Şimdi Ara

<<<< RENAULT 19 KULÜBÜ >>>> (3. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.051
Cevap
41
Favori
593.030
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bende 9 yıldır Renault 19 1.6rt kullanıcısıyım.Aracımı seviyorum
  • slm arkadaşlar öncelikle bu bölümü açan arkadaşlara çok teşekkür ediyorum.Benimde Renault 19 HB RTE 1998 model aracım var bende yakıtından çok memnunum bir gün arabanın içerisi full dolu petrolden benzini tam olarak doldurduktan sonra düz yolda 79 km yaptıktan sonra aynı petrolden tekrar doldurmasını istedim ancak 10 YTL'lik benzin aldı.bunu hesapladığımda yaklaşık 126 bin lira yakmış oluyor inanılır gibi değil ben bu işi bir kaç defa tekrarladığımda ortalama aynı sonuç çıkıyor.yani çok memnunum ancak benimde araba rolantide çalışırken stop edecekmiş gibi oluyor yani rolanti sabit kalmıyor aracım 4 enjeksiyonlu tamirciye gittiğimde bujileri değiştirdim hava filitresini değiştirdim ama değişen bir şey olmadı şu anda da depoya enjeksiyon temizleyici koydum depo yarım oldu bir değişiklik yok .arkadaşlar benim işim gereği bulunduğum yerde servise gitme imkanım yok bana yardımcı olursanız sevinirim.
  • quote:

Orjinalden alıntı: kahla

slm arkadaşlar öncelikle bu bölümü açan arkadaşlara çok teşekkür ediyorum.Benimde Renault 19 HB RTE 1998 model aracım var bende yakıtından çok memnunum bir gün arabanın içerisi full dolu petrolden benzini tam olarak doldurduktan sonra düz yolda 79 km yaptıktan sonra aynı petrolden tekrar doldurmasını istedim ancak 10 YTL'lik benzin aldı.bunu hesapladığımda yaklaşık 126 bin lira yakmış oluyor inanılır gibi değil ben bu işi bir kaç defa tekrarladığımda ortalama aynı sonuç çıkıyor.yani çok memnunum ancak benimde araba rolantide çalışırken stop edecekmiş gibi oluyor yani rolanti sabit kalmıyor aracım 4 enjeksiyonlu tamirciye gittiğimde bujileri değiştirdim hava filitresini değiştirdim ama değişen bir şey olmadı şu anda da depoya enjeksiyon temizleyici koydum depo yarım oldu bir değişiklik yok .arkadaşlar benim işim gereği bulunduğum yerde servise gitme imkanım yok bana yardımcı olursanız sevinirim.

Arkadaşım bahsettiğin problem arasırada olsa bendede oluyordu.2006 ocak ayı civarıydı zannediyorum.
    Karbüratör'ü temizlettim.Artık yapmıyor.
    Karbüratör temizliği+Contaları
    Subap ayarı
    Filitreler
    Bujiler
    V kayışı
    Antifiriz
    İşçilik = 200ytl civarı ödemiştim

• benimki 4 nokta enjeksiyonlu karbüratörlü olsa anlarım.bujileri.hava filitresi yeni sadece buji kabloları eski ama kablodan değil bence çünki sadece rolantide yapıyor.motorda hicbir şekilde contadan yağ atma yok ,yinede ilginizden dolayı teşekkürler
  • e güncel yapalım bizde
  • """slm arkadaşlar öncelikle bu bölümü açan arkadaşlara çok teşekkür ediyorum.Benimde Renault 19 HB RTE 1998 model aracım var bende yakıtından çok memnunum bir gün arabanın içerisi full dolu petrolden benzini tam olarak doldurduktan sonra düz yolda 79 km yaptıktan sonra aynı petrolden tekrar doldurmasını istedim ancak 10 YTL'lik benzin aldı.bunu hesapladığımda yaklaşık 126 bin lira yakmış oluyor inanılır gibi değil ben bu işi bir kaç defa tekrarladığımda ortalama aynı sonuç çıkıyor.yani çok memnunum ancak benimde araba rolantide çalışırken stop edecekmiş gibi oluyor yani rolanti sabit kalmıyor aracım 4 enjeksiyonlu tamirciye gittiğimde bujileri değiştirdim hava filitresini değiştirdim ama değişen bir şey olmadı şu anda da depoya enjeksiyon temizleyici koydum depo yarım oldu bir değişiklik yok .arkadaşlar benim işim gereği bulunduğum yerde servise gitme imkanım yok bana yardımcı olursanız sevinirim."""

