Şimdi Ara

<<<<<SUZUKİ CLUB>>>>>> (21. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
4.581
Cevap
62
Favori
397.061
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1920212223
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: desx

Sadece ön sol camın üzerindeki AUTO yazısı aydınlanır, diğer tuşlarda aydınlatma yoktur, bir problem yok

tşkrler.......
  • arkadaşlar internette bakınırken şu linkteki suzuki swift Mugen style cam rüzgarlığını gördüm hoşuma gitti ama daha önce e baydan hiç alış veriş yapmadım o yüzden almaya güvenemedim acıkcası bunu tr den bulabilme sansımız varmı bir fikri olan

http://cgi.ebay.com.sg/suzuki-swift-Mugen-style-window-Visor-/290486650784
  • quote:

Orijinalden alıntı: mistik

arkadaşlar internette bakınırken şu linkteki suzuki swift Mugen style cam rüzgarlığını gördüm hoşuma gitti ama daha önce e baydan hiç alış veriş yapmadım o yüzden almaya güvenemedim acıkcası bunu tr den bulabilme sansımız varmı bir fikri olan

http://cgi.ebay.com.sg/suzuki-swift-Mugen-style-window-Visor-/290486650784

benzer modeller gittigidiyor,hepsiburada vb. sitelerde de var. ben bir tane almıştım. ama dıştan yapıştırma olunca pek te hoş durmuyordu, söküp atmıştım
  • quote:

Orijinalden alıntı: TekBozok

Suzuki sahibi arkadaşlar, eşime otomatik bir Suzuki almak istiyorum. Bunların otomatiği triptonik mi, yoksa tam otomatik mi, yani yokuşta kaydırır mı acaba? 10 - 14 Bin TL arası bir bütçemiz var. Hangi modelini önerirsiniz. Çok teşekkür ederim.

Arkadaşlar bilgi sahibi olanlardan yardım istiyorum.
  • aman kardesım sakın suzukıye bulasma bes para etmez ben sıfır 4x2 sahıbıyım uzakdur suzukıden
  • quote:

Orijinalden alıntı: demir2008

aman kardesım sakın suzukıye bulasma bes para etmez ben sıfır 4x2 sahıbıyım uzakdur suzukıden

böyle cevap mı olur arkadaşım. Sıkıntın neyse söyle hepimiz öğrenelim. ne tür sorun çıkarıyor araban? belki seninkine özgü bir sorun vardır. sıfır almışsın arabayı servis ile görüştün mü. Benim araba ile ilgili tek sıkıntım yedek parçasının pahalı olması ve pek yaygın olmayan servis ağı..
  • quote:

Orijinalden alıntı: siyahbalik

quote:

Orijinalden alıntı: demir2008

aman kardesım sakın suzukıye bulasma bes para etmez ben sıfır 4x2 sahıbıyım uzakdur suzukıden

böyle cevap mı olur arkadaşım. Sıkıntın neyse söyle hepimiz öğrenelim. ne tür sorun çıkarıyor araban? belki seninkine özgü bir sorun vardır. sıfır almışsın arabayı servis ile görüştün mü. Benim araba ile ilgili tek sıkıntım yedek parçasının pahalı olması ve pek yaygın olmayan servis ağı..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Pendo -- 7 Aralık 2010; 11:18:17 >
  • quote:

quote:

Suzuki sahibi arkadaşlar, eşime otomatik bir Suzuki almak istiyorum. Bunların otomatiği triptonik mi, yoksa tam otomatik mi, yani yokuşta kaydırır mı acaba? 10 - 14 Bin TL arası bir bütçemiz var. Hangi modelini önerirsiniz. Çok teşekkür ederim.

Acil olarak olumlu bir bilgi talebinde bulundum ama, olumsuz bir yoruma hemen iki cevap verildi. Sorduğum soru çok mu zor?
  • TekBozok benimki düz vites, o yüzden otomotik ile ilgili bilgim yok. sanırım sorunu da henüz bu tip vitese sahip araç sahipleri okumamıştır. herhangi bir suzuki servisini ara ve bir sor. en hızlı cevabı onlardan alabilirsin.
    fiyat konusunda ise 2006 öncesi fiyatlar 10-14000 arası değişirken, 2006 sonrası min 19-20000 TL den başlıyor. sahibinden, hurriyet oto vb. siteler genelde ortalama fiyatı yansıtıyor. 2006 öncesi modelleri bilmediğimden öneri de yapamayacağım.
  • quote:

quote:

