Şimdi Ara

<<<< RENAULT 19 KULÜBÜ >>>> (29. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.051
Cevap
41
Favori
593.051
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2728293031
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: tsuyoi

quote:

Orjinalden alıntı: usta0560

ateşlemelerin sağ alt çaprazında (aşağıda zor görüyor)bir aparat bir yere takılıyor.orada oksitlenme olmuştur.o aparatı temizledin mi sorun çözülmüş demektir.aynı sorun bende de oldu.yok triger değişmesi lazım falan dediler.sonra oradaki oksitlenmeyi göütrünce sorun çözüldü.kolay gelsin iyi şanslar...
    quote:

Orjinalden alıntı: baco007

bu sabah arabayı çalıştıramadm..marş basıyor ama çalışmıyor..benzinden şüphelendm..benzn aldım geldm..yine çalışmadı..lpg ye aldığımda çalışır gibi oluyor ama geri benzine geçiyor sıralı olduğu için..ben enjeksiyon pompasından şüphelendm..tamirci getrdm..bişe anlamadı,yarın getir sökelm bakarız dedi.bildiğim kadarıyla enjeksiyon pompasından bi ses geliyordu önce..çalışrken falan..ama şimdi gelmiyor..sizce nedir sorun?enjeksiyon pompasımı arızalıdır??

distirbitörmü?? içinde platin var zımpara kağıdıyla zımparalamak işi çözüyor bi raddeden sonra işe yaramıyor yenisini takmak gerekiyor bahsettiğin oysa şayet

Alıntıları Göster
    Valla bu krizde sanayinin kapısından bile geçmeyi düşünmüyorum. Ufak tefek tıkırtıları da müziğin sesini biraz daha açarak kendim tamir ediyorum. Bi gün iyi bi masraf açarsa ne halt ederim diye de düşünmüyor değilim . Gerçi yağına suyuna bakıyorum, ön balataları değiştirdim. Fren, lastik ve ön takım idare etti mi yetip gidiyor. Ama şöyle daha genel bi bakım ateşlemeden motordan kaportaya kadar gönlümden geçen. Bi gün kısmet olur inşallah diyorum.
    Geçen sanayiye gittim direksiyondan gelen tıkırtı için. Ön takımda bi şey yok biliyorum iyi yani. Ama direksiyondaki tıkırtıyı kesemedim kasislerde. Usta mafsal dedi. Sorduk 500-600 tl gibi bi rakam verdiler. Nette bakıyorum acayip acayip fiyat farkları. 40 ytl den 1800' e kadar farklı modellere ait rakam çıkıyo. Dedim ustaya bu dert beni götürür mü yardan aşağı, hiç bişey olmaz sadece tıkırdayıp durur dedi bıraktım bende. Benimki mekanik düz direksiyon.
    Şimdide fren veya gaz pedalına basıp çekince araba içine nefes çekmeye çalışıpta çekemiyomuş gibi cııırk diye bi ses çıkarıyo tam taklit olmayabilir buna benzer bi ses. Park halinde ilk çalıştırmada fark ediyorum sesi seyir halinde pek duymuyorum.
    Şimdi gidersin ustaya, hepsi profesör ben bu moku anlanadım demez kompleksinden. Yok şundan bundan parça değişir, sorun düzelmez. Söylersin e düzelmedi senin dediğin parçadan değilmiş demekki diye. Yok o değişenler zaten arızalıydı ondan değiştim der. Yani bu esnaflık anlayışını anlamak mümkün değil. Boşa giden paraya mı, ustalarımızın " bişeyler yapayım, paramı alayım" mantığıyla hareket edecek kadar basit düşünceli oluşlarına mı (iyileri varsa tenzih ederim) üzülelim. Halbuki dürüstçe anlamadım ya da şundan olabilir bir deneyelim olmazsa diğer ihtimalleri değerlendirelim gibi bi yaklaşımları olsa o kapıya ikinci üçüncü kez yine gidersin. Sonuçta parayı sokakta bulmuyoruz biz de onun gibi ekmeğimize çalışıyoruz.
    En iyisi yolda kalana kadar gidip hangi parça cartı çektiyse onu değiştirip devam etmek.

