Şimdi Ara

<<<< RENAULT 19 KULÜBÜ >>>> (95. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
2.051
Cevap
41
Favori
593.202
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 9394959697
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Son bir haftadır arabadan uçak sesi gibi ses gelmeye başladı, ya da ben yeni farkettim, 80 i geçince artıyor gürültü yalnız denemek için 90 la giderken kontağı kapattım yine aynı ses var acaba neden oldu bu ?
    Motordan diyeceğim ama kontak kapalıyken bile ses gelmesi çok garip...
    Vöndeki vantikatörden olabilirmi acaba ?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • deneme1 D kullanıcısına yanıt
    Arabanın tekerlerindeki bilyeden olma ihtimali çok yüksek.zamanla bu ses 60 la falan giderken de olmaya başlayacak.tavsiyem bilyeleri kaliteli alın .

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mduzgun60

Arabanın tekerlerindeki bilyeden olma ihtimali çok yüksek.zamanla bu ses 60 la falan giderken de olmaya başlayacak.tavsiyem bilyeleri kaliteli alın .

Teşekkürler, birşey soracağım, Daha 1 ay önce yeni jant taktırdım,ben çelik jant...
    Bilye ile aynı olaymı bu?
    Aynı şey ise jantı takan yere gideyim baksınlar.

• Bildiğim kadarıyla onunla alakası yok.jant değişirken bilye değişmiyor.ama yine de yatırdığınız yere sorabilirsiniz.benim başına birkaç defa geldi ondan yorum yaptım.usta zaten arabayı lifte kaldırıp tekerleri çevirdiğinde anlayacaktır.hangi tekerde olduğunu.

• quote:

Orijinalden alıntı: sazan84

Merhaba,

Evet ben de park lambaları için düşünüyordum. Ben linki örnek olarak iletmiştim, sizin gönderdiğiniz linkteki fiyat bariz daha uygun haklısınız :)

Park lambalarını beyaz led ile değiştirdikten sonra, normal farları yaktığımızda park lambaları sönüyor mu, yoksa led+normal farlar birlikte mi yanıyor?

Ben de aliexpress ten sıkça alışveriş yaparım, renault 19 için bak bunu kesin almalısın dediğiniz, alıp da çok memnun kaldığınız başka aksesuarlar da var mıdır?

Park lambalarını yakıp farı da yaktığınızda 2'si birden yanar... ( Birini çalıştırıp diğeri sönen tek bir durum vardır o da uzun farları yaktığınız zaman sis lambaları açık ise söner. Nedeni nedir henüz öğrenebilmiş değilim...) R19 için mesela koltuk ısıtmaları vardır... Arka stop lambasındaki bütün ampulleri daha da güçlendirilmiş yüksek watt led ampullerle değiştirebilirsiniz daha odaklı ve canlı renk yayması için... Üçüncü fren lambası olabilir arka cam altına... Farları aliexpressten daha uygun fiyatla xenon yada bixenon far yapabilirsiniz... Kapı altı renault logolarını hiç tavsiye etmem zamanla içindeki film ısıdan dolayı solarak sarı renault amblemi bayaz bir ışığa dönüşüyor... Yani yazılanlardan da anlaşılacağı gibi koltuk ısıtması haricinde genel olarak saedece ışık lamba yönünden R19 a aksesuar yapılabilir... mesela benim aracımda sinyal ve stop harici diğer bütün ışıklar 6000 K beyaz ışıktır... diyeceklerim bunlardır...