Swift'in ve Alto'nun hiçbir modelinde tiptronik vites yoktur.4 ileri tam otomatiktir.Bu nedenle tiptronik gibi geri kaydırma gibi birşey yoktur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Pendo -- 7 Aralık 2010; 13:06:38 >
  • Çok teşekkür ederim arkadaşlar, yeni Alto modelini bayide gördüm gerçekten çok hoş olmuş, motor kapasitesi küçülmüş ama beygir gücü daha iyi olmuş. 2006 öncesi modelleri merak ediyordum, bu seride en az yakan arabalar olduğunu öğrendim. Suzuki ailesine teşekkürler.
  • quote:

benzer modeller gittigidiyor,hepsiburada vb. sitelerde de var. ben bir tane almıştım. ama dıştan yapıştırma olunca pek te hoş durmuyordu, söküp atmıştım

ustam doğru söylüyorsun ama bu daha farklı en son hondalarınki gibi mugen style söylediğin adreslerdekiler senin dıstan taktıgın sokup attıgın ürünleri satıyor bende soküp atmak istemediğim için bunu istedim nese biraz daha araştırmaya devam bu arada benim arabada direksiyonu tam sağ yada tam sol yapınca tak tuk die ses gelmeye başladı z rot larında sorun olugunu ve tanesinin 35 tl olduğunu söylediler ortalama 100 liraya sorunum halolucağını söylüyorlar daha önce başına gelen oldumu acaba koru korune 100 lira para vermek istemiyorumda o yuzden sordum
  • Selam arkadaşlar, ben de Swift meraklılarından biriyim. Bir arkadaşım çok beğendiğim aracını atıyor ben de almaya niyetlendim. 2006 model 1.3mt 4*2 modelini satıyor ve araç 70.000 de. İstediği fiyat 16-17bin civarı.
    Yalnız aklıma takılan bazı şeyler var. Bu aracın arıza çıkarma durumu nedir? Parça piyatları ne alemde? Motor dayanıklılığı nasıl? Mesela honda, toyota gibi araçlar için temiz kullanımda 400-500bin km normal karşılanıyor. Bunun ömrü nedir? Bildiğiniz artı ve eksileri paylaşırsanız sevinirim.

Araç bu:

<<<<<SUZUKİ CLUB>>>>>>

Aracın ekstraları:

-özel yapılmış spor yaylar ile alçaltılmış tavan,
    -çelik cant,
    -spor yarış lastikler(15 günlük)
    -Amerikan çizilmez camlar,
    -Hava filtresi,
    -Chip tuning araç tasarruf cihazı,
    -Angel,
    -Exonan

Aracın kazası yokmuş, sadece park halinde arkadan ufak bi kazası varmış. Ne dersiniz bu araç için?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi çerkez -- 28 Aralık 2010; 1:23:41 >
  • Araç gayet güzel 4x2 olmasına karşın ekelemlerle 4x4 aksesuarlarına kavuşmuş. Söylediğiniz gibi temiz kullanımda ve bakımları aksatmadan, tahmin ediyorum ki eski Suzuki'ler 100 000 ve üzeri kilometreleri rahatça devirirken, yeni modeller rahat rahat 250 000 kilometreyi geride bırakır, sorun çıkartmaz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi desx -- 28 Aralık 2010; 17:46:50 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: desx

Araç gayet güzel 4x2 olmasına karşın ekelemlerle 4x4 aksesuarlarına kavuşmuş. Söylediğiniz gibi temiz kullanımda ve bakımları aksatmadan, tahmin ediyorum ki eski Suzuki'ler 100 000 ve üzeri kilometreleri rahatça devirirken, yeni modeller rahat rahat 250 000 kilometreyi geride bırakır, sorun çıkartmaz.

