Şimdi Ara

<<<< PEUGEOT PARTNER TEPEE GRUBU >>>> (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
4.380
Cevap
18
Favori
713.332
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: rayen

Arkadaşlar aşağıdaki fotoda işaretlediğim kısmı kim yorumlayabilir. 2967 Ne anlama geliyor?

<<<< PEUGEOT PARTNER TEPEE GRUBU >>>>

"Yetkili servise giderek bakım yaptırmanıza 2967 km kaldı" diyor olmasın.

Servis zamanını gösteriyor sanki...
  • Servis uyarısı değil. Çünkü, kontağı açtığınızda orta panelde bir anahtar simgesinin yanında servis için kalan km yi gösteriyor.
  • bu işaret bildiğim kadarıyla Destination (durak) hedef manasına geliyr menüden değeri değitirebiliyorsunuz buna göre istenilen mesafe katedildiğinde uyarı veriyor
  • Bende öyle tahmin ediyorum. Dediğim gibi, tam varılacak mesafeyi gireyim. Bakalım ne olacak derken komşu geldi ona açıklama yaparken unuttum.
    Evin önünde inceleme yapmak mümkün değil ki? Gören, hayırlı olsun 0-100 kaç bunun, deri döşeme mi? Yoksa deri-kumaş karışık mı? vs. gibi sorular sorduğu için, haliyle bende bir uzman edasıyla anlattığımdan asıl yapmam gerekenleri unutuyorum.
    En iyisi pikniğe gideyim bari. Orda rahat rahat incelerim.
    Beyin ameliyatı mı yapıyorsun alt tarafı bir yol bilgisayarı kurcalıyorsun diyenleri duyar gibiyim.
  • quote:

Bende öyle tahmin ediyorum. Dediğim gibi, tam varılacak mesafeyi gireyim. Bakalım ne olacak derken komşu geldi ona açıklama yaparken unuttum.
    Evin önünde inceleme yapmak mümkün değil ki? Gören, hayırlı olsun 0-100 kaç bunun, deri döşeme mi? Yoksa deri-kumaş karışık mı? vs. gibi sorular sorduğu için, haliyle bende bir uzman edasıyla anlattığımdan asıl yapmam gerekenleri unutuyorum.
    En iyisi pikniğe gideyim bari. Orda rahat rahat incelerim.
    Beyin ameliyatı mı yapıyorsun alt tarafı bir yol bilgisayarı kurcalıyorsun diyenleri duyar gibiyim.

arkadaşlar gene kaynatmışsınız mübarek:)
    rayen arkadaş o bayrak işareti varılacak mesafeyi gösteriyor. sende bunu dene daha iyi anlarsın..bende uzun uğraşlar sonucunda bunu çözmüştüm:)
    yaa hiç sormayın hala bana arabayı gören aynen rayen arkadaşa olduğu gibi, hayırlı olsun araç nasıl kaç basıyo kopartıyonmu maşallah tü tü tü diyenler çook.. hanımla ne zaman binsek nazar okutuyom başımıza bir iş gelmesin diye:) ben torpidoda mp3 girişini anlayamadım.. o olay ne? biri anlatsın bana..
    agates arkadaş, senin gittiğin servis yani peuegot markasına kötülük ediyor o zaman, müşteri memnuniyeti herşeyden önce gelir.. bence bundan sonra başka bir servise gitmeni tavsiye ederim. daha öncede dediğim gibi anlık tüketim ekranda oldugu zaman, basası gelmiyo insanın lökür lökür çekiyo diye.. ama daha sonra anlıyorsunki yavaşta gitsen, vites yüksekse, hafif rampaysa genede yakış artıyo, devir oranını tutturmak önemli, bu konuda uzmanlaşmaya çalışıyorum.. şehir içinde aracı uzun süre kullanınca, kalan km oranı hep düşüyo, az biraz uzun yol git bu seferde çoğalıyo.. bu zamana kadar anlık tüketim olsun, bir depoyla ne kadar gidersin gibi yada ortalama yakıt tüketimin konusunda bilgisayarın yanıldıgını görmedim hep tutturuyo.. belki çok az bir hata payı olabilir..
  • Teyplerdeki Aux çıkışı. Bizim teybin üzerinde olmadığı için torpido gözüne koymuşlar. 308 lerde var. Bir ara kablo ile mp3 çalar bağlayarak, buradan müzik dinleyebiliyorsunuz. Kısacası şarkı adetini arttırmış oluyorsunuz. Yanlış biliyorsam lütfen düzeltin.
  • Bursadayım rayen dostum , servis ismi vermeyeyim çünkü adamları 1 kerede kötüleyip silip atmakta yanlış olur.Bakalım daha sonraki aşamalarda ilgi alaka nasıl olacak.Satıştaki kişi tanıdık olduğu için ciddi sıkıntılar yaşıyacağımı sanmıyorum ama servistekilerlede iyice ahbap olmak lazım kanısındayım :)
    Torpido içinin resmini çeker pazartesi yüklerim buraya.Hepsinde neden yok ilginç bu arada.Ellerinde o an kalmamışta aman bunlarda böyle olsunmu dediler acaba :)))))) Daha öncede söylediğim gibi hiç kullanmayacağım gereksiz bişi bence.Rayen koltuk koruma nasıl oldu bu arada aldığın kupon sayesinde hiç para ödemedenmi yaptırdın yoksa indirimmi yapıldı?
  • SLM ARKADAŞLAR TEPEE NİN KADRANLARI BEYAZ AYDINLATMASINI AÇINCA 308 GİBİ BEYAZ MI YOKSA TURUNCUMU YANIYOR
  • quote:

