Şimdi Ara

<<<<YENİ CLİO 4 PAYLAŞIM PLATFORMU ANA KONU>>>> (771. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
6 Misafir (1 Mobil) - 5 Masaüstü1 Mobil
5 sn
16.964
Cevap
182
Favori
1.168.076
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 769770771772773
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    0.9 motor mu 350 bin km?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • turusan kullanıcısına yanıt
    2015 te sıfır aldım. Icon almıştım. Performans konfor donanım çok çok iyi.

Ama o rüzgar sesini kesinlikle önleyemedim.

Motor çok ama çok güzel.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Arkadaşlar merhaba,

1.2 Turbo Icon 2013 model clio sahibiyim. 95.000 km'de aldım. 56.500 tl verdim. 4 ay geçti ve 9.500 km yol yaptım.

Aracı ilk aldığımda bakım için 320 tl verdim. Yağ ve filtreler değişti. Daha sonra araç hata vermeye başladı. 2,4 ve 6. Viteslere geçmiyordu. Beyine bakıldı. Fren pedalının altındaki bir parça değişti ve 255 lira daha ödedim. Sorun düzeldi gibi derken bu sefer "esc devre dışı, fren sistemine baktırın" gibi arızalar çıkmaya başladı. Ve servise gidemeden bir gün araba marş almadı. Aküyü değiştirdim, 480 tl'ye inci akü takdırdım. Eskisi fabrika çıkışı 5 yıllık varta aküydü. Sorunlar tamamen ortadan kalktı. Meğer sorun aküdeki zayıflıkmış. Ayrıca akü değiştikten sonra yakıt tüketimi %20'ye yakın azaldı. Demem o ki akünün durumu gerçekten çok çok önemli.

Geçtiğimiz gün kış hazırlığı için tekrar bakıma götürdüm. Balata, yağ, filtre ve antifiriz değişimleri için toplam 480 tl ödedim. Yağ olarak ELF 5W-30 kullanıldı. Aracı servise değil reno konusunda işini çok iyi bilen yaklaşık 15 yıldır gittiğimiz ustaya götürüyorum bu arada. Serviste kazık yemiyorum.

Kışlık lastik olaraksa ön takımda 205-55-16 michelin alphin 5 var. Arkada ise 195/55/16 alphin 5. Önleri yeni aldım. Eski desen tanesi 400 tl, 2017 çıkışlı lastikler. Arkalar ise bir önceki sahibinden kalan lastikler. Uzun yol yaptım, şehiriçi kullandım. Gayet performanslı lastikler. Ön ve arkadaki lastik boyundaki farklılıktan dolayı da henüz bir dezavantaj da yaşamadım. Kullanacak arkadaşlara alphin 5 öneririm.

Silecek değişimi yaptım. Bosh aldım 90 tl'ye. Eskisine göre çok daha sessiz ve verimli. 40 tl için ucuzuna kaçmayın.

Son olarak, dediğim gibi aracı ilk aldığımda şehiriçi 7,4-7,5 lt, uzun yolda 6,7-6,8 lt civarında geziniyordu. Akü değiştikten sonra şehiriçi 6,2 lt uzun yol 5 lt'ye düştü. Drivvo programıyla takip ediyorum yakıt durumunu. Şu an için gayet makul. Son benzin indirimiyle ortalama 36-37 kuruşluk karma yakıt tüketimi var ki bence gayet güzel. Allah kazadan bela vermez ise 150 bine kadar en az 2.5 yıl daha kullanmak istiyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi woineer -- 24 Kasım 2018; 10:27:53 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• woineer W kullanıcısına yanıt
    Merhaba hocam, ben de aynı araca sahibim. Tüketim değerleriniz çok uygun görünüyor. Şehiriçi ve dışı ortalama hızınız nedir?

Ayrıca Renault'un bu motor için önerdiği yağ aşağıdaki gibi. Yetkili servis hep 5W40 kullanıyor.

<<<<YENİ CLİO 4 PAYLAŞIM PLATFORMU ANA KONU>>>>

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Şehirler arası giderken 110 km sabit gidiyorum. Yola göre bazen hızlanıp bazen yavaşlıyorum.

Şehir içinde de 80-90 arası sakin bir kullanımım var.

