sorumluluğu Renault a ait değildir ve kendi başınasınız diyor. Sözü geçen satıcı firmanın ismini ve telefonunu verebilirim. Ama siz bir belge ekleyebilirseniz insanlar diğer kişilerin sözlerini kaale almazlar.
  • Sözleşmeyi renault ile yapmıyorsunuz zaten. Orf kiralama ile yapıyorsunuz telefonu 0(216) 645 59 00 isteyen arayıp görüşebilir

• 
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.