• quote:

Orijinalden alıntı: usta0560

ateşlemelerin sağ alt çaprazında (aşağıda zor görüyor)bir aparat bir yere takılıyor.orada oksitlenme olmuştur.o aparatı temizledin mi sorun çözülmüş demektir.aynı sorun bende de oldu.yok triger değişmesi lazım falan dediler.sonra oradaki oksitlenmeyi göütrünce sorun çözüldü.kolay gelsin iyi şanslar...
    quote:

bu sabah arabayı çalıştıramadm..marş basıyor ama çalışmıyor..benzinden şüphelendm..benzn aldım geldm..yine çalışmadı..lpg ye aldığımda çalışır gibi oluyor ama geri benzine geçiyor sıralı olduğu için..ben enjeksiyon pompasından şüphelendm..tamirci getrdm..bişe anlamadı,yarın getir sökelm bakarız dedi.bildiğim kadarıyla enjeksiyon pompasından bi ses geliyordu önce..çalışrken falan..ama şimdi gelmiyor..sizce nedir sorun?enjeksiyon pompasımı arızalıdır??

Alıntıları Göster
    ateşlemeini sağ alt çaprazını biraç açarmısın anlayamadım

• quote:

Orijinalden alıntı: MEYHİP

MERHABA ARKADAŞLAR,

BEN BU FORMA BUGÜN ÜYE OLDUM BENİM 1.4 1997 RENAULT BEYMEN CLUB'IM VAR .YAKLAŞIK 8 AYDIR ARABAM FAZLA BENZİN YAKIYOR ŞEHİR İÇİ
    320 KURUŞ( 50 YTL LİK BENZNLE 160 KM) TUTTUM BİRDE ATİKER SIRASIZ GAZ TAKTIRDIM ODA 275 KURUŞ YAKIYOR BUNLAR ŞEHİRİÇİ TUTARLAR KAFAYI YEMEK ÜZEREYİM ARABAMIDA ÇOK SEVİYORUM NE OLUR BANA AKIL VERİN .YARDIMLARINIZI BEKLİYORUM.SELAM VE SAYGILAR
    quote:

Orjinalden alıntı: MEYHİP

MERHABA ARKADAŞLAR,

BEN BU FORMA BUGÜN ÜYE OLDUM BENİM 1.4 1997 RENAULT BEYMEN CLUB'IM VAR .YAKLAŞIK 8 AYDIR ARABAM FAZLA BENZİN YAKIYOR ŞEHİR İÇİ
    320 KURUŞ( 50 YTL LİK BENZNLE 160 KM) TUTTUM BİRDE ATİKER SIRASIZ GAZ TAKTIRDIM ODA 275 KURUŞ YAKIYOR BUNLAR ŞEHİRİÇİ TUTARLAR KAFAYI YEMEK ÜZEREYİM ARABAMIDA ÇOK SEVİYORUM NE OLUR BANA AKIL VERİN .YARDIMLARINIZI BEKLİYORUM.SELAM VE SAYGILAR

ilk önce kış için subab ayarı yaptır sonra lpgyi taktırdığın yere git beyne format atsınlar ( yani ayar yapsınlar ) tekrar ölç büyük ihtimalle halledilir..

• quote:

Orijinalden alıntı: perişan

ARKADAŞLAR MRB BENİM ARAÇTA Bİ KAÇ TANE SORUN WAR YARDIMCI OLURSANIZ ÇOK SEVİNİRİM.
    1.ARAÇ SABAHLARI ÇOK ZOR ÇALIŞIYOR EN AZ 2 3 KERE MARŞLIYORUM VE MOTOR ÇALIŞIYOR ÇİKLE ÇEKİK OLMASINA RAGMEN GAZ YEMİYO VE 3 4 SANİYE SONRA STOP EDİYO
    2.DUR KALK TRAFİKTE FALAN ARACI KALDIRIRKEN AŞIRI ŞEKİLDE SIRSILMA VE TEKLEME YAPIYOR DÜZ YOLLARDA BİLE BU SORUNU YAPIYOR IŞIKLARDA FALAN YAVAŞLARKEN TİTRİYOR.