• Merhabalar, clio 4 sahipleri olarak sizlere sormak istediğim bir şey var. Araçlarınızın frenlerini kaç kilometrede değiştirdiniz acaba? İnternette birçok kişi yeni clionun frenlerinin çok erken bittiği ile ilgili şeyler yazmış fakat en doğrusu kullanan kişilerin tecrübeleri olacaktır diye düşünüyorum. Bundan önceki aracım 2012 corsaydı ve balataları 40bin km götürdü. Çok iyi ya da kötü olduğunu düşünmediğim ortalama bir değer bence. Clio 4 aracımın ise renault port uygulaması ile bakım geçmişine baktığımda 21 bin KM de bakıma girdiğini ve ön arka frenlerin değiştiğini gördüm. Tabiki sürüş stili bu konuda çok önemli bir husus fakat 21 bin KM çok az değil mi sizce de? Tecrübeleriniz paylaşır mısınız lütfen? Teşekkürler.
  • Merhaba Clio sahipleri, ben de aranıza katılmaya karar verdim gibi.

Sıfır Clio SportTourer dCi EDC Icon almaya niyetlenmiştim, ama bugün Bursa Mais'teki satış temsilcisi Icon SportTourer ellerinde olmadığını ve yakın zamanda gelmeyeceğini söyledi. Diğer donanımlarda da otomatik klima yok gördüğüm kadarıyla. Ufak bir detay gibi görünebilir, ama çok rahat ettiriyor, otomatik klimasız araç almak istemiyorum bu saatten sonra (eskiden 2012 Polo BlueMotion ve 2016 Peugeot 2008 Classic kullanmıştım).

Ya düşük kilometrede SportTourer alacağım veya sıfır HB. 2 yetişkin, 2 çocuk var, HB olana artık zor sığarız gibi geliyor ama.. bakacağız..

Sabit cam tavan sordum, pek azında geliyormuş.

Makyajdan sonra da teybe Car Play gelmediğini söyledi, aslında makyajda bunu ayarlasalar güzel olurdu. Clio'ya uygun muadil teyp var mıdır acaba CarPlay destekleyen..?

Herkese selamlar

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• 2013 model 0.9 icon tce var. İlk sahibiyim.kapalı garaj arabası. 23.bin km.de

Bakımı geldi. Ekranda, bakım için son 30 gün yazıyor. Her sene o bakımı yaptirana kadar o cümleyi görmek sinir bozucu.

Bakalım kaç ₺ isteyecek servis.

Tabi bunun kaskosu, trafik sigortası, mtv si var. Var oğlu var.

• merhaba şuan kasımın son günleri hava sıcaklığı geçmiş bir iki yıla göre çok daha düşük .
    yakıt ortalamanız da değişimler nelerdir .soğuk hava tüketim değerleriniz kaç şuan ?
  • merhaba arkadaşlar

91500km'de 2014 dizel otomatik touch paket araç buldum. sürtme kaynaklı boyalar sebebiyle 1000küsür trameri var. 60500 diyor satıcı. sizce nasıl? gerçekten yardımlarınıza ihtiyacım var. hem tecrübesizim hem de piyasadan çok haberim yok. sadece bu araba arama sürecinde fiyatlarla haşır neşir oldum. eğer bahsedilen gibiyse bana uygun geliyor?peki ya sizce?
  • Clio 4 İcon paketi almayı düşünüyorum.2012-2015 arası.
    Tamamı dövizde 32 bin tl param var.
    Ayda 2000 tl taksit ödeyebilirim.
    Araca acil ihtiyacım yok, biraz bekleyebilirim.
    Siz olsanız nasıl bir taktik uygularsınız.İyi bir aracı iyi bir maliyete alabilmek için?

Not :Devlet memuru olduğumdan bu hesap işinden pek anlamam ,yetenekli arkadaşlar bilgi verirse sevinirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi uralaltay69 -- 5 Aralık 2018; 22:43:19 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: su55

2013 model 0.9 icon tce var. İlk sahibiyim.kapalı garaj arabası. 23.bin km.de

Bakımı geldi. Ekranda, bakım için son 30 gün yazıyor. Her sene o bakımı yaptirana kadar o cümleyi görmek sinir bozucu.

Bakalım kaç ₺ isteyecek servis.

Tabi bunun kaskosu, trafik sigortası, mtv si var. Var oğlu var.
    Merhaba arkadaşlar.

Az önce konuştum servisle.

Yağlarını, filtrelerini ve de fren hidroliğini değişeceklerini söylediler.

1200 lü bir rakam telaffuz etti.

