Şimdi Ara

<<<<<SUZUKİ CLUB>>>>>> (5. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
4.581
Cevap
62
Favori
397.325
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • kısmetse bu cumaya kadar, 2.el 2007 model 31000 de suzuki swift 1,3 4x4 aracı alıorum... içi dizaynı falan gayet güzel, inşallah memnun kalcaz...

bu arada orjinal teyp ve hoparlörleri hakkında görüş belirtcek olan var mı??
  • merhaba suzukici arkadaşlar.....

iş icabı bana "suzuki carry" pick up lazım.....

daha önceden hiç kullanmadım.acaba aranısda bu araçla ilgili bilgisi olanınız varmı?

artıları eksileri nelerdir?parça sorunu,hararet sorunu vs oluyor mu bu araçlarda???

alırken nelere dikkat edeceğiz???

bu konuda aydınlatıcı bilgilerinize ihtiyacım var.

bu kasasından lazım.bütcemiz yeni kasa olan modellilere yetmiyor.

<<<<<SUZUKİ CLUB>>>>>>
  • merhabalar yeni resimler ekliyorum :))) ama sanırım yayada ihtiyac var :)))

<<<<<SUZUKİ CLUB>>>>>>

<<<<<SUZUKİ CLUB>>>>>>

• @dainese
    Bizde bi ara 93 model Minibüslerinden vardı.Bizde eşya taşımak için almıştık.8 kişi bindiğimizi bilirim.2 kişiyken bile 100'ü geçmez.Bizimki LPGliydi kışın biraz problem çıkarttı ama onun dışında problemi olmadı.Koltuklar ısıtmalı.Motor hemen altta olduğundan motorun üstünde oturuyorsunuz.Bir süre sonra ısınıyor.Kışın güzel bir özellik.

@jetman
    Aracın çok güzel olmuş.Aksesuarlarla birlikte bir de yükselince mini jip gibi olmuş.Ama yay falan yaparsan on numara olur.Güle güle kullan

• Screamer çok sağol dostum.bilgiler için teşekkürler...
  • tsk ederim dostum sanırım yay takacagım :) evli olunca biraz zor oluyor bu işler :))
  • Evet ben de swift'ime kavuşmuş bulunmaktayım, 1,3 lt 4x4 manuel metalik kırmızı...

ilk izlenimlerim;

- motor acayip sessiz, çalışır durumda verildiini farketmedim marşa basmaya çalıştım meğerse araç çalışıomuş

- frenler çok güzel, abs ebd ve acil destek etkisini gösterio...

- direksiyonda eps özelliği olması park ederken işinizi kolaylaştırıo...

5 dk kullandım, bakalım ilerleyen günlerde detaylı yazarım

kazasız sürüşler...

•  <<<<<SUZUKİ CLUB>>>>>>

Bu Türkiye'de 1.9 ddis motorla çıkarsa alınmayacak araç değil.Zaten şimdi de XL-7 var ama bu çok güzel.
    http://www.suzukiauto.com/about_suzuki/concepts/view_concept.php?m=concept_kizashi_3
    Bu da yukarıdaki Kizashi linkinin Suzuki'nin kendi sitesinden alınanı.
     <<<<<SUZUKİ CLUB>>>>>>

<<<<<SUZUKİ CLUB>>>>>>

<<<<<SUZUKİ CLUB>>>>>>

<<<<<SUZUKİ CLUB>>>>>>

Bunlar da bikaç resim

• Merhaba Arkadaşlar,

Terios mu Jimny mi derken.. Tam da sonunda Jimny alacağım Ağustosta derken... (çünkü yüksek araba lazım sırtımda bükülmeme gibi bir sorun var ve ağrılı v.s.)

Dün FIAT'a uğradım.. Fiorino ve Doblo fiyatlarını aldım. Jimny'den ucuz ve civarında çıktı. Motora baktığımda 1300 mj motorun yakışı dizel ve şehir işi 5 litre görünüyor. Ne yapmalı arkadaşlar? FIAT mı bu değerleri çok düşük gösteriyor yoksa Jimny gerçekten içiyor mu benzini?

Jimny demişken 2009 modelinde neler olacak? 2010 modelinin şasisin değişeceği yönünde bir yorum okudum.

Biri Jimny deneyimlerini paylaşırsa sevinirim.

Saygılar selamlar
  • kısa ve oz bir cevap vereyim japon arabasından şaşmayın :)) bende swift var cok araştırdım pejo ve fiyat cok problemliler gibi gorunuyorwww.sikayetimvar.com ma bir bakın size yardımı olacagına inaniyorm
  • eveet selamlar herkese. mart ayında aldığım grand vitara ddis 5000 km oldu. bu süre içersinde hiç bir problem yaşamadım desem yeridir. arkadaşlar aracın performansını sormuşlar... açıkçası renault dan alınma bu motor biraz gürültülü ve titreşimli ama bu kllanım esnasında çok keyifli geliyor zira gerçek bir jeep kullandığınızı anlıyorsunuz .performansa gelince aracın performansı ortalama düzeyde 300nm tork kendini bariz hissettiriyor. bu motoru biraz araştırdım ve vardığım sonuç herkesin ortak görüşü lagunada kullanılan bu motorun son derece sağlam ve az sorun çıkardığını söylediler. ayrıca işin ekonomi tarafına gelince 1660 kg ağırlığıdaki sürekli 4 çeker bi araç kullanıyorsunuz ve nerdeyse vw caddy ile aynı yakıyosunuz daha ne olsun

<<<<<SUZUKİ CLUB>>>>>>

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi asedat -- 18 Haziran 2008; 22:19:22 >

• arkadaşlar suzuki SX4 hatchback in otomatik vitesli veya 4x4 modeli türkiye ye gelecek mi?
    gelecekse ne zaman gelecek , bilgisi olan var mı?.

