Şimdi Ara

<<<<<SUZUKİ CLUB>>>>>> (227. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.581
Cevap
62
Favori
397.321
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 225226227228229
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Yakıt tüketimi aynı, km göstergesiyle gps arasında 5 km oynuyordu, şimdi 3 km oynuyor, ben arka tekerlerin sürtmesinden çekiniyordum arka koltuklarda toplamda 300 kg 4 kişi olarak kullandım sürtme olmadı, 4000 km oldu değiştireli, keskin viraj ve ani fren yapacak durumum olmadı çok şükür yorum yapamayacağım. Kasis, çukur ve kalın yol çizgilerinde çok yumuşadı, önceden vurma sesi geliyordu, konsol çıkacak gibi şimdi hissetmiyorum.
  • yhyayd Y kullanıcısına yanıt
    Bende de atiker var. Gayet memnunum. 10.000 de bir filtresini degistiriyorum çok az yakıyor.
    Bende simit tank var 35 lt. Hiçbir sorun yok. Şehiriçi 400-420 km gidiyor. Şehiriçi 500 km yi geçiyor.
    Tavsiye ederim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: yhyayd

Bu verilere inmek için ne yapmam gerekiyor servis çözüm bülurmu

tavsiye edebileceğiniz yer varmı
    Ben de tamirci arkadaşın tavsiyesi ile bütçeme uygun 2001 model swift aldım ama sanki parçaları biraz pahalı bir de sağ aks lazım oldu burda bulamadık mesela yurtdışından gelir dediler 1950tl+kdv
  • quote:

Orijinalden alıntı: 9unkarekoku

Ben de tamirci arkadaşın tavsiyesi ile bütçeme uygun 2001 model swift aldım ama sanki parçaları biraz pahalı bir de sağ aks lazım oldu burda bulamadık mesela yurtdışından gelir dediler 1950tl+kdv

Sağ aks derken?
  • Sağ aks derken bildiğimiz önden çekiş için sağ aks. Şunun gibi birşey

<<<<<SUZUKİ CLUB>>>>>>
  • quote:

Sağ aks derken bildiğimiz önden çekiş için sağ aks. Şunun gibi birşey

<<<<<SUZUKİ CLUB>>>>>>
    Bugün lastikçiye gittim; 185 55 16'dan 195 55 16 lastiğe geçmeyi konuştuk, aracı 2 cm adar yükselteceği için bundan vazgeçtiğimi, 195 50 17 düşündüğümü, bunun da jant değişikliği nedeniyle masraflı olacağı için bundan da vazgeçtiğimi, 195 50 16 almayı düşündüğümü söyledim. Hemen "Lastiğin yanağı daralacak; aracın ön takımını bitirirsin, kasiste/çukurda/şurda burda araca zarar verirsin" dedi. En iyisinin bu lastiklerle devam etmek olduğuna karar verdik. Bu arada aracın şoför kapısında yazan lastik basınç ölçüleri konuştuk. Kapıda konfor sürüşü için ön 36, arka 32 derken ekonomik sürüş için ön 41, arka 36 diyor. Ben de bugün 41-36 yaptım. Lastikçi "yol tutuşun azalır, tüm lastikleri 34 yap" dedi ama şimdilik üreticinin belirttiği ölçülerde kullanıyorum. İleride 39-34 olabilir. Bugün ayrıca sesi çocuk düdüğününkine benzeyen kornasını değiştirdim...Geçen hafta servisinde orijinal spoiler taktırdım. Çok yakıştı ama aracı aldığımda verdiğim sipariş 1,5 ay sonra geldi. Umarım yedek parçada da bu kadar gecikme olmaz. Araçtan gerçekten çok memnunum. Memnuniyetim iki Toyota Yaris'ten sonra. İlk Yaris 2005 model ve 1000 motordu, sonraki 1.3 motor ve 2014 modeldi. 1000 motor harikaydı, ama 1.3 motorlu olana 7 ay zor katlanabildim. Arada kısa süreli kiralık kullandığım araçlar da oldu; Fiesta, Polo, Golf, Hundai i20, Sembol, Albea, Hundai Accent, Focus, Punto, Yeni Clio, eski Clio (uzun bagajlı), Fluence. Ayrıca Skoda Octavia, Fabia, çok kısa süre Dod Nitro, Hundai Starex kullandım. Bunların içinde Golf ve yeni Fabia'nın sürüş keyfi hâlâ aklımdadır. Bu araçlar kadar zevk veren son araç ise şu an sahibi olduğum Swift. Seneye Haziran gibi yeni modeli gelecek, bayiyi arayıp teknik özellklerini şimdiden sordum. Geldiğinde büyük ihtimal değiştiririm onunla. Swift'in piyasada çok olmaması benim için cazibe unsuru. Polo-Golf gibi görmekten artık bunalmamak güzel. LPG asla takmayacağım. İlk aracıma takmıştım, yakıttan baya kârlıydım ama aracın 135 binde üç pistonundan biri tamir gördü, yarı motor tamiri demekmiş bu. 2014 gibi 1800-TL ödemiştim. Yine de çok ekonomik...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi medal7777 -- 19 Ekim 2016; 23:12:38 >

