Şimdi Ara

<<<<<SUZUKİ CLUB>>>>>> (28. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.581
Cevap
62
Favori
397.300
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2627282930
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • bu arada arkadaşlar aracı aldığım gün 190TL ye 43lt benzin koymuştum, 670 km'de benzin lambası yandı (benzin lambası yandığı anda bip sesiyle uyarıda veriyor) 690km'de istasyona girdim daha fazla gitmeye tırstım

690 km nin 400km si maltepe - beylikdüzü arası uzun mesafede, kalan 290km si rutin şehiriçi kullanım.
    ilk 450km de 100km hızı hiç geçmemiştim diyebilirim ama 450km den sonra 140-150 yaparak gittiğim yerler oldu.
  • ufuklarotesi aracınız hayırlı olsun, güzel günlerde kullanın. Kullandıkça seveceğiniz, sizi üzmeyecek bir araçtır.
    2008 model için uygun, kabul edilir kilometrede. Daha pek çok fikir arkadaşlardan gelecektir. Selamlar.
  •  <<<<<SUZUKİ CLUB>>>>>>

Suzuki Swift Sport, 2012 yılında üretime başlanacak, 1.6 motor 136 PS (134 HP) olarak üretilecek
  • quote:

Orijinalden alıntı: punk89

ben de istanbulda yaşıyorum. genelde 2. viteste dip gazla falan hızlanırım ona rağmen şehiriçinde 7,5 den yukarısını görmedim. genelde 7,3 - 7,4 civarı :) aracın fotosu da bu;

<<<<<SUZUKİ CLUB>>>>>>

Ben de şehiriçi tüketimi tekrar hesapladım. 11.5 lt benzinle 160 km yol gittim. Bu da 100 km de 7.1 lt yakıta denk geliyor. Gayet normal hatta normalden az yakıyor :)

:: 185/55/15 ::
  • bugün ufak bir kaza geçirdim. küçükçekmece e-5 mevkiinde arkamdaki araca arkasındaki araç çarptı, o da kayıp benim araca arkadan çarptı. sadece ufak tefek çizikler var göçme falan olmadı ama çarpmanın etkisiyle direk tamponun dağıldığını düşündüm emniyet kemeri tuttu yoksa cama doğru uçmuştum

arkamdaki tahmini 2001 model hyundai accentin arka tampon göçtü, ön tamponda çatlaklar oldu, bizim japonda hiçbişi yok, suzuki takdirimi bir kez daha kazandı

• quote:

Orijinalden alıntı: punk89

bugün ufak bir kaza geçirdim. küçükçekmece e-5 mevkiinde arkamdaki araca arkasındaki araç çarptı, o da kayıp benim araca arkadan çarptı. sadece ufak tefek çizikler var göçme falan olmadı ama çarpmanın etkisiyle direk tamponun dağıldığını düşündüm emniyet kemeri tuttu yoksa cama doğru uçmuştum

arkamdaki tahmini 2001 model hyundai accentin arka tampon göçtü, ön tamponda çatlaklar oldu, bizim japonda hiçbişi yok, suzuki takdirimi bir kez daha kazandı

Çok geçmiş olsun. Ufak tefek çiziklerle atlatmanıza sevindim.
    Bayram sürecinde fena kazalara tanık oldum, çok can sıkıcıydı. Arabada güvenliğin çok önemli olduğunu böyle zamanlarda anlıyoruz. Bir de emniyet kemeri takmanın ne kadar gerekli olduğunu.

• çok geçmiş olsun punk89
    istanbul trafiğinin standartları bunlar maalesef :) önemli bir kaza geçirmemiş olmanız sevindirici.
  • @adepex

teşekkür ederim. madem arabaya bu kadar para verdik türm imkanlarından yararlanmak lazım emniyet kemeri dahil şaka bi yana emniyet kemerinin hayati önemi var, keşke herkes bilincinde olabilse

@sputnikk

teşekkürler. istanbul trafiği malum kazasız olmuyor neyseki ufak bişiyle atlattık
  • quote:

Orijinalden alıntı: sputnikk

quote:

Orijinalden alıntı: hondaaaa

yeni swift alan arkadaslar otomatik veya duz oldugunu belirterek ne kadara aldıgını ve hediyeleri yazabilir mi? swift 1.2 gl at beyaz renk dusunuyorum.

AT, bayramdan hemen önce aldım.
    33.400 TL den 1 TL bile inmediler :)
    arka park sensörü hediye.
    metalik boya farkı almıyorlar. ilk yıl trafik sigortası fiyata dahil.