BU SORUNLAR İÇİN GİTMEDİĞİM KARBÜRATÖRCÜ KALMADI AMA SONUÇ NAFİLE DEBRİYAJ BALATASINDAN BUJİLERE KADAR HERYERİ ELDEN GEÇTİ AMA GENEDE SORUM AYNI BİLGİSİ OLAN ARKADAŞLAR YARDIMCI OLURLARSA ÇOK SEWİNİRİM ŞİMDİDEN TEŞEKKÜRLER.
    NOT: ARAÇ 1996 MODEL 1,4 EUPORA

Alıntıları Göster
    MOTOR TAKOZU YIPRANMIŞ OLABİLİR 1.VİTESLE KALKARKEN ÖZELLİKLE OLUYORDA SONRADAN AZALIYORSA ÖN TAKIMCIYA GÖSTERMENİNİ TAVSİYE EDERİM.BENİM 19 DA VARDI HALLETTTİ USTA TAKOZ 20 USTA 10 TL ALDI SORUN ÇÖZÜLDÜ

• quote:

Orijinalden alıntı: MEYHİP

MOTOR TAKOZU YIPRANMIŞ OLABİLİR 1.VİTESLE KALKARKEN ÖZELLİKLE OLUYORDA SONRADAN AZALIYORSA ÖN TAKIMCIYA GÖSTERMENİNİ TAVSİYE EDERİM.BENİM 19 DA VARDI HALLETTTİ USTA TAKOZ 20 USTA 10 TL ALDI SORUN ÇÖZÜLDÜ

Alıntıları Göster
    Amortisör değiştiren var mı yakın zamanda? Fiyatlar ne durumda. Sağ arka belirgin şeilde çöktüğünü fark ettim park yerinde bu gün. Park yeri düz zemin ama araba bir yanının üstüne duruyo gibi lastik patladı zannettim lastikler sağlam. Sürüşte bi şey hissetmedim ama.

• quote:

Orijinalden alıntı: kartalaraz

r19

Alıntıları Göster
    Bende r19 hsatasıyım güzel topik olmuş :D modif de yakışıyor arabaya :D

• quote:

Orijinalden alıntı: Dreaming Dead

Bende r19 hsatasıyım güzel topik olmuş :D modif de yakışıyor arabaya :D

Alıntıları Göster
    slm...araba bakımdan çıktı..motor komple indi.keçeler deişti.devirdaim,enjeksiyon pompası falan deiştirildi..şimdi suda kaçırmıyor yağda.dediğim gibi arabanın çalışmama sebebi enjeksiyon pompası çıktı..motorda bi hırıltı var demiştim.hala devam ediyor.sesi içeride çok rahatsız ediyor.egsozdan şüphelendim ve egsozcuya gittim biraz önce..katalizatörün içi dağılmış bide orta susturucu deişecek dedi.fiyatınada 400tl çekti.sizce normalmi?daha ucuz bulabilirmiyiz adanada?şimdi böyle binmeyi düşünüyorum bi süre.zararı olurmu acaba arabaya?ii bi masraf açtı araba yaw...

• quote:

Orijinalden alıntı: baco007

slm...araba bakımdan çıktı..motor komple indi.keçeler deişti.devirdaim,enjeksiyon pompası falan deiştirildi..şimdi suda kaçırmıyor yağda.dediğim gibi arabanın çalışmama sebebi enjeksiyon pompası çıktı..motorda bi hırıltı var demiştim.hala devam ediyor.sesi içeride çok rahatsız ediyor.egsozdan şüphelendim ve egsozcuya gittim biraz önce..katalizatörün içi dağılmış bide orta susturucu deişecek dedi.fiyatınada 400tl çekti.sizce normalmi?daha ucuz bulabilirmiyiz adanada?şimdi böyle binmeyi düşünüyorum bi süre.zararı olurmu acaba arabaya?ii bi masraf açtı araba yaw...