• quote:

Orijinalden alıntı: medal7777

Bugün lastikçiye gittim; 185 55 16'dan 195 55 16 lastiğe geçmeyi konuştuk, aracı 2 cm adar yükselteceği için bundan vazgeçtiğimi, 195 50 17 düşündüğümü, bunun da jant değişikliği nedeniyle masraflı olacağı için bundan da vazgeçtiğimi, 195 50 16 almayı düşündüğümü söyledim. Hemen "Lastiğin yanağı daralacak; aracın ön takımını bitirirsin, kasiste/çukurda/şurda burda araca zarar verirsin" dedi. En iyisinin bu lastiklerle devam etmek olduğuna karar verdik. Bu arada aracın şoför kapısında yazan lastik basınç ölçüleri konuştuk. Kapıda konfor sürüşü için ön 36, arka 32 derken ekonomik sürüş için ön 41, arka 36 diyor. Ben de bugün 41-36 yaptım. Lastikçi "yol tutuşun azalır, tüm lastikleri 34 yap" dedi ama şimdilik üreticinin belirttiği ölçülerde kullanıyorum. İleride 39-34 olabilir. Bugün ayrıca sesi çocuk düdüğününkine benzeyen kornasını değiştirdim...Geçen hafta servisinde orijinal spoiler taktırdım. Çok yakıştı ama aracı aldığımda verdiğim sipariş 1,5 ay sonra geldi. Umarım yedek parçada da bu kadar gecikme olmaz. Araçtan gerçekten çok memnunum. Memnuniyetim iki Toyota Yaris'ten sonra. İlk Yaris 2005 model ve 1000 motordu, sonraki 1.3 motor ve 2014 modeldi. 1000 motor harikaydı, ama 1.3 motorlu olana 7 ay zor katlanabildim. Arada kısa süreli kiralık kullandığım araçlar da oldu; Fiesta, Polo, Golf, Hundai i20, Sembol, Albea, Hundai Accent, Focus, Punto, Yeni Clio, eski Clio (uzun bagajlı), Fluence. Ayrıca Skoda Octavia, Fabia, çok kısa süre Dod Nitro, Hundai Starex kullandım. Bunların içinde Golf ve yeni Fabia'nın sürüş keyfi hâlâ aklımdadır. Bu araçlar kadar zevk veren son araç ise şu an sahibi olduğum Swift. Seneye Haziran gibi yeni modeli gelecek, bayiyi arayıp teknik özellklerini şimdiden sordum. Geldiğinde büyük ihtimal değiştiririm onunla. Swift'in piyasada çok olmaması benim için cazibe unsuru. Polo-Golf gibi görmekten artık bunalmamak güzel. LPG asla takmayacağım. İlk aracıma takmıştım, yakıttan baya kârlıydım ama aracın 135 binde üç pistonundan biri tamir gördü, yarı motor tamiri demekmiş bu. 2014 gibi 1800-TL ödemiştim. Yine de çok ekonomik...

