Şimdi Ara

<<<< RENAULT 19 KULÜBÜ >>>> (34. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
2.051
Cevap
41
Favori
593.153
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3233343536
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • güle güle kullanını hayırlsı uğurlu olsun kaça aldınız özellik felan paylaşırsanız arabalarımızın değerleirni çıkarıızı ortaya:)
  • selam arkadaslar bende yenı bır 19 kullanıcısıyım bu arabaları genelde az yakıyo cok kacıyo dıye adladırırlar dogrumudur acaba. benım arac ruhsatta reno 19 1,6 hb gecıyo kalbulatorlu nasıl ıyımıdır arkadaslar acıl cevap beklıyorum
    quote:

Orjinalden alıntı: koftemofte

Yakıt konusunda sıorular gördüm, 19 1,6 karb. LPGli araç bakımları yapıldıktan sonra 14 kuruş yaktı. LPG taktırın keyfinize bakın. 1,4 enjektörülüer için tek noktadan oldugu için pek iyi değil diyorlardı. Çokta iyi bilmiyorum ama düşünen varsa 1,6 alsın keyfine baksın. 1,6 enjektörlü baya iyi bu arada en iyi renıo 19 odur, haberiniz ola

• quote:

Orjinalden alıntı: beydağ lı

selam arkadaslar bende yenı bır 19 kullanıcısıyım bu arabaları genelde az yakıyo cok kacıyo dıye adladırırlar dogrumudur acaba. benım arac ruhsatta reno 19 1,6 hb gecıyo kalbulatorlu nasıl ıyımıdır arkadaslar acıl cevap beklıyorum
    quote:

Yakıt konusunda sıorular gördüm, 19 1,6 karb. LPGli araç bakımları yapıldıktan sonra 14 kuruş yaktı. LPG taktırın keyfinize bakın. 1,4 enjektörülüer için tek noktadan oldugu için pek iyi değil diyorlardı. Çokta iyi bilmiyorum ama düşünen varsa 1,6 alsın keyfine baksın. 1,6 enjektörlü baya iyi bu arada en iyi renıo 19 odur, haberiniz ola

iyidir iyidir kaçar tabi...

• Bugün sanayiye gittim araba güzelleşti iyice.

Egzos taktırdım işçilik+egzos =90 tl

Kapı kilitlerinin temizlenip yağlanması= 60 tl

güneşlikleri tutan plastiklerin değişmesi 3 tl (kendim taktım)

keyfe keder görüntü ve durumun kaybolması paha biçilemez
  • quote:

Orjinalden alıntı: beydağ lı

selam arkadaslar bende yenı bır 19 kullanıcısıyım bu arabaları genelde az yakıyo cok kacıyo dıye adladırırlar dogrumudur acaba. benım arac ruhsatta reno 19 1,6 hb gecıyo kalbulatorlu nasıl ıyımıdır arkadaslar acıl cevap beklıyorum
    quote:

Keşke karbüratörlü almasaydın diycem ama almışsın artık hayırlı olsun. Tabi herkes kesesine göre alır.

Bu benim kişisel görüşüm tabi ki. Teknik bir dayanağı yoktur ya da aklıma gelmiyor.

• Arkadaşlar reno19 almayı düşünüyorum. Aradığım model 1998 ve üzeri ancak gördüğüm kadarı ile çok seçenek var..

Sedan hb' e göre tercih sebebi olabilirmi ?

alize, rte, rn, rt vs.. bir sürü çeşidi var..

Kısaca en iyi reno19 modeli nedir? (yakıt, çekiş, yol tutuş,sedan mı hb mi, yedek parça bulma durumu filan..) tecrübelerinize dayanarak öneriniz nedir ? Bu reno neden adam gibi bi seri üretmezde böyle milleti uğraştırır anlamıyorum :) Şimdiden teşekkürler..
  • ılgınız ıcın tesekkurler kalbılatorlu senım ıcın arza konusunda sorun yaratmadıgı ıcın sectım ısın aslı bu bısorun oldugunda fazla masraf gıtmıyo bıde arabaya polen fıltre taktırmayı dusunuyom nasıl olur
  • Arkadaşlar Merhaba,
    Bugün itibariyle yine 19 RTE alize arabama dönmüş bulunmaktayım. Dacia almıştım, sattım. Clio ve dacia bana bunun kadar konforlu gelmiyor. (İkisini de kullandım) Şimdi size sorum şu: Hangi marka tüp takmalıyım. Sıralı mı takayım yoksa enjeksiyonlar için ara bir model var ondan mı? Tüpte hiç zorun yaşamayan arkadaşlar yakıtla birlikte yazarlarsa sevinirim.
    Teşekkürler....
  • günaydın arkadaşlar,

aracı yeni aldım araba orjinal yanlız tentede güneşte kalmış ve ön kaput, arka kaput, tavan ve sol kapıların üst tarafı güneş yanığı o yüzden dolayı arabayı komple dıştan boyatıyorum, araba orjinal ama hiç bakılmamış desem yalan olmaz bir temizlik bile yapılmamış içinde bir gün araba temizledim içi birşeye benzedi şimdi, motor ve yürür bakımını yaptırdım triger seti, bujiler, hava ve yağ filtresi, yağ, yağ müşürü, silecek motoru ve bazı elektrik işleri yapıldı, rot kolları falan değişti işçilik dahil 400 tl ödedim, tüpü 440 tl ye taktırdım (atiker) ama gerçekten arabada en ufak bir ses dahi yok şuan saat gibi herşey aracı 7.700 tl ye aldım
  • quote:

Orjinalden alıntı: Akresi

Arkadaşlar Merhaba,
    Bugün itibariyle yine 19 RTE alize arabama dönmüş bulunmaktayım. Dacia almıştım, sattım. Clio ve dacia bana bunun kadar konforlu gelmiyor. (İkisini de kullandım) Şimdi size sorum şu: Hangi marka tüp takmalıyım. Sıralı mı takayım yoksa enjeksiyonlar için ara bir model var ondan mı? Tüpte hiç zorun yaşamayan arkadaşlar yakıtla birlikte yazarlarsa sevinirim.
    Teşekkürler....

