Şimdi Ara

<<<<<SUZUKİ CLUB>>>>>> (16. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.581
Cevap
62
Favori
397.263
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Şöyle bir açıklaması var sanırım. Dikkatinizden kaçmış, ışık yanınca gördünüz benzininizin bitmek üzere olduğunu. Şehirlerarası yol / otobandasınız. Bu gibi durumlar düşünülerek ışık yandığında 5-7 lt kadar daha oluyor herhalde depoda.
  • evet onu biliyorum fakat ibre tamamen dipte olduğunda oluyor. Yani önceki mesajda belirttiğim gibi . 5 litre ibrenin çeyreğin yarısında olması demek, dipte değil. Ayrıca 5 litre ile yaklaşık 50 km gidersiniz, standart olarak 30 km yol yapacak kadar bir güvenlik payı bırakılır. Yani bu da depoda 3 litre benzin var demektir. Peki deposunun kaç litre olduğunu bilen var mı?

Neyse boşverelim bu mevzuyu. Şİmdi başka bir problem var. Benzin tüketim göstergesi sürekli litre başına km gösteriyor. Halbuki ben km başına litre istiyorum. Kitapçığı okudum anlatmış ama orada yazan ile olanların hiç alakası yok. Buradaki yazıları da okudum. Efendim kontağı aç düğmeye bas filan. Hepsini denedim olmuyor. Bilgisi olan var mı acaba???
  • bende o kontak olayını denedim olmadı. galiba modele göre farklı değerler var. bende lt/100km ve MPG birimleri var. bu ikisi haricinde lt/km ya da km/lt gibi birimler yok. Değiştirmek için kitapçıktaki düğmeye 2 saniye uzun basıp, birim yanıp söndüğünde 1 kez kısa basıyorum. değişince tekrar uzun basıp hafızaya alıyorum.
  • Evet olmuyor. Yalan yani ya da bizim bilmediğimiz bir şey var. Ama kullanıcı kitapçığı çok basit ve anlaşılır olmalı. Oradakileri yaptığımıza göre problem biz de değil.
    Başka birşey bilen bir arkadaş var mı. Hem depo boyutu ile ilgili hem de şu yakıt göstergesi ile.
  • Yalan derken? Dalga mı geçiyorsunuz? Kendi aracımda yaptığım çalışan yöntemi anlatıyorum size. Başka yapabilen de var yukarıda açın okuyun.

Suzuki servisine falan telefon açın yapamadıysanız; ya aracınızda farklı bir durum var ya da bir şeyi yanlış yapıyorsunuz.

Kullanıcı kitabı sayfa 3-14 te benim dediğim aynen yazıyor. (İngilizce kitapçıktan baktım sayfa numarasını, Türkçesinde farklı olabilir)

Deponun kaç lt olduğu da yazıyor tabii, sayfa 12-4.

Haziran 2008 baskı.

Resim de koyayım sizin için:

<<<<<SUZUKİ CLUB>>>>>>

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi quad_65 -- 6 Mayıs 2010; 12:23:34 >

• Arkadaşlar bende quad_65 arkadaşımın anlattı yöntemle yaptım oldu gayette iyi çalışıyor

Benimde size bir sorum olucak hangi motor yağını kullanıyorsunuz Piyasada envayi çeşit yağ var her kafadan farklı bir ses çıkıyor bir turlu karar vermedim sizler hangi yağı kullanıyorsunuz ? önereceğiniz bir marka model olursa sevinirim
  • quad_65 sağol resim için, fakat arkadaşlar benim araç 2006 model 4x4 ve kitapçığında bu kontak işlemi yok. aksine burda belirtilen"DISP" tuşuna her basışta (kitapçıkta sol taraftaki ilk maddeler) benim anlık lt/100km ve MPG arasında değişim oluyor, sizinkinde yazan ise km/lt ve AVG km/lt..

belki model farkına göre değişim gösteriyordur. akşam tekrar bi deneyeyim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi siyahbalik -- 6 Mayıs 2010; 18:06:08 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: siyahbalik

quad_65 sağol resim için, fakat arkadaşlar benim araç 2006 model 4x4 ve kitapçığında bu kontak işlemi yok. aksine burda belirtilen"DISP" tuşuna her basışta (kitapçıkta sol taraftaki ilk maddeler) benim anlık lt/100km ve MPG arasında değişim oluyor, sizinkinde yazan ise km/lt ve AVG km/lt..

belki model farkına göre değişim gösteriyordur. akşam tekrar bi deneyeyim.

Hmm, kitapçığınızda yazmıyorsa gerçekten de servise sormanızda fayda var. Belki bir güncelleme vs. şeklinde yapılabiliyordur bu işlem.

quote:

Orijinalden alıntı: mistik

Arkadaşlar bende quad_65 arkadaşımın anlattı yöntemle yaptım oldu gayette iyi çalışıyor

Benimde size bir sorum olucak hangi motor yağını kullanıyorsunuz Piyasada envayi çeşit yağ var her kafadan farklı bir ses çıkıyor bir turlu karar vermedim sizler hangi yağı kullanıyorsunuz ? önereceğiniz bir marka model olursa sevinirim

Ben Mobil (Super 2000) 10-40 yarı sentetik koydurdum, önceki mesajlarımın birinde de söylemiştim.

Forumu çok kurcaladım yağ almadan önce; aldığım cevap aslında yarı sentetik yağlar arasında çok bir fark bulunmadığı, "marka" faktöründen dolayı fiyatların değiştiği yönündeydi.

Ben de yine yılların tecrübesi diye düşünerek ( "marka" faktörü işte :) ) Mobil koydurdum. Servis normalde Shell 10-40 yarı sentetik koyuyor. Eğer servise güveniyorsanız (varilden koydukları için benim içime sinmiyor nedense) servisteki yarı sentetik yağ da işinizi görecektir.

Ben kitapçıkta da denildiği gibi yarı sentetik yağ öneririm. Turbo olmadığı için tam sentetik koymanıza gerek yok. Motor yağında ucuza kaçıp mineral yağ da kullanmayın.

Siz de "içim rahat olsun" düşüncesinde iseniz Castrol veya Mobil alıp koydurun. Sonuçta serviste konulan Shell de problem yaratmayacaktır.

Başka aklınıza takılan bir şey varsa yanıtlamaya çalışırım.

• quote:

Ben Mobil (Super 2000) 10-40 yarı sentetik koydurdum, önceki mesajlarımın birinde de söylemiştim.

Forumu çok kurcaladım yağ almadan önce; aldığım cevap aslında yarı sentetik yağlar arasında çok bir fark bulunmadığı, "marka" faktöründen dolayı fiyatların değiştiği yönündeydi.

Ben de yine yılların tecrübesi diye düşünerek ( "marka" faktörü işte :) ) Mobil koydurdum. Servis normalde Shell 10-40 yarı sentetik koyuyor. Eğer servise güveniyorsanız (varilden koydukları için benim içime sinmiyor nedense) servisteki yarı sentetik yağ da işinizi görecektir.

Ben kitapçıkta da denildiği gibi yarı sentetik yağ öneririm. Turbo olmadığı için tam sentetik koymanıza gerek yok. Motor yağında ucuza kaçıp mineral yağ da kullanmayın.

Siz de "içim rahat olsun" düşüncesinde iseniz Castrol veya Mobil alıp koydurun. Sonuçta serviste konulan Shell de problem yaratmayacaktır.

Başka aklınıza takılan bir şey varsa yanıtlamaya çalışırım.

http://www.hepsiburada.com/formula-shell-10w-40-api-sm-sinifi-5-litre-benzinli-motor-yagi/ProductDetails.aspx?productId=otbt10w40&categoryId=26005

hocam gerçekten çok yardımcı oluyorsun öncelikle teşekkür ederim servisin shell kullandığını duymustum o yüzden bu ürün bayabi kafamı kurcalıyordu. malum devir ekonomi devri ama ucuz olması aslında bayabi kafama yatmasına rağmen midemide bulandırdı.en iyisi seninde soylediğin gibi Castrol veya Mobil alıp içimi rahat tutmak

birde bu aracın polen flitresi nerde tam olarak yerini biliyormusun acaba malum önümüz yaz herhangi bir problem yaşamıyorum ama temizleyip hazırlık yapmak gerek

• :) Sevgili quad. Olay tamamen yalan. Şöyle ki yalan: Şimdi bu kitapçıklar herkesin anlaması için kolay bir anlatımda hazırlanıyor/hazırlanmalı.
    Ben ilk ilden kitapçığımı açtım (Türkçe) yazanları yaptım. Olmadı.
    Çünkü bu senin İngilizce kitapçıkta kırmızı ile işaretlediğin şeyler yoktu. Şimdi akşama bu anlattıklarını da deneyeceğim. Bakalım ne olacak ??

Haydi kal sağlıcakla..
  • Hmm, servise gitmeyeceksiniz galiba. Garantiniz dolduysa mantıklı olabilir.

Yukarıda link verdiğiniz Shell de, alacağınız Mobil de SM sınıfı yağ sonuçta. Çok fark olmayacaktır aralarında. Fiyatları 10 TL kadar oynuyor sanırım. Yağ filtresini değiştirtmeyi unutmayın da. Shell veya Mobil olmasından daha önemli olan yağ filtresi ve aracın eski yağının iyice boşaltılması.

Swift için Servis El Kitabı (Workshop Manual) diye bir şey var. Türkçesini hiç görmedim ama internetten İngilizcesini edinebilirsiniz. İçerisinde aracın aklınıza gelebilecek her şeyinin nasıl tamir edilebileceği/değiştirilebileceği yazıyor. Sizin gibi polen filtresini kendisi temizlemek isteyen insanlar için çok yararlı olacaktır.

15 dk. dır kitapçığa bakıyorum "glove box" dediği yerin neresi olduğunu anlamak için. Doğru anladıysam direksiyonun solunda, far ayar düğmesinin altındaki plastik parçanın arkası. Parçanın klipsli olduğu, sağ ve sol taraflarından bastırarak çekince çıkacağı yazıyor. Polen filtresi hemen arkada gözüküyor.

<<<<<SUZUKİ CLUB>>>>>>

Aşağıdaki resimde (1) olarak belirtilen kapağı çıkarmak gerekiyor.

<<<<<SUZUKİ CLUB>>>>>>

Son resimde geri takmayı göstermiş, pek gerekli değil aslında bu.

<<<<<SUZUKİ CLUB>>>>>>

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi quad_65 -- 7 Mayıs 2010; 10:46:27 >

• quote:

Orijinalden alıntı: umutozkans

:) Sevgili quad. Olay tamamen yalan. Şöyle ki yalan: Şimdi bu kitapçıklar herkesin anlaması için kolay bir anlatımda hazırlanıyor/hazırlanmalı.
    Ben ilk ilden kitapçığımı açtım (Türkçe) yazanları yaptım. Olmadı.
    Çünkü bu senin İngilizce kitapçıkta kırmızı ile işaretlediğin şeyler yoktu. Şimdi akşama bu anlattıklarını da deneyeceğim. Bakalım ne olacak ??

Haydi kal sağlıcakla..

Tamam ben sizin demek istediğinizi anladım. Daha eski model yıllı Swiftlerde yok galiba bu olay. (Ya da belki sonradan yapılabiliyordur)
  • İşin ilginci araç 2009 model 4x4 1,3
    Çok ilginç burada kitapçık dağıtımında bir hata var yada 2009 'kitapçığında böyle birşey yok. Sadece belli bir model/yıl gurubunda var. Sonuçta müşteri memnuniyetsizliği..

Ama üşenmeyip tarattığın kitapçık bilgin için çok teşekkür ederim...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dolftek -- 7 Mayıs 2010; 10:52:34 >
  • Ewet hocam garanti yok aracımda bitti aslında servise gitmemekten ziyada kendim uğraşmayı seviyorum bir nevi hobi Bazen bozsamda kar yapalım dersek zarar etsekte uğrasması gerçektende zevkli oluyor bu arada gerçekten cok teşekkür ederim üşenmeyip bukadar aydınlatıcı açıklamalar yapıyorsun
  • Bugün ben yazarım, yarın siz. Forumun güzelliği burada.
  • sEVGİLİ QUAD. İngilzce kılavuzda belirttiğin gibi yaptım.Oldu. Teşekkürler. Ama tabii Suzuki'nin TR kılavuza bunu koymaması hata..
  • Ben demiştim.

Olduğuna sevindim.

Bugün benzin aldım, sıcak motor göstergeyi sıfırladım. Yol da akıcıydı (Büyükdere Cad.). 4.5 lt/100 km gördüm bi garip oldum.

Önceki deponun ortalaması 6.5 lt çıktığından yaz geldi diyebiliriz. (Benzin tüketiminden mevsim çıkarımı )

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi quad_65 -- 9 Mayıs 2010; 21:33:46 >
  • Buyrun yepyeni Suzuki Swift Maskeli Test Videosu (Spy Video)

http://www.insideline.com/suzuki/swift/2012/videos/2012_suzuki_swift_ss_111.html
  • SELAM,FORUMA YENİ ÜYE OLDUM.HANGİ BÖLÜMDE DERDİMİ ANLATACAĞIM BİLMİYORUM AMA BURAYA BİR YAZAYIM DEDİM..
    YENİ BİR OTOMATİK SUZUKİ SPLASH ALMAYI PLANLIYORUM.KULLANAN VARSA VEYA ,DİĞEL MODEL KULLANICILARINDAN SERVİSLE İLGİLİ DÜŞÜNCELERİNİ ÖĞRENMEK İSTİYORUM.
    AVRUPA YAKASINDA SERVİS NEREDE VAR,İYİ Mİ,PARÇA PROBLEMİ OLUYORMU GİBİ...
    CEVAP GELİRSE SEVİNİRİRM..
  • quote:

Orijinalden alıntı: kamillee

SELAM,FORUMA YENİ ÜYE OLDUM.HANGİ BÖLÜMDE DERDİMİ ANLATACAĞIM BİLMİYORUM AMA BURAYA BİR YAZAYIM DEDİM..
    YENİ BİR OTOMATİK SUZUKİ SPLASH ALMAYI PLANLIYORUM.KULLANAN VARSA VEYA ,DİĞEL MODEL KULLANICILARINDAN SERVİSLE İLGİLİ DÜŞÜNCELERİNİ ÖĞRENMEK İSTİYORUM.
    AVRUPA YAKASINDA SERVİS NEREDE VAR,İYİ Mİ,PARÇA PROBLEMİ OLUYORMU GİBİ...
    CEVAP GELİRSE SEVİNİRİRM..

Hoşgeldiniz hocam. Ben Splash sahibi değilim ancak bir tek şunu söyleyebilirim parça konusunda sıkıntı yaşamazsın. Yan sanayi ürünlerle işim olmaz diyorsan gayet rahat bir şekilde yedek parçayı servislerden temin edebilirsin. Tabi Allah yedek parça kullanmak zorunda bırakmasın, o ayrı.
  • 
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.