Şimdi Ara

<<<<<SUZUKİ CLUB>>>>>> (27. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
4.581
Cevap
62
Favori
397.049
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2526272829
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • evet arkadaşlar aracı dün aldım sanırım perşembe günüde teslim alırım.
    bir arkadaşımın ısrarları üstüne c.tesi günü Opel corsa, Citroen C3, nissan micra ve toyota yaris incelemeleri yaptık fakat yine Suzuki Swiftte kesin karar kıldık ve dün gidip aldım.
    opel corsa güzel bir araç fakat fiyat anlamında otm viteste fiyat donanım vasat kaldı.
    c3 içine oturdum ve direk yok dedim fiyat bile konuşmadan çıktık.
    nissan micra otomatik en full modelinde pazarlıkla 32000 tl kadar indiler fakat dış kasası önceki kasaya göre çirkin olmuş, koltukları ufalttıkları için iç hacmi ve bagaj çok geniş olmuş ama koltukları beğenmedim. konsol biraz oyuncak gibi, arka camlar en full modelde bile manuel jantlar 15". o yüzden vazgeçtik.
    toyota yaris fiyatı çok yüksek, ve tam otm yok. multi mode vites var. kaydırma yapıyormuş. bizim hatun için riskli :) ayrıca gösterge panelinin ortada olup arabanın hertarfını torpido gözü yapmaları çok komik olmuş.

nitekim dün suzukiye gidip swifti aldım. koyu bir gri vardı fümeye benzer onu çok beğendim. önceki baktığım bayilerde hep metalik gri, siyah, beyaz ve kırmızı renkleri vardı burada bunu değişik görünce hoşuma gitti
  • quote:

Orijinalden alıntı: sputnikk

evet arkadaşlar aracı dün aldım sanırım perşembe günüde teslim alırım.
    bir arkadaşımın ısrarları üstüne c.tesi günü Opel corsa, Citroen C3, nissan micra ve toyota yaris incelemeleri yaptık fakat yine Suzuki Swiftte kesin karar kıldık ve dün gidip aldım.
    opel corsa güzel bir araç fakat fiyat anlamında otm viteste fiyat donanım vasat kaldı.
    nissan micra otomatik en full modelinde pazarlıkla 32000 tl kadar indiler fakat dış kasası önceki kasaya göre çirkin olmuş, koltukları ufalttıkları için iç hacmi ve bagaj çok geniş olmuş ama koltukları beğenmedim. konsol biraz oyuncak gibi, arka camlar en full modelde bile manuel jantlar 15". o yüzden vazgeçtik.
    toyota yaris fiyatı çok yüksek, ve tam otm yok. multi mode vites var. kaydırma yapıyormuş. bizim hatun için riskli :) ayrıca gösterge panelinin ortada olup arabanın hertarfını torpido gözü yapmaları çok komik olmuş.

nitekim dün suzukiye gidip swifti aldım. koyu bir gri vardı fümeye benzer onu çok beğendim. önceki baktığım bayilerde hep metalik gri, siyah, beyaz ve kırmızı renkleri vardı burada bunu değişik görünce hoşuma gitti

hayırlı olsun, kazasız belasız sürüşler
  • teşekkürler
  • quote:

Hayırlı olsun, güzel günlerde kullanın. Daha sonra fotoğraflarını ekleyin de bakalım
  • teşekkürler. eklerim tabi
  • quote:

Hayırlı olsun.Kazasız belasız iyi günlerde kullanmanız dileği ile.
    33400lük liste fiyatından bir indirim yaptılar mı acaba?
  • maalesef arkadaşım, zaten bir indirim / tanıtım fiyatı adı altında satıldığı için 1 tl bile inmiyolar. ama trafik sigortası için ve metalik boya için fark almıyorlar ve ücretsiz park sensörü istedim takarız dediler. bilgine
  • quote:

maalesef arkadaşım, zaten bir indirim / tanıtım fiyatı adı altında satıldığı için 1 tl bile inmiyolar. ama trafik sigortası için ve metalik boya için fark almıyorlar ve ücretsiz park sensörü istedim takarız dediler. bilgine

Temmuz MTV'sini ödediler mi acaba?