şu anda piyasadaki sx4 ün fiat sedici den donanım olarak eksiği fazlası var mıdır?
  • quote:

Orjinalden alıntı: c.o.n.d.o.r

Valla yakıt durumu ilk 5000 de fazlaydı ama araba açıldıktan sonra iyice düştü diyebilirim. Öyle net bir hesap yapmadım ama... Kullanım konusu ise en güzel tarafı. Bu sınıftaki araçların en iyisi, bunu iddia ediyorum. Virajlara 120-140 la gir banamısın demiyor maşallah :))) savrulma sıfır yani...

Suzuki Swift gerçekten yol tutuşu çok iyi, inanılmaz zevkli sürüşü olan değişik bir araç... Yol tutuşu o kadar ünlü ki Granturismo 5.0 Prologue yarış simülasyonu oyununa bile koymuşlar...
  • quote:

Orjinalden alıntı: lebu

arkadaşlar suzuki SX4 hatchback in otomatik vitesli veya 4x4 modeli türkiye ye gelecek mi?
    gelecekse ne zaman gelecek , bilgisi olan var mı?.

şu anda piyasadaki sx4 ün fiat sedici den donanım olarak eksiği fazlası var mıdır?

Yıl sonu gelecekmiş; duyum sağlam yerden... Mevcut sedanların da güvenik donanımları çok kötü; Yan ve perde hava yastıkları yok...
  • http://www.telegraph.co.uk/motoring/main.jhtml?xml=/motoring/2005/07/16/mfsuz16.xml#1 adresinden bir alıntı

---
    Suzuki's five-year plan
    2004 - Swift hatchback.
    Autumn 2005 - Grand Vitara.
    Spring 2006 - SX4: small 4x4 hatchback.
    Summer 2006 - Swift Sport
    2007 - Utility Compact: Swift-based with a high roof, also to be built in Hungary.
    2008 - new small car to replace Alto: 1.6 metres long with four seats, powered by a new three-cylinder, aluminium-alloy petrol engine capable of 94mpg and meeting Euro IV emissions standards. Most likely to be produced in India, with sales first in Europe, then in India followed by China.
    2008 - Sport Utility Wagon; a high-roof 4x4 estate (SUV Crossover) about 4.5 metres long and 1.8 metres wide, the size of a BMW 3-series or Audi A4. To be entered into the World Rally Championship in 2008. Most likely to be built in Japan.
    2009 - new mini 4x4 or Jimny replacement. A revival of the Samurai, the basic, military-style 4x4.
    2010 onwards - replacement for the current Swift with cabriolet variant and possible hybrid versions. And a sports car.
    ---

Görüldüğü üzere Jimny 2009 da gerçekten değişecekmiş. 2008 de olacak SUW 'un Equator olması muhtemel. Ama kamyonetten bhsedilmiyor. Belki proje değiştirilmiştir.

Bu durumda 2009 da gelmesi beklenen Jimny 2008'in ağustosunun 15'i sonrasında mı gelir ? Yoksa 2009 ortasında mı?

2008 de çıkacak denen şu 3 silindirli araç 98 mpg yakıyor denmiş..

94 miles per gallon = 2.5 L/100km

ediyormuş. Böyle bir araç olabilir mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hakiki.chewbacca -- 26 Haziran 2008; 16:07:46 >

• Suzuki Maruti hakkında bilgisi olan var mı? İyisi ve kötüsü nelerdir? En kolay bozulan yeri? Servis ücreti v.s.

Yani ikinci eli temiz görünürse alınır mı?

Saygılar
  • quote:

Orjinalden alıntı: cenkog

quote:

Orjinalden alıntı: c.o.n.d.o.r

Valla yakıt durumu ilk 5000 de fazlaydı ama araba açıldıktan sonra iyice düştü diyebilirim. Öyle net bir hesap yapmadım ama... Kullanım konusu ise en güzel tarafı. Bu sınıftaki araçların en iyisi, bunu iddia ediyorum. Virajlara 120-140 la gir banamısın demiyor maşallah :))) savrulma sıfır yani...

Suzuki Swift gerçekten yol tutuşu çok iyi, inanılmaz zevkli sürüşü olan değişik bir araç... Yol tutuşu o kadar ünlü ki Granturismo 5.0 Prologue yarış simülasyonu oyununa bile koymuşlar...

yol tutuşu ii baya da arabayı alalı 1 hafta oldu viraja sert girdim kayarak kenarda duran arabaya arka tamponundan vurdum yan tarafta göçük oldu serviste şu anda, tek sorumlu benim sert girmem ve yerin kumlu olması yoksa o virajı alırdı araba, neyse bana ders oldu :D altında ferrari de olsa viraja girerken abartmamak lazım

•  <<<<<SUZUKİ CLUB>>>>>>

buda benim Swift ........
  • up
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.