Aralık 22 ye kadar %20 ındirim kampanyaları varmış.

1020 tl dedi.

Şaka gibi fiyat değil mi?

Aynı bakımı aynı serviste geçen yıl 625 tl ye yaptırmıştım.

Ki o bile fazlaydı.

• su55 S kullanıcısına yanıt
    istikamet belli. dışarı. 350 tlye tamamdır.
  • Merhabalar

Uzun zamandır fark ettiğim bir sorun vardı oyu yazma fırsatını şimdi buldum.

2013 1,5 dizel aracımın mavi hararet ışığı sorunu var. günlük 40 kilometre araç kullanıyorum 20 gidiş 20 geliş olmak üzere. bazen ışık hiç sönmüyor bazen son metrelerde sönüyor.
  • 2017 dizel manuel aracımı bugün servise verdim, referans olması açısından foruma bir katkım olsun.

Aracın 2. bakımı (40 bin)
     <<<<YENİ CLİO 4 PAYLAŞIM PLATFORMU ANA KONU>>>>

Bu arada fren diskini değişelim dediler, baktık 5 bin km daha götürür diyince değiştirtmedim. Silecekleri değişelim dediler, değiştirtmedim. Yağdan güzel geçirmişler şimdi internetten yağ fiyatlarına bakınca anladım :) Bir dahakine servisten önce yağını değiştirmek geldi içimden. Özetle %20 iskonto yaptılar sözde ama güzel geçirmişler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-8AC7DD5C3 -- 13 Aralık 2018; 21:49:5 >

• quote:

Orijinalden alıntı: eraglises

Merhabalar

Uzun zamandır fark ettiğim bir sorun vardı oyu yazma fırsatını şimdi buldum.

2013 1,5 dizel aracımın mavi hararet ışığı sorunu var. günlük 40 kilometre araç kullanıyorum 20 gidiş 20 geliş olmak üzere. bazen ışık hiç sönmüyor bazen son metrelerde sönüyor.
    Hocam aynı sıkıntı bende de mevcut. Çok sıkıştırmadan kullanırsam sönmesi yaklaşık 10 dakika sürüyor ışığın. Geçenlerde söndü araç içinde bekleyecektim stop etmedim. Isınayım diye de klimayı sonuna kadar açtım. Aradan 5 6 dakika geçti bi baktım mavi mavi yanıyor hemen havalandırma ızgarasına attım elimi hakkaten hafif ılık bir hava geliyordu. Dışarısı 2 3 derece falandı ama ısınan motor stop bile etmeden soğur mu anlayamadım ilginç doğrusu.Bu mavi ışık kaç derecede yanıyor acaba

• ben aracı fazla devirli kullanmıyorum bir iki gündür biraz daha devirli kullanmaya başladım. ( devirli dediğim 2,5-3 arası) mavi ışık daha kısa sürede sönmeye başladı. 20 kilometrede sönmeyen ışık artık 3-4 kilometrede sönüyor.

büyük ihtimalle yeterince devirli kullanmıyoruz aracı
  • quote:

Orijinalden alıntı: eraglises

ben aracı fazla devirli kullanmıyorum bir iki gündür biraz daha devirli kullanmaya başladım. ( devirli dediğim 2,5-3 arası) mavi ışık daha kısa sürede sönmeye başladı. 20 kilometrede sönmeyen ışık artık 3-4 kilometrede sönüyor.

büyük ihtimalle yeterince devirli kullanmıyoruz aracı
    Hocam ne bileyim hep motor soğukken gazlama derler ya ben de ısınana kadar hep olabildiğince sakin sürüyorum. Ben de eco modla alakası olabilir mi diye düşünüp onu kapattım iki gündür sanki bir tık daha erken ısınıyor. Standart bi rotam var orada deneyeceğim emin olmak için.

• bugün 20 kilometrede yine ısınmadı araç ben normalde de sakin kullanıyorum. benim araçta eco modu yok. zaten aracı devirli kullanmak da zor. 1,5 motor olunca devir kolay kolay yükselmiyor. güzergahım hep virajlı yol. zaten hızlanamıyorum
  • Araç 2014 model 1.2 edc 120 bg, alalı 1 yıl oldu yaptığım km 15 bin ve 4. Kez yağ değişimi yapacağım bugüne kadar servise gitmedim. Bu yağ eksiltme sorununu çözebilen var mı?

• 
Sayfa: önceki 769770771772773
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.