Orjinalden alıntı: agates

Bursadayım rayen dostum , servis ismi vermeyeyim çünkü adamları 1 kerede kötüleyip silip atmakta yanlış olur.Bakalım daha sonraki aşamalarda ilgi alaka nasıl olacak.Satıştaki kişi tanıdık olduğu için ciddi sıkıntılar yaşıyacağımı sanmıyorum ama servistekilerlede iyice ahbap olmak lazım kanısındayım :)
    Torpido içinin resmini çeker pazartesi yüklerim buraya.Hepsinde neden yok ilginç bu arada.Ellerinde o an kalmamışta aman bunlarda böyle olsunmu dediler acaba :)))))) Daha öncede söylediğim gibi hiç kullanmayacağım gereksiz bişi bence.Rayen koltuk koruma nasıl oldu bu arada aldığın kupon sayesinde hiç para ödemedenmi yaptırdın yoksa indirimmi yapıldı?

Koltuk korumayı yaptırdım. 1 saat 20 dakika sürdü. Sadece kuponu verdim herhangi bir ödeme yapmadım. Arabayı yıkamışlardı. Elinde bir bezle habire arabayı kurulayan çocuğa küçük bir miktar bahşiş verdim.
    Eğer senin kupon Ziebarttan ise işlemin sonunda bir yıl garanti kağıdı veriyorlar. Yalnız diğer ürünleri size satabilmek için yaptıkları detaylı bir söyleşiye hazır olun. Orada bulunan bizim gibi kuponla gelen birisine epey anlattılar. Benim söyleşi uzun sürmedi, çünkü vurucu sözü söyledim. "Param Yok."
    İndirim yaparız, taksit yaparız filan dediler ama isterseniz %90 indirim yapın şu anda yaptıracak gücüm yok dedim kestirdim attım.
    Havalar düzelsin kendi boya korumamı kendim yapacağım. Bugün yapacaktım. Hava çok rüzgarlı kısmet olmadı.
  • quote:

Orjinalden alıntı: koru_06

SLM ARKADAŞLAR TEPEE NİN KADRANLARI BEYAZ AYDINLATMASINI AÇINCA 308 GİBİ BEYAZ MI YOKSA TURUNCUMU YANIYOR

Turuncu yanıyor. Hatta biraz kırmızıya dönük yanıyor.
  • agates arkadaşım ben aracımı şançelik oto'dan aldım. sen şançelik'tenmi bahsediyorsun, yoksa nilkar oto'mu bileyimde aklımda soru işareti kalmasın..
  • Yaptırdığım ücretsiz koltuk koruma ile ilgili bir kaç şey söyleyeyim. Lukunku uyarmıştı sağolsun. Çok fazla bir şey beklemeyin diye. Hakikaten haklıymış. Öyle sıvı dökülünce yarım saate kadar içine geçirmez filan hikaye. Denedim gördüm.
    Döktüm suyu önce boncuklandı ama suyu silinceye kadar (30 saniye kadar) bir kısmını içine geçirdi. Arka koltukta denediğim için döktüğüm suyun bir kısmı doğru koltuğun sırtlıkla birleştiği yere gitti ve bezi araya sokmama rağmen koltuk suyu emdi.
    Kısacası kendi işimi kendim göreceğim artık. Gerçi kısmen de olsa bir koruma yapar sanırım.
    Ayrıca, bu yakıt tüketimi niye sürekli gözümün önünde değil, görmek için hep silecek kolunun tepesine basmak zorunda mıyım? derken, mode tuşunu keşfettim. Mode tuşuyla ekranları sabit hale getirebiliyorsunuz.
    Gerçi sürekli gözün önünde olması yokuş çıkarken yakıt tüketimini görünce pek hoş olmuyor ama en azından küçük bir ayrıntı daha öğrenmiş oldum.
  • rayen arkadaş sana bişiy sorcam hani, daha yenisin ya belki sendede oluyordur. arabayla giderken diyelimki 70 le gidiyosun 4. yada 5. vitestesin misal. ilerde kırmızı ışıkları gördün mecburen yavaşlayıp durman lazım. ayağını gazdan çektiğin zaman araba kompresore hemen biniyomu? çabukmu yavaşlıyo yoksa yavaşlaması için frene müdahale etmek zorunda kalıyomusun?
  • Uzaklığa göre değişiyor. Ancak, ayağımı gazdan çektiğimde motor freninin devreye girdiğini hissediyorum. Ben şimdiye kadar ışıklarda frene basmadan yavaşlama yapamadım.
    Zaten devir saati ile başım belada, azıcık gaza dokunsam 2500 devirin üstüne çıkıyor.
    Asıl sana hız sabitleyiciyi denemeni öneririm. Motorun ne güçlü olduğunu kolaylıkla anlayacaksın.
    Hız sabitleyiciyi 85 e ayarla. Sonra devreden çıkar hızını 70 e düşür ve bu arada hız sabitleyiciyi devreye sok, ayağını da gaz pedalından çek. İvmelenme neymiş gör.
  • quote:

Yaptırdığım ücretsiz koltuk koruma ile ilgili bir kaç şey söyleyeyim. Lukunku uyarmıştı sağolsun. Çok fazla bir şey beklemeyin diye. Hakikaten haklıymış. Öyle sıvı dökülünce yarım saate kadar içine geçirmez filan hikaye. Denedim gördüm.
    Döktüm suyu önce boncuklandı ama suyu silinceye kadar (30 saniye kadar) bir kısmını içine geçirdi. Arka koltukta denediğim için döktüğüm suyun bir kısmı doğru koltuğun sırtlıkla birleştiği yere gitti ve bezi araya sokmama rağmen koltuk suyu emdi.
    Kısacası kendi işimi kendim göreceğim artık. Gerçi kısmen de olsa bir koruma yapar sanırım.
    Ayrıca, bu yakıt tüketimi niye sürekli gözümün önünde değil, görmek için hep silecek kolunun tepesine basmak zorunda mıyım? derken, mode tuşunu keşfettim. Mode tuşuyla ekranları sabit hale getirebiliyorsunuz.
    Gerçi sürekli gözün önünde olması yokuş çıkarken yakıt tüketimini görünce pek hoş olmuyor ama en azından küçük bir ayrıntı daha öğrenmiş oldum.

selamlar,

bu "mode" tuşu nerde ?
  • İşaretleme biraz uydruk oldu ama idare edin.

<<<< PEUGEOT PARTNER TEPEE GRUBU >>>>
  • bizde daha önce 99 model mitsubishi L200 pick-up vardı.. bunda 4. yada 5. viteste giderken ayağımı gazdan çektiğim zaman araç hemen kendini kasıyor kompresöre biniyordu. ama tepee'de bu oran bana biraz daha uzun geldi.. kompresöre yavaş yavaş biniyor. curmatesi günü bursaya gidicem servise, orda bu konuyu sorucam bakalım ne dicekler...
  • Şimdi bu kompresyona binme olayı, uzun süre olursa mı? iyi, kısa sürede olursa mı? iyi.
  • yani, ayağını gazdan çektiğin zaman sonuçta araç yol eğimli felan değilse motor vites devrine göre arabayı yavaşlatıyo ya gazda olmadığı için.. bana ayağını gazdan çektiğin zaman sanki arabanın yavaşlaması daha uzun sürüyor gibi geldi. o yüzden aklıma takıldı..
  • Ağır ağır yavaşlaması normaldir. Daha önce kullandığım corolla da aynı şekilde yavaşladığı için ben bir tuhaflık hissetmedim. Zaten birden yavaşlasa, araç öne doğru yığılır gibi olur. Bu da rahatsızlık verir bence.
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.