Park sensörü ne marka tatktılar bilginiz varmı acaba?
  • quote:

Orijinalden alıntı: uzm@n

quote:

Orijinalden alıntı: sputnikk

quote:

Orijinalden alıntı: hondaaaa

yeni swift alan arkadaslar otomatik veya duz oldugunu belirterek ne kadara aldıgını ve hediyeleri yazabilir mi? swift 1.2 gl at beyaz renk dusunuyorum.

AT, bayramdan hemen önce aldım.
    33.400 TL den 1 TL bile inmediler :)
    arka park sensörü hediye.
    metalik boya farkı almıyorlar. ilk yıl trafik sigortası fiyata dahil.

Park sensörü ne marka tatktılar bilginiz varmı acaba?

valla hiç bakmadım üstad :) sadece göstergelimi göstergesizmi istediğimi sordular bende gösterge istemem sadece biplesin yeter hatta ön taraf hiç kablo dolaştırmayın bipleyecek hoparlörde arka tarafta kalsın dedim. aynen öyle yapmışlardı.

• Arkadaşlar fabrika değerlerinin altına indim. Şehir içi 31 kr (100km de 7.1 lt). Şehir dışı 25 kr (100km de 5.6 lt) bu da 120 ile 160 arası yerine göre değişen hızlarda seyrederek. Yani 120 ile gitsem normal değerlerin altında yakıt tüketicem. Yağ değişiminde bor katkısı kullandığım için sanırım bir performans artışı oldu.

Suzuki Swift 1.3 MT 2006
    15" Çelik Jant ve 185 / 55 / 15" Falken Ziex Lastikler
  • merhaba

bende 2 ay önce 2006 4*4 60 000 kmde füme renkte swift alarak aranıza katılmış bulunmaktayım.İlk arabam olduğu için ve ehliyetimde yeni olduğu için kıyaslama yapamıyorum ama ben arabamı çok seviyorum...araştırırken bakmadığım marka araç kalmadı hatta bi ara c3 için çok niyetlendim kapora falanda vermiş olmama rağmen vazgeçip swifte döndüm.

swift sahipleri hangi aralıklarla yağ değiştiriyorlar ve hangi yağı tavsiye ederler bulunduğum yer doğunun ücra bir köşesi olduğu için servis falan yok buralarda.
  • quote:

Orijinalden alıntı: brave1907

merhaba

bende 2 ay önce 2006 4*4 60 000 kmde füme renkte swift alarak aranıza katılmış bulunmaktayım.İlk arabam olduğu için ve ehliyetimde yeni olduğu için kıyaslama yapamıyorum ama ben arabamı çok seviyorum...araştırırken bakmadığım marka araç kalmadı hatta bi ara c3 için çok niyetlendim kapora falanda vermiş olmama rağmen vazgeçip swifte döndüm.

swift sahipleri hangi aralıklarla yağ değiştiriyorlar ve hangi yağı tavsiye ederler bulunduğum yer doğunun ücra bir köşesi olduğu için servis falan yok buralarda.

Suzuki Swiftin yağı 10 bin km de bir değişir. Yağ olarak tavsiye edilen, 10W-40 yağdır. fakat doğuda kışlar daha çetin geçtiğinden 5w-40 veya 0w-40 yağ da kullanabilirsiniz.
  • Alarm ve Park sensörü hakkında :

Splash'ım için serviste alarm ve park sensörü taktırdım.
    1. Park sensörünü meafe göstergeli ekranlı ve sesli uyarılı olan modeli taktılar. Ekranda hem sağ sol hangi açıdan yaklaştığınız, kaç metre yaklaştığınız yazıyor hem de aşama aşama ışıkları yanıp sesli ikaz veriyor. İnceledim tüm ışıkları yanıp, metre hesabı sıfır olup hem de tam öttüğünden sonra 20 - 30 cm'lik bir mesafe kalıyor. Park sensörünün bu kadar işe yarayacağını bilmezdim, herkese tavsiye ederim. Sensör Cartech diye bir marka.
    2. Alarmı arabanın uzaktan kumandasına entegre ettiler. Yani ayrıca kumandası olan alarmlardan takmadılar. Servis müdürü kendisi bu tür bir alarmı isteyip getirtti. Özellikle tavsiye etti. Çok da iyi yapmış, sonradan çok beğendim. Splash GLS-H modelinin çift kademeli uzaktan kumandası var. Tek tık (açma tuşuna bir defa basmak) şöför kapısını açıyor, iki tık tüm kapıları ve bagaj kapılarını açıyor. Sonra kilitlemek için tek tık tüm kapıları normal kilitliyor ve iki tık kapıları ikinci defa çarpraz kilitliyor. Forumlarda çengel kilit olarak geçiyor. Kumadaya alarm entegre edildikten sonra kapatma tuşuna bir defa basmak kapıları kilitleyip alarmı aktif ediyor. Lakin iki defa basarsanız alarm aktif olmuyor ama yine de alarm ışığı yanıp sönüyor.
    Ayrıca çok hasas bir alarm olmamasını da rica etmiştim, o şekilde bir alarm seçip taktılar. Alarm Space diye bir marka.