NOT-
    Arabayla birlikte:
    1. Ruhsat ve yedek anahtarı
    2. Faturasını (tam ödediğiniz rakam olmalı)
    3. Garanti belgesini
    4. Teknik belgesini (Orjinali ya da kopyası)
    5. Sigorta poliçesini
    6. Hediye takacakları park sensörünün garanti belgesini
    7. Ödeyeceklere Temmuz Bandrolünün dekontunu
    almayı unutmayın.
    8. Yedek lastik olmadığına göre bagajda yedek lastik yerinde tamir kiti olması gerekiyor kontrol edin.
    9. Bir de aracı teslim alırken imza atmadan önce aracın her yerini tedbir amaçlı kontrol edin.
    10. Araç için ödediğiniz rakamı banka havalesi ile göndermiş olmanız gerek, dekontlarını muhafaza edin.
    12. Aldığınız yer ayrıca bir servis ise park ensörünün onlarda takıldığını GARANTİ AÇISINDAN servis sistemine işlemelerini rica edin.
    13. Eğer alarm taktırma fikriniz olacaksa ücretini ödeyip aracı teslim almadan (park sensörünü takacakları süreçte) takmalarını rica edin, sonrası için kolaylık olur.

Bunlar Suzuki'den bağımsız 0 araç alırken yapılması/ dikkat edilmesi gereken bazı işlemler.
    Benim aracı aldığım Suzuki bayisi çok profesyoneldi ve hiç sorun yaşamadım, hepsini zaten kendileri hazırlamışlardı ve teslim ettiler. Bir sorun çıkmaz ama genel bilgi olarak yazdım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: adepex

quote:

maalesef arkadaşım, zaten bir indirim / tanıtım fiyatı adı altında satıldığı için 1 tl bile inmiyolar. ama trafik sigortası için ve metalik boya için fark almıyorlar ve ücretsiz park sensörü istedim takarız dediler. bilgine

Temmuz MTV'sini ödediler mi acaba?

NOT-
    Arabayla birlikte:
    1. Ruhsat ve yedek anahtarı
    2. Faturasını (tam ödediğiniz rakam olmalı)
    3. Garanti belgesini
    4. Teknik belgesini (Orjinali ya da kopyası)
    5. Sigorta poliçesini
    6. Hediye takacakları park sensörünün garanti belgesini
    7. Ödeyeceklere Temmuz Bandrolünün dekontunu
    almayı unutmayın.
    8. Yedek lastik olmadığına göre bagajda yedek lastik yerinde tamir kiti olması gerekiyor kontrol edin.
    9. Bir de aracı teslim alırken imza atmadan önce aracın her yerini tedbir amaçlı kontrol edin.
    10. Araç için ödediğiniz rakamı banka havalesi ile göndermiş olmanız gerek, dekontlarını muhafaza edin.
    12. Aldığınız yer ayrıca bir servis ise park ensörünün onlarda takıldığını GARANTİ AÇISINDAN servis sistemine işlemelerini rica edin.
    13. Eğer alarm taktırma fikriniz olacaksa ücretini ödeyip aracı teslim almadan (park sensörünü takacakları süreçte) takmalarını rica edin, sonrası için kolaylık olur.

Bunlar Suzuki'den bağımsız 0 araç alırken yapılması/ dikkat edilmesi gereken bazı işlemler.
    Benim aracı aldığım Suzuki bayisi çok profesyoneldi ve hiç sorun yaşamadım, hepsini zaten kendileri hazırlamışlardı ve teslim ettiler. Bir sorun çıkmaz ama genel bilgi olarak yazdım.

vermiş olduğun bilgi için teşekkür ederiz bunlar 0 km araç alırken çok önemli. tekrar git geller yaşamamak için bilinmei gerekiyor. 2001 yılında bir seat toledo almıştı peder 2-3 sefer git gel yapmıştık bunları önceden konuşmadığımız için
    bende onun tecrübesiyle pazar günü herşeyi peşinen konuştum ama zaten bayiide profesyonel çalışıyor.