Teşekkür ederim. Eğer başka yorumlarınız da olursa aklınıza gelen bir husus v.s. zevkle okurum
  • Araç 2006 4x2 ise macar yapımı.1,3cc 92 ps japonları ile yürürü ve mekaniği aynı ufak tefek farklı ayrıntıları var,döşeme rengi,anten yeri,arka tamponda sis farı olmaması gibi.araç ile biraz oynamışlar dediğin gibi.Yaylardan sonra amortisörleri değiştirmemişler ise kontrol etmek lazım.bir takım parçaları pahalı ancak muadil parçalarını temin edebilirsin.ucuz maliyet ile yaptırabilirsin aracın arızalarını.bakımları zamanında yapılır ise motoru öldüremezsin.350-400 bin gider.araç seri olduğu icin seri kalkışlarda ve spor kullanımlarda baskı balata sıkıntı cıkabilir değişim maliyeti 250 tl gibidir.sık arıza cıkartmaz kesinlikle.servisin yolunu unutursun.aldmadıysan ekspertiz yaptır araca.teker rulmanlarını şanzıman rulmanlarını kontrol ettir derim.ön takım bozmaz.motorsa sıkıntı yapmaz.120 binde zincirini değiştirirsin ses yaparsa.araca bir body kit bir arka spoiler takınca daha bir güzel olacaktır.Ayrıca VW suzuki japon fabirkasının %25 ini satın aldı bunun sebebi küçük hacimli motorlarda suzukinin onlarca ödülü olmasıdır.yani motor yönünden korkma derim.karar senin ama rakam yüksek o paraya 2007 4x4 2008 4x2 japon bulabilirsin belki 1-1,5 üzerine ekleyerek.
  • @hasancob kardeş verdiğin bilgiler gerçekten çok önemliydi benm için çok teşekkürler. fiyat için fazla mı diyorsun? Aracın üzerindeki esktralarıyla birlikte bu fiyatı etmez mi? (16bine bırakırsa almayı düşünüyorum)
  • Dostum 16,000 tl bu aracın dolu dolu binici fiyatı.Satarsan 1 yıl içinde aynı paraya satamayabilirsin.6 ay sonra arac 1 yas daha yaşlanacak.Malı alırken kazanırsan satarken zarar etmezsin bence.Ama uzun süre kullanacam dersen tabiiki 1 in 2 nin lafı olmaz.Swiftler güzel ve özel otomobildir.Herkez almaz binmez ama binende kolay kolay inmez.Aksesuarları aracı dolu gösteriyor bence biraz.Kısacası benim şahsi fikrim 15-16 arası alınır derim.Çünki daha öncede dediğim gibi 17 bin tlye 2007 4x4 full dolu modelleri bulunabilir.Hayırlısı olsun derim.Bunlar benim şahsi fikrim sizin fikirlenizi değiştirmek istemem.
  • quote:

Orijinalden alıntı: hasancob

Dostum 16,000 tl bu aracın dolu dolu binici fiyatı.Satarsan 1 yıl içinde aynı paraya satamayabilirsin.6 ay sonra arac 1 yas daha yaşlanacak.Malı alırken kazanırsan satarken zarar etmezsin bence.Ama uzun süre kullanacam dersen tabiiki 1 in 2 nin lafı olmaz.Swiftler güzel ve özel otomobildir.Herkez almaz binmez ama binende kolay kolay inmez.Aksesuarları aracı dolu gösteriyor bence biraz.Kısacası benim şahsi fikrim 15-16 arası alınır derim.Çünki daha öncede dediğim gibi 17 bin tlye 2007 4x4 full dolu modelleri bulunabilir.Hayırlısı olsun derim.Bunlar benim şahsi fikrim sizin fikirlenizi değiştirmek istemem.

Aracı binmek için alıcam ama tabi ki ilerde ne olacağı belli olmaz satmamız gerekebilir. Bu araç çok hoşuma gidiyor açıkçası ama piyasa olayı kafamı biraz kurcalıyor işte. Tavsiyelerin için çok teşekkür ederim kardeşm. Yalnız ben otomobil piyasasının daha makul olduğu İstanbul da yaşıyorum ve senin dediğin fiyatlara ilanlarda araç bulamadım. Pazarlık payını çok mu abartıyorlar acaba? Bir de mesela 17000 tl lik fiyatta pazarlık payı nedir bi araba için normal şartlar altında?
  • Dostum internette araç fiyatları gerçek piyasaya bir hayli yüksek biliyorsun. aracını satmak isteyen kişi internette diğer muadil araçların fiyatlarına bakarak kendi aracının fiyatlarını belirliyorlar.buda doğal olarak internet piyasının yükselmesine neden oluyor.17000 tl lik bir aracın pazarlık payını tabiiki satıcının ve piyasasının değerini bilmeden kestirmek zor. bence sen bir kaç galericiye benim bu özelliklerde bir aracım var kaça alırsın diye sor.birkaç farklı bölgeye.mesela istanbul izmit bursa
    gibi bunlardan alacağın fiyatla ortalama piyasasını bulabilirsin.her aracın tutulduğu ve tutulmadığı bölgeler var.mesela suzukinin istanbul ankara izmir antalya denizli sakarya gibi bölgelerde piyasası yüksektir.ama izmit samsun eskişehir bilecik gibi bölgelerde piysası düşüktür.bu bölgelerdeki yetkili suzuki servis ve bayilerine satılık müşteri aracı varmı diye sormanda fayda olabilr.çok fazla şey yazıpta kafanı karıştırmak istemem açıkçası.ama araba piyasası her markada böyledir.
    ama her halukarda yetkili servise aracı göstermeni tavsiye ederim aracın gecmişine bir baksınlar.tramerden plaka veya şasi bilgisini girerek kaza durumunu öğrenebilirsin.bu sayede gönül rahatlığı ile aracı alabilirsin.
  • 
Sayfa: önceki 1920212223
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.