Alıntıları Göster
    Valla katalizör mü ne onu bilmem ama yazın komple eksozu 170 tl ye değiştirdim. Bu gibi durumlarda şüphen varsa tek bir ustaya gösterme farklı ustalarada baktır derim. Çoğu usta işin kolayına kaçıp anladığınada anlamadığınada parça değiştiriyor lüzumsuz yere.

• quote:

Alıntıları Göster
    quote:

Kardeş kusura bakma ama sana güzel yağlı bir fiyat çekmiş egzoscu. 4 ay önce ben de değiştirdim komple. Katalitik konvektörü (katalizör)ü egzoscuya bıraktım. (onlar bunları toplayıp satıyorlar). Bütün egzosu MATAY ile yeniledik. Komple 250TL fiyat istedi. Tanıdıktı bu fiyattan daha iyi bir fiyata yaptırdık ankadara. Araçla ankaraya gelip yaptırsan neredeyse aynı paraya gelecek yani:D

• quote:

Orijinalden alıntı: Sziv

quote:

Kardeş kusura bakma ama sana güzel yağlı bir fiyat çekmiş egzoscu. 4 ay önce ben de değiştirdim komple. Katalitik konvektörü (katalizör)ü egzoscuya bıraktım. (onlar bunları toplayıp satıyorlar). Bütün egzosu MATAY ile yeniledik. Komple 250TL fiyat istedi. Tanıdıktı bu fiyattan daha iyi bir fiyata yaptırdık ankadara. Araçla ankaraya gelip yaptırsan neredeyse aynı paraya gelecek yani:D

Alıntıları Göster
    katalizatör serviste 1milyar dedi bide:s öyle baktm kaldım:Dçektiği fiyatta baya yüksek ya..dediiğin gibi ankarada taktırsak aynıyı bulur:D adanadaym ben..walla araştıracam işte bende.osmaniyede üni.de okuyorum ben.hafta içi ilgilenemiyorum.babamda çalışıyor..bakacaz artık ya..olmazsa ordada bakarım

• quote:

Orijinalden alıntı: maamut

Amortisör değiştiren var mı yakın zamanda? Fiyatlar ne durumda. Sağ arka belirgin şeilde çöktüğünü fark ettim park yerinde bu gün. Park yeri düz zemin ama araba bir yanının üstüne duruyo gibi lastik patladı zannettim lastikler sağlam. Sürüşte bi şey hissetmedim ama.

Alıntıları Göster
    quote:

Orjinalden alıntı: maamut

baya oldu ama monrea amartisörleri arkada 65 gibi bir fiyata aldım (arkalar)

tümsekten geçerken araba hoplar bastırırsan patlak yere hemen inip kalkmaz ordan anlarsın

• quote:

katalizatör serviste 1milyar dedi bide:s öyle baktm kaldım:Dçektiği fiyatta baya yüksek ya..dediiğin gibi ankarada taktırsak aynıyı bulur:D adanadaym ben..walla araştıracam işte bende.osmaniyede üni.de okuyorum ben.hafta içi ilgilenemiyorum.babamda çalışıyor..bakacaz artık ya..olmazsa ordada bakarım

Alıntıları Göster
    quote:

Yeni katalizör almana gerek yok. Sadece bence biran önce çıkarttır. Çünkü şuan çok daha fazla yakıyor aracın normalden. Ve katalizörü çıkartığında yaklaşık 3-5 beygir fazla güç kazanıyorsun. ;)
    Onun amacı benzini atarken, zararlı gazı yararlı hale getirmek. Lpg'n varsa hele zaten gerek yok ona.