• CANELCAN C kullanıcısına yanıt
    merhaba,

yanıtınız için teşekkürler.
    ön farlar (park, normal ve uzun) ve arka farlar için aldığınız farların aliexpress linklerini paylaşabilir misiniz?
    ayrıca, far değişimlerini kendiniz mi yaptınız, yoksa otoelektrikçiye mi gittiniz?

benim istediğim görünüm, her ne kadar zor da olsa :) aşağıdaki gibi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sazan84 -- 3 Kasım 2016; 19:9:24 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: sazan84

merhaba,

yanıtınız için teşekkürler.
    ön farlar (park, normal ve uzun) ve arka farlar için aldığınız farların aliexpress linklerini paylaşabilir misiniz?
    ayrıca, far değişimlerini kendiniz mi yaptınız, yoksa otoelektrikçiye mi gittiniz?

benim istediğim görünüm, her ne kadar zor da olsa :) aşağıdaki gibi

Kardeşim alta linkleri veriyorum aldığım ürünlerin...

arka park ve fren lambası için 1157 ampul
    https://tr.aliexpress.com/item/2pcs-1157-12-5630-SMD-BAY15D-Cree-led-High-Power-lamp-21-5w-led-car-bulbs/32292731089.html?spm=2114.13010608.0.0.dFMtjw

arka sis lambası için kırmızı, arka ve ön sinyaller için sarı ve geri vites lambası için beyaz olan 1156 led ampul de aşağıdaki linkten alabilirsin...
    https://tr.aliexpress.com/item/1pcs-1156-BA15S-P21W-33-led-5630-5730-smd-Car-Tail-Bulb-Brake-Lights-auto-Reverse/32691429252.html?spm=2114.13010608.0.0.0ip4un&detailNewVersion=&categoryId=200002080

ön uzun ve kısa far ( hi-low ) için xenon far kiti takım halinde ( güzel görünen ve yanan en iyisi bu model olup 6000k renk sıcaklığıdır soğuk beyaz diye geçer... ama ben bu far kitini aldım ama bir sonraki linkte olan bixenon ampulleri taktım. nedeni ise bu linkteki xenon ampuller merceksiz olup karşıdan gelenin gözünü alıyor ve sürekli selektör yiyorsunuz...)
    https://tr.aliexpress.com/item/New-55W-12V-H4-3-6000K-Slim-HID-Xenon-Light-High-Intensity-Discharge-Lamp-Bulb-hot/32514786702.html?spm=2114.13010608.0.0.AVfGHf

ön far için ( hi-low ) mercekli bixenon ampul ( bu ampul merceği sayesinde aracın önünde dairesel olarak ışığı topladığı için karşıdan gelenin gözünü almaz... ama söylemem gerekiyor r19 yuvasından kaynaklı kolay takamadım h4 duy ama ampul üzerindeki minik bir vida nedeniyle biraz uğraştırdı beni...
    https://tr.aliexpress.com/item/2-pcs-lot-35W-H4-Bi-Xenon-Bulbs-Lossless-HID-Bulb-Light-Lamp-Hi-Lo-Beam/32686431309.html?spm=2114.13010608.0.0.0ip4un&detailNewVersion=&categoryId=200000226

ön park lambaları için soğuk beyaz 6000k T10 led ampul
    https://tr.aliexpress.com/item/1X-araba-styling-Araba-Oto-LED-T10-194-W5W-Canbus-10-smd-5630-LED-Ampul-Yok/32668540611.html?categoryId=200002080&spm=2114.13010608.0.0.dFMtjw&detailNewVersion

geri vites için park sensörü ( takılması tamponun yapısı nedeniyle çok zor bi işlem olduğu için aksesuarcıya taktırmıştım... )
    https://tr.aliexpress.com/item/Car-LED-Parking-Sensor-Assistance-Reverse-Backup-Radar-Monitor-System-Backlight-Display-4-Sensors-with-color/32384359387.html?spm=2114.13010608.0.0.AVfGHf

Arkadaşım aldığım ürünlerin linkleri bunlar... Ve sana tavsiyem sipariş vermeden önce yine de kendi kararınca araştırman olacaktır... nedeni ise bu ürünler dolar bazında değiştiği için ve her firma aynı olmadığından dolayı ayrı ayrı kampanyalar yapabiliyorlar... aldığım sıralarda bu ürünler en uygun fiyatlı olanlardı... mesela bixenon ampul aldığımda 22 dolardı ama şimdi 44 dolar olmuş... aliexpress sitesi öyle bir site ki şimdi bulduğun bir ürünü bir dakika sonrasında açtığında fiyatı değişmiş olabiliyor... ayni anlık endeks uyguluyorlar bazı ürünlerde... bir de takılması basittir tabi park sensörleri haricinde... biraz el becerin var ise şase ve güç kablosunu xenon kitinde gerekli yere bağla başka da bir şey yok montaj haricinde... geri kalan bütün ampuller kendi bütün bir soket plaka üzerinde değiştirebilirsin... hayırlı forumlar...