park sensörünü hediyede olsa mutlaka faturaya işleyerek garanti kapsamına alıyorlar. kesinlikle boyamadan takmıyorlar sensörleri araç rengine boyuyorlar. servis kayıtlarına işliyorlar.
    temmuz bandrolünü ruhsat işlemleri esnasında ödüyorar.

bu arada araçta 14" yedek lastik var tamir kiti yok.
  • evet arkadaşlar aracımı dün teslim aldım dün sadece 5km kadar servisten eve gitme fırsatım oldu pek kullanamadım ama bugün işe geldim araçla ve tek kelime ile mükemmel.
    1.2 motordan beklemediğim bir performans. (2005 model 1.6 otm. elantram vardı o bunun yanında kağnı )
    konsol çok kullanışlı. düğmeler büyük, cd çalar ekranı büyük. valla tercih yapmamda yardımcı olduğunuz için hepinize çok teşekkürler. en doğru seçimi yaptığıma inanıyorum.
  • quote:

evet arkadaşlar aracımı dün teslim aldım dün sadece 5km kadar servisten eve gitme fırsatım oldu pek kullanamadım ama bugün işe geldim araçla ve tek kelime ile mükemmel.
    1.2 motordan beklemediğim bir performans. (2005 model 1.6 otm. elantram vardı o bunun yanında kağnı )
    konsol çok kullanışlı. düğmeler büyük, cd çalar ekranı büyük. valla tercih yapmamda yardımcı olduğunuz için hepinize çok teşekkürler. en doğru seçimi yaptığıma inanıyorum.

Rica ederiz :) Güzel günlerde kullanın.

Suzuki herkesin bilmediği ama çoğu kimsenin gerekli gereksiz olumsuz şeyler söylemeye kalkıştığı bir marka. Kullandıkça kalitesini de anlayacaksınız, inşallah seneler senelerce keyifle kullanırsınız.

Not:
    1. Rodaj için (yani motor ve bağlantılı parçaların birbirlerine uyum sağlaması için) ilk 1000 km pek hız yapmamanızı, aracı zorlamamanızı salık veririm. Mümkünse 80-90 km'yi aşmadan.
    Biliyorum yeni araçlarda rodaja gerek yok diyenler olacaktır. Bu benim tavsiyem.

Selamlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: adepex

quote:

evet arkadaşlar aracımı dün teslim aldım dün sadece 5km kadar servisten eve gitme fırsatım oldu pek kullanamadım ama bugün işe geldim araçla ve tek kelime ile mükemmel.

Rica ederiz :) Güzel günlerde kullanın.

Suzuki herkesin bilmediği ama çoğu kimsenin gerekli gereksiz olumsuz şeyler söylemeye kalkıştığı bir marka. Kullandıkça kalitesini de anlayacaksınız, inşallah seneler senelerce keyifle kullanırsınız.

Not:
    1. Rodaj için (yani motor ve bağlantılı parçaların birbirlerine uyum sağlaması için) ilk 1000 km pek hız yapmamanızı, aracı zorlamamanızı salık veririm. Mümkünse 80-90 km'yi aşmadan.
    Biliyorum yeni araçlarda rodaja gerek yok diyenler olacaktır. Bu benim tavsiyem.

Selamlar.

sağol kardeş inşallah.
    tavsiyenide dikate alacağım.
  • Merhaba herkese,

Ben yokken 2 Yeni Swift sahibi arkadaşımız olmuş, hayırlı uğurlu olsun, kazasız belasız inşallah.