• quote:

Alıntıları Göster
    quote:

Maamut, önler gazlı mı senin yoksa normal mi?
    Ben yazın değiştirdim önleri 65 yada 75 di, monreo. Orjinal amortisörleri çıkartıp önlere gazlı taktım. Konforu arttı aracın. Ancak daha yumuşak olduğu için virajlarda eskisine göre az daha yatıyor okadar.
    Eğer önler normalse arkalara gazlı tavsiye edereim.
    Ki belli bi yıldan sonra arkaları gazlı yaptı diye biliyorum fabrika da.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sziv -- 22 Şubat 2009; 1:05:32 >

• quote:

Orijinalden alıntı: kartalaraz

r19

Alıntıları Göster
    Merhaba arkadaslar bır renault tutkunu ve sevdalısı olarak onumuzdekı ay kısmet olursa bır arac almayı dusunuyorum.Maddı durumum 7000-8000 arasında oldugundan dolayı baktıgım araclar

1- renault 9 brodway rn -rni
    2-renault 19 europa 1.4 rt yada 1.6
    3-dacıa solenza bu modeller arasında daha onceden brodway kullandıgım ıcın bu aracı bılıyorum ama renault 19 europa ve dacıa solenza hakkında hıcbır fıkrım yok dıger ıkı model nasıl kullanım yol tutus yedek parca acısından acaba hangı aracı tavsıye edersınız

• quote:

Orijinalden alıntı: arsenelupin

Merhaba arkadaslar bır renault tutkunu ve sevdalısı olarak onumuzdekı ay kısmet olursa bır arac almayı dusunuyorum.Maddı durumum 7000-8000 arasında oldugundan dolayı baktıgım araclar

3-dacıa solenza bu modeller arasında daha onceden brodway kullandıgım ıcın bu aracı bılıyorum ama renault 19 europa ve dacıa solenza hakkında hıcbır fıkrım yok dıger ıkı model nasıl kullanım yol tutus yedek parca acısından acaba hangı aracı tavsıye edersınız

Alıntıları Göster
    quote:

Orjinalden alıntı: arsenelupin

Valla ben 19 derim. O paralara artık 19 da bulunuyo. Belki brodwayin daha temizini 19 unda eh idare edenini bulursun ama 19 peşine düş derim yinede. Kullanım yer ve amacı da önemli seçim yaparken. dacıa solenzayı ben de bilmem ama 19 un rahatlığını biliyorum. Sabahları tek marşta alabilen bakımı yerinde bi 19 u o paraya bulabilirsen diğer seçenekleri ben olsam elerim hemen.

• quote:

Orijinalden alıntı: Sziv

quote:

Ben yazın değiştirdim önleri 65 yada 75 di, monreo. Orjinal amortisörleri çıkartıp önlere gazlı taktım. Konforu arttı aracın. Ancak daha yumuşak olduğu için virajlarda eskisine göre az daha yatıyor okadar.

Alıntıları Göster
    quote:

Orjinalden alıntı: Sziv

quote:

Dün baktırdım patlak yok dedi usta ama yıpranmışlar dedi. Değişime gerek yokmuş. E dedim araba niye bi gün yamuk bi gün düz duruyo Yağ seviyesi o an park esnasında tam kaldırmamıştır az inikken park edip bırakınca öyle kalıyodur sonra hareker edince düzelirdir gibi bi şeyler söyledi ben de bıraktım şu an da

• quote:

Alıntıları Göster
    quote:

arkadaşım ben brodway rni de çok kullandım kendi aracımda RT europa
    şahsi kanaatim R19 gayet konforlu bir arabadır broadwaylerle kıyas kabul etmez
    ama kaputu açınca karbratörlülerde hemen hemen birbirine çok yakın araçlar hatta kimi parçaları R9 la aynıdır aynı zamnda yerli üretim R19lar daha önceki yazılarımda detaylı anlattığımı hatırlıyorum R9 la parçalarının fiyatı oldukça yakın hemen hemen aynı fiyatlaradır (aman 1.8lerden uzak durun bu konuda)
    parça olarak birçok parçası diğer arabalara benzemez ucuzdur

gelelim solenzaya hiç kullanmamış olsamda babamın 2007 model loganını (1.5dci) hergün kullanıyorum europanın rahatlığı inceliği o araçta yok model olarak yeni olduğu için motoru kurtarıyor sadece yinede konfor olarak europa derim
    viteslerinin biraz zor geçişi düşük viteslerde bolca içeri motor sesi alması dışında europa bence fiyatına göre çok iyi bir araç

• quote:

Alıntıları Göster
    quote:

gel sana benim taksiden çıkmayı satıyım

• quote:

Orijinalden alıntı: alp2828

quote:

gel sana benim taksiden çıkmayı satıyım

Alıntıları Göster
    Bence de 19 diyorum.

Amaaa..........

Bir kere çeşit çeşit bunlar. Karbüratörlülerden uzak dur deim. Kışın çalışmaz, jikleyle uğraş dur....
    1.4e enegy motorları var. Ama 7 8 liraya güzelini bulmak biraz kısmet işi.
    1.6e rteler var. Onlarda çok güzel.

Sana şuanda en uygun enjeksyonlu bir r19 görünemkte bence.
    Ben çok memnunum. Kıyamam satmaya.

R9la kıyaslayamam bile konforunu, sürüş keyfini. Karbüratörlüler R9 motorlarıyla aynı ama 97 ve sonrasına bakmanı tavsiye ederim.

• quote:

Akü sorunu yaşayan ya da yaşayabilecek olan arkadaşlara bir fikir olması açısından yaşadığım bir tecrübeyi paylaşayım.
    Akü zırt pırt bitiyodu aracı bir gün yatırmam yetiyodu bitmesi için. Elektrikçilere gittik yok şundan yok bundan hepsi ayrı telden bi şeyler söylüyo ama çare yok hatta önceki akü bitince kaç yıl olduğunu bilmediğimden değiştirdim. O da bitti. En sonunda bi arkadaştan başka bir elektrikçi ismi daha aldım gittim durumu anlattım. Adam arabayı göremdiği için ( araç bi arka sokaktaydı ustayı yayan arıyodum.) ne marka olduğunu sordu. R 19 dedim. Bagaj lambası sönmüyodur dedi direk. Yok ya olur mu falan derken arkadaşın kameralı telefonunu lambanın altına gelecek şekilde bagaja yerleştirip bagaj kapağını kapattık sonra açıp telfondan kaydı izlediğimizde gerçekten de bagaj kapandığında lambanın kapanmadığını gördük.
    Şimdi iki üç gün de yatsa sorun yok daha fazla yatmadığı için araç bilmiyom kaç gün yatmaya dayanır.
    Aküyle ilgili sıkıntı olursa aklınızın bi köşesinde bulunsun istedim. Bunların üst kilidin dışında bi çıkıntı var kapağı kapattıpında lambanın alttaki yaylı düğmesini aşağı basıp kapatıyo o çıkıntı kırıkmış meğer. Tabi arabayı aldığımda o lamba yanmıyodu. Ben lambayı faaliyete geçirince, bu sorunların oluştuğunu sonradan hatırladım. Arabayı satan kişi sağolsun kilidin o çıkıntısı kırılınca 20 lira masraf edip kilit almak yerine lambayı iptal ediyor. Ve bizi uğraştıryor. hani söylese en azından nerde ne olduğunu ona göre hareket edersin. Şahsen ben arabayı şimdi satacak olsam çalışmayan yerlerini ya yaptırırım ya söylerim üç kuruşluk iş için kimsenin arkamdan konuşmasını istemem ama kişiden kişiye değişiyo demekki

Alıntıları Göster
    arkadaşlar arabamda şu sorun var.cevap verebilecek arkadaşlara duyrulur.r19 rte hb 1.6 arabam var.lpg li tek noktadan(ilk çalışırken benzinden çalışıyor)
    Arabam ilk çalışmada sorun yapmayıp kısa mesafe gittikten sonra arabayı stop ettirirsem.araba marşı zorluyorum ama daha çalıştıramıyorum.Daha sonra vurdurarak çalıştırmak zorunda kalıyorum.nasıl bir sorun olabilir.ben kömürlerden şüpheleniyorum.aynı sorunu yaşamış arkadaşlar sorunu nasıl çözdünüz.kömürler kaça değişir.malum ustaları biliyorsunuz(iyiler hariç:)sağ olun

• 
Sayfa: önceki 2728293031
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.