Alıntıları Göster
    Arkadaşlar bende 2001 model macar swift var bu model kullanan var mı bir de antalyada bunun için usta ve parçacı tavsiye edermisiniz? Siz nerede nasıl yaptırıyor parçaları falan nerden temin ediyorsunuz?

• quote:

Arkadaşlar bende 2001 model macar swift var bu model kullanan var mı bir de antalyada bunun için usta ve parçacı tavsiye edermisiniz? Siz nerede nasıl yaptırıyor parçaları falan nerden temin ediyorsunuz?

Alıntıları Göster
    Bu araçlar yokuşta nıye bu kadar berbat acaba 4*4 swift

hafıfı yokuşlarda trafıkte dur kaklarda birsure sonra arç resmen gıtmıyor balata kokuyor mecbur yolu acmak ıcın zorluyorsun sankı bırısı frenlıyor gıbı oluyor

acaba genelde boylemi yoksa aracımdasıkıntımı var

• quote:

hafıfı yokuşlarda trafıkte dur kaklarda birsure sonra arç resmen gıtmıyor balata kokuyor mecbur yolu acmak ıcın zorluyorsun sankı bırısı frenlıyor gıbı oluyor

Alıntıları Göster
    İnternette 2017 Swift'in fotoğraflarını gördüm. 1.000 motor versiyonu yanında 1.4 turbolu 140 beygir sport modeli var. Tasarımı hoşuma gitti. Mevcut Swift'ten boyu çok az kısa, fakat genişlik mevcuttan biraz fazlaymış. Sport model çevik duruyor. Mayıs-Haziran gibi yeni swift ülkemizde de satışa sunulacak muhtemelen. Bu konuda bilgisi olan paylaşabilir mi?

Motoru güçlendirmeyle ilgili araştırmalar yapıyorum. 1.2 litre, 94 beygir, otomatik.

Swift'inin motorunu güçlendiren (chip tuning vs) arkadaşlar, deneyimlerinizi paylaşır mısınız?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi medal7777 -- 19 Ekim 2016; 23:07:45 >

• Merhabalar arkadaşlar,
    Swiftimi sattım,
    İhtiyacı olan, isteği olan arkadaşlar için, navigasyonlu kameralı dvd li multimedya sistemini satıyorum. Markası AVT AVX 8700 internetten araştırabilirsiniz. Montaj servisinide tavsiye ederim ki çok önemli.
    2011 model ve üzeri yeni kasa swift e özel.
    İyi forumlar dilerim
  • osmnbykglu kullanıcısına yanıt
    hocam bilmiyorum araç aldın mı mesaj süresinden sonra baya bi zaman geçmiş ama , hala almadıysan ve kararsızsan suzuki swift'i tavsiye ederim. 9 ay önce aldım ben de 2007 4x4 çok memnunum. ama bu biraz ne istediğinize bağlı. 20-25 bin tl aralığında alacağınız sorun cıkarmayacak araçların içerisinde ilk 3'e suzuki swift kesinlikle girer. istanbul içinde yaşıyorsanız şehir içi kullanımda çok rahat edersiniz. sürekli kullanmadığım için beni yormuyor ama sürekli kullanacaksanız öyle çok tasarruflu bir araç değil , ne öldürüyor , ne güldürüyor yani öyle söyleyeyim. servis açısından istanbul'da problem yaşamazsınız , anadolu yakası için bostancı oto sanayi de yıldıray usta var aracın dilinden anlıyor. kendisi de suzuki swift kullanıcısı zaten. esnaf adam simsarlık yapmıyor. uzun yola gidecekseniz eğer çok performans beklemeyin daha doğrusu yeterli hıza ulaşıyorsunuz ama fazlası için performansı düşük kalabiliyor. 130 140 km hızlara rahatlıkla ulaşabilirsiniz .. güvenli sürüş hissi yaratıyor emin olabilirsiniz. virajlara girişi yol tutuşu frenlemesi vs.. gayet iyi , gerçekten tok bir araç. özetle kullanması zevkli bir velet bu :)