Zamanla araba hakkındaki düşüncelerinizi, yorumlarınızı ara ara yazmayı ihmal etmeyin, biz de öğrenelim yeni Swift nasılmış. :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi quad_65 -- 27 Ağustos 2011; 10:30:12 >
  • Teşekkürler quad_65
    Valla nazarsız olsun araba muhteşem. hatunla kapışmalar başladı ben kullanacam sen kullanacan mevzusu yüzünden
    Hafta sonu 2 gün üst üste beylikdüzü - maltepe arası git gel yapmak durumunda kaldık, bu sayedede aracı uzun uzun test etme fırsatım olmuş oldu. her yönden harika ve inanılmaz keyifli bir araç.
    Aracı satın almadan önceki suzuki markası için olan tüm tereddütlerim silinmiş gitmiş durumda ve swifte her binişte daha çok bağlanmaktayım
    Bu arada aracı teslim alırken s****l benzin istasyonunda depoyu doldurdum. 43lt 190TL benzin aldım. Malum Beylikdüzü - Maltepe arası şehirlerarası yolculuk kategorisine giriyor bu uzun mesafede hiç dur kalk trafiğe maruz kalmadım ve ortalama hızım herzaman olduğu gibi 100 km civarındaydı. bu şekilde 2 gün içinde 280km yol yaptım, bunun yanı sıra 170km de şehiriçi kullanımım oldu. yani toplam 450km yol yaptım depo şuanda yarıda. kalan yarısıda böyle giderse yakıt tüketimi muhteşem benim için
  • quote:

Teşekkürler quad_65
    Valla nazarsız olsun araba muhteşem. hatunla kapışmalar başladı ben kullanacam sen kullanacan mevzusu yüzünden
    Hafta sonu 2 gün üst üste beylikdüzü - maltepe arası git gel yapmak durumunda kaldık, bu sayedede aracı uzun uzun test etme fırsatım olmuş oldu. her yönden harika ve inanılmaz keyifli bir araç.
    Aracı satın almadan önceki suzuki markası için olan tüm tereddütlerim silinmiş gitmiş durumda ve swifte her binişte daha çok bağlanmaktayım
    Bu arada aracı teslim alırken s****l benzin istasyonunda depoyu doldurdum. 43lt 190TL benzin aldım. Malum Beylikdüzü - Maltepe arası şehirlerarası yolculuk kategorisine giriyor bu uzun mesafede hiç dur kalk trafiğe maruz kalmadım ve ortalama hızım herzaman olduğu gibi 100 km civarındaydı. bu şekilde 2 gün içinde 280km yol yaptım, bunun yanı sıra 170km de şehiriçi kullanımım oldu. yani toplam 450km yol yaptım depo şuanda yarıda. kalan yarısıda böyle giderse yakıt tüketimi muhteşem benim için

ayrıca araç daha yeni, şöyle bi 5000 km falan yaptıktan sonra yakıt değerleri biraz daha düşer
  • Yeni Swift Alan arkadaşlara hayırlı olsun.Allah kaza beladan saklasın.

Swift'imi kullanırken araba kullanmaktan zevk alıyorum.Herhalde kullanan herkeste benim gibi düşünüyordur.
  • bugün ilk defa yeni swifti canlı olarak trafikte gördüm fulya civarlarında, beyaz renkti. gayet alımlıydı
  • quote:

Orijinalden alıntı: uzm@n

Yeni Swift Alan arkadaşlara hayırlı olsun.Allah kaza beladan saklasın.

Swift'imi kullanırken araba kullanmaktan zevk alıyorum.Herhalde kullanan herkeste benim gibi düşünüyordur.

kesınlıkle haklısın
  • yeni swift alan arkadaslar otomatik veya duz oldugunu belirterek ne kadara aldıgını ve hediyeleri yazabilir mi? swift 1.2 gl at beyaz renk dusunuyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: hondaaaa

yeni swift alan arkadaslar otomatik veya duz oldugunu belirterek ne kadara aldıgını ve hediyeleri yazabilir mi? swift 1.2 gl at beyaz renk dusunuyorum.

AT, bayramdan hemen önce aldım.
    33.400 TL den 1 TL bile inmediler :)
    arka park sensörü hediye.
    metalik boya farkı almıyorlar. ilk yıl trafik sigortası fiyata dahil.
  • 
Sayfa: önceki 2526272829
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.