DEMİŞSİN...BU MÜMKÜN DEĞİL YA..YANİ 100 KM DE 3.8 Mİ YAKTIN? BU EN İYİ KOŞULLARDA HESAPLANAN FABRİKA VERİLERİNE BİLE UYMUYOR...BENİM TAM KM DE UZUN YOLDA 20 KURUŞ YAKIYOR..
    ARABAYI İLK ALDIĞIMDA FULL DOLU DEPOYLA 838 KM GİTMİŞTİ VE KIRMIZI LAMBA YENİ YANMIŞTI .FAZLA GİTTİ GİBİME GELMİŞTİ :) BU ARADA KIRMIZI YANARSA REZERV KAÇ LİTRE BİLEN WARMI.BEN 3-4 LİTRE BİLİYORUM....

• sıfır araba bile bu kadar olmaz bencede ama benim arabada oluyor inanılır gibi değil ama öle,ama şehir içi çok yakıyor km ye 330 bin civarında .Ayrıca kırmızı yandıktan sonra geriye 5 litre kalıyor.toplam 55 litre alıyor.
  • Arkadaşım merhaba

Aynı aracın Alize 99 modeli var bende yeni sıralı sistem lpg taktırdım (yaklaşık 2.500km oldu) verdiğin değer 126 bin lirayı
    lpg de bile göremedim şehir içinde lpg de ortalama 140 bin yakıyor ki taktırmadan önce şehir içi 260 şehirler arası 210 civarında yakıyordu ki aracımın tüm bakımlarını zamanında yaptırıyorum ustanın idare eder dediği parçaları bile değiştiriyorum elimden geldiğince değerlerine çok şaşırdım

quote:

Orjinalden alıntı: kahla

slm arkadaşlar öncelikle bu bölümü açan arkadaşlara çok teşekkür ediyorum.Benimde Renault 19 HB RTE 1998 model aracım var bende yakıtından çok memnunum bir gün arabanın içerisi full dolu petrolden benzini tam olarak doldurduktan sonra düz yolda 79 km yaptıktan sonra aynı petrolden tekrar doldurmasını istedim ancak 10 YTL'lik benzin aldı.bunu hesapladığımda yaklaşık 126 bin lira yakmış oluyor inanılır gibi değil ben bu işi bir kaç defa tekrarladığımda ortalama aynı sonuç çıkıyor.yani çok memnunum ancak benimde araba rolantide çalışırken stop edecekmiş gibi oluyor yani rolanti sabit kalmıyor aracım 4 enjeksiyonlu tamirciye gittiğimde bujileri değiştirdim hava filitresini değiştirdim ama değişen bir şey olmadı şu anda da depoya enjeksiyon temizleyici koydum depo yarım oldu bir değişiklik yok .arkadaşlar benim işim gereği bulunduğum yerde servise gitme imkanım yok bana yardımcı olursanız sevinirim.

• kardesler kulübü canlandıralım diye uğrasırken ben sanırım aranızdan ayrılcam arabaya alıcı cıktı bnm bklm adam alrısa satcam ondan sonra bklm ne alırım...

aklımdan 1 flash 1 de motosiklet alıyım diyorum.....
  • valla bence attan inip eşşeğe binmeye benzer. Konforu olan bir arabadan konforsuz bir arabaya geçmek zor. Tercih senin tabi. Ama flashin temiz kullanılmışını bulmak zor kmside nerden baksan 150,000 olur. valla işin zor kolay gelsin.

quote:

Orjinalden alıntı: kanideli

kardesler kulübü canlandıralım diye uğrasırken ben sanırım aranızdan ayrılcam arabaya alıcı cıktı bnm bklm adam alrısa satcam ondan sonra bklm ne alırım...

aklımdan 1 flash 1 de motosiklet alıyım diyorum.....
  • RENAULT 19 KULÜBÜ neden yok konu başlığı RENAULT 19 KULÜBÜ başlığından daha popüler alın size kulüp

Canlalanın R19'cular kimse varlığımızdan haberdar değil
  • gncll
  • eyvallah sonunda kulübü buldum. şimdi resimleri koyabilirim.

<<<< RENAULT 19 KULÜBÜ >>>>

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kartalaraz -- 9 Eylül 2007; 17:11:19 >

• r19 resimlerine devam

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kartalaraz -- 9 Eylül 2007; 17:16:49 >

• bendede tek nokta enjeksiyonlu var beymen club hb. araç gerçekten çok rahat. clioya binmiştim eve gitsemde benimkine binsem diye can attım. değerini bilelim. araçlarımız megane sınıfında.

bu arada ben 130-140 ykr yakıyorum basmadan. sakin kullanımda 125lere kadar dusururum..
  • r19 resimlerine devam

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kartalaraz -- 9 Eylül 2007; 17:21:59 >

• r19

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kartalaraz -- 9 Eylül 2007; 17:24:57 >

• r19

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kartalaraz -- 9 Eylül 2007; 17:27:56 >

• r19

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kartalaraz -- 9 Eylül 2007; 17:29:48 >
  • r19

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kartalaraz -- 9 Eylül 2007; 17:35:53 >

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.