• CANELCAN C kullanıcısına yanıt
    detaylı cevabınız için çok teşekkür ederim.
  • deneme1 D kullanıcısına yanıt
    Merhaba aracinin tekerlek rulmanindan ses geliyor muhtemelen. Rulman degismesi gerekiyor. Hemen yaptiramayacaksan asiri surattan uzak dur. Kazasiz belasiz.

• Arkadaslar reno 19 beymen clup tek nokta enjeksiyonlu aracimdaki rolanti sorununu halkettim. Benzinde calismiyordu. Tavsiye uzerine izmir 2. Sanai ince oto diye bir yere gittim. Adamlar isinin ehli ezbere yapilan hic bir is yok. Her is icin ekipmanlari mevcut. Aracin mekanik olarak butun herseyiyle ilgileniyorlar. Aracim benzinde calismiyordu onu yaptirmak icin gittim. O yapilirken rolanti sorunumu anlattim. Tam olarak ne yapti bilmiyorum ama enjektor degistirdi pompa degisti. Arac benzinde ve gazda saat gibi calisir hale geldi. Gram rolanti bozuklugu yok. Sifir araba gibi calisiyor. En son cikarken aracin motorunuda ucretsiz yikayip piril piril teslim ettiler. İzmirde ikamet edenlere tavsiye ederim.adamlar isinin ehli...

• quote:

Orijinalden alıntı: ecotor

Merhaba aracinin tekerlek rulmanindan ses geliyor muhtemelen. Rulman degismesi gerekiyor. Hemen yaptiramayacaksan asiri surattan uzak dur. Kazasiz belasiz.

Galiba çözümü burada, p.tesi baktıracağım..
    https://forum.donanimhaber.com/teker-bilyesi--38189339#121926123

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar aracımda çok enteresan bir sorun yaşadım geçen gün.
    2-3 gün araba yatmıştı,sonra kapıyı bir açtım fotoda görülen yolcu kısmının ayak bölümüne doğru resmen su birikmiş göl olmuş(araç başaşağı park edilmişti) Süngerle döşeme üstünden çekmeyi denedim suyu ancak bitmedi,ben de mecruben döşemeyi kesip içine soktum süngeri,belki 10 defa sıktım boşalttım bitmedi,fotodaki sarı kaplama süngeri çok su çekmiş,devamlı geliyor ordan..

Hiçbiryerde delik yok,cam açıl değil vs vs. SDanki torpidonun ordan bi yerden pıt pıt damlamış gibi,çünkü hiçbiryerde ıslaklık yok ordan başka,su süzülüp gelmemiş yani,üstten damlamış gibi.
    Ancak bu olaydan birkaç gün önce park ettiğim yer,ağacın altında kalmış,aracın üzerine odun parçalarından tutun onlarca irili ufaklı dal parçası ve yaprak düşmüş,sizce bunlar bir yeri tıkamış da su içeri akmış olabilir mi? MEsela sileceklerin hemen altı dal parçası doluydu,acaba onlar mı tıkadı diyorum,sizce?

Birde şu araçlardaki bagaj menteşesinin oldugu köşeler hep havuz oluyor,eğer aracı yine başaşağı park ettiysem yandım,bütün bagaja su akıyor.Bunun bir çözümünü bilen varmı?

şu da bagaj kapağı hidroliğinin oldugu yer,hep su sızıyor burdan dolunca.

