Şimdi Ara

<<<<YENİ CLİO 4 PAYLAŞIM PLATFORMU ANA KONU>>>> (754. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
6 Misafir - 6 Masaüstü
5 sn
16.964
Cevap
182
Favori
1.168.081
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 752753754755756
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Romemo

Hocam valla anlamış değilim Peugeot 208 yol tutuş açısından daha iyi diyenler var acaba hangisi daha iddialı

tabiki clio 4

• Romemo R kullanıcısına yanıt
    B segmenti bir araç standardında oldukça iyi bir yol tutuşuna sahip. En iyi sonucu almak için lastik basınçlarını daima üretici tavsiyesine göre ayarlamak yeterli.
    2006 model Clio Symbol aracı 3.5 yıl kullandım. Şimdiki Clio 4 aracım ise 4.5 yıldır bende. Clio 4'ün yol tutuşu bahsettiğim kasa tipindeki Symbol'e göre kıyaslanamayacak kadar üst seviyede.
  • Çok teşekkürler arkadaşlar. Peugeot 208 ve clio arasında kararsızız nasıl karar veririz bilmiyorum
  • merhaba arkadaşlar. bende '17 model 1.2cc 75hp araç var. bu araçlar yaklaşık 6 aydır birlikteyim. yukarıda da yazanlar olmuş, şehir içinde oldukça tatmin edici bir araç. kıvrak olması ve ani hamleler karşısında motoruna rağmen seri olmasına oldukça bayılıyorum. uzun yol pek yaptığım söylenemez ama zaten normal kullanıyorsanız tatmin edebilir. yolcu sayısı 4 ve üzeri ise durum yokuşlarda size yakıt olarak girebiliyor malesef. bana göre kullandığım motor modelinin tek dezavantajı bu. yokuşlarda ölebiliyor. ölmemesi için yüksek devir gerekebiliyor bu da yakıt harcamasının artması demek.

benim sizlere sormak istediğim şudur; servisle de görüşebilirim ama buradan bir ön fikir almak istedim belki yaptıran vardır diye. araç joy model ve satın alırken opsiyonda arka park sensörü yoktu. ben şimdi yıllık bakım esnasında bunu taktırmak istiyorum. sizce onay verirler mi ve araç elverişli mi? daha önce joy pakete satın alım sonrası yetkili serviste park sensörü taktıran oldu mu?

• birahalasoguk kullanıcısına yanıt
    takarlar diye biliyorum üstat...
    maliyeti de yüksek değil...ancak sensör işini piyasada çok daha uyguna da yaptırabilirsiniz...
  • Silindi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Coilover -- 1 Şubat 2018; 12:6:22 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: birahalasoguk

merhaba arkadaşlar. bende '17 model 1.2cc 75hp araç var. bu araçlar yaklaşık 6 aydır birlikteyim. yukarıda da yazanlar olmuş, şehir içinde oldukça tatmin edici bir araç. kıvrak olması ve ani hamleler karşısında motoruna rağmen seri olmasına oldukça bayılıyorum. uzun yol pek yaptığım söylenemez ama zaten normal kullanıyorsanız tatmin edebilir. yolcu sayısı 4 ve üzeri ise durum yokuşlarda size yakıt olarak girebiliyor malesef. bana göre kullandığım motor modelinin tek dezavantajı bu. yokuşlarda ölebiliyor. ölmemesi için yüksek devir gerekebiliyor bu da yakıt harcamasının artması demek.

benim sizlere sormak istediğim şudur; servisle de görüşebilirim ama buradan bir ön fikir almak istedim belki yaptıran vardır diye. araç joy model ve satın alırken opsiyonda arka park sensörü yoktu. ben şimdi yıllık bakım esnasında bunu taktırmak istiyorum. sizce onay verirler mi ve araç elverişli mi? daha önce joy pakete satın alım sonrası yetkili serviste park sensörü taktıran oldu mu?

Onay verirler ve araç da gayet elverişli... Hatta keşke biraz pazarlık yapıp aracı teslim alırken hediye olarak taktırsaydınız.
    Aracım 2013 model 1.2 Joy ve aracımı teslim almadan önce serviste arka park sensörü taktırdım.
    Aldığımdan bu yana hiç sorun çıkarmadı ve çok memnunum.

• quote:

Orijinalden alıntı: birahalasoguk

merhaba arkadaşlar. bende '17 model 1.2cc 75hp araç var. bu araçlar yaklaşık 6 aydır birlikteyim. yukarıda da yazanlar olmuş, şehir içinde oldukça tatmin edici bir araç. kıvrak olması ve ani hamleler karşısında motoruna rağmen seri olmasına oldukça bayılıyorum. uzun yol pek yaptığım söylenemez ama zaten normal kullanıyorsanız tatmin edebilir. yolcu sayısı 4 ve üzeri ise durum yokuşlarda size yakıt olarak girebiliyor malesef. bana göre kullandığım motor modelinin tek dezavantajı bu. yokuşlarda ölebiliyor. ölmemesi için yüksek devir gerekebiliyor bu da yakıt harcamasının artması demek.

serviste 500 TL civarı fiyat verebilirler. Sanayi tarafında 150-200 tl ye yaptırırsın, biraz çevren varsa daha ucuza da yaptırırsın, sadece ses uyarısı yeter diyorsan (ki bence yeterli) çok basit bir işlemi var.