Her ikisinin de montajı esnasında arabamın başında bekledim ve ustayla konuştum. Başka bir markanın servisi olsa aracın başında bekletmezlerdi sanırım.

Önemli olan: Hem alarm hem de park sensörünün kutularını aldım, garanti belgelerini onaylattım. Daha önemlisi alarm ve park sensörünün serviste takıldığını servis kayıtlarına işlediler. Arabanın garantisinin bozulmaması için gerekli bir işlemdi.
    Sıfır Suzuki alan arkadaşlar / halen garantisi devam eden aracı olanlar mutlaka bu tur işlemleri servis kayıtlarına işletsinler.

EK:
    Ankara'da Suzuki'nin satışını yapan Neziroğlu ile anlaşmaları bittiği için satış showroomları kapanmıştı. Şimdi Suzuki MEB Başayar otomotiv diye bir yerle anlaşmış. Suzuki yanında Mazda, Kia ve Dfm diye bir markanın da satışını yapıyorlar.
    Yani Ankara'da olup da Suzuki'lere (özellikle yeni Swift'e) bakmak isteyen olursa orada bakabilir.

• quote:

Orijinalden alıntı: adepex

Alarm ve Park sensörü hakkında :

1. Park sensörünü meafe göstergeli ekranlı ve sesli uyarılı olan modeli taktılar. Ekranda hem sağ sol hangi açıdan yaklaştığınız, kaç metre yaklaştığınız yazıyor hem de aşama aşama ışıkları yanıp sesli ikaz veriyor. İnceledim tüm ışıkları yanıp, metre hesabı sıfır olup hem de tam öttüğünden sonra 20 - 30 cm'lik bir mesafe kalıyor. Park sensörünün bu kadar işe yarayacağını bilmezdim, herkese tavsiye ederim. Sensör Cartech diye bir marka.
    2. Alarmı arabanın uzaktan kumandasına entegre ettiler. Yani ayrıca kumandası olan alarmlardan takmadılar. Servis müdürü kendisi bu tür bir alarmı isteyip getirtti. Özellikle tavsiye etti. Çok da iyi yapmış, sonradan çok beğendim. Splash GLS-H modelinin çift kademeli uzaktan kumandası var. Tek tık (açma tuşuna bir defa basmak) şöför kapısını açıyor, iki tık tüm kapıları ve bagaj kapılarını açıyor. Sonra kilitlemek için tek tık tüm kapıları normal kilitliyor ve iki tık kapıları ikinci defa çarpraz kilitliyor. Forumlarda çengel kilit olarak geçiyor. Kumadaya alarm entegre edildikten sonra kapatma tuşuna bir defa basmak kapıları kilitleyip alarmı aktif ediyor. Lakin iki defa basarsanız alarm aktif olmuyor ama yine de alarm ışığı yanıp sönüyor.
    Ayrıca çok hasas bir alarm olmamasını da rica etmiştim, o şekilde bir alarm seçip taktılar. Alarm Space diye bir marka.

Her ikisinin de montajı esnasında arabamın başında bekledim ve ustayla konuştum. Başka bir markanın servisi olsa aracın başında bekletmezlerdi sanırım.

Önemli olan: Hem alarm hem de park sensörünün kutularını aldım, garanti belgelerini onaylattım. Daha önemlisi alarm ve park sensörünün serviste takıldığını servis kayıtlarına işlediler. Arabanın garantisinin bozulmaması için gerekli bir işlemdi.
    Sıfır Suzuki alan arkadaşlar / halen garantisi devam eden aracı olanlar mutlaka bu tur işlemleri servis kayıtlarına işletsinler.

EK:
    Ankara'da Suzuki'nin satışını yapan Neziroğlu ile anlaşmaları bittiği için satış showroomları kapanmıştı. Şimdi Suzuki MEB Başayar otomotiv diye bir yerle anlaşmış. Suzuki yanında Mazda, Kia ve Dfm diye bir markanın da satışını yapıyorlar.
    Yani Ankara'da olup da Suzuki'lere (özellikle yeni Swift'e) bakmak isteyen olursa orada bakabilir.

uzaktan kumanda da iki tık yapılınca çapraz kilitleme demişsiniz, o nasıl bişey oluyor ilk defa duydum?