Hayırlı olsun, bence ya Lovato yada Brc, başkasını düşünmeyin derim. Uzun vadede pişman olmazsınız. Zaten tasarruf amaçlı bir yatrım yapıyorsunuz tüp taktırarak, diğer markalarla fazla yakmayın derim. Ben Brc taktırdım 1.4i Hb aracım, 2 yıl oldu, çok da memnunum. Hondamız vardı, ona da lovato taktırdık, o da sorunsuz. Lovato sanırım daha iyi brcden. Hem işlik de çok sağlam ikisinde de. Atiker konya işi, pek olumlu bir imajı ve işciliği yok. Bu da tasarrufda tatmin etmiyor. Satacaksanız, taktırabilirsiniz, binecekseniz boşverin derim. Oyüzden benden bunlar var...
    Umarım yardımcı olmuşumdur.

• Teşekkürler... BRC iyiymiş evet. Biraz paha ama... bakalım
  • Arabam çekişten düşmüştü, servise götürdüm debriyaj balatası değişmeli dediler. sadece çekiş işi değil araba sıfır ayarına geldi neredeyse, debriyaj pedalı pamuk gibi yumuşadı, vides geçişleri de öyle... bu kadar verim alacağımı bilsem daha önce değişirdim.
  • http://www.sahibinden.com/1998_model_orjinal_9600_sakin_kacirmayin-78WQQaXQQ14063854WQQpXQQdisplayitem

Arkadaşlar ilandaki aracın fiyatı nasıl sizce?? o yaştaki bir araca göre km side normal gibi
  • slm arkadaşlar 3 gün önce reno 19 rt hb 97 model olan arabmdan ayrıldım çok üzüldüm o giderken şunu çok iyi biliyorumki unutamıyacağım bir arbaydı fiyatını merak ediyosanız söleyim 9400tl verdim nasıl ucuzmu giit acaba tüplüydü beyaz forumu takip edecm arabaalrınıza ve kendiznize iyi bakın
  • quote:

Orjinalden alıntı: burak876

http://www.sahibinden.com/1998_model_orjinal_9600_sakin_kacirmayin-78WQQaXQQ14063854WQQpXQQdisplayitem

Arkadaşlar ilandaki aracın fiyatı nasıl sizce?? o yaştaki bir araca göre km side normal gibi

benimki 6-7 yıl önce aldığımızda 50bindeydi
    95 model 209binde

11 yaşında 100.000 de yılda yaklaşık 9000 ayda ise 760 km gibi bişeydir ortalama bence gayet normal normal bi insan için

• arkadaşlar merhaba foruma yeni üye oldum.
    Bİr sorum olacak. Bende renault 19 1.6e K7M motorlu aracıma, çıkma bulduğum K4M 1.6 16v motoru bağlatmak istiyorum. Bu mümkün mü?
  • BAKIM MASRAFI..??
    geçen hafta aracımın bakımı yaptırdım ve fiyatları aşağıda,, aracım 2000 Europe 1.6e RNE 113039 km ARAÇ ALACAK YADA BAKIM YAPTIRCAK ARKADAŞLARA
    YARDIMCI OLMASI İÇİN YAZIYORUM..

-Triger seti 85 TL
    -Diğer kayışlar
    -Castrol 10/40 magnatec 45 TL
    -Yağ filtresi
    -Benzin Filtresi
    -4 adet buji
    -3 L GM antifiriz
    -devir dayim pompası. 75 TL
    -V debriyaj lastikleri 4 TL
    -Balata temizleyici 6 TL
    -Sol arka kapı kilidi 53 TL

TOPLAMDA HEPSİNE 340 TL ÖDEDİM.. TABİ Kİ KAPI KİLİDİ VE DEVİR DAYİM POMPASI NI SİZİN ARAÇLAR için geçerli olmaya bilir..
    FİYATLARInı Hatırladıklarım bunlar Rot balansta hiç bir sorun yok.. artık bi 10.000 km arkama bakmak ihşallah..
  • parça fiyatları iyi.kazasız sorunsuz kullanman dileğiyle.
    devirdaim pompasını niye değiştirdiğini öğrenebilirmiyim
  • SU devir dayim dişlisinin yanında oksitlenme vardı su eksiltiyordu...
  • Park ettikten sonra fan 1-2 dakka çalışıp duruyor fakat 2 dakka sonra tekrar başladımı çalışmaya durdurabilene aşk olsun. Bu arada arabayı uzaktan dinliyorum tabi ne zaman duracak diye gına gelince gidip fişini çekiyom. Marşa basmadan kontağı açınca fan hemen duruyo kontağı kapatınca tekrar çalışıyo. Gösterge orta çizginin hafif altına insede çalışmaya devam ediyo. İkidir böyle fişini çekmek durumunda kaldım malum yaz geliyor. Sanırım kendi haline bıraksam gösterge ta diplere inince anca duracak fan. Elimle su tankını kontrol ettim öyle kaynama da yok. Kışında orta çizgiyle alt çizgi arasındaydı hep nomalde orta konumda olması gerekmez mi buna rağmen şehir içi trafiğe girince hemen orta çizginin üstüne çıkmaya başlardı. Ya bu arabalar böyle ya bi yerde bi sorun var.
  • 
Sayfa: önceki 3233343536
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.