@CANELCAN

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dökümcübaba -- 1 Aralık 2016; 14:49:43 >

• Arkadaşlar aracın camına yapışmış olan sileceği fark etmeden çalıştırdım ama iki kolu birbirine bağlayan beyaz plastik zorlanınca çıktı. Takarsam da geri atıyor birkaç tur sonra, nasıl düzeltebilirim?
  • Merhaba arkadaslar. Bu kış aylarında herkese kazasız belasız sürüşler nasip olsun. Arkadaslar herseyini yaptırdığım hiç sorun yaşamadığım 1.4 i RT tek nokta enjeksiyonlu aracimda son bir aydır su eksilmesi yaşıyorum. Her olasılığı düşünerek hic bir sorun bulamadım. En son bugün ne olursa olsun bulacam diyerek kollarımı sıvadım ve işe koyuldum. Elimi attığım hiçbir şey kurtulamadı evelallah. ... Sorunun kaynagini buldum. Ama cozumu icin ilk olarak sizden yada basina gelmiş olan arkadaslardan yada bu konuda bilgisi olanlarin destegi ile dogru bir hateketle sorunu çözmeyi umuyorum. Radyatorun ust tarafında sağ far tarafindaki köşede vanaya benzer plastik sibop tarzı bi malzeme var... Aracı çalıştırdığım zaman oradan bariz bi sekilde aheste aheste su sızması yaşanıyor... Bu zamana kdr bulamamin sebebi ise o bölüm komple elastik tarzi bir malzeme ile kaplı oldugundan su yada antifiriz hicbir sekilde iz bırakmadı... O nedenle uzun bi zaman bulamadim sorunu... Simdi o vanaya benzer kapak eger vidalı biçimde çıkıyor ise çözümü cok basit yapacağım. Aklimdaki dusuncenin aydınlanması gerekiyor arkadaslar. Bu vana acaba tıpa gibi yerine oturmalı mıdır yoksa yivli şekilde vida gibi bir yapısı mı vardır... O parca halkinda bilgi sahibi olamadım su ana kdr... Gece oldugu icin de müdahale etmek istemedim. Gündüz gözüyle yapmaya çalışacağım... Insallah vidalı tarzdadir... Bu durum hakkinda goruslerinizi bekliyorum... Hayirli forumlar

• ARKADAŞLAR RADYATORUN SAG UST KÖŞESİNDEKİ TIPA VIDALI DEĞİLMİŞ CEVIRINCE KOPTU. BEN DE ONU SİYAH SIVI CONTA İLE GERI KAPATIP TIKADIM ORAYI... AMA BU DEFA RADYATOR HORTUMU ŞİŞME YAPIYOR AŞIRI ŞEKİLDE SU ILE DOLUYOR... AKLIMA O PLASTIK TIPAYA MATKAP ILE INCE BI DELIK ACIP NORMAL VIDA ILE YER ACARAK HAVA CIKISINI SAGLAYIP GERI VIDALASAM ACABA ISE YARAR MI... DUSUNURSENIZ R11 FLASHLARDA RADYATOR UST HORTUMUNDA HAVA ALMA VIDASI VAR ONUN GOREVINI GORECEK... NE DERSINIZ BU COZUME...

• Merhaba lar.Bende de su eksiltme vardı.sizin yazınızdan sonra radyatöre baktım .Sağ far tarafında fakat dediğiniz yerde değilde taban da vardı.sanırım radyatör kaçırıyor.Size yardımcı olacak bilgi ve tecrübem yol malesef.Belki siz benim bu sorunuma yardımcı olursunuz.Bu sorun ustaya gidilmeden çözülür mü?

Merak ettiğim neden oluyor.

Önce hortumdan kaçırıyordu .yapıldı.sonra devirdaim su akıttı değişti.şimdi de radyatör .Bunların peşpeşe olması tesadüf mü ?

aracim r19 1.6 ete alize

• quote:

Merhaba lar.Bende de su eksiltme vardı.sizin yazınızdan sonra radyatöre baktım .Sağ far tarafında fakat dediğiniz yerde değilde taban da vardı.sanırım radyatör kaçırıyor.Size yardımcı olacak bilgi ve tecrübem yol malesef.Belki siz benim bu sorunuma yardımcı olursunuz.Bu sorun ustaya gidilmeden çözülür mü?