• Çok önce yazmıştım, Swift'in kasası değişiyor diye. 2017 içinde yeni kasası gelir sanıyorum. O aşamalarda mevcut kasası araçlarda indirim yaparlar gibi geliyor bana.
    Sport Türkiye'ye çok fazla gelmiyor. Misal mevcut Swift'in Sportundan 3 tane getirdiler.
  • Swift insanda sürekli kullanma isteği uyandırıyor. Şu süspansiyonları biraz yumuşak olsaydı mükemmel bir araç olacaktı.

Motorunu güçlendiren oldu m aramızda?
  • quote:

Kimse cevap vermedi ben kendimicevaplıyayım

Cumertesi günü özdoğanlar suzuki servisine götürdüm arabayı şu işlemler yapıldı

1-debrıyaj baskı değişti
    2-arka fren balataları değişti
    3-on fren diskleri değiti
    4.sol aks korugu yırtıktı değişti
    5-100.000 yaklaştığı için bujiler değişti
    6-100 bin bakımı yapıldı
    7-şanzıman yağı değişti
    8-rot balans ayarı yaptırdım
    9-boğaz kelebeğini temizlettim
    10-yağ çubuğu kırıktı değişti
    11-yol bilgisayarı ayarlandı

1.800 TL para verdim çıktım

Araç misler gibi şu an

• yhyayd Y kullanıcısına yanıt
    Merhaba,

Bizim 4x4 lerin temel problemi, maksimum torku 4200 devirde yakalaması. Araç normalde seri bir araba. Genelde bir çok araba 1.viteste kullanılmaz. Fakat bizim arabada düşük hızlarda 1.vites kullanmak gerekiyor, yoksa araba yığılıyor. Motor üst devirlerde çok canlı ama bu seferde yakıt tüketimi artıyor. Devirli kullanmak özellikle lpg varsa subap erimesine neden olabiliyor.
  • arkadaşlar bu 2005 model 1.1 altolar nasıldır tavsiye edermisiniz.bütçe 14-15 civarı, bu altolar hindistan üretimi diye duydum diğer japon üretimi olan suzukilerden kalite, sağlamlık vs olarak daha düşükmü yani, motoru çekişi vs nasıldır? istanbulda işe gidip gelmede kullanacağım günlük 40-50 km yol yapacağım lpg ile motoru uyumlumu lpg ile yakıt değerlerini bilen var mı ... birde gl ve glx olmak üzere iki tipi varmış donanım farklılığı var mı ?
  • öldünüzmü la uyansanıza alooo ses deneme 1-2 ...
  • Değerli arkadaşlar Benim araç sağa dönüşlerde ses yapıyor. Özellikle arkada birisi oturuyorken daha fazla ses yapıyor donuslerde. Bu konuda bilgisi olan var mı?
  • Ön Tekerin ordan geliyorsa ses aks değişcek.
  • 2011 splash 1,2 otomatik 4 vites lpg'li aracım var
    soğuk havalarda 3-4 km. kadar 4. vitese geçmiyor
    şehir içi sıkıntı olmuyordu, bu yıl bulvardan gidince herkes 90-100 le giderken 60-70 le tın tın gidince sıkıntı yapmaya başladı
    bir çeşit korumamı var yoksa arıza mı?
  • 
Sayfa: önceki 225226227228229
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.