• quote:

Alarm ve Park sensörü hakkında :

EK:

Kardes alarmini gule gule kullan. alarmin orj. kumandaya entegre edilmesi harika olmus. ben 2. kumanda olacak diye taktirmamistim. en kisa zamanda taktirmayi dusunuyorum senin markadan. fiyat olarak ne odedin? birde acik kalan camlari araci kitlynce kapatiyor mu?

• 2011 SUZUKİ ALTO OTOMATİK VİTES SIFIR ARACIM SATILIKTIR İRTİBAT NUMARAM 5079319344
  • punk89
    Splash'ın GLS-H veriyonu lansman modeliymiş, Türkiye'ye az sayıda gelmiş. Farklı bazı özellikleri var.
    Kumandanın kapatma düğmesine iki defa basınca ikinci defa kilitliyor, internette biraz araştırmıştım iki defa kilitlemesi kanca kilit diye geçiyordu.
    Bu şekilde kilitlendiğinde aracın özellikle yan kapıların bir başkasının açması kesinlikle mümkün olmayacaktır vs yazıyordu.
    Alarm ve park sensörü takılırken sormuştum bu modeller Türkiye'ye gelmemişti tam bilemedim vs demişlerdi.

sputnikk
    Öncelikle teşekkür ederim. Ben de çok memnun kaldım. Servis müdürü çok bilgili ve pratik düşünebilen birisi. Kendi seçip, konuşup getirtti. Aslında ben kumandalı bir alarm takılacak diye düşünerek gitmiştim. Daha iyisini yapacağız, kumandalı olmaz bu araca diye hareket etti ben de güvendim. 220 lira gibi bir fiyatı vardı (tabi dışarıda daha ucuza taktırmak mümkündür, lakin garantisi bozulabilir endişesiyle ve çok bilinen bir araba olmadığı için aracın kendi ustaları işlem yapsın diye ben erviste taktırdım, ayrıca sisteme işlettim.) 200 liraya taktılar.
    Açık kalan camları kapatmıyor çünkü: Splash'ın bu modelinde dahi kumandayla kilitleyince camlar açıksa kapatmıyor. Alarm takılırken halledilebilirdi. Kapı içlerini söküp birer röle takılması gerekiyormuş. O zaman kapıları kilitleyince camları da kapatır dediler ama ben pek istemedim. Hem artı bir ücreti çıksın istemedim hem de çok fazla sökülüp takılmasına kıyamadım. Şu halinden memnunun zaten.

• quote:

punk89
    Splash'ın GLS-H veriyonu lansman modeliymiş, Türkiye'ye az sayıda gelmiş. Farklı bazı özellikleri var.
    Kumandanın kapatma düğmesine iki defa basınca ikinci defa kilitliyor, internette biraz araştırmıştım iki defa kilitlemesi kanca kilit diye geçiyordu.
    Bu şekilde kilitlendiğinde aracın özellikle yan kapıların bir başkasının açması kesinlikle mümkün olmayacaktır vs yazıyordu.
    Alarm ve park sensörü takılırken sormuştum bu modeller Türkiye'ye gelmemişti tam bilemedim vs demişlerdi.

sputnikk
    Öncelikle teşekkür ederim. Ben de çok memnun kaldım. Servis müdürü çok bilgili ve pratik düşünebilen birisi. Kendi seçip, konuşup getirtti. Aslında ben kumandalı bir alarm takılacak diye düşünerek gitmiştim. Daha iyisini yapacağız, kumandalı olmaz bu araca diye hareket etti ben de güvendim. 220 lira gibi bir fiyatı vardı (tabi dışarıda daha ucuza taktırmak mümkündür, lakin garantisi bozulabilir endişesiyle ve çok bilinen bir araba olmadığı için aracın kendi ustaları işlem yapsın diye ben erviste taktırdım, ayrıca sisteme işlettim.) 200 liraya taktılar.
    Açık kalan camları kapatmıyor çünkü: Splash'ın bu modelinde dahi kumandayla kilitleyince camlar açıksa kapatmıyor. Alarm takılırken halledilebilirdi. Kapı içlerini söküp birer röle takılması gerekiyormuş. O zaman kapıları kilitleyince camları da kapatır dediler ama ben pek istemedim. Hem artı bir ücreti çıksın istemedim hem de çok fazla sökülüp takılmasına kıyamadım. Şu halinden memnunun zaten.

hımm anladım kardeş ok. teşekkürler.

• pek bilgim yok ama o bilyelerin dağılması o kadar kolay olmaması lazım, yıpranma aşamasında ses gelmeye başlar, debriyaja bastığında ses kesilir falan... sanırım bu durumda da araç kullanılmaya devam edilmiş. şanzıman onarımı elbette pahalı , özellikle işçiliği. neyse onunla geçmiş olsun...
  • 
Sayfa: önceki 2627282930
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.