Merak ettiğim neden oluyor.

Önce hortumdan kaçırıyordu .yapıldı.sonra devirdaim su akıttı değişti.şimdi de radyatör .Bunların peşpeşe olması tesadüf mü ?

aracim r19 1.6 ete alize

Şimdi hocam Alizenin motoru hakkında bilgi sahibi değilim ama yanılmıyorsam motor yapıları farklı ama sistem bazında benzer bi sistemde fakat farklı bi radyatör bulunuyor olmalı... Sanırım o dediğiniz yerde ki vana tarzı parça su boşaltma için gereklidir ve kapatma görevini yapamıyor ve sızdırıyor olmalı... Çözüme gelince eğer vida şeklinde sökülebiliyor ise çözümün çok basit ustaya gitmeden bir tane bisiklet tekeri iç lastiği ile o parçaya lastik bir conta yapacaksın ve sorunu çözeceksin... ama eğer bendeki gibi tıpa şeklinde yerine oturmalı ise durumun bayağı bi zor o zmn ama gözünü de korkutmuş gibi olmayayım çünkü su boşaltma yeri ise mutlaka vida gibi bir yapıda olması gerekiyor ki suyu boşaltacak kdr açılabilmesi lazım... o nedenle sorununun çözümünün basit olacağını düşünüyorum... benim sorunum belki de sadece 1.4 iRT aracı olanların yaşayabileceği bi sorun. aslında çözümüm çok basitti yapmam gereken o parçayı su çıkışını kapatacak kdr çevirmemdi ama ben açmak için fazla çevirince yerinden koparak çıktı kapak elimde kaldı . Şimdi kapağa yanmaz siyah sıvı conta sürerek kapattım ve hızlı dondurucu ile yerine sabitledim... Ortasından da matkap ile bi delik açtım ve oraya bir vida salladım kendine yer açtı vida... yarın yapacağım tek şey kaldı o da dış kısmını ne olur ne olmaz diyerek komple siyah sıvı conta ile kaplayıp aracı çalıştırıp o kısımdan berrak bi su akışı çıkıncaya kadar vidayı sökeceğim su akışı berraklaşınca vidayı geri kapatıp havasını almış olacağım... İnşallah bunun sonucunda sorunum çözülür ve radyatör üst hortumu aşırı basınçtan taş gibi sertleşiyor patlayacak diye korkuyorum bir de yedek su deposundaki suyun yarısını içine kadar çekmiş oluyor... su deposundaki kapağı açıp havasını alınca su seviyesi yükseliyor üst hortum rahatlayıp yumuşuyor ve sonrasında fan açılıyor... dediğim gibi inşallah bu işlemden sonra çalışma düzeni yerine oturur yoksa mazallah farkına varmazsam motoru yada devr daimi patlatabilirim... Allah korusun... bu gibi bir sorun yaşayan arkadaşlar üst hortum sertleşiyor ise aşırı basınçtan akla ilk olara hava yapmış olması gelsin... kardeşim sana da kolay gelsin durumu buradan paylaşırsan nasıl çözdüğüne ilişkin biz de bilgi sahibi olmak isteriz olası durumlar karşısında...

• eveeet aracımdaki su basması problemini hala çözemedim,rampa yukarı park ederek sorunu bir nebze olsun azaltmaya calısıyorum.

Haftasonu arabayı çalıştırdım,el frenini indirip gidecektim ki,çıt etti el freninin düğmesi fırladı yerinden :D
    İlk defa böyle birşey gördüm hayatımda çok ilginç,içindeki plastik parça kırıldı ama komple değişmesi gerekiyormuş.
    Orjinal parçaya 75tl ödeyerek yeniden taktırdım,taktırma 1 saat kadar sürdü ve 30TL ödedim.