• clio 4 aracımı yaklaşık 8-9 aydır kullanıyorum. son zamanlarda sağ dizimde ağrı oluşmaya başladı. ağrı olduğu zamanlarda hız limitleyiciyi açıp sağ ayağımı pedal üzerinde dinlendiriyorum biraz rahatlıyor. oturma pozisyonunu değiştirmeyi denedim, direksiyona biraz daha yaklaştım diz açısını değiştirdim falan filan ama bir faydası olmadı. daha önce megane 2 ve clio 3 kullandım uzun süre böyle bir durum yaşamamıştım.
    başına gelen var mı? ya da tavsiyede bulunabilecek olan?
  • DoomBringer kullanıcısına yanıt
    Bizde önceden 2004 model clio symbol vardı. Onu kullanınca kamyon kullanmış gibi oluyordum bacaklarım acayip ağrıyordu o kadar oturma ve sürüş pozisyonu değiştirdim bi türlü geçmedi en son arabayı sattık geçti
    kisini de kullandım. şu an 208 var. aynı aradığınız araç. benzinli ise 208, dizel ise clio4 alın. 208 in dizeli yarı otomatik, ayrıca donanımı active üstü yok. clio4 icon ise iyi donanımda. bu arada aralarında minimum 5 in tl oynar. 208 70 e, clio 75 civarına bulunur.

hangsinin kullanımı zevkli dersen: 208. 9.5 saniye değerii var. clio4 otomatikle 13 saniye. ekonomi şar değilse ki ilk alımda fark da var, 208.

2. el clio, donanım clio. şanzıman 208.
  • 4 tane FALKEN 195/55R16 87V ZIEX ZE914 lastik için buradaki bayi 900 lira fiyat verdi.

Ne yapayım taktırayım mı?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: suatin

4 tane FALKEN 195/55R16 87V ZIEX ZE914 lastik için buradaki bayi 900 lira fiyat verdi.

Ne yapayım taktırayım mı?

205 55 16 ya geçin aynı fiyata daha kaliteli lastik alırsınız.
  • predator93 kullanıcısına yanıt
    Uyar mı? Zararı olmasın sonra?

• quote:

Orijinalden alıntı: suatin

Uyar mı? Zararı olmasın sonra?

uyar hocam değişim aralığı içinde kalıyor.

http://kolayoto.com/lastik-uzmani/lastik-olcusu-hesaplama.html
  • Farlarda ne kullanıyorsunuz? Philips Crystal Vision kullanıyordum 5 ayda kısanın solu gitti. Şimdi Osram Night Breaker Laser almayı planlıyorum.

• elcas kullanıcısına yanıt
    Hocam öncelikle teşekkürler. Ekonomi her zamanki gibi öncelik 208 cliodan daha hoş duruyor gibi ikinci elde reno her zaman hızlı satılır fakat 208 inde elde kalacağını pek sanmıyorum. Daha önce sıfır konforsuz ama ekonomik Clio sembol kullandığımız için clio 4 konfor açısından düşündürüyor beni.

sıfır almak akıl işi değil ama yine de sıfır almayı düşünüyorsanız 208 liste fiyatına bakmadan fiyat teklifi alın. ben de tam tersi bir mantıkla 208 imi satabilirsem clio4 icon otomatik alacağım. hatuna kalsa aracı satma diyor. ikisinden de memnun kalırsınız.
    Satılık clio 4 dizel 2013 o zaman

Şaka bi yana biraz araştırdım forumlarda, otomatiğe geçin falan demişler. Son zamanlarda arabayı kullanmaya çekinir oldum açıkçası.

Farlarda nightbreaker unlimited kullanıyorum ben şu anda. Laser bulamadım bulsam onu alcaktım. Aydınlatmasından gayet memnunum, sarı halojen olarak zaten daha iyisini bulmak mümkün değil gibi, laser daha iyi sanırım sadece.

Bunlardan önce bir süre philips diamond vision kullandım. Beyaz ışık, ilk kullandığım zamanlarda iyiydi ama 3-5 ay kadar sonra aydınlatması azalmaya başladı. Kış da geldiği için yağmur ıslak yollar vb olacağından sarı ışığa geçtim.

• Cam silecek takımlarını nasıl çıkartıyorsunuz? Ok kısımlarına bastırdım bastırdım kırdım şimdi nasıl bıçakları çıkartıcam bilmiyorum.

• 
Sayfa: önceki 752753754755756
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.