• Daha önce bahsettiğim r19 alize 1.6 rte aracimda radyatör kacagi fazlalasti .Başka yerlerden de kaçırmaya başladı.Bu olayın öncesi hortumda kaçak ve düzeltilmesi sonra devir daim pompasindan kaçak ve değişmesi en sonra radyoter kaçakları .Radyatorcuye gittiğimde silindir kapak contasi yanmış olabilir o sebepten basınç la oluyor bu başına gelenler dedi ve önce onu yaptir sonra ben kaçakları hallederim dedi.Bana da mantıklı geldi.

Şöyle bir durum var silindir kapak contasi 2 sene önce yapılmıştı ve hararet yaptırmadım.yapan ustayı aradığımda bunların tesadüf olduğunu silindir kapak contasina kefil oldu.radyatör u yaptir tamam dedi.

Sizce tesadüf mu yoksa silindir kapak contasi mi?

Hayırlı forumlar

• quote:

Daha önce bahsettiğim r19 alize 1.6 rte aracimda radyatör kacagi fazlalasti .Başka yerlerden de kaçırmaya başladı.Bu olayın öncesi hortumda kaçak ve düzeltilmesi sonra devir daim pompasindan kaçak ve değişmesi en sonra radyoter kaçakları .Radyatorcuye gittiğimde silindir kapak contasi yanmış olabilir o sebepten basınç la oluyor bu başına gelenler dedi ve önce onu yaptir sonra ben kaçakları hallederim dedi.Bana da mantıklı geldi.

Şöyle bir durum var silindir kapak contasi 2 sene önce yapılmıştı ve hararet yaptırmadım.yapan ustayı aradığımda bunların tesadüf olduğunu silindir kapak contasina kefil oldu.radyatör u yaptir tamam dedi.

Sizce tesadüf mu yoksa silindir kapak contasi mi?

Hayırlı forumlar

Hocam bu konuda tahminlere dayalı olarak konuşmak gerekirse, aracın modeli eskidikçe kullanılan parçaların da dayanıklılığı azalmaktadır... Bununla beraber rutin olarak sürekli yapılan bakım ve kontrollerde gerek yağ gerek su ve hava filtresi değişimlerinde bir takım hazarlar ortaya çıkabiliyor... Radyatör bana göre eski olduğu için artık zaman zaman arızaya yol açacak kadar yıpranmış gibi sanırım... Ve herhangi bir antifriz değişiminde yeni antifrize göre radyatör dayanıksız geliyor olmalı... sonuç olarak çok ince bir malzemeden yapılmıştır... Bende de hiç sorun yokken bi anda radyatör hava alma tıpası patladı geçen gün su akıtmaya başladı elimle şöyle bir çevirince de elimde kalmıştı ... Mesela olaya şahit olduğum bir durum var... Bir arkadaşımın 4 yaşında fiat doblo aracına genel bakım yapılmıştı gözümün önünde... herşey yapılıp en son hava filtrsi de simsiyah olmuştu onu da değiştirdiler ama araç çalışmadı bir daha... öte ettiler beri ettiler 2-3 usta da gelip baktılar ama sorunu çözememişlerdi.. en son sorunu buldular... Ne olmasını beklersiniz... Araç kirli hava filtresiyle öylesine bütünleşerek çalışmaya alışmış ki yeni hava filtresini görünce çalışmadı... tekrarda eskisini taktılar öyle çalıştı... enteresan bir durum değil mi... Kardeşim bence de silindir kapak contasında sıkıntı yok gibi... yeni yapılan contayı yakabilmen için olağanüstü bi şekilde aracı sıkıştırarak kullanman gerekir... Ki öyle bir şey olmadığını söylüyorsun... Radyatör değişimi sorununu çözecektir ama radyatörler 350 gibi uçuk fiyatlarla piyasada haberin olsun... şimdiden geçmiş olsun diyelim...

• 
Sayfa